Woody Allen začíná točit filmy, které především vytvářejí příjemnou atmosféru místo toho, aby vytvářel vtipné konverzační komedie. Vtipné komedie je záměrné spojení, protože například právě Café Society za komedii považovat nelze, i když obsahuje pár scén vzbuzujících lehký úsměv. Všechno je tak nějak zalité Sluncem a připomíná to pohádku, i když v pohádce asi nikdo do betonu "nepohodlné" nezalívá. Obě příběhové části obsahují řadu vedlejších postav, které mají většinou vůči čtyřem hlavním postávám jen vzdálený vztah, a figurují v příběhu jen proto, aby se stala jedna určitá důležitá věc (viz získání klubu od Bena). Plno lidí, včetně mě, nemá rádo hraní Kristen Stewart. Určitě existují role ve kterých je dobrá, třeba Still Alice jí docela sedlo, ale tady má hlavní roli ve které musí vyjadřovat už více emocí než jen jednu v rámci své oblíbené pózi - "jsem jiná a vy mi nerozumíte". Ostatní herci jsou bez problému, jen je otázka jak se Blake Lively hodí do dobového filmu (stejný problém u Stewart). Café Society je film, který začíná poměrně ambiciozně, rozvětvuje příběh na mnoho postav a snaží se děj motat co nejzajímavějším způsobem. Bohužel to Allen absolutně neustojí na několika rovinách. Nevyužil v podstatě všechny vedlejší postavy a konec neskutečným způsobem zatípnul bez nějaké výraznější katarze hlavních postav. Neštvalo mě to jako ˇŘím" nebo Irrational Man, ale je to rozhodně Woodyho průměr.(22.9.2016)

Ale, ale, ale ... nebuďme na toho Allena tak prísni, veď nemôže byť celý život vo výbornej kondícii. Na starosť sa nám z neho stáva romantik. Film mal svoje čaro, krásne kostýmy a hudbu, romantický príbeh o nenaplnenej láske, New York, Hollywood a Eisenberga, ktorý výborne zahral Allena. Tri a pol hviezdy.(2.10.2016)

Woodyho posledních let jsem dlouho bránil. Zatímco plno nadávalo na retro Kouzlo měsíčního svitu, tak já to chválil kde jsem chodil a dodnes ten film viděl už 3x. Proto jsem si myslel, že se mi Cafe Society (přes průměrné reakce) zase trefí do noty. Bohužel. Tohle bylo neskutečně prázdné, nudné a "bezkonečné". Zase to disponuje parádní retro atmosférou, ale figurky Eisenberga, Stewart, Carella a dalších jsou na šachovnici postavené jenom aby se neřeklo a vlastně nemají co říct. Zklamání je pak rozhodně malá role Blake Lively. Velká škoda a pro mě nejhorší Woody za poslední 10 let. Slabší 3 hvězdy.(24.9.2016)

Znova som čakal niečo horšie ako som si čítal komentáre. Ale zase raz musím povedať, že sa mi to páčilo. Eisenberg je asi jediný, kto dokáže prebrať štafetu po Allenovi v rámci neuróz a ide mu to parádne. Do toho musíme započítať nádhernú Kristen Stewart a charizmatického Carella ktorý nás znamenite prevádza svetom Hollywoodskej smotánky. New Yorská časť, je ale emocionálne hutnejšia a dopĺňa tú z Los Angeles o výdatnú dávku emócií. Fungujú tu vzťahy, referencie aj atmosféra a rozhodne sa jedná o ten s príjemnejších Allenovských zárezov. Až natoľko, že by som sa išiel s radosťou pozrieť do Cafeí Society, vypočuť si hlavnú speváčku a popíjať pri tom extra suché martini a hľadať medzi tým zhlukom ľudí svoju vyvolenú.(2.10.2016)

Už dlouho hledám příležitost v komentáři použít své oblíbené slovo banální. A ejhle ta příležitost se mi naskýtá u filmu, kde bych to tak úplně nečekala. Ale nicméně ten příběh je opravdu banální. To ovšem nepopírá to, že atmosféra starého Hollywoodu, všudypřítomná slavná jména, kupodivu i uměřený a svou postavu příjemné hrající Steve Carell, mě docela mile provedly tímto filmem. Ale musím souhlasit s Pomem, že i mě se film zdál delší, než ve skutečnosti byl.(26.9.2016)

• - Filmy Woodyho Allena jsou vždycky zahaleny tajemstvím. Jesse Eisenberg v jednom rozhovoru prozradil, že celý scénář se k němu dostal pouze na jediný den a potom ho hned zase musel vrátit. (Blackey.)

• - Název „Café Society" odkazuje na prominenty, aristokraty, umělce a celebrity, kteří se scházeli v módních kavárnách a restauracích v New Yorku, Paříži a Londýně na konci 19. a začátku 20. století. (Zdroj: Bioscop)

• - Vo filme si mal pôvodne zahrať aj Bruce Willis. S jeho odchodom sa najskôr hovorilo o nezhodách s režisérom (Woody Allen), neskôr o záväzkoch k broadwaiskému projektu Misery, divadelnej adaptácii románu Stephena Kinga. Tam stvárnil autora Paula Sheldona, ktorý je sužovaný jedným zo svojich čitateľov (Laurie Metcalf). (MikaelSVK)