Mé oblíbené Allenovy filmy mám rád díky jejich osobitému kouzlu a hlavně několika spolehlivým složkám, které obsahují. Ať už jsou to chytře napsané dialogy, absurdně komické situace či originální humor, bohužel, v tomto nejnovějším počinu mi tohle vše téměř úplně chybělo. To, co jsem především viděl byla sic líbivá, leč tentokrát jen povrchní nostalgie a snaha nacpat do hodiny a půl co nejvíce situací, z kterých ovšem až příliš velká část vyznívá kvůli nezajímavosti scénáře úplně na prázdno. I díky ne úplně sympatické ústřední dvojici zkrátka zapomenutelný filmařský kousek, který nezachrání ani parádně zachycená atmosféra třicátých let (ta přímo přetéká z obrazovky!) a zábavný Steve Carell....Tak snad za rok zase lépe!(16.9.2016)

51. KVIFF - Allen natočil recyklovanou bezpečnou komediální jednohubku, Eisenberg hraje sebevědomého roztěkaného mladíka, Stewart city zmítanou hlupku, takže ve vesmíru je rovnováha a vše je tak, jak jsme na to zvyklí. Postavy jsou jednorozměrné figurky na šachovnici Woodyho humorné hříčky, nikoli skuteční lidé. Proto to celé jen prošumí.(10.7.2016)

• Matty

„Where’s character? Where’s loyalty?“ Otec hlavního hrdiny se ptá správně. Vícerozměrné postavy s osobností, které by se vůči sobě chovaly loajálně, v novém filmu Woodyho Allena nenajdete. Marně v něm budete pátrat také po humoru (pár úsměvných replik jen recykluje, co jsme u Allena slyšeli dříve ve vtipnější verzi), kompoziční motivaci řady scén (třeba hned té úvodní s prostitutkou), typově vhodně obsazených hercích (do 30. let se jakž takž hodí pouze Steve Carell s pěšinkou), smysluplném zapojení vševědoucího vypravěče (vážně je třeba popisovat úplně všechno, i krásu východu slunce, který právě vidíme?), náznaku, že zápletka odněkud někam směřuje (ve skutečnosti by příběh mohl cyklicky pokračovat, dokud by postavy nezestárly a nezemřely) nebo po důvodu, proč se příběh odehrává v éře klasického Hollywoodu. Tedy po jiném důvodu než je ten, že Woody má tuhle dobu zkrátka rád a dokud někdo nepostaví stroj času, bude se do ní moci vracet jedině prostřednictvím filmů. Láska k zachycenému období a prostředí, nikoli potřeba odvyprávět poutavý příběh a sdělit neotřelou myšlenku, byla zřejmě hlavní (možná dokonce jedinou) pohnutkou k natočení Café Society. Díky kameře (Vittorio Storaro) vypadá film nádherně. Přemíra světla a zlatavý nádech dodávají záběrům nadpřirozený půvab a je zřejmé, že jsme ve světě, kde vznikají sny. Zalidněte tento svět postavami, které neustále žvaní o slavných hercích, herečkách a režisérech (a žvaní jen proto, aby se nemlčelo – pointa a hlavní smysl těchto dialogů spočívá pouze v tom, že slyšíme známé jméno), přidejte jazzový soundtrack a máte film. Vlastně ne, ještě je potřeba alespoň lehce propojit jednotlivé scény tou nejtuctovější romancí pod sluncem, i když vám na aktérech této romance ve skutečnosti vůbec nezáleží a spíše vám překážejí v tom, abyste se mohli kochat dobovými kostýmy, architekturou a dekoracemi (podle čehož jsou hlavní role napsané – dvě samolibé figurky, definované jen tím, že chtějí k filmu a nedokážou učinit samostatné dospělé rozhodnutí). Café Society je tak duchamorným případem totální režisérské a scenáristické laxnosti, že nebýt vyšších produkčních hodnot a pár známých herců, domnívám se, že jde o první filmový pokus ne moc dobrého spisovatele, který nechápe, že vyprávět obrazy není totéž, jako vyprávět slovy. Bráno z té lepší stránky, výrazně teď stoupla pravděpodobnost, že Allenův první seriál (Crisis in Six Scenes) bude mnohem zábavnější než jeho (zatím) poslední film. Jde ale o útěchu srovnatelně nanicovatou jako celé Café Society. 40%(22.9.2016)

"Židi nevěří v posmrtný život." - "To je asi ta chyba, možná kdyby věřili, tak má židovství víc příznivců." Zase Woody - zase vlastně banální příběh, zase dialogy o životě, smrtelnosti, víře, židech, filmu, hollywoodu, lásce, zase skvěle vybraní herci (Jesse je skvělej, Twilight jsem neviděl a Kristen Stewart to sluší), zase celkem uvěřitelně vypointovaný rozuzlení. Zase jsem se skvěle bavil. Příští rok jdu určitě zase! PS: Na "zbytečnou linii s bratrem gangsterem" nadávají tak akorát ufňukaný filmoví akademici. (80%)(19.10.2016)

Nedoceněný film. Tak nedoceněný, že z letošních novinek ho v tomhle ohledu předčí snad jen BvS od Snydera. Café Society se z velké části odehrává ve značně snobském prostředí hollywoodské a posléze i newyorské smetánky. Přesto je téměř dokonalým příkladem nenuceného humoru a romance. Nepodbízí se lacinými vtipy ani přehnaným patosem a umně zachycuje dobovou atmosféru. Navíc se povedl casting.(29.9.2016)