Jeho rodina se stala obětí IRA. Policie případ neřeší. Je čas se pomstít... (Filmbox)

balcazar

Tak toto bola paráda. Niektorí fanatici na mňa možno budú krivo pozerať, ale bol to prvý film, ktorý som videl s Jackiem Chanom. Foreigner mi ponúkol vtipný paradox: celý čas sa mi pred očami vybavoval Jackieho spokojný výraz z úvodu filmu, kde vyzeral ako vysmiata panda. Preto keď som videl 60-ročného Aziata, ako bojuje za spravodlivosť na vlastnú päsť a likviduje protivníka za protivníkom, bolo to akčné, dramatické a vtipné zároveň. Napriek tomu som film hltal minútu po minúte. Pavučina postáv a zápletka v príbehu boli dostatočne, ale zrozumiteľne a zaujímavo zamotané a Jackieho cesta za vrahmi ma bavila tak, ako už dávno nie. Neesonovka (žáner typický pre Liama Neesona) môže mať hlavného hrdinu z Ázie. A ešte to je kráľovská podívaná. ()

Acrobat

Netreba sa báť cudzinca, i keď vyzerá strhane, neodbijne, strápene a staro. Chan v rukách Európanov robí divy sám so sebou a neirituje ako vo všetkom inom. Duo s poriadne ostrým a presvedčivým Pierceom sa podarilo na jednotku a čínske milície vytvoria vrásky na čele nie jednému taktiež ostrému chlapovi. Je potrebné zdôrazniť, že Cudzinec sa pozerá pri tak vrstevnatom scenári veľmi ľahko, pretože priam hýčka diváka, váži si ho a dopraje mu všetko po čom túži v zdravej miere. Ak ovládaš aspoň základy politického vzťahu S. Írska a IRA a VB tak to pôjde ľahšie. Campbell ide zasa ako vždy svoju réžiu akoby sa snažil vymykať naivite. Politický thriller s výbornými akčnými scénami, ktoré sa držia pri zemi a vyzerajú bojachtivo, obohatený o brilantnú hru v pozadí na poli veľkej politiky. Parádne vygradované so zaujímavou experimentálnou hudbou. The Foreigner nielen dobre znie, on je výborný od svojho základu, od podstaty. Ako kaplnka v strede lesa. (videné 30.09.2019, Jojplus archív) ()

crackonosh

Moc prosím, aby ještě Jackie dostal víc příležitostí, jako je tahle. Rozervaný a rozbolavělý důchodce, který má výcvik, zná Vietcong, umí dělat bombu ze sodovky a v lese se přepnout do Rambo survival módu, aby pomstil svou dceru (a zbytek rodiny). Jedna z úplně nejlepších věcí, ve kterých posledních třicet let hrál. Dokonce i Pierce Brosnan se vybičoval k hereckému výkonu. A považte sami, kdy se mu to naposled povedlo (tož to už bylo hodně dávno). Výsledek je sice svým vizuálem a i scénářem trochu televizní, ale za toho Jackieho jsem musel na hodnocení trošku přidat. ()

ER

Možná poslední slušný zářez Jackieho Chana. Jen je škoda, že v tomto filmu nehraje "Jack Ryan". Protože pro tento typ děje je taková postava více přínosná, než mstitel Jackie. PS. Pravděpodobně je to také první film,kde si Chan trikově/střihově trochu pomáhá. Hold roky nezastavíš. ()

Likan7

Martin Campbell to tam furt má. Stále umí natočit vynikající thriller, s parádní hudbou a zajímavým scénářem. Tady to měl o to jednodušší, protože jak Chan, tak Brosnan tu ukazují to nejlepší, co umí. Akce tu tolik není, ale je výborná a třeba jen naháněčka v lese plném pastí je skvělá. Je to napínavé, dobře natočené i zahrané. Takový Taken pro Chana. ()

bearmeedek

Překvapení v TV! Po delší době velmi dobrý thriller s politickým zázemím. Souboj dvou nadále pracujících důchodců je inteligentní a žánrově poctivý. Líbilo se mi, jak Brosnan i Chan, ve věku blížícím se sedmdesátce, dokázali zaujmout hodně podobně, jak jsme byli zvyklí v minulosti. ()

Nix

Tohle byl skvělý počin Jackieho, v jeho letech dělat takový kousky, to je fakt bomba. Dokonce musím říct, že pokud neberu v potas jeho film Město zločinu, tak to byla jeho nejvážnější role, fakt jsem mu to věřil a hrozně mu fandil. Jen tak dál! ()

clara.bow

Podle mě skvěle vyvedené akční krimi-drama. Ten spektákl mě nejdříve překvapil díky hlavním představitelům, takže zvědavost, ovšem jak se začal film rozvíjet, wow tentokrát si filmaři vybrali podle románu S.Leathera stále aktuální Irské problémy a dobře je natočili - Pierce Brosnan skvělý, ovšem Jackie Chan v této skutečně vážné poloze dokázal, že není jenom karatista. Trochu mi na Netflixovém překladu českých titulků lavírovalo slovo ťaman....které se používá jen v Česku. No, a když se dívám na ohodnocení, mohu zkonstatovat, že je vzácně vyvážené. Super jsou také hlášky Brosnana o jakémsi staříkovi, když on sám je o rok starší než Chan :-) ()

gemi

Záleží, jak se na to člověk dívá. Pokud jako na variaci klasických osmdesátkových akčňáků s jednoduchým motivem a spoustou akce, tak paráda. Jako soudobý film to ale trošku kulhá, protože likvidace armád protivníků neohroženým hrdinou je přece jenom malinko pasé (John Wick by nesouhlasil) a neradno se moc zamýšlet nad detaily příběhu, protože je to jedna velká konspirace. Chan tu ve svých třiašedesáti už nepředvádí ty neuvěřitelné parkourové kousky jako kdysi (na těch pár místech je to viditelně CGI), nicméně mrštný pořád je. ()

kukkik

Bylo moc příjemné vidět po dlouhé době Jackieho ve vážnější roli, kde navzdory pokročilému věku opět předvedl své legendární akrobatické, bojové i herecké umění. Výborný film s velice vhodně zvoleným prostředím i obsazením a především se sice jednodušším ale zato velice solidně napsaným scénářem. Proč se taky pokoušet dělat ze všeho sérii nebo nedej bože multiversum? Tohle je zkrátka moderní standalone akčnák s kvalitním příběhem bez zbytečných dějových linek, který dává smysl, je inteligentně napsaný, má i emoce a i přes delší stopáž ani vteřinu nenudí. Johó, tohle kdysi bývala netflixovská produkce a kde jsou teď, bohužel. Tenhle film jsem si užil. 4/5 ()

-tHESWINe-

Hodně parádní oddychovka, svižná, dobré hlášky, Jackie Chan je drsoň a borce z IRA kydlí vlevo vpravo. Sem tam film nechá diváka odpočinout a zabředne do politiky, ale akce na sebe nenechá dlouho čekat. (viděno v Century Cinemas 16) ()

pushover

Jackiemu je 63 a vypadá na to, přesto ještě zvládne slušnou akci a herecky je na tom taky skvěle. Jinak slušně řemeslně natočený revenge thriller. ()

Shitonit

Jak Jackieho moc nemusím, ......tak tady mi urval koule a narval mi je do zadku. Piersovi role sedí jak ušitá na míru, totální masakr, rubačka střídá rubačku, vše je velmi reálný .. na Jackieho poměry .. Má to hlavu i patu, a jak se to potácí dál a hloub, tak to kupodivu neztrácí šmrnc. ()

alldo.raine

Netradiční Jackie i James Bond. Oběma ale ta role sedla jak prdel na hrnec. Film má spád, tempo, akci jak sviň. konečně mohl Brosnan využít ten svůj irskej přízvuk. ()

Rimland

Nemalá část hodnotících tu sejří nad tím, že jsou akční scény s Chanem v nepoměru k "nudné" ukecané politické lince s Brosnanem. Inu, já budu jedním z těch, kdo opěvují právě tu rovinu politického thrilleru o vnitrostranických piklích/ochcávačkách IRA/Sinn Féin, která je podle mě podstatně lepší, zajímavější, a funguje sama o sobě i bez té Chanovy, která opravdu, snad krom finále s fotkou, nemá na vývoj událostí žádný vliv a slouží čistě jako dávkovač akčních scén (dlužno říci, že velmi dobrých). Což filmu sice dodává tempo a napětí, ale na druhou stranu štěpí styl/pojetí. Tím si ovšem nestěžuju, pouze podotýkám. Ve všech ostatních ohledech tenhle film totiž funguje skvěle a užil jsem si ho náramně. Patřičnou atmosféru mu dodává i Martinezův soundtrack. Na závěr musím ještě vyzdvihnout Brosnanův výkon v pro něj netypické a po dlouhé době zajímavé/skvělé roli. Jakkoli je coby hlavní postava prezentován Chan/Quan, tak pro mě se to točí hlavně kolem té Brosnanovy a taková scéna konfrontace Hennessyho s McGrathem spolehlivě co do intenzity přebije veškeré Jackieho zdejší bitky (které se - stejně jako jeho herecký projev - díky charakteru tohohle filmu naštěstí drží v mezích reálnosti a serióznosti). PS: Příjemným bonusem budiž fakt, že po dlouhé době nejsou záporáci Arabové či Rusové, ale "stará dobrá IRA". ()

mimozakon

...anebo jak jsem se celkem zakoukal do 2 rozdilne filmove svety ... na jedne strane muj oblibenec Jackie a na druhe drsny "tentokrat" irsky Pierce...Zajimavy a hezky natoceny film... ()