Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Když nic neudělá, skončí jako tchán. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny. A protože tato cesta nemůže být snadná, stává se její součástí také stádo koz a později i krav, psychiatrický ústav, plavba na voru a život na lodi. Janova cesta za svobodou ovlivní i životy jeho dětí a jejich partnerů. Dcera Olga (Táňa Vilhelmová) totiž převzala matčinu metodu, zatímco snacha Alena (Pavla Beretová) zatím dokázala tlaku rodové tradice odolat a volí vlastní cestu, liberálnější, modernější, lidštější. Důsledky jsou pro jejich protějšky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v obou případech odpovídající. (Cinemart)

Mitin

Skvělej film. Spousta srandy a důkaz, že češi ještě umí dělat komedie o něčem a herci dokazují, že když mají co hrát, dobře si s rolí poradí. Film by si určitě zasloužil lepší zpracování, je to v takovým tom typickým stylu Ordinace v Růžové zahradě, Pojišťovna štěstí a podobných českých odpadů. Narozdíl od těchto odpadů, úroveň filmu zvedá scénář. Další věc, co mi automaticky zhorší zážitek z filmu je Kohák. Herec, kterej se ze sebe všude za každou cenu snaží dělat blba a když má zahrát rozumnější roli, už mu to prostě nevěřím. Ode mě 5*, protože takový film je z cz produkce poslední dobou rarita. ()

Randyz

Po nějaké delší době konečně zase český film, u kterého jsem se zase jednou hodně moc nasmál... Ač chvílemi to bylo hodně děsivé :-D ale ten upřímný humor mě hodně bavil :-) ()

Foxhound#1

Uživatel tetsuo se v tom filmu zřejmě našel/našla, jinak si ten odpad nedokážu vysvětlit. Po delší době moc hezký film české provenience, takový ze života. Ano ze života, podobných manželů sekýrovaných ve jménu vyššího dobra je stále hodně (ne, já ne, jsem svobodný). Dokonce ani ten Kohák mi tentokrát nevadil. ()

Mantis

Dalo by se tomu mnoho co vytknout (prvoplánovost, stereotypy ....), jenže na poměry české komedie 21. století si to ty 4* zaslouží. Film o mužské impotenci nejen na fyzické rovině. Možná karikatura z paralelního vesmíru, ale ruku na srdce. Kdo pro klid ve vztahu neudělal tu a tam něco co se mu příčilo a pak zjistil že žije tak jak nechce. ()

DannyBoy80

70%. No takové ženské znám, a je fakt že s takovýma pičema bych ve společné domácnosti nevydržel ani den. DO blázince bych se asi neuchýlil. Nicméně pár zajímavých a humorných pasáží tam bylo. Zaujala mě Kohákova věta: buď budu podvedený debil nebo šťastný táta, radši budu to druhé. To se mi líbilo. Na český film slušné. ()

BuddyO

V podstatě zfilmované stereotypy ušlápnutého muže a jeho panovačné ženy vyhnané do extrému, ale bavilo mě to. Nasmál jsem se z plna hrdla. Ale ten den mě slušně rozesmál i film "Jáchyme hoď ho do stroje", takže těžko říct. ()

kwoky

Teorie tygra mě mile překvapila. Jde o milý film s decentním humorem a neobvyklou zápletkou. Průběh je sice poměrně banální, ale díky tomu mohou zazářit skvělí herci. Ti se svých rolí ujali na jedničku. Film pobaví a donutí k zamyšlení nad vlastním životem, což se mi líbí. Co je lepší - být podvedený blbec nebo šťastný táta? ()

Prochy38

Hrozně příjemná komedie s moc fajnovým obsazením. Pěkné a originální prostředí. Víc úsměvné, než že bych se chlámal. Ale líbilo hodně. T. Vilhelmová a J. Kohák u mě obzlášť zabodovali. ()

kuckaAFC

Po delší době česká komedie, která nevyznívá trapně. Herci hrají ve velké pohodě (Bartoška), nervou to "na sílu" (Kohák!!) a je zde patrný určitý nadhled (Táňa), což je jen dobře. Téma filmu je podáno příjemně, divákovi není celý film vnucován určitý pohled a postavy se mění. Překvapila a potěšila mě četnost výskytu černého humoru, který, ač Čechům vlastní, se příliš neobjevuje v mainstreamových snímcích. Tvůrci filmu do toho šli prostě po hlavě, čehož si vážím a dávám 75 %. ()

Jimmy15

Super, luxus a ještě něco navíc. Moc se mi film líbil. Musím říct, že po dlouhé době zase něco, čím se může česká kinematografie pyšnit a ne se stydět. Luxusní výkony všech herců, do rolí naprosto zapadali. Jakub Kohák se vedle Jiřího Bartošky skvěle předvedl. Jen tak dál pane Bajgar. Fandím! ()

janabel

Když jsem v jednom letním kině uviděla ty nepohodlné dřevěné lavice bez opěradel, myslela jsem, že to do konce filmu nedám, ale díky hereckému koncertu, navíc s tématem, který je tak nějak blízký většině lidí, jsem to dala, a ráda. ()

Garch

Zredukovat partnerské vtahy na utrpení a válku žalářnic s vězni je kruté zjednodušení a velké neštěstí. ("Čím víc volnosti, tím častější rebélie" - Eliška Balzerová). PS jedna * za Bartošku ()

mira007

Nejvíce hvězd dávám za Bartošku a jeho první role po tý chorobě. Je to frajer!!! Film sám o sobě je spíš jedna z lepších komedií s asi třema excelentníma hláškama. Trošku mi nejprve vadil tem morbidní rámec - pohřeb, kremace,ale ok. Trochu mi jen přijde uhozený, že postava Bartošky po čtyřiceti letech manželství říká manželce, že mu zkazila život. Trochu uhozeně ubrečené. ()

ArthasKarfa

Tohle je film, který by měl asi vidět každý chlap a je jedno jestli ženat, nebo jen ve vztahu. Krásně nám ukazuje jak ženy vstoupí do našeho života a pak ho celý ovládnou. Hlavně se nebát něco aspoň trošku změnit, nebo dopadneme všichni stejně na zelenině a pohance, sbohem uzené maso, pivo a zábavo. Ženy jsou na světě, aby nás zachránily, ale za jakou cenu? Doufám, že tohle nebudeš číst lásko. :-) ()

bobstock

Přesně jak to psal T2. Nečekal jsem nic a dostal jsem všechno. Ten pocit výhry české kinematografie ve všech směrech. Poctivost žádné předstírání. Bartoška životem ošlehaný vlk, který tu roli nehrál on ji žil. 90% ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017