Café society

• Austrálie

• Belgie

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2016, 96 min

Často jsem kroutil hlavou, protože se scénář hluboce topí v nostalgii a neustále nahazuje dobová hollywoodská jména, čistě proto, aby ukázal, jak je Phil velké zvíře. Když se ale uráčí vyprávět příběh, pro který jsme si přišli, stává se z Café society hladké i nervózní retro se sladkobolně znějící strunou stesku. 70% a zaokrouhlení nahoru právě za onen neomylný poslední tón.(21.5.2018)

Některé Woodyho filmy se mi líbí, některé naopak tolik ne. Poslední roky už točí jenom čistě romantické slaďárny a přijde mi, že to je všechno na stejné brdo. I když v každém filmu dokáže příběh zasadit do nového prostředí a každý jeho film má své kouzlo. Navíc má vždy skvělé obsazení. To platí i pro tento film, není to vůbec špatné. Ale je to prostě chvílema nudné, ta zápletka je pořád stejná. Škoda, že Blake Lively nedostala více prostoru, prakticky byla ve filmu jenom 5 minut...(21.2.2018)

Woody Allen začíná točit filmy, které především vytvářejí příjemnou atmosféru místo toho, aby vytvářel vtipné konverzační komedie. Vtipné komedie je záměrné spojení, protože například právě Café Society za komedii považovat nelze, i když obsahuje pár scén vzbuzujících lehký úsměv. Všechno je tak nějak zalité Sluncem a připomíná to pohádku, i když v pohádce asi nikdo do betonu "nepohodlné" nezalívá. Obě příběhové části obsahují řadu vedlejších postav, které mají většinou vůči čtyřem hlavním postávám jen vzdálený vztah, a figurují v příběhu jen proto, aby se stala jedna určitá důležitá věc (viz získání klubu od Bena). Plno lidí, včetně mě, nemá rádo hraní Kristen Stewart. Určitě existují role ve kterých je dobrá, třeba Still Alice jí docela sedlo, ale tady má hlavní roli ve které musí vyjadřovat už více emocí než jen jednu v rámci své oblíbené pózi - "jsem jiná a vy mi nerozumíte". Ostatní herci jsou bez problému, jen je otázka jak se Blake Lively hodí do dobového filmu (stejný problém u Stewart). Café Society je film, který začíná poměrně ambiciozně, rozvětvuje příběh na mnoho postav a snaží se děj motat co nejzajímavějším způsobem. Bohužel to Allen absolutně neustojí na několika rovinách. Nevyužil v podstatě všechny vedlejší postavy a konec neskutečným způsobem zatípnul bez nějaké výraznější katarze hlavních postav. Neštvalo mě to jako ˇŘím" nebo Irrational Man, ale je to rozhodně Woodyho průměr.(22.9.2016)

Ale, ale, ale ... nebuďme na toho Allena tak prísni, veď nemôže byť celý život vo výbornej kondícii. Na starosť sa nám z neho stáva romantik. Film mal svoje čaro, krásne kostýmy a hudbu, romantický príbeh o nenaplnenej láske, New York, Hollywood a Eisenberga, ktorý výborne zahral Allena. Tri a pol hviezdy.(2.10.2016)

Woody Allen se nám ztrácí před očima, dalo by se napsat. Občas sice naservíruje něco výživnějšího, na čemž si rádi pochutnáme, ale většinou jsou to jen drobné gastronomické radosti. Nijak šarmantní Jesse Eisenberg čeká na příležitost v Hollywoodu, kterou má představovat telefonát od strýce Steva Carella. Spřízněnou duši zatím najde v Kristen Stewart, ovšem má to jeden háček. Rychlé slovní výměny sice nechybí, avšak dialogy už prostě neladí jako před lety. Newyorský patriot se jednoduše vystřílet a zdá se, že se vrací k nepovedeným a nevýrazným látkám, které kdysi uložil do šuplíku. A ani sám nevěřil, že je někdy zase opráší. O pozadí starého dobrého Hollywoodu se toho moc nedozvíme, o mezilidských vztazích zrovna tak. Prostě jen klasické melodrama, které ani nemá předpoklady k tomu nějak strhnout. To, že se za kameru postavil legendární Vittorio Storaro, jsem si ze záběrů (nějakou jejich oslnivostí) ani nevšiml.(13.8.2018)