Café society

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2016, 96 min

"Cafe Society" je pre mňa typický film Woodyho Allena. Nepomýliteľný s ničím. Vďaka hudbe, dialógom a aj hereckými výkonmi. Všade je proste cítiť jeho rukopis. A nepovedal by som, že ide o jeho najlepší film, ale rozhodne je to film, ktorý fanúšikov jeho filmografie poteší, a pre ostatných to bude aspoň film hodný pozornosti. Musím povedať, že je to zatiaľ asi najlepší výkon Kristen Stewart, ktorý som kedy videl a aj Jesse Eisenberg je v tomto filme vynikajúci. Blake Lively je rovnako skvelá a prvý dialóg, ktorý tu vedie s Bobbym je absolútne zlato komédie. Nemohol som sa prestať smiať. "On which side of the bed you like to sleep?" To sa zapamätá navždy. Vizuálne je film veľmi pekne spracovaný, hudba je vynikajúca a celková atmosféra 30-tych rokov Ameriky je vynikajúca. Ak máte radi Woodyho Allena, tak si myslím, že vás "Café Society" poteší. Dokonca sa mi film páčil asi aj viac ako minulého roku Irrational Man. Dĺžka je optimálna, film ma nenudil, postavy sú zaujímavé a dobre spracované. Pozrite si ho, ak ste to už nespravili. Hodnotenie: B+(25.9.2016)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $11,103,205Tržby Celosvetovo $43,763,247▐ takmer do prázdna, snaha o navodenie nejakej tej ľúbostnej iskry tu nefunguje, hlavne kvôli zlému výberu hercov, naokolo len samé tláchačky, jedine čo tu zaujme sú tie staručičké autá a nádych 30.rokov, ináč dosť zbytočnosť Allen bez šťavy /40%/(1.3.2017)

Začátek se mírně rozjížděl, takže mi dělalo problém se zakoukat a vplout do příběhu. I když je to příběh skoro o ničem, ke konci jsem čekal jak to dopadne a nakonec z toho vypadl příjemný obyčejný film. Možná bych udělal ale pár úprav. Rozhodně bych vyměnil K. Stewart, která je sice pěkná tvářička, ale hrát neumí. Taktéž bych nahradil někým jiným S.Carella, který mi tam neseděl. S ničím jiným jsem problém neměl. Občas jsem se zasmál, jelikož J.Eisenberg působil jistým způsobem srandovně. A ocenil jsem B. Lively, která film rozzářila(27.9.2016)

S Café society se mi Woody trefil naprosto dokonale do noty. Jak tematicky, tak obdobím, do kterého příběh zasadil. Navíc herecky perfektní a obrazově strašně líbivý malý nedoceněný film, který na mém osobním žebříčku bude figurovat mezi těmi nejlepšími jak pro rok 2016, tak i co se týká tvorby Allena. 90%(20.10.2016)

Začalo to hezky, ale druhá část mám pocit vedla do ztracena (kde navíc postavy opticky nezestárnou). I tak je to pěkný retrovýlet do Hollywoodu/ New Yorku let třicátých a čtyřicátých, opředených desiluzí, snobskou smetánkou, navíc s humornou vsuvkou do židovský rodinky včetně tvrdých praktik gangsterů (viva Corey Stoll). Eisenberg ve svý roztomile neohrabaný a drzý poloze baví a zároveň je na facku. Jak říkám, ve výsledku nevím, co si z děje a osudu postav vlastně vzít, zda stálo za to příběh tady téhle vadné romance vůbec vyprávět - což může být záměrný, stejně jako nedotažený. Neboli tady @Cervenak a odnikud nikam :) "When the sun starts to dip on the Hollywood hills, the light often takes on the saturated loveliness of color by Technicolor..."(23.8.2019)