• Hopkins
  ***

  Začátek filmu mi přijde docela chaotický nevím jak to jinak a lépe vystihnout než nic neříkající a zbytečně natáhnutý. Hrušinský se jim moc nepovedl jako kmotr nic moc. hlaška kočičky se koupat mohou ale ždímat ne no jakž takž ujde i když no. Luděk Sobota tam absolutně neměl co dělat ta jeho role byla o ničem toho bych vystřihnul hned. Prvních 30 minut naprosto o ničem žádný humor nic moc vtipného dokonce ani Lasica Satinský nic moc. Snad nejlepší byla konečná filmová scéna jak je tne záběr na ty buldoky. 3 hvezdičky dávám za herecké obsazení ale nebýt herců film by byl mezi jednou až dvěma.(8.3.2008)

 • Olík
  **

  Ajajaj, zářný příklad filmu natočeného za minulého režimu, který se i přes exkluzivní obsazení může honosit přídomkem „všechno špatně“ aneb československá „ha ha reakce“ na italské mafiány. Juraj Herz přijal nabídku čistě z existenčních důvodů, nehledě na to, že „komedii“ natočil stylem „hlavně nemít problémy s cenzurou“, pod námětem a scénářem je podepsaný dlouholetý pracovník STB Ivan Gariš (vlastním jménem Antonín Prchal), do toho během natáčení tragicky odešel jeden z nejlepších herců své generace Jiří Hrzán (nahrazen Miroslavem Středou)…..z toho filmu je to prostě cítit…..jak říkám „všechno špatně“.(15.6.2012)

 • Oskar
  ***

  Tahle mafiánská parodie se nedá jen tak smést ze stolu, jakkoli je nepovedená. Juraj Herz by natočil výrazně lepší film, kdyby měl pro něco takového podmínky. Navíc v polovině natáčení zemřel Jiří Hrzán, což Herze, jak sám říká, podlomilo. Marián Labuda je horší než kdy jindy, mnoho dobrých komiků je zde jen do počtu, chaotičnost děje s příliš mnoha postavami v mnohém připomíná britské Casino Royalle. Ovšem černohumorné scény s Rudolfem Hrušínským coby kmotrem a s jeho kočkami ("Tak koupat je prý můžeme, ale ždímat ne.") jsou výborné.(23.2.2003)

 • MickeyStuma
  ****

  Skvělá ryze česká parodie na žánrovku zvané gangsterský film. Český humor je tu využit na maximum a různé odkazy na gangsterské motivy ocení je opravdový znalci tohoto žánru. Škoda jen té přemíry typické roztržitosti ve stylu - na co sáhnu, to pokazím -. Zkrátka, čeho je moc, toho je příliš.  Jinak takový černý humor je zcela na místě a jistá naivita zrovna tak. Parodovat daný žánr není žádná legrace, ale Juraj Herz si s tím poradil velice obratně. Ano, nedoceněný snímek, ke kterému by se současní tvůrci komedií ani nepřiblížili.(2.8.2015)

 • #47
  odpad!

  Škoda, že v době kdy si u nás filmaři mohli ukázat prakticky na jakéhokoliv herce který by se jim do filmu líbil, vznikaly takové paskvily jako Buldoci a třešně - prostě mrhání časem a talentem většiny zúčastněných (Hrušínský, Kodet, Dvořák, Filipovský, Augusta, Nárožný a další)...crazy komedie či parodie musí mít hlavně jednu podstatnou věc, tj. musí být vtipná a zároveň by taky měla mít hlavu a patu, což tomuto veledílu obojí chybí.(13.6.2006)

 • - V záběru, kdy Boháčková (Jiřina Bohdalová) v Amsterdamu předává kufr dívce, která vystoupí na mostě z amerického vozu, je možné spatřit dodávku, která projede kolem. V dalším záběru však lze zpozorovat, že díky americkému vozu by dodávka místem projet nemohla. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Snímek natočil Juraj Herz z existenčních důvodů. Plat řadového režiséra třetí kategorie na Barrandově totiž nepostačoval k obživě jeho rodiny. (Olík)

 • - Režisér Juraj Herz považuje tento film za svoj najhorší a okrem jedinej scény, kde Milan Lasica a Július Satinský hrali dvoch esenbákov, ho nemá vôbec rád. Naopak jeho otec považuje tento film za synov najlepší. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace