Barry Seal: Nebeský gauner

• USA American Made (více)

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí. (CinemArt)

aquiver

Do kina mě nalákalo létání v prostředí Kolumbie a neznalost příběhu. Pokud se na film podívám jako na životopisný film, tak mu chybí hloubka, dramatičnost, a vůbec osud postavy Barryho a jeho rodiny mi byl spíše lhostejný, avšak pokud ho vezmu jako popcornový film k odpočinku, je to fakt dobrý a zábavný kousek... 75 % ()

Zmrv

Vynikající letní oddechovka. Super scénář, který dokázal zpracovat dost vážné téma velmi vtipně, ale zároveň vám ve dvou scénách úsměv zhořkne a zamrzne na rtech. K tomu povedený soundtrack a dobré herecké výkony. Obzvlášť Cruise dokazuje, že stále patří mezi absolutní hereckou špičku. Jediný zásadní problém, který jsem s filmem měl byla kamera, která byla jakoby dokumentaristická s nájezdy na tvář, roztřeseností a místy i kompozicí záběrů. 75% ()

jakeer

Áno. Cruise má 55 rokov a pritom vyzerá na 35. Ale inak nič svetoborné som na tomto filme nepostrehol. Nesadol mi štýl a v podstate ani tempo rozprávania. S hlavným hrdinom som sa nestihol zžiť a ani fandiť mu. V podobnom žánri sa mi už o fúz viac páčilo Zlato ()

Hanys_

Další lekce americké politiky a fainová role pro Cruise. Děj šlape od úvodních minut, atmosféra konce sedmdesátek na výbornou, celkově hodně dobrý doplněk po Narcos. ()

SpaceOdyseus

Druhy Vlk to neni, ale ukrutne zabavna jizda po mexickych kartelech, cia tanostech a zabavnostech se schovavanim prachu, kterou nas protahne fakt zabavny Cruise, ano. ()

666Carnage

Tom Cruise si tenhle rok odbyl Mumii a tento snímek. Mumie je hrozný propadák a tady je Tom Cruise takový jakého ho máme rádi. Film měl štávu, byl svižný a Tom byl usměvavý. Prachy přehazoval vidlema a mě bavilo koukat jak je dobrej. Vozil snad všechny kromě princezny Diany. Film utekl rychle byl podle skutečný události, furt se něco dělo a bylo to hezky natočený. A já se bavil. 75% ()

Mičl

Cruise nemám rád, ale na tu roli konkrétně v tomhle příběhu se celkem hodil. Nicméně měl to hrát někdo jinej když tenhle prcek není schopen přibrat pár kilo. Na druhou stranu zahrál slušně toho nebesky vychcanýho tuleně. ()

kolemjdouc

Cruise zase v trochu jiné roli než jsme zvyklí a já jsem náramně bavila.Některé situace musela vymyslet fakt hlava hlavně zapojení všelijakých FBI CIA atd...kreslená animace kdy se kvůli svým zájmům o jeden a ten samý flák Země setká americký orel s ruským medvědem,kdy vzduchem lítaly chlupy a peří, no neberte to, :-))))))).Situace ve vzduchu, na pevnině všechno zvládl Cruise na jedna - jeho výrazy v obličeji kterými reagoval na různé situace byli famózní- žádný nabušený frája ale chlap který se nechal opojit vidinou peněz a nechal se zahnat do kouta odkud nebylo úniku.Před ním všelijaké kartely a za ním smečka jeho vlastních dětí. ()

HonzysKISS

Výborně zpracovaný snímek o skvělém pašerákovi Barrym. Je to vlastně takový ten klasický příběh pašeráka, kdy je nějakou dobu nechutně bohatý a postupně ve větším průseru. Pilotování mě vždycky nějakým způsobem fascinovalo a tady film krásně ukazuje, jaký to je oříšek a jak hodně záleží na podmínkách (pro „gaunery“ samozřejmě). Hned po první letové scénce mě to začalo náramně bavit. Občas jsem se i dobře zasmál. Celou dobu to mělo takovou příjemnou atmosféru. Tom Cruise zvládl roli parádně, bez něj by to snad ani nešlo. Díky němu byla postava taková hodně sympatická. Jenom mě trochu mrzelo, že pro Pabla vybrali podle mě strašně špatného herce. Hlavně v tom smyslu, že mu ta postava ani zdaleka nesedla. Měl jsem dost problémy poznat, kdo je z nich vůbec Pablo. No a závěr, ten za mě taky mohl být trošku lepší. Jako krásně se to pomalu zakončovalo, to jo, ale najednou blik a nic. ()

cepice

Film to byl skvělý, úžasné hlášky, parádní kamera, jen to občas trvalo až moc dlouho a zdálo se mi to zbytečně natahované a film mohl být tedy kratší a mělo by to věští spád. Každopádně na tento film stojí za to zajít. ()

Teabag

Přes poměrně dlouhou stopáž je American Made poměrně svižná jednohubka o zajímavém (i když ne zrovna obdivuhodném) člověku. ()

vander19

Scientológ Cruise musel byť šťastím bez seba, keď zistil, že práve on stvárni hlavnú rolu v tomto filme. On ako nadšenec lietadiel si musel prísť na svoje. Mladý Gleeson už začína fotríkovi poriadne šlapať na päty čo sa týka kvality filmov. Rastie z neho výborný herec. Určite svojou kvalitou prispel aj Doug Liman, už má za sebou plno kvalitných filmov a aj tu potvrdil, že sa svojej robote rozumie. Zarážajúce je, ako sa po čase vyskytujú informácie o Pablovy Escobarovy, ktorý síce USA neznášal, ale podľa filmov z poslednej doby ho oni mali celkom radi. Barry Seal dopadol určite horšie ako jeho kolega George Young. Nedá sa ale nespomenúť ako sa dopracoval ku svojej pozícií jedného z naj. v pašeráckom svete. Skoro som padol na riť, keď opisoval koľko a kde má peňazí. Nepochopím prečo v tej dobe s tým ľudia neseknú a neujdú niekam, kde celý rok svieti slnko a pijú sa drinky s dáždničkami. Kameraman Charlone výborne zvolil taký ten typ vykreslenie old school kamerou, ktorá fakt vtiahne diváka do rokov osemdesiatych. Nemôžem zabudnúť na sexi Jaymu Mays, bola to vážne kočka. ()

Patrik256

Rozpočet_ 50 milionov dolarov // Tržby_ 134.8 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 7 588 433 Kč // Diváci v ČR_ 51 123 // Tržby v USA*_ 51.3 miliona dolarov ()

cmenda

Bezva film Tom Cruise velice překvapil svým výkonem ,chvýlema mi to připomínalo film Obchodník se smrtí tentaky dělal pro všechny i pro vládu a šlo mu hlavně o peníze. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Liman a vesmírný Tomb Raider

Liman a vesmírný Tomb Raider

09.06.2017

Doug Liman (Na hraně zítřka) utekl od x-menovského Gambita a DCčkové Justice League Dark a momentálně se soustředí na dystopickou sci-fi Chaos Walking, v níž se po boku Daisy Ridley (Star Wars: Síla… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (více)