Jeho rodina se stala obětí IRA. Policie případ neřeší. Je čas se pomstít... (Filmbox)

ardno5

Našlapaný začátek, kterému věříte. Bohužel po čase se křivka propadá malinko směrem dolů. Napětí negraduje, ale přibývá akčních scén které z atmosferického filmu dělá pouhé béčko starších akčňáků. Nicméně solidní podívaná a žánr byl naštěstí moje káva a proto hodnotím 70%. ()

Ewík

Velmi dobře vystavěný příběh plný napětí, zajímavých zápletek, rázných řešení (jinak to občas prostě nejde) a navíc oiriš ingliš mě velmi příjemně polechtala na srdíčku. Bjudifl. ()

papadoce

Tak toto bol úplne parádny super film. Úplne pradiem blahom. James “pretrepať, nemiešať” Brosnan a Jackie “names” Rambo si to rozdali na parádu v napínavom akčnom krimi srilleríku z prostredia super tenoristickej organizácie IRA. Najmä od Jackieho to bola parádna jazda, keď vo svojich 63 rokoch zmastil každého čo to dalo. Nečakaný príbeh, intrigy, zrada, politika, lojalita, násilie, pomsta, nevera, no proste samé chutné vecičky na jednej kope, zmiešané do kvalitného tak akurát mastného gulášu s opečenou hriankou, podávaného prsnatou polonahou blond servírkou, ktorá vás oslovuje krstným menom a oznamuje Vám, kedy jej končí zmena. Tak asi takýto to bol film. Po Casino Royale od Campbella druhý päť hviezdičkový zárez na režisérskej stoličke. Má to vo svojej kariére trochu ako na hojdačke chlapec, ale keď klinec trafí, tak ho už za hlavičku nevyberiete. Toto bola paráda od začiatku po koniec. No a Pírs s tým svojím šepotavým akcentom, no bomba. Veď Vám vravím, ústa zamastené od gulášu, ale stále slintám. Možno zo servírky? Superské. ()

regentor

Terorismus opět na filmovém plátně. Tentokrát v podivném společenství Ramba s Mužem ve stínu naroubovaném na IRA .Není to politický thriller ani survival z Vietnamu i když z obou žánrů se tam mnohé objeví a to je zřejmě škoda, scénář je díky tomu notně přitažený za vlasy a filmové efekty výbuchů silně převyšují dějovou linii snímku.Postarší pánové Jackie Chan a Pierce Brosnan tady rozehrávají vlastní hru o pomstě a vyřizování účtů, kdy oběma sekundují méně známé filmové tváře ale i všude přítomný "Big Brother" což není až tak objevné zjištění, ovšem riziko toho kdo nás kdy a kde vlastně špehuje a manipuluje je realita všedního dne na kterou jsme si bohužel už přivykli...The Foreigner je taková filmová skládačka a rovněž trochu vykrádačka která neurazí ale ani nenadchne.Na jedno podívání o tom , že svět není černobílý to ujde ale jinak žádná pecka , která by byla průlomen filmařiny z tohoto ranku. ()

XXXXXXXX

Nabalzamovaný Jack-i-Čenž se jednou takhle rozhodl, že natočí film, a teď se teda podržte, NAPROSTO BEZ MEJKAPU! Sem tam mu sice prosvítá pergamen, občas jsem jen s nadšením čekal, kdypak sebou Čenž sekne a následně vstane s rybím pohledem, doprovázeným procítěnými výkřiky: "Ehhhhhhhhhhhhhhhhhhh" ale nestalo se. Místo toho mu potěr zabloudil na Bčko a než bys řekl Semtex-H, terroristi vyhráli. Jackie patrně nikdy neslyšel o Schoedingerově kočce a tak mu nedošlo, že možná existuje i místo, kde se šikmooký týnejdžr vydal na Bomb Site A a tedy pořád nerušeně žije. Místo toho, se raději vydává otravovat místního zmocněnce pro styk IRA s veřejností, protože teda takhle to fuck dál nejde. Zde se poprvé ukazuje naprosto bezprostřední logičnost a vyfikundovanost tohoto díla, neboť i když jsou pro pana Piercinga bombové útoky asi stejně příjemné, jako čajový dýchánek s tchýni, je mu výsledná rozbombardovanice zvysoka u rektu. Čenž tedy za použití metody cukru a bitche, musí nejprve dokázet, že zmiňovaný rekt může být i někde jinde, třeba viset rozesraný na ukazateli Downing Street, aby se ukázalo, zač je toho Vietcong. Do toho se tyto dvě loutky vzájemně pošťuchují, kdo že má větší pružinku do oblíbené propisovačky, jen aby Chán nakonec prostřednictvím domácího zahradníka paní Piercingové, který její zahrádku obdělává s neskonalou starostlivostí, konečně zjistil, odkud časovač tiká. Potom už je vše jen otázkou několika dobře mířených kulek (tentokráte bez dvojsmyslu) a tradá konec dobrý, všechno dobré. Tak sem teď zvědav, jestli stejnou metodiku uplatní i při příštím ručníkářském utkání na Trafalgar Square. A kdo bude komu okopávat políčko? Že by snad Bětce? Ale fuj... ()

