Na mazané české podvodníčky nikdo nemá! Přesvědčí se o tom i obávaný italský mafián Marián Labuda... Mafián Carmello se provinil proti zásadám své organizace, když se pokusil oblafnout šéfa, a vysloužil si rozsudek smrti. Odsouzenec prchá před zabijákem přes Vídeň do Prahy, kterou mu rakouský kolega ve zločinu doporučil jako bezpečný úkryt. Nikdo z nich netuší, že Češi se za reálného socialismu naučili tolika fintám, že ostřílený italský profesionál nestačí koukat. Když si Carmello vyrazí poznávat noční život Prahy, stane se obětí podvodnice a přijde o šaty, peníze i pistoli. Tím ovšem jeho potíže ani zdaleka nekončí (oficiální text distributora)

Chajimwitz

Buldoky nějak moc nemusím,můj soused má jednoho v bytě a vždycky je od něj poslintanej celej výtah. Herzův film,kde tohle prapodivné psí plemeno vystupuje,mě příjemně pobavil už v pubertě a baví mě i nyní,hold jsem se asi ještě z tý puberty nedostal,jinak bych asi pochopil,proč to tolik uživatelů strčilo do odpádku. ()

raduna01

Pár světlých okamžiků by se tam našlo, Labuda a Hrušínský jako bossové taky ujdou. A zvracející a pozvracená Dáša Veškrnová no comment ()

Hepy13

Tady hraje asi tak 50 československých hereckých hvězd. Bohužel spousta a nich nedostává téměr žádný prostor. Až neuvěřitelně nevtipné a scénář ten neexistuje. ()

voidindigo

Ze začátku mě tenhle film bavil a připadal zajímavý, asi hlavně protože mám rád bizarní komedie jako třeba "Leningrad Cowboys Go to America". Ovšem špička byla sekvence, když mafiánský šéf lezl ven oknem oblečený jako klaun. Potom už žádné dobré gagy a zajímavá kamera z první poloviny je taky pryč. Zbývá jen trapná, křečovitá nuda. Taky jako u při "U konce s dechem" nechápu proč by měl někdo natočit naprosto neakční film , který začíná docela dobrou akční scénou - snad jedině aby docela krutě vyvrátil divákovo očekávání. Ovšem možná, že tomuto filmu křivdím alespoň co se týče dialogu, protože všichni herci tak šíleně mumlali, že polovina dialogů mi unikla. A odkdy mluví italský gangsteři česky ? ()

J R C Pecuchet

Film zachraňuje pouze scénická hudba Petra Hapky. Osobně jsem nepochopil postavu Dagmar Vešrknové, celý film je pod vlivem a ve finále shrábne peníze i koks. ()

mh.mail

40% — Já osobně mám pro ten film celkem slabost, je v něm pár opravdu dobrých gagů, ale celkově tomu do třeskutosti něco chybí. Nakonec se stejně přistihnu, že se zabývám především hledáním scén, ve kterých Fofa hraje Jiří Hrzán. ()

#47 odpad!

Škoda, že v době kdy si u nás filmaři mohli ukázat prakticky na jakéhokoliv herce který by se jim do filmu líbil, vznikaly takové paskvily jako Buldoci a třešně - prostě mrhání časem a talentem většiny zúčastněných (Hrušínský, Kodet, Dvořák, Filipovský, Augusta, Nárožný a další)...crazy komedie či parodie musí mít hlavně jednu podstatnou věc, tj. musí být vtipná a zároveň by taky měla mít hlavu a patu, což tomuto veledílu obojí chybí. ()

Hopkins

Začátek filmu mi přijde docela chaotický nevím jak to jinak a lépe vystihnout než nic neříkající a zbytečně natáhnutý. Hrušinský se jim moc nepovedl jako kmotr nic moc. hlaška kočičky se koupat mohou ale ždímat ne no jakž takž ujde i když no. Luděk Sobota tam absolutně neměl co dělat ta jeho role byla o ničem toho bych vystřihnul hned. Prvních 30 minut naprosto o ničem žádný humor nic moc vtipného dokonce ani Lasica Satinský nic moc. Snad nejlepší byla konečná filmová scéna jak je tne záběr na ty buldoky. 3 hvezdičky dávám za herecké obsazení ale nebýt herců film by byl mezi jednou až dvěma. ()

Olík

Ajajaj, zářný příklad filmu natočeného za minulého režimu, který se i přes exkluzivní obsazení může honosit přídomkem „všechno špatně“ aneb československá „ha ha reakce“ na italské mafiány. Juraj Herz přijal nabídku čistě z existenčních důvodů, nehledě na to, že „komedii“ natočil stylem „hlavně nemít problémy s cenzurou“, pod námětem a scénářem je podepsaný dlouholetý pracovník STB Ivan Gariš (vlastním jménem Antonín Prchal), do toho během natáčení tragicky odešel jeden z nejlepších herců své generace Jiří Hrzán (nahrazen Miroslavem Středou)…..z toho filmu je to prostě cítit…..jak říkám „všechno špatně“. ()

MickeyStuma

Skvělá ryze česká parodie na žánrovku zvané gangsterský film. Český humor je tu využit na maximum a různé odkazy na gangsterské motivy ocení je opravdový znalci tohoto žánru. Škoda jen té přemíry typické roztržitosti ve stylu - na co sáhnu, to pokazím -. Zkrátka, čeho je moc, toho je příliš.  Jinak takový černý humor je zcela na místě a jistá naivita zrovna tak. Parodovat daný žánr není žádná legrace, ale Juraj Herz si s tím poradil velice obratně. Ano, nedoceněný snímek, ke kterému by se současní tvůrci komedií ani nepřiblížili. ()

Rathalos odpad!

Komedia nabita hereckymi hviezdami,ktora je absolutne nudna a trapna,ani raz som sa nezasmial,milujem stare ceskoslovenske filmy,ale tento sa jednoducho vobec nevydaril,odpadovka...:-) ()

Denny

J.Herz projevil v tomhle filmu svoji oblibu černém humoru i lehké morbidnosti - není to jeho špičkové dílo.Zajímavá je role mafiánského poskoka Fofa, kterou hraje v některých scénách Jiří Hrzán a po jeho tragické smrti M. Středa. ()

Biopler

Film, ktorý začína veľmi dobre, má pochopiteľnú zápletku, no v druhej polovici sa dostáva do stavu ako keby scenárista nemal predom premyslený záver. Labuda mi ako detektív vôbec nesadol, to bol snáď vtip obsadiť práve jeho do takejto roly. ()

Nocturno culto

Mafíci drandící otřískanou Škodou 1OO mi fakt dávají zabrat ale možná to vtipné, jen já tomu nepřišel na chuť, přitom potenciál to díky perfektnímu obsazení rozhodně mělo .. ()

Rodin

Spolu se seriálovými Černými barony je tohle úplně nejhorší Herzův počin. Opravdu nevím, co tomuto opusu vytknouti dříve, ovšem s ohledem na to, že prý mělo jít o komedii, tak asi hlavně to, že jediným zábavným okamžikem celého filmu bylo Hrušínského házení koček z okna. ()

Marty7CZ

Na odpad( jako si to myslí několik místních troubů!!) to není, na hodnocení ODPAD jsou tady jiný hnoje, ale tohle je Herzova slabší chvíle... ()

pekl

Úžasný biják, na který jsem pozval svou nastávající (stávající) v roce 1981. Koukala na to sice nevěřícně, ale manželství funguje dodnes... ()

Marián Labuda 1944 - 2018

Marián Labuda 1944 - 2018