• voidindigo

Ze začátku mě tenhle film bavil a připadal zajímavý, asi hlavně protože mám rád bizarní komedie jako třeba "Leningrad Cowboys Go to America". Ovšem špička byla sekvence, když mafiánský šéf lezl ven oknem oblečený jako klaun. Potom už žádné dobré gagy a zajímavá kamera z první poloviny je taky pryč. Zbývá jen trapná, křečovitá nuda. Taky jako u při "U konce s dechem" nechápu proč by měl někdo natočit naprosto neakční film , který začíná docela dobrou akční scénou - snad jedině aby docela krutě vyvrátil divákovo očekávání. Ovšem možná, že tomuto filmu křivdím alespoň co se týče dialogu, protože všichni herci tak šíleně mumlali, že polovina dialogů mi unikla. A odkdy mluví italský gangsteři česky ?(18.2.2007)

Klasické hodnocení na CSFD....,když hodnotí v roce 2017 film z roku 1981...Problém je v tom,že ve své době by to mohlo mít klidně i 90%... jenže dnešní recenzenti jsou už prostě někde jinde.. a tím nemyslím kvalitou,ale náhledem....bohužel. Viz " super recenze " Niktoriuse.Z mého pohledu je to prostě dílo staré skoro 40 let.Co bylo vtipné před 40 lety dneska působí trapně....a tak se tu dost nefér shazuje celkem pohodový film...ale to je normální.....za 40 let bude Pán prstenů na 35% jako trapný pokus o pohádku...:-)(22.12.2017)

• Kubeska

Divná pakárna se spoustou trapně skvělých hereckých výkonů, s hudbou od mistra Hapky, která je dobrá, ale některé její motivy se do filmu nehodí a jsou zvláštní. Karel Kopfrkingl (Rudolf Hrušínský) by měl vyjít ze Spaloveče mrtvol, vzít si do ruky tyč z toho děsivého krematoria a některé tvůrce tohohle guláše prostě praštit.(2.6.2014)

Skvělá ryze česká parodie na žánrovku zvané gangsterský film. Český humor je tu využit na maximum a různé odkazy na gangsterské motivy ocení je opravdový znalci tohoto žánru. Škoda jen té přemíry typické roztržitosti ve stylu - na co sáhnu, to pokazím -. Zkrátka, čeho je moc, toho je příliš.  Jinak takový černý humor je zcela na místě a jistá naivita zrovna tak. Parodovat daný žánr není žádná legrace, ale Juraj Herz si s tím poradil velice obratně. Ano, nedoceněný snímek, ke kterému by se současní tvůrci komedií ani nepřiblížili.(2.8.2015)

• peetriss

Výborné obsazení, které si své role užívá každým coulem, ale pokud se na Buldoky a třešně podívám jako na celek rozpadá se v bejkárnu, která nefunguje ani coby komedie nebo parodie, a už vůbec ne jako mafiánské (zlodějíčkovské) dobrodružství. Několik sporadických povedených scén a dobří herci ještě nedělají film automaticky dobrým. 30%(5.6.2014)

• - Autor kriminálních románů a filmový a televizní scénárista Ivan Gariš si kromě námětu a scénáře střihl také roli jednoho z mafiánů. (Olík)

• - Juraj Herz obsadil Ladislava Gerendáše (mafián) do filmu, aniž by znal jeho jméno. Vyhlédl si ho z účinkování v hudební skupině Banjo Band. (JoranProvenzano)

• - Snímek natočil Juraj Herz z existenčních důvodů. Plat řadového režiséra třetí kategorie na Barrandově totiž nepostačoval k obživě jeho rodiny. (Olík)