Na mazané české podvodníčky nikdo nemá! Přesvědčí se o tom i obávaný italský mafián Marián Labuda... Mafián Carmello se provinil proti zásadám své organizace, když se pokusil oblafnout šéfa, a vysloužil si rozsudek smrti. Odsouzenec prchá před zabijákem přes Vídeň do Prahy, kterou mu rakouský kolega ve zločinu doporučil jako bezpečný úkryt. Nikdo z nich netuší, že Češi se za reálného socialismu naučili tolika fintám, že ostřílený italský profesionál nestačí koukat. Když si Carmello vyrazí poznávat noční život Prahy, stane se obětí podvodnice a přijde o šaty, peníze i pistoli. Tím ovšem jeho potíže ani zdaleka nekončí (oficiální text distributora)

pds

Potenciál to malo veľký, škoda že nebol využitý. + Za duo Lasica & Satinský. Hlášky, ktorým bolo rozumieť, boli fajn. Polovice vôbec nebolo rozumieť. 35% ()

Pan.Antonin

Rozporuplný a zvláštní film těžký na hodnocení, na jednu vidět Labudu a Hrušínského jako mafiány a Herze jako Araba bylo super, dost vtípků se povedlo, nicméně celkově z toho úplně dobrý pocit nemám a hlavně tomu chybí nějaké pořádné rozuzlení. Je to až příliš přeplácané a chaotické a spíš než na dobrou dějovou linku to sází na herce a vtipy. A hudební výstup Jany Kratochvílové byl řečí moderního jazyka jedno velké WTF. Celkově se to dostává na pomezí dvou a tří hvězd, nakonec dávám dvě. ()

Igy007 odpad!

Soudruzi umělci se chtěli za cizí fiňárky mrknout do Vídně, do Amstru ... koukám, smočil si v té chujárně kdo mohl ... černá díra na prachy ... Herzi, to ti tenkrát hráblo ? Jako by Mozart začal skládat pro Evu a Vaška ()

giacobbe

Co mohla dát tato komedie na začátku 80.let tehdejším divákům, kteří zde parodované mafiánky většinou neměli možnost vidět, těžko posoudit. A dnes- na žádném jiném filmu se tolik nepodepsal čas, divím se co nám před třiceti lety připadalo vtipné. Děj často postrádá logiku. Točeno stylem ,,na první dobrou". Jen průpovídky Araba Dirigenta a kočičí výzkum Morelanových vylepšují celkový dojem. ()

Johgas

Parodie, nic víc, nic míň. Plná skvělých herců a občas i vtipných hlášek. Za jednu z nejlepších scének považuji "odzbrojování" Luďka Soboty, tohle mě rozhodně pobavilo. Roli Dagmar Veškrnové jsem nepochopila, totálně nadbytečná. Kořínkové a Stašové to slušelo a to je tak všechno. Při vší úctě k hereckým ikonám typu pana Hrušínského a Kodeta jednou stačilo. ()

Hombre8

K filmu jsem přistoupil jako k mafiánské grotesce, nic jiného v tom nehledal a tak se mi to jako naprostá oddychovka docela líbilo. Nu, evidentně jsem v tom sám. A to jsem ještě zbaběle ubral jednu hvězdu abych se příliš nevzdálil rozlícenému davu! :-) ()

KuntaKynte odpad!

Nuda,nuda,nuda.Šeď,šeď,šeď.Absolutně mě tento film nezaujal a po cca 50 min. následovalo nekompromisně vypnutí obrazovky a zkrácení nesnesitelných muk. ()

jarhead odpad!

Pokud bych otevřel výkladový slovník a bylo v něm slovo "píčovina" (omlouvám se), tak tam budeurčitě název tohoto veledíla. Zástup skvělých herců a ono z toho vyleze debilita nejhrubšího zrna. ()

to08.net odpad!

Ani dokonalý mix filmových hvězd nezachránil tento ubohý příběh. Místy propagační film průměrné italské cestovní kanceláře lze shlédnout bez následků pouze s ovladačem, který umožňuje velmi rychlé přetáčení! ()

PavelKral

Opravdu zbytečný a produkčně náročný film... Plejáda československých prvo i druhotřídních herců způsobila, že nikdo nemá dost prostoru a v podstatě i bardové národního divadla zde hrají štěk...Opravdu nechápu, čím ty herce uplatili... ()

rottencom

Krásná ukázka parodie na mafiánské filmy v českých reáliích - proč ne? Musíme to hodnotit z perspektivy normalizace. Navíc, se zřetelným Herzovým suchým humorem...řekl bych, že Sobotův kašírovaný symbol blbečka zde dosáhl vrcholu, vynikl možná víc, než v Jáchymovi nebo v Jen ho nechte, ať se bojí - akorát v podstatně menší roli, samozřejmě. ()

Marián Labuda 1944 - 2018

Marián Labuda 1944 - 2018