Hudební komedie o statečné komtesce Franzisce (Liselette Pulver), která ze spárů loupežníků unikla převlečená za tovaryše. A když zjistila, že její lakomý otec není ochoten pro tovaryše se kterým si vyměnila šaty upustit měďák, vydá se ho zachránit. V loupežnickém hnízdě se stane pomocníkem jejich náčelníka (Carlos Thompson) - mladého a pohledného. Náčelník Franzisku odhalí, a v momentě kdy jsou přepadeni vojáky, už prchají spolu. Franziska náčelníka ukryje na zámku. On ji prozradí, že je italským hrabětem, kterého přivedl na mizinu její otec, neb mu neplatil dluhy. A tak starý baron pro svou lakotu nakonec přijde o to nejcennější, co měl. (Jezinka)

Rodriguez

Muzikálová dobrodružná komedie o bandě loupežníků, která bohatým bere a chudým dává. Jenže přepadávání nesnesou bohatí šlechtici a vytáhnou s vojskem proti lapkům. 70% ()

Šimpy

Kvalitní zábava je kvalitní zábava. "Prosím vás o malý příspěvěk na žrádlo pro má zvířata a samozřejmě taky pro mě." ()

c.tucker

Lehká a příjemná pohádková komedie, která vždy potěší. Loupežníci, komtesa, hrabě co víc by zde člověk potřeboval. ()

MJMilan

Známá Německá trilogie Spessartu. Vzpomínám si, jak jsem to jako dítě hrozně žral, avšak když jsem tento díl viděl nyní byl jsem hodně zklamán. Komediální prvky jsem opravdu postrádal a dle mého to bylo tak říkajíc o ničem. Na muzikál to bylo málo muzikální a dobrodružství si taky představuji trochu jinak. Nicméně musím nechat to, že je to prostě Německá klasika. ()

vesper001

Malé Vesperce se kdysi moc líbil Carlos Thompson i emancipovaná Franziska, ale dnes se při sledování Spessartu cítí jako teenager, jehož rodiče dávají při návštěvě kolovat jeho fotku na kožešině. ()

Skuby47

Shlédnutí tohoto pohádkového hudebního filmu jsem stále odkládala z obavy, abych se nepřipravila o krásný filmový zážitek z dětství. Nestalo se, kouzlo ještě nevyprchalo. Vtipný, dobrodružný a romantický příběh s Liselotte Pulverovou coby rozpustilou komteskou Francescou a pohledným vůdcem loupežníků Carlosem Thompsonem, který byl mou velkou filmovou láskou, už má, pravda, období své největší slávy za sebou a působí v dnešní době trochu naivně a zdlouhavě, ale v tom je přece kouzlo starých filmů zakletých do našich vzpomínek. Pro mne si ho tento film uchoval až do dneška. ()

LadyPupu

"Vidím tady krásný žena, vidím tady krásná víno, chybí ještě krásný píseň. Signora, já zazpívám ten píseň." Luxusní dabing M. Kopeckého a dalších. První z trilogie a o nic horší než druhý díl. "Když se konečně střílí, nevíte odkud." :-) ()

honz

Německý spisovatel období počátku romantismu Wilhelm Hauf proslul především jako autor pohádek, ponejvíce orientálních. Podle jeho dobrodružné prózy z německého středověku Hospoda v lese spessartském byla natočena tato rozverná loupežnická komedie s písničkami. Po jejím úspěchu se zdařila i další dvě pokračování. ()

Prochy38

Hodně povedený pohádkový příběh od našich západních sousedů. Krásná L. Pulver, opravdu zábavné dialogy, dobré prostředí a šikovně vymyšlený děj. Ta hudební čísla se mi moc nelíbila, ale dalo se to. Vše zabral hodně kvalitní český dabing v čele s M. Kopeckým, M. Moravcem ad. Jo, líbilo se mi to. ()

zdeny99

Málokdy je pokračování filmu lepší než první díl. A to je právě případ Hospody a Strašidel ze Spessartu. Ovšem to neznamená, že by tento úvodní film byl špatný. Spíše naopak, je dokonalý. Jenže Strašidla jsou brilantní po všech stránkách. Hospoda je teprve takový rozjezd, který nakonec vyústil úspěšnou německou trilogií. První díl se odehrává někdy v novověku. Údajně ve slavné spessartské hospodě, která tedy zvenku vypadá fakt příšerné. A tím i podle mě je taková kouzelně tajemná až cornanovsky gothická. Ovšem vevnitř je to už hospoda, která je hodna svému věhlasu. V ní se občas sejdou loupežníci a tentokrát i jedna hraběnka se svojí družinou. Hospoda vypadá skutečně reálně, stejně tak i kostýmy loupežníci, hrabat a především obyčejných lidí, kteří jsou špinaví od hlavy až k patě. Tohle se mi na tom hodně líbilo. Dává to tomu skutečný ráz reálnosti a celým tímto podáním, včetně i barev filmu, mi Hospoda připomíná ty Cornanovské gothické horory. Tohle ale není horor, nýbrž komediální muzikál koketující s dobrodružnou pohádkou, v níž hlavní roli hraběnka převlečená za kluka. [1066. hodnocení, 47. komentář, 67%] ()

magicka

Trilogii ze Spessartu sem měla štěstí vidět pouze jednou a to v ranném mládí, ale i tak ve mě pořád zanechává sice mlhavou, ale krásnou vzpomínku. Doufám, že se mi poštěstí trilogii vidět alespoň ještě jednou. ()

Gig

Německá klasika. Podíl na tom má i výborný český dabing se skvělými herci. No a úžasná komteska :). ()

brasek

V mladosti zaujímavé, veselé a potešujúce. Čím viac som starší tým viac ma to nudí a zdá sa mi, že je to len milá blbinka. ()

VideoTuti

Druhý nejlepší díl z této filmové série mající čtyři díly. Stejně jako u filmu Strašidla ve Spessartu patří film k té lepší produkci komedií a čas mu neublížil. ()