Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ramirez85
  ****

  V době všech těch Star Warsů, DC, Marvelů a podobných shitů má své místo na slunci i film, který je o skutečných lidech pro skutečné lidi. A že je to v porovnání s Obecnou školou dvakrát vylouhovaný čaj? A co? Svěrákova poetika bude mít v mém srdci své místo navždy, i když vypráví svůj příběh malinko povšechně a bez ladu a skladu. Vetchý nepřekvapivě výtečný, Voříšková překvapivě snesitelná. A Zdeňka Svěráka naklonovat nebo vymyslet lék na nesmrtelnost. Druhý takový se tu už totiž nikdy nenarodí.(30.12.2017)

 • Tosim
  ***

  "A jak se vám spolupracuje s režisérem Svěrákem?" "No tak...ano, ale svůj příští film bych už raději dělal s někým jiným." Všude tam, kde jde o technickou stránku věci, Jan Svěrák věci zvládá levou zadní. Děj mi však nejvíce ze všeho připomínal variace. Samozřejmě na Obecnou školu (90% obsahu), cimrmanovský humor (vtip s dvěma bránami hřbitova), Tři bratry (stylizované pohádkové Edovy představy). Variace, které působí jako klasická práce dua Svěrákových, ale jsou už vyvanulé, neodtažené a mnohokrát viděné. Pro všechny zasvěcené, diváky nevyjímaje, by bylo dobré, kdyby dalším v řadě pro Jana byl Bellow a pro Zdeňka klidně ta současnost. I když ho podle jeho slov nebaví, kdysi mu šla (Na samotě u lesa, Vesničko má středisková). Odměnou pro diváky by bylo minimálně překvapení.(18.9.2017)

 • 6thSun
  ***

  Jako když vám někdo ukazuje svoje rodinný album. Pár obrázků je hezkejch, některý trochu mimo, jiný úplně o ničem, každopádně se nad tím bude vždy víc dojímat ukazující, nežli vnější pozorovatel, kterej by byl daleko radši, kdybyste mu místo toho nabídli (např.) pořádnou lampu nějaké řízné whisky. Ta má aspoň příběh.(25.12.2017)

 • claudel
  **

  Budu to mít jednodušší, protože můj komentář bude podobný tomu k Zahradnictví. Svěrák s Hřebejkem si mohou podat ruce - viděl jsem navoněné, nadýchané, načančané NIC. O příběhu se vůbec bavit nemusíme, žádný není, většina postav zbytečná, jediná zajímavá je Vlk v podání vždy výtečného Kaisera. Opravdu nemáme v ČR žádnou herečku, která by mohla hrát partnerku Vetchého a nebýt ve věku jeho dcery? No, jo, ale když pan režisér potřebuje svlékat Terezku Voříškovou, tak asi nemáme. Rok 2017 považuji za jeden z nejhorších pro český film za posledních x let. Čestný prapor drží Krobot se svým Kvartetem a Sláma s Bábou z ledu, jinak je to průšvih, hrůza a příšerná nuda.(24.12.2017)

 • Pepinec
  ***

  Po strništi bos natloukl si nos. Ani omylem nechci snižovat kredit žádného ze Svěráků, ale tohle jejich poslední dílo mi připomínalo Kamču ze střední. Kamča byla milá, milá a milá. To se hodilo třeba když jsem potřeboval zachránit v matice, ale emoce ve mně nikdy neprobudila. Což je škoda, protože byla vážně moc milá a já s ní čas trávil rád. Strniště bylo taky príma a nemám vlastně nic proti, akorát že na poli je větší dobrodrůžo při žních.(9.9.2017)

 • - Z dramaturgického hlediska bylo zapotřebí knižní předlohu pro filmový scénář výrazněji upravit. Proto například zmizela postava pana Kličky, kterého ve filmu nahradil pan Vlk (Oldřich Kaiser). (ZHODNOTITEL)

 • - Na filmu spolupracoval i vnuk Zdeňka Svěráka František Svěrák, syn Jana Svěráka, který je střihač a fotograf. V závěrečných titulcích je uveden jako druhý střihač. (OLDA8)

 • - Tzv. „kříž“, který Eda nosí na hlavě, sloužil k tomu, aby dobře držel účes. Stejný doplněk jsme mohli zahlédnout i ve snímku Obecná škola (1991), kde „kříž“ nosil Edův tatínek (Zdeňěk Svěrák) nebo Edův kamarád Stavinoha (Václav Chalupa). (majky19)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace