• peetriss

Výborné obsazení, které si své role užívá každým coulem, ale pokud se na Buldoky a třešně podívám jako na celek rozpadá se v bejkárnu, která nefunguje ani coby komedie nebo parodie, a už vůbec ne jako mafiánské (zlodějíčkovské) dobrodružství. Několik sporadických povedených scén a dobří herci ještě nedělají film automaticky dobrým. 30%(5.6.2014)

Výborná parodie na italské mafiánské filmy, kterou Juraj Herz pojal po svém. Aneb jak český človíček dokáže zatočit a oblafnout i mafiány. Je to sranda a je potřeba brát tento film s nadhledem. Obsazení je geniální, co postava nebo malinká rolička - to skvělý herec/herečka. Největší pekelník je mafiánský boss Morellano v podání Rudly Hrušínského a jeho pokusy s koťátkama mě odrovnaly, prostě mazec ad absurdum. Také Franta Filipovský v roli stařičkého bosse upoutaného na invalidní vozík je parádní, nebo samotný Juraj Herz v roli falešného šejka. Také hudba Petra Hapky je bomba a jeden hudební motiv je pěkně zlověstný. Je to druh filmu, u kterého stačí vypnout mozek a nechat se unášet bláznivými scénami, které následují v rychlém sledu jedna za druhou. Já jsem se bavil bohovsky a takhle nízké hodnocení si film rozhodně nezaslouží.(4.12.2017)

Klasické hodnocení na CSFD....,když hodnotí v roce 2017 film z roku 1981...Problém je v tom,že ve své době by to mohlo mít klidně i 90%... jenže dnešní recenzenti jsou už prostě někde jinde.. a tím nemyslím kvalitou,ale náhledem....bohužel. Viz " super recenze " Niktoriuse.Z mého pohledu je to prostě dílo staré skoro 40 let.Co bylo vtipné před 40 lety dneska působí trapně....a tak se tu dost nefér shazuje celkem pohodový film...ale to je normální.....za 40 let bude Pán prstenů na 35% jako trapný pokus o pohádku...:-)(22.12.2017)

• Johgas

Parodie, nic víc, nic míň. Plná skvělých herců a občas i vtipných hlášek. Za jednu z nejlepších scének považuji "odzbrojování" Luďka Soboty, tohle mě rozhodně pobavilo. Roli Dagmar Veškrnové jsem nepochopila, totálně nadbytečná. Kořínkové a Stašové to slušelo a to je tak všechno. Při vší úctě k hereckým ikonám typu pana Hrušínského a Kodeta jednou stačilo.(3.3.2016)

"Berte. Vy si to jistě zasouložíte." Je až komické, jak komický není jen tento film, zcela zapadající do ranku sedmdesátkových a osmdesátkových ulítlých komedií, ale i pozadí jeho vzniku. Herz jej totiž natočil čistě jen z existenčních důvodů na žádost tehdejšího socialistického ministra vnitra. Komedii o italských mafiánech střetnuvších se a převezených malými českými podvodníčky v socialistickém Československu. No, řachanda jak prase. Naštěstí je to i přes jistou přestřelenou karikaturnost některých postav a zbytečně přehnanou ztřeštěnou náhodovost v závěru docela zábavné a oplývá to zajímavými postavami ve skvělém hereckém podání (Hrušínského kočičí pověry testující Padre, Herzův vynikající falešný Arab a i ta Kořínková se od Holek z porcelánu hezky vyvinula ve všech směrech). Jen nechápu, proč jsem o tom filmu dodnes nevěděl?(13.5.2013)

• - Trpaslíci, na ktorých pracoval Petr Nárožný, sú z filmu Ať žijí duchové! (1977). (pds)

• - V záběru, kdy Boháčková (Jiřina Bohdalová) v Amsterdamu předává kufr dívce, která vystoupí na mostě z amerického vozu, je možné spatřit dodávku, která projede kolem. V dalším záběru však lze zpozorovat, že díky americkému vozu by dodávka místem projet nemohla. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Filmovalo se v Praze, Karlových Varech, Hlavenci, Římě, Vídni a Amsterodamu. (M.B)