Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Entertainment)

stihac10

Zoufalá snaha napodobit kvalitu takřka dokonalého Krále Artuše.... Alespoň že ''výdělečností'' se mu přiblížil... 4/10 ()

Bezejmený

Tak hned na začátek: Tohle opravdu není Robin Hood od Costnera a už vůbec ne, tak super film. Nicméně scéna na začátku evokující boje elitních jednotek v Iráku mě přsvědčilia, že tady se na nějaký středověkový look nehraje a že mi to vůbec nevadí. Naopak od oblečení, přes zbraně až po "policejní" štíty a honičky s koňskými spřeženími ve stylu Rychle a zběsile se tu hraje (a často odkazuje) na moderní dobu. Ok je to praštěný, nedává to moc smysl (cože to těží v dole? a jak je vůbec uživí?), ale vše hrozně rychle odsýpá a hodně dobře se na to kouká. Zvláště na super akční scény. Ben Medelsohn hraje dalšího záporáka a opět skvěle a dost podobně vlastně. A film má nejhezčí Mariannu ze všech filmových Robinů Hoodů, co jsem viděl. Vypněte mozek a užijte si to :-). ()

Vairon

Děj takový zmatený, provedení je jako takový nehistorický guláš (nevím jestli je to důkaz kreativity nebo lenosti), název Robin Hood je jen trapný marketingový trik. Hoodova holka tam byla jen kvůli dekoltu. Na druhou stranu jsem tolik wtf scén dlouho pohromadě neviděl. Takže dvě hvězdy za to, že obsadili Tima Minchina. ()

kramatos odpad!

Tak toto je zkurvená levičácká propaganda, typická pro británii, je mi z toho na blití... Zlatý hřeb, tedy totální lejno brakoidní britské kinematografie. Nejhorší Robin Hood všech dob. ()

HellsAngel

Zle, zle a ešte raz zle... takto sa to teda rozhodne robiť nemá. Nielen že to skĺzava do absolútnej prihlúposti svojou nosnou modernistickou štylizáciou (v ktorej križiaci bojujú ako americké špeciálne jednotky a mestské stráže sú v podstate policajtní ťažkoodenci so štítmi), ono sa to úplne vybodlo aj na akýkoľvek reálny historický podklad. Namiesto toho tu máme úplne stupídne paralely na problémi dnešného sveta, ktoré v kontexte dobového zasadenia filmu vyznievajú hlucho. Úplne ma ale dorazili až kostými, ktoré vyzerajú, akoby si ich iba vypožičali z vedľajšieho štúdia, kde sa práve natáča nejaká snímka zo súčasnosti. Akčné scény sú síce efektné a herci nijako nepodliezajú štandard žánru, aj tak to ale vo výsledku proste nepôsobí dobre. Možno by to lepšie fungovalo, ak by sa to celé odohrávalo v nejakom "akože fiktívnom" svete a hlavnou postavou by bol niekto úplne iný. Ak šlo o nejaký pokus imitovať Ritchieho Artuša, ide o obrovské faux pas. Táto zlátanina Robina Hooda a Green Arrowa je totiž jednoducho maximálne vedľa. ()

BloomGeorge

Nu tak jako snaha tu byla. Efekty, herecké výkony a tohle vše za 1, ale proboha ten scénář ???? Tak ten je za 5. Nevím proč to tak spackali, ale pro mne sladkej průměr. Rozhodně jsem neusnul, ale také to není nic co bych musel vidět několikrát. Na zkrácení chvíle dobrý. Ale trhák a odvaz? Tak to nečekejte. Bohužel u mne jen 55% ()

veverysiak

Chlapi sa chceli odlíšiť, tak sa hlboko zamysleli a výsledkom je podivuhodná poloinscenácia s rušivými modernými prvkami, možno sa to niekomu páči, ja zastávam názor, že legendy majú zostať čisté, a tým nemyslím šaty, prostredie a zuby, ale námet a spracovanie, takže 25%. ()

Astonko

No a čo, že kostýmy a zbrane vyzerajú skôr ako z prítomnosti (či niekedy dokonca z budúcnosti), film ubiehal rýchlo a hlavne bavil. Akcia je natočená veľmi dobre, spomalené zábery mi tu nepripadali na silu a herci tiež hrajú dobre. Ďalším plusom bola pre mňa hudba, ktorú som si vyslovene užíval i keď niekedy vyvoláva pocit, že ste ju už niekde počuli. Od príbehu veľa originality neočakávajte, stále je to ten starý známy Robin Hood. 7,5/10 ()

petbet1

Čistý popcorn určený pre 12 ročného diváka, alebo diváka ktorý je starší, ale má za sebou len osobitnú školu. Čo vznikne keď Hollywood nemilosrdne znasilni učebnicu dejepisu? Scenár k Robinovi Hoodovi. ()

Brk

Jasně, na začátku řekneme “zapomeňte všechno, co znáte”, “nebudu vás nudit historií” a natočíme rádoby líbivou, slabosuchou sra*ku pro týnejdžry s přehnanými účesy, kostýmy a střelnými zbraněmi, hlavně že je to jako cool. Zoufalost. A ty digitální honičky na koních jsou až směsný. Kevina jen tak někdo nepřekoná, jdu mu zvednout rejtynk ()

da.rk

Takhle zprznit legendu to už jsem dlouho neviděl. Kdyby se to nejmenovalo Robin Hood, ale jakkoliv jinak, tak bych to vzal, ale takhle musím být kritický. Nottingham jako město ze steam punku, zbroje jako z fantasy, moderní oblečení, na plese hraje techno, žádný šerm, Robin střílí z luku a stráže šerifa z rychlokuší co probíjejí beton, jinak už ve filmu existují ze zbraní jen klacky, finální fight mezi občany města a strážemi vypadá jako z nějaké demonstrace apod. Nejvěrnější přítel Will Scarlett jako top padouch, Tuck místo bodrého holohlavého mnicha dlohovlasý macho, a z malého Johna udělat černocha no fuj.-). Prince Jana a krále Richarda byste hledali marně. Takže Errole a Kevine, jste stále nejlepší ! ()

rigby

Je mi jasné, že hlavním cílem bylo přitáhnout mladé diváky. Proto se jedná spíše o počítačovou hru se skvělými vizuálními efekty, ale jinak prázdnou. Ty dvě hodiny jsou opravdu nekonečné, protože kromě akčních bojůvek se vlastně o nic dalšího nejedná. Děj je velmi prostinký a je odstrčen na vedlejší kolej. Hlavní roli hrajou zpomalené scény natočené s citem pro choreografii, na plese zní nějaké odporné techno, z luků vychází kulometná palba. Ani herecké obsazení nezaujalo, zejména Robin Hood je zcela neuvěřitelný. Jednou to stačilo. ()

notozjano

Další z mnoha Hoodu tentokráte s nejhezčím vizuálem a naprosto asexuální Marriannou, jejíž sexapeal by se dal vyčíslit na stupnici 1 - 10 tak na -5. No a asi nejvíc mi utkvěla v paměti postava Jamieho Foxxe, který se fakt snaží. Celkem to na tři hvězdy a opravdu jedno shlédnutí ujde. ()

Scaevola

Další verze a další plejáda možností, stylizací a spádů všech postav, jenom netuším, proč se někdo obtěžoval naroubovat příběh Batmana na středověkou legendu. Mnohem nosnější by podle mne byla taškařice z moderních ulic Londýna, či možná výlet na nelidským režimem sužovanou planetu někde v budoucnosti (W40K, ehm...). Odpoutáte-li se však od průhledného historického pláštíku a přestanete-li řešit kadenci výstřelů, objevíte poměrně povedený akční snímek, který ví, jak a co chce sdělit, a především komu to chce sdělit. Děj proto odsýpá bez zbytečných odboček, akce je přehledná a přiměřeně pompézní, muzika namachrovaná a výprava přesně sedí zvolené stylizaci (výlet do Afganistánu a důlní steampunkové peklo vedou). Jediné, u čeho váhám, je otázka, zda je vhodné podsouvat mladé generaci protináboženské, anarchistické a trockistické myšlenky v takhle přitažlivém kabátku. To ale není problém filmu, nýbrž interpretace. ()

cortez

Asi nejhorší provedení co jsem viděl. Ostuda ostatním verzím. Nízkorozpočťák, kostýmy, uaa, komando lučišníků, "kulomet" na šípy, honička s povozy... všechno debilní. Účelové. Bez atmosféry. Tyjo, kdybych neměl fakt volný čas, tak vypínám už na začátku. Kolikrát to spíš vypadalo na nějakou apokalyptickou jízdu s šíleným maxem než verze robina hooda ze středověku... nu což. krásná jedna hvězda, za to že filmy Uweho Bola jsou ještě horší. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády