Barry Seal: Nebeský gauner

• USA American Made (více)

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí. (CinemArt)

majec4

Velmi dobre natocene. Vdaka skvelemu a uvolnenemu Cruisovi ma tento film velmi bavil. Za posledne roky urcite jedna z tych naj postav, ktore zahral. Radost pozerat na ten jeho vysmiaty ksicht. Samotny film sa na nic nehra, nie ze by to potreboval. Taktiez sa mi pacil styl akym to bolo natocene - strih, kamera, komentare Barryho a pod. Mam pocit, ze sa dost dorazu kladlo aj na rodinnu liniu deja, no bolo to take povrchnejsie (ani neviem ako sa tie deti volali). Filmu to vsak len pomohlo, lebo usetrilo to stopaz a zbytocne sa nedramatizovalo, kedze to cele bolo natocene tak volnejsie. Do plneho poctu mne osobne chybalo este viac satiry a flegmatizmu. Takto to trosku stratilo punc kultovosti, lebo pri vsetkych plusoch musime uznat, ze je to tak trochu plytky film. Ale viac som od tohto kusku ani nechcel. ()

JM87

Jak už tu kdosi psa: "Svižné, zábavné, cool odechovka". Trochu mi to připomíná Vlka z Wall street. Koks, moc, prachy, špinavá práce atd. Pusťte si, užijte si :) Jo a vynikající Cruise. ()

Cartmof

Fajn komedie vypravující příběh Barryho Seala, který pracoval pro Pabla Escobara jako pašerák. Dost mi to připomínalo Vlka z Wallstreet. Fajn podívaná. ()

Flopik

Veľmi fajn oddychovka s Tomom, ktorá ale za mňa teda ničím nevyčnievala a chýbalo mi tam viac svižnosti. Pozerá sa nato fajn, príbeh je to teda skvelý, škoda len toho prevedenia. Chýbalo mi aj nejaké vybudovanie vzťahu k hlavnej postave. Celkovo som sa bavil, na večer je to veľmi v pohode jednohubka.  Poteší aj hudba od Becka, ktorá je taká uvoľnená. Medzi 3 a 4*, za Toma prilepším. ()

barteca

Jak to chodí, když politici pilota vodí....,hodně zdařilé přiblížení politického pozadí narcos éry přes osud jednoho lokaje. ()

warrenur

Moc mi to nesadlo. Videl som seriu o Escobarovi a i dalsie filmy z tohoto obdobia, kedy peniaze z drog financovali ekonomiky statov, povstania a sukromne ksefty. Okrem podareneho Cruisa tento kusok neprisiel prakticky s nicim novym. Viacere pasaze som posuval. Za mna slabsi priemer. ()

Lukin413

Cruise jako krajně nesympatická postava pilota, který vlastně za celou dobu neudělá vlastní rozhodnutí, ale je pouze vláčen událostmi. Na rozdíl od Top Gunu je to ale zábava sledovat. ()

Snake.Charmer

Film který boduje mimo jiné výbornou dobovou atmosféru a především skvělým Tomem Cruisem. Ten chlap má totiž dar od boha. Stačí pár vteřin na plátně a už mu na sto procent věříte, že je postavou kterou hraje. A přesto všechno je to pořád ten starý dobrý Tom! ()

Gastovski

Ti co neznají nebo neviděli seriál Narcos budou nadšeni, my ostatní budeme film považovat za průměrný, i přes jeho solidní tempo a svěží střih. ()

Bozvav

Nebylo to vůbec špatné, jen to není můšálek kávy. Nemůžu prostě sympatizovat s pašeráky, CIA a jinými zgarby. Za mne 65%. ()

inachisio

Takovýmu hajzlovi bych snad byla schopná i fandit - tohle filmy dokážou. Herecky i příběhově precizní a neuvěřitelně zajímavý. ()

sirien

Funny je... že se takové věci fakt reálně děly. Jinak to je ale adaptace ve správně odlehčeném a v k realitě kontrastním duchu, takže si člověk může užít docela zábavnou show s cruisem v hlavní roli o tom, jak při práci pro CIA řešením životního problému je skočit do většího životního problému. ()

peetrejr

Barry Seal perfektne obletel moje očakávania z filmu a uviedol ich na dobrú úroveň. Milujem takýto štýl filmu kde je nejaká postava z minulosti a ona rozpráva svoj príbeh. Všetko to má takú Narcos atmosféru. Herecké obsadenie je dobré, no vždy to môže byť lepšie. Musím kritizovať Pabla Escobara, ktorý sa mi moc nepáčil a bol tam len preto, lebo tam aj v skutočnosti bol. Nič viac, nič menej. Tom Cruise si zrejme užíva potrétovanie rebelských postáv, ku príkladu uvediem Mavericka z Top Gunu. Ku koncu už film strácal moju pozornosť. Zrejme preto, lebo celý film je natočený takým rýchlym tempom a furt vám niečo preblikáva na obrazovke. Film na mňa urobil dobrý dojem a preto mu aj dávam také hodnotenie, aké si podľa mňa zaslúži. ()

Sydonai

Velice příjemné překvapení. Jak jsem na film šel s nulovým očekáváním, tak mě mile překvapil humor s kterým v reálu dost vážný příběh byl pojatý. Kvalitní scénář poskytuje snímku solidní podporu a hercům dává dost prostoru, aby se předvedli. 85% ()

Kulda24

Na Barryho Seala jsem šel s opravdu nízkým očekáváním a možná o to lépe, protože jsem velice potěšen a překvapen. Začátek je trochu pomalejší a chvilkami jsem se bál, že to bude nuda, ale tempo se naštěstí s průběhem filmů zvedá. Tomu Cruisovi role Barryho neskutečně sedí a je vidět, že se na ní vyřádil a hlavně režisér filmu Doug Liman má už s Cruisem zkušenosti z úspěšného akčňáku Na hraně zítřka. Příběh je velice poutavý a téma drog mě osobně velice baví, jelikož jsem ještě veliký fanoušek seriálu Narcos. Rozhodně nadprůměrný životopisný film, který vás dobře pobaví. 80% ()

Wyder

Povedená oddychovka čerpající z reálného základu. Cruise překvapil a v nejhorším má ve filmu i hezkou manželku... :-DD ()

Wargoo

Po Narcos som asi nejaký vyberavý a náročný. Pre mňa príliš odľahčené... Cruise si to určite užíval, veď po Múmií sa mu človek ani nemôže čudovať... Problémy typu "čo s peniazmi" by chcel mať asi každý, ženuška k pohledání a bradatý Gleeson Jr. príjemné pozitíva tohto inak v celku nudného filmu. 3*** a 63,202% Ale týpek to musel byť riadny, a život teda nudný nemal ani na minútu. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Liman a vesmírný Tomb Raider

Liman a vesmírný Tomb Raider

09.06.2017

Doug Liman (Na hraně zítřka) utekl od x-menovského Gambita a DCčkové Justice League Dark a momentálně se soustředí na dystopickou sci-fi Chaos Walking, v níž se po boku Daisy Ridley (Star Wars: Síla… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (více)