Plastík

Tak k tomuhle filmu mám co říct. Na jednu stranu úplně geniální téma, fakt vyjímečné. Na druhou stranu nechápu některé scény. Např. odstranění jednoho z pronásledovátelů v lese a schováního pod plachtu z listí - co to mělo být. Asi super nápad, ale hodně špatně použitej. To je vše, víc se tím nebudu zabývat. A pan Chan už je starší pán. Na scénách to vidět nebylo, ale ve tváři už ale ano - což je přirození. Teda přirozený. ()

johnsnow

Takže ako by som to zhrnul. Od Cambella, anvyše s tak skvelými hereckými esami ako je Brosnan a Chan, plus super príbehom som čakal viac. Príbeh to má zaujímavý, akciu fajn, len to chcelo skrátiť alebo nedať tak veľa vaty ktorá je zbytočná. Chan je v pohode, mastí sa jak pán, Brosnan slušný sekundátor, akurát si podľa mňa nezaslúžil taký koniec. Zato chválim, že zvyšok dostal čo mal. Takže za to, že Campbell nenaservíroval až takú pecku a za tú kokotskú vec čo Jackie urobil na konci Brosnanovi, pretože ja osobne som toho názoru, že si to nezaslúžil. Akonáhle to urobil, tak v tú ranu som chcel aby ho zabili. Veru Jackie v tomto filme si za ten end zaslúži titul debil. Prvý krát čo ma tak tento herec nasral ()

vipeerr

to nejlepší co můžete vymačkat z šedesátníků kapacity jako je Pierce nebo Jackie. Film sice je po hodině zaseknutý ve smičce kde lovená zvěř se stává lovcem a mafiánský boss neustále zvyšuje level ochranky kterou záškodník ničí jednu po druhé jako pěti chodové meny. Film působí jako klasické klišé z 90ek. Ale vidět tyhle dědky navzájem si škodit bylo skvělé. A Jackieho především fyzický výkon opět dokazuje, že zkušenosti jsou více než věk. Za mě 70% a věřím že se na to podívám znovu. ()

horor2

Tak tohle bylo krásné překvapení! Jackie Chan zaválel a vůbec mi nepřipadal starý. Choreografie bojů věrohodná. Milovníci akce, napínavého příběhu a dojemných emocí budou potěšeni. Nebudu Vám nic prozrazovat, pouze jen doporučím. Martin Campbell pořád umí točit. Spojení s Brosmanem mu opět vyšlo. Potěšila i hudba. Jsem spokojený! ***** ()

juditik

''Politicians and terrorists, they are just two ends of the same snake. What's the difference? - There is a difference. One end bites and the other doesn't.'' Pre mňa príjemné prekvapenie, silné 4*. ()

smatana.sk

Zápletka s "kódovými slovami" je dosť divná, ale inak zábavu nič neruší. Brosnan zostarol do krásy v štýle Conneryho, a Jackie Chan si vie poradiť aj bez výkrikov, grimás a efektného mávania ručičkami. ()

Hedy

Jenom další film o tom, že nasrat prodavače levných tepláků Abides a rýže je prostě sebevražda. Jackie Chan se proměňuje v podstatě do čínského Logana. James Bond se dal do politiky a vybral si bohužel Irský džihád. Za to že mu při bombovém atentátu zemřela dcera se jde Jackie mstít. Popadne nějaké nářadí z kůlny, naostří klacky v lese a zarambuje si tvrději než za dob kdy bojoval na straně Vietkongu. Bez ohledu na to jak dobří jsou jeho protivníci nebo jakou převahu mají hodlá protrhávat jejich prdele dřevěnými kůly. Na Jackieho straně je extrémní vynalézavost. Místo svých opičích akrobatických kreací které předváděl za svých mladých let, uplácává z instalatérského harampádí trubkové bomby a masakruje trénované agenty naostřenými klacky. Film měl zkrátka koule a rozhodně se nebál být surově úžasný. Boje se soustředí víc na realistickou stránku a Jackie není tím absolutně nezastavitelným bojovým strojem. Zkrátka ukázka toho jak by se měli dělat akční thrillery. Za mě pět Vietnamských hvězd. Nebo Čínských stejně je to jedno. ()

HEED

Výborný Jackie, na svůj věk je stále ve formě. Tady v tomto filmu to jen potvrzuje. Tenhle druh filmu mu sedne daleko lépe, než akční bláznivé komedie, od kterých doufám již upustil. Od snímku New police story, konečně film, který s klidem můžu doporučit. Rozhodně se nejedná o ztrátu času. ()