Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Když nic neudělá, skončí jako tchán. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny. A protože tato cesta nemůže být snadná, stává se její součástí také stádo koz a později i krav, psychiatrický ústav, plavba na voru a život na lodi. Janova cesta za svobodou ovlivní i životy jeho dětí a jejich partnerů. Dcera Olga (Táňa Vilhelmová) totiž převzala matčinu metodu, zatímco snacha Alena (Pavla Beretová) zatím dokázala tlaku rodové tradice odolat a volí vlastní cestu, liberálnější, modernější, lidštější. Důsledky jsou pro jejich protějšky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v obou případech odpovídající. (Cinemart)

barteca

Vadilo karikování a černobílé vnímaná realita - ženský svině , chlapi chudáci trpící.....Mohlo to být dobré, herecky to zvládali špičkově, ale slabota českých filmů - nedopracovaný scénář - se opět vymstil. Musím opsat od xxmartinxx:....Bajgar má smysl pro timing (byť má dvě pointy ve sto variacích), ale předně je to nejvíc misogynní film, co jsem snad viděl, který tlačí zcela uměle slabošské, v zásadních věcech pasivní a sobecké mužské postavy, jež pouze lžou a utíkají a znovu lžou, do kladné role a naopak ženy, které obětují své ambice a dělají vše pro to, aby vůbec existovalo v jejich domě něco jako "rodina", do role směšných fúrií..... Souhlas, souhlas, souhlas, smutek, smutek, smutek. ()

Silencia90

Do poloviny filmu jsem chtěla dát 5*, pak se to ale trochu změnilo na typicky dramatický český film. Nakonec si to však zuby nehty udrželo svou čest. :-) Vtipné, dobře obsazené a ze života. ()

Amper01

Velmi zajímavý snímek k zamyšlení... Jestlipak někým zatřásl? Možná... Mimochodem i popis filmu stojí za to. Jenomže ani ona"osvěta", že úplná volnost přinese štěstí, není úplně správná. Pravda se skrývá někde mezi tím... PO ČASE DODÁVÁM: to je tak smutně hluboké a zároveň hluboce smutné... Bohužel jak koukám okolo - čím dál častěji realita. Až takový šílený útěk teda asi nikdo nezkusil. Ale plné hospody "štamgastů" vlastně taky o něčem vypovídají... ()

El-Barto

Opravdu příjemný překvapení. 7/10 nedávám proto, že bych se u toho smál a v neustálém souhlasu pokyvoval hlavou, ale pro zpracování, herecký obsazení a originální, dobrej a místy trefnej scénář. ()

Rathalos

Ceska komedia v spojeni s dramou a vysledkom je vyborny film v hlavnej ulohe s Jirim Bartoskom,zivot je nevyspytatelny,raz sme hore a raz dole...:-) ()

zdeny99

Takové malé české NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE, akorát že tohle mnohem víc zkoumá mužskou osobnost a jeho myšlení. Názorně ukazuje, jak moc se muž trápí, když mu chybí to, po čem nejvíce touží. A tím je samota a klid. Obzvláště když žije s ženskou, která jen ryje, rozkazuje, zakazuje a brání muži v tom, po čem touží. [17181. hodnocení, 736. komentář, 75%] ()

Majkak

Teorie tygra se sice tváří, že jedná o věčné téma muži versus ženy, ale naštěstí takto nefunguje, a je to jedině dobře. Byť padají hlášky o mužích a ženách jakožto obecném druhu, potíže se týkají konkrétních vztahů a jejich nefungování. Kritizuje panovačné baby, čímž se můžou bavit jak chlapi, tak i všechny manželky, co nemají ambice organizovat život svých protějšků. Téma filmu bude nepochybně bližší střední a postarší generaci, která ženské pečovatelství více zdůrazňovala. ()

Rockerman

Konečně český film, u kterého jsem se nestyděl. Mnoha ženám se to nejspíš líbit nebude, ale neřekl bych, že to je protiženský film, je to film proti semetrikám. Spousta žen by ráda řídila život mužů k jejich prospěchu a štěstí, samozřejmě. Neuvědomují si, že manželství není otroctví a že ten chlap potřebuje být občas sám nebo s kamarády. Zhruba o tom to je, o útěku z nevolnictví na svobodu. Scénář má své mouchy. Například to Olinčino zmoudření na konec, nebylo moc věrohodné, vždy ona z těch "bab" byla nejhorší. Těch chybiček je tam víc, ale pozitiva výrazně převažují. A Bartoška dostane Lva! Ne, že by tak herecky exceloval, ale ta jeho role je natolik vděčná a sympatická, že by se měla ocenit. Pokud je v akademii více mužů, než žen, tak je to jasné. ()

Faila

Poslední dobou mám štěstí na české filmy, které mi dělají opravdu radost. A tenhle mě potěšil snad nejvíce z nich. Ve své podstatě velice vážné téma, neboť chování postav Balzerové a Vilhelmové chvílemi až hraničilo se šikanou, podané s určitou lehkostí a nadhledem. Moc mě potěšilo herecké obsazení především proto, že mám pocit, že postavy všem jejich představitelům dokonale padly, Balzerovou už jsem si dlouho v ničem neužila a z Koháka, který zde sehrál postavu stále trochu zvláštní a veselou, ale už ne tak hloupou, jsem měla nesmírnou radost. Komika tohohle filmu je opravdu lehká a příjemná a co nejvíc oceňuji je právě to, že vezme-li si z tohoto filmu divák i nějaké to "morální ponaučení", je čistě jen a jen na něm, nic mu zde není násilně vnucováno. Jo, česká kinematografie mě poslední dobou (zase) moc baví. ()

derek007

Nebylo to dost krejzy na to, abych to nebral vážně. A jak jsem to bral vážně, tak jsem si jen celou dobu říkal: “To snad nemůžou myslet vážně.“ ()

Wargoo

Feel good movie, ktorý si vzal na mušku asi najkomplikovanejšie vzťahy na planéte - ľudksé. Áno, preberá niektoré témy, ktoré by mali zostať tabu a riešiť len medzi 4-mi očami manželky a manžela, ale všetci dobre vieme, že to tak nieje, a mnohokrát je do toho zamotaná celá rodina. Bartoška dáva sympaťáka, ktorého na jednej strane chápem, na druhej strane by som mu najradšej prišil späť gule, lebo očividne žiadne nemá ! Komplexný film, zapárajúci do oboch strán v podstate rovnako, a ktorí na konci nemá ani víťaza, ani porazeného.. alebo žeby predsa ? ;) Za atmosféru, bravúrne stvárnené postavy a za príjemný melodický soundtrack (pričom nepočítam anglické piesne, v ČR je kopec krásnych piesní, ktoré by do filmu zapadli viac) dávam plnú 5*****, najmä kvôli "odvahe" štúdií danej témy. 80,924% Hurá o samote na nejakú prechádzku... ()

Olík

Konečně mám nějaký kousek, které si moje podvědomí spojí s tváří Jiřího Bartošky. Nic proti němu, jeho filmotéka je obsáhlá jako poštovní schránka Justina Biebera, ale tak nějak pro mne vždy byl "pouze" tím ředitelem filmového festivalu a když už bych byl dotázán na nějakou jeho roli, tak na první dobrou mi naskočí Sokol z pravěké trilogie podle Eduarda Štorcha. Ale k filmu: To, že nadosmrti budu mít "Barťáka" spojeného právě s touto dramedií znamená jednoduše to, že má tvář. Je charismatická, nenuceně vtipná i vážně hořká, má myšlenku...zkrátka to se týče tuzemské tvorby, dalo by se říci nadstandardní. Ačkoliv jsem nakonec ohodnotil (možná pouze) třemi hvězdičkami, Teorie tygra dává víru, že ještě není tak zle. ()

Lyžař

Snad poprvy krute pravdivy cesky film!! To je ale nahled do lidskych vztahu..a jestli je ten spatnej kluk ci holka, to je jedno..ale mazec..tohle je realita..brutalni!! ()

Evander

Výborný film o životě a ze života. Samozřejmě, že se nejedná o výhradní a všeobecně platné životní moudro, nicméně prezentovaný příběh není v reálném životě žádnou výjimkou, a tak si myslím, že není špatné se nad tímto příběhem minimálně zamyslet a svůj život vésti důstojně a zároveň ohleduplněji k oběma pohlavím. Teorie tygra jako film se mi líbila, herecké výkony mě vysloveně nadchly a například dámské trio babičky, matky a dcery mě vytáčelo do běla, což znamená, že své role zvládly fenomenálně. 80% ()

hazaba

Jsem trochu rozpačitá. Film jsem si přála vidět moc, protože trailer i záplava známých jmen mě nalákaly. Po shlédnutí mám hořkosladké pocity. Na jednu stranu tam byly situace a hlášky, které mě hodně bavily, na stranu druhou tam byla hluchá místa. Ale celkový dojem je docela dobrý a možná až se film usadí, zvýším hodnocení. ()

rekkky

Přímočarý počin s rozsáhlou cílovou skupinou, kdy námět může být povědomý snad každému v českých končinách. Teorie tygra neurazí, ale ani nenadchne, protože postupem času nenabízí nic nového a veze se na uvadající vlně, která s sebou nese stále stejné nápady respektive dějovou linku. Celkově vzato slabý pokus o pořádnou zábavu, ale určitě se dají najít světlá místa (např. scéna s plněním sklenic okurkami). ()

montongery

Česý pokus o Jacka Kerouaca fakt nevyšel. Než jako tragikomedie to nechtěně vyznívá jako smutné zrcadlo naší společnosti s těžce zakořeněnýma stereotypama (už jen to jak je takovýhle film divácky úspěšný). Jediné plus je zde casting a povedená kamera, díky kterým se dá film tak nějak dokoukat. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017