Robin Hood: Origins

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 117 min

• Cervenak

Niežeby ma to vyslovene nudilo či sralo... len to proste nie je dobré. Paradoxne mi najmenej vadila tá nehistorická štylizácia. Práve naopak, zasadanie do akéhosi industriálneho postapo-punku je na celom filme to najzaujímavejšie, je to dôsledné a má to akýsi jednotný štýl. Strelecké scény sú efektné. Herci v pohode (asi okrem šušľajúceho Mendelsohna, ale to je aj vina scenára, že musí hovoriť také kruté hlášky, až je to nechcene smiešne). Horšie je to s tými paralelami na dnešný svet, rečami o moslimoch a revolúciami proti pracháčom, to sa fest vymklo z kĺbov a je to iba blbé. Kráľ Artuš bol tiež takto moderne posunutý, ale zároveň perfektne fungoval. Toto nefunguje, nie je to napínavé ani vtipné, romantika nula bodov (sranda, že v celom filme vystupuje iba jedna jediná ženská postava), hudba tiež nič, tempo začne už v polovici viaznuť a potom som si už len prial, aby to čo najskôr skončilo. Ale nie, ešte museli hádzať zápalné fľaše do celkom súčasných policajných štítov. Takto to dopadne, keď chcete klasiku predať mladému publiku, ale to sa vám na to vyserie a navyše naštvete milovníkov klasiky. Zaslúžený prepadák.(13.12.2018)

• rikitiki

Nevadí mi moderní stylizace středověkého příběhu s moderními zbraněmi, oblečením i názory postav. Co mi vadí, že film je jednoduše pitomý. Scénář musel psát někdo s Alzheimrem, protože postavy vůbec nejednají v souladu s tím, co dělaly před chvílí a vypouštějí z pusy hrozné plky: "Buď zemřeme všichni, nebo nikdo!" (uprostřed zuřící bitvy), "Člověk je jediný tvor, který se bojí smrti." ____ Proč přijel Maur načerno (dva měsíce ukrytý v lodi!) do Anglie, aby se pomstil šerifovi (kterého neznal) a ukončil tak všechny války - na což okamžik po tomto silném prohlášení zapomene a už nikdy se k tomu nevrátí. ___ Nemá to ani trochu soudržnosti, logiky, zdůvodněné motivace - jen se tam občas střílí, běhá a vybuchuje, zcela bez hlavy a paty. SHRNUTÍ: Galimatyáš s pubertálním Robinem.(2.2.2021)

• mchnk

Opravdu jsem bloumal na druhou hvězdou, ale nic...možná, kdyby to byl nebyl film o Robinu z Loxly s kapucou, ale úplně o nikom jiném, neznámý hrdina své doby, bojující proti útisku poddaných a nespravedlnosti v zajímavém prostředí, jenž trefně popsal uživatel Cervenak a nějaký jeho životní příběh. Možná bych překousl i klasickou naivní romanci a absurdní bojové scény, u kterých skutečně chyběla už jen rada našeho známého majora: "Dajtě mu do ruky, aspoň ľahký gulomet!". V tomto případě jde jen o další pokryteckou prvoplánovost s využitím známého jména a příběhu k nějakému rychlému finančnímu obratu, který by mohl mít dokonce i pokračování, jak film ukázal a dorazil tím vše. [Kino Citadela - Litvínov](12.1.2019)

• Morholt

Do nového Robina jsem šel s tím, že se mi prostě bude líbit, ale přes veškerou snahu to nešlo. Úvodní akční scéna sice nebyla vůbec špatná a ta stylizace do současného konfliktu na Blízkém východě mě docela bavila, ale s návratem do Anglie to šlo tak trochu do kopru. Předně mi neseděly kostýmy. Samozřejmě už z trailerů bylo jasné, že nepůjde o nějakou historickou přesnost, ale Ritchiemu v Artušovi nebo třeba Helgelandovi v Příběhu rytíře se podařilo šikovně naroubovat moderní prvky na obecnou představu o středověku, což tady vůbec nevyšlo. Spíš to celé působilo jako nepovedený náhled do budoucnosti. Co se akce týče, tak ta celkem ušla, ale jenom ušla. Navíc tohle všechno už nabídl Arrow a po hříchu i Zorro. A nelíbil se mi ani sociální nádech, ke kterému film přistupuje až příliš vážně. Chyběl i vtip. Jediné, co mi vyloženě sedělo, bylo obsazení, ale zase nemůžu říct, že by všichni přítomní jeli naplno, což platí především pro Mendelsohna. První letošní velké zklamání. 35%(8.2.2019)

• pepo

Robin Hood je titulom aké sa v súčasnej dobe v panike predávajú na Netflix. Je obsahovo nezvládnutý, vizuálne nudný a smiešne ambiciózny. Myslím, že tvorcov bude rozhodnutie ponechať film v kinách komerčne veľmi bolieť a ešte si navyše aj vystrúhajú poriadnu hanbu. Kvôli necitlivej réžii sa forma bije s obsahom ešte viac než obyčajne. Občas som mal pocit, že sa k veľkému rozpočtu a profesionálnemu štábu dostal nejaký nadšený ochotník, snažiaci sa kopírovať svoje vzory bez toho aby chápal, čo znamená vnútorný význam záberu a výstavba scény. 2/10(8.12.2018)

• - Téměř 95 % kostýmů bylo vyrobeno ručně Julianem Dayem a jeho týmem. (Stoka)

• - Natáčení tohoto filmu bylo odloženo tak, aby Taron Egerton mohl nejprve natočit Kingsman: Zlatý kruh (2017). (Stoka)

• - John (Jamie Foxx) bol vo filme označený ako Maur. Mauri však žili ďaleko od Svätej Zeme, kde prebiehali križiacke výpravy, pretože ich pôvod a korene sú zo západnej Sahary. (MikaelSVK)