Jeho rodina se stala obětí IRA. Policie případ neřeší. Je čas se pomstít... (Filmbox)

Martin741

Taxom si myslel, ze raz sa reziser Martin Campbell este priblizi k svojmu najlepsiemu filmu The Golden Eye a ze este raz natoci taky film. Jo a natocil - The Foreigner s Dzeki Cenom a Pirsom Brosnanom. Rezisersky takmer genialne, niet tu ani jednej scenky, ktora by nudila. Brosnan hrat v zivote nevedel, v tom si s Chanom moze ruky podat - ale na to tu sere pes. Teda, pardon, mne to zase uslo, chcel som napisat ze som nad to povzneseny a akcnaky nepozeram kvoli hereckym vykonom. Kazdopadne mne k spokojnosti staci kopa vybuchov, prestrelky, nejake tie rvacky - a prijemny pocit, ze vystudovanym filmovym teoretikom- elitarom sa film  nepacil 100 % ()

Figu

113 minut viděno na třikrát, to není nikdy žádná top vizitka. Nebavilo mě to! Snad Brosnan jako arogantní sráč a zákeřnej hajzl obstál, jak všichni předpokládali a samozřejmě Chan a jeho nestárnoucí a nesmrtelný bojový umění, nicméně tu jeho zoufalost jsem mu nějak nedokázal žrát... Fajn obyč akční filmek, kterej neoslní, ale ani neurazí! Jo a pozor, v žánrech u Stop spravedlnosti mít napsaný mysteriózní, to je kokotina! 60% ()

bourec

No prosim! Chan nikdy nebyl u mě příliš v oblibě, takovej ten akrobat v akčních filmech, působící spíš komicky. Stejně jako třeba Bruce Lee. Většina jeho filmů mi připadali dětinsky, a tak sem spoustu filmů vynechával. Prostě mě nezajímali. Ale stárne, a tak to asi bude s tou akrobacií, a s tim spojenou nadsázkou horší a horší ,a tohle je první vlaštovka. Je to totiž výborný. Do ruky to vzal můj oblíbenec M.Campbell, film je dostatečně navážno, napínavej, a jelikož se jedná o pomstu, tak i dost atraktivní. Bavilo mě to, a vlastně sem ani nečekal, že by Chan hrál v něčem, co si archivuju. Je to vlastně premiéra, první film kterej se netváří jako komedie. 90%. ()

Abes

Tady mám docela rozpolcené pocity, může za to předevšim příběhová linka pana Wonga, mám slabost spíš pro guerilovou válku takže jsem vnímal spíš politiku. Čínský pohled působil rušivě, jak to jen popsat. Loni v zimě po 30 kilometrové liter-a-tůře jsem si v restauraci na Maraláku objednal italské rizoto a jelikož jsem cítil deficit bílkovin (hlad jak zmrd) nechal jsem si k němu udělat pár mini steaků z hovězí panenky (meli to jako nastavbu v jídeláku, nejsem magor). Přesně jako hovězí panenka působil i Jackie. Je to pochutina, furt frajer ale nemusel tady být. ()

C0r0ner

To je tak, když filmu vládne chytrý a neschematický scénář, který je schopný člověka na dvě hodiny dokonale zabavit, i když se většinu času jedná o politické hašteření a komploty. Nepochybně nejlepší film, který jsem o problematice okolo IRA viděl a vcelku moc příjemné překvapení. 95% ()

PROCESOR

Tak film rozhodně nenudí. A i když tam jsou politický tlaky z IRA, není tam toho politikaření tolik, aby se v tom nedalo vyznat. Můžeme tedy vypnout a plně se soustředit na akční jízdu, kterou na stará kolena předvádí Jackie Chan. V opačné záporné rovině mu zdárně sekunduje Pierce Brosnan, který to hraje na všechny strany. ()

Martrix

Co si budeme povídat, příběh o chlápkovi, který vezme spravedlnost do vlastních rukou, je tak trochu klišé. A to i když se postaví úplně sám teroristům. Navíc tvůrci si s jeho postavou moc práce nedali; prostě má schopnosti, je umanutý a chce jména. Takže Chan si vystačil s pár větami a dvěma výrazy. Smutným a nasraným. V případě Pierce Brosnana už to bylo o poznání lepší, protože je jeho postava napsaná mnohem lépe a ten chlap zraje jako víno, resp. jako třeba Sean Connery. Takže i když byl Marconiho scénář vcelku předvidatelný, je to právě on, kdo tento film tahá z šedivé průměrnosti. A protože Cambell umí akci parádně; to už ukázal v jedné z nejlepších bondovek, dají se Stopy spravedlnosti považovat za solidní thriller s jasným poselstvím pro teroristy. ()

Juto

Pokiaľ ide o akčné scény, Campbellov nenápadný štýl dobre spolupracuje s Chanovou choreografiu. 7/10 ()

mortak

Chan i na stará kolena touží neustále pronikat na západní trh, a asi proto ho zaujalo polozapomenuté knižní béčko z roku 1992 s prostým názvem Číňan (autor knihy Leather je sice i dnes jedním z nejúspěšnějších "amazon kindle" autorů, ale nepoužívá pro zvýšení prodeje svých knih zrovna fér metody). Nevím, jak byla kniha upravena pro film, ale pravdou je, že Chan, vědom si svých hereckých a jazykových mezí, je vlastně pro děj zbytečný, a dodává filmu jen akční scény. Celý dramatický oblouk stojí na Brosnanovi (ten jeho irský přízvuk mi připomněl ostraváky), a paradoxně, i když hlavní hvězdou má být Chan, nakonec bych si i přál, aby se celý film bez něho obešel, a věnoval se do hloubky vnitřnímu boji v IRA. A proto jen tři hvězdy, i když jde o slušné béčko. ()

laik_60

po dlhšom čase lepší trhriller s Chanom. Dobrý dej, slušne akcie, Chan nestarnuci , Brosnan ako Ír celkom ujde. :) ()

angel74

Slavného akčního herce Jackieho Chana nemám zrovna moc v oblibě, ale tenhle krimi thriller, ve kterém ztvárnil jednu z hlavních rolí, jsem zvládla přežít bez větší újmy na zdraví. A to i přesto, že děj je místy dost přitažený za vlasy. (55%) ()

majo0007

Jackie v úlohe starého zlomeného muža... v úvode vám ho bude tak ľúto, že by ste mu najradšej kúpili invalidný vozík. Po pár minútach (a pár tlakoch auta do kopca) sa z neho stáva... Monkey King! Akčné scény slušné, avšak ten politický balast mi bol totálne u riti, kto je na to zvedavý pri jeho filmoch... Korbáč bolesti bol upletený u Brosnana a jeho ženy - milenka, milenec, samozrejme všetko "funkčne" zakomponované do deja. Možno až raz vyjde EXTENDED Version, dočkáme sa aj nejakej spojitosti s Brosnanovou dcérou, ktorá je tu spomenutá len menovite a na fotke (sorry, to by som už nepozrel ani keby to bolo porno). Nedá mi nespomenúť si na Arnolda (Collateral Damage *obete-žena, syn* je možno len náhoda), ale aj ten, keď sa pokúsil o nejakú vážnejšiu mimiku, dobre pohorel. Alebo si zoberte takého Gibsona. Jeho Mad Max *obete-žena, syn* dopadol skvele, ale výplach Edge of Darkness *obeť-dcéra*, zhorel na politike. Taký film na jeden kuk z VHS pôžičovne. Marketing spravil svoje, tých 81% tuná, možno v inej galaxii. ()

alchac

Říše středu se zjevně rozhodla mediálně demonstrovat své nadcházející světovládné postavení rovněž připomenutím, že střelný prach byl vynalezen u nich doma, pročež tradiční a již tak silně výbušnou angloirskou vybombovávanou zde obohatila o jednoho specialistu pro boj ve vysoké trávě na penzi, přičemž výsledná směs je brizantní vskutku extrémně! Opět se mi tímto také potvrdilo, že chci-li vidět opravdu kvalitní, kule jakož i jiné oudyrvoucí, struhadlovitě drsnou podívanou, tak bez akčních důchodců se to patrně neobejde, neb přítomný čínský matador dává rejžového nákypu s liči a nitrákem albionským diletantům nažrat jako zamlada a exBonďák v roli machiavelistického irského britodava mu sekunduje více než kvalitně. Jakkoli mě tedy nyní mírně přepadá splín z představy, jak asi bude akčně thrillerová kinematografie vypadat, až tato suita skutečných akčních hrdinů odcválá do věčných lovišť, pak pro tento kus nenacházím než superlativů. ()

Sabrewulf odpad!

Chcete slyšet velmi vtipný vtip? Film Velké Británie 2017(!), současnost - teroristický útok v Londýně(!). Kdo se k útoku přihlásil? Malá nápověda - začíná to na "I". Ano, milé děti, hádáte správně, je to ... IRA (smajlík válející se smíchy po zemi a plácající rukou o zem jakožto gesto "už dost, bolí mě břicho"). Vy tupí angličtí bobíci, komu to jako cpete? Svoji zemi máte tak zavšivenou muslama, že už ji z toho nedostane ani ten váš fraškoidní, sto let odkládaný Brexit a vy nám budete takhle DRZE lhát do očí? Tvl, vždyť ta IRA snad už ani neexistuje, naposledy aktivní tak v roce 2005? No nic, nebudeme si zvedat tlak, tak pokračujem. I když se odprostím od té propagandistické šaškárny, pořád mohlo zůstat u toho, co už je v popisku. Jackie prostě přijde při teroristickém útoku IRA (smajlík válející se smíchy po zemi a plácající rukou o zem jakožto gesto "už dost, bolí mě břicho") o své blízké a začne se mstít. No a tady je další kámen úrazu a dost velké WTF. On se totiž tak nějak nemstí těm teroristům, ale policajtům a tajným službám za to, že mu nechtějí dát jména! Ufff! Dobře, já sám, když bych přišel o někoho blízkého, taky bych nehleděl nalevo a napravo a klidně skřípnul i ruku zákona, abych své pomstě dostál a viníky dostal, jenže tady se to táhne dobrých 80% filmu! A to nemluvím o tom, že je to tak strašně blbě a na sílu podané, že jsem s Chanem vůbec nesoucítil, naopak působil jako záporák, skoro až fanatik. Msta zkorumpovanému zákonu skvěle funguje ve Ctihodném občanu, tady to spíš dost otravuje. On se Jackie tuším na konci k těm teroušům snad i dostane, ale to už nevím jistě, páč už mě to tak sralo, že jsem to sledoval jen na půl oka, skoro vůbec. Představa, že by Jackie kopal prdele slimáckým teroušům je prostě moc lákavá a mohl z toho být super akčňák, ale to by nesmělo být tak postavené na hlavu. Je smutné, že mezi kritickými komentáři jsem našel jeden jediný (!), který na tyto dva zásadní body (IRA místo Islámu + msta úplně jinde než čekáme) upozorňuje. Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdu z úcty k Jackiemu, ale po tom, co se zjistilo, že nedávný (skutečný) útok slimáka na Londýnském mostě se stal po tom, co na nějaké přednášce už pár lidí zranil a vyhrožoval, že budovu vyhodí do vzduchu a přesto nikdo nezavolal policii, dávám jasný odpad. Ale hlavně že Češi a Poláci jsou pro vás, bobíky, póvl, že? No tak vy hlupáčkové, hodně štěstí s ochranou před IRA (smajlík válející se smíchy po zemi a plácající rukou o zem jakožto gesto "už dost, bolí mě břicho"). ()

Mol

Pomsta je má, pravil bůh. Apoštol Pavel 12:19 Jackie Chan i v pokročilém věku v uvěřitelně natočeném filmu o pomstě. Žádné zbytečné CGI, žádné hloupé vtípky, i přes svůj výcvik se s likvidací nepřátel hrdina nadře, při získávání informací se prostřelují nohy, etc. a já nestačím zírat. Všechny ty věci co mě štvou ve všech těch přepálenejch akčních filmech zde chybí. Film nastoluje realitu a tím si získává na uvěřitelnosti. Velice zdařilé dílo. Škoda, že takové filmy se moc netočí. ()

Cedr

Zběsilé tempo, námět přesně takový jaký si od filmu s Jackie Chanem přát, příjemně promyšlený scénář a samozřejmě skvělá akce. Nekompromisnost a překvapivá syrovost potěší. Absence patosu jakbysmet. ()

chelseaman22

Problémem je, že již od samého začátku jsou karty jasně rozdány a divák nemá šanci být překvapen. IP MAN opět všechny zmlátí, zatímco bývalému 007 postupně ale jistě dochází členové ochranky. Tak si vážení uživatelé můžete tipnout, jakže daný film dopadne. Kurz je 1,25. 41% Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: $144,937,127, což je 4,14 násobek rozpočtu ()

Jizni Tlapa

Sakra nádhera!!! Tetelim se, jak stará bréca, která si střihla oba dva tyhle úhlavní důchodce na poslední důstojné cestě za poctivou akcí, frajeřinou, drsnejma kecama a hlavně 1. Jackieho drsnou polohou, která mu šíleně sekne!!! Je to lahůdka pozorovat ho jednou, jak ze sebe nedělá blbečka obecného... Brosnan je bonbónek.... netřeba komentovat!!!!! ()