Robin Hood: Origins

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 117 min

• ivan bohatyr

Po všech těch negativních recenzích jsem čekal odpad, ale zase až tak zlé to není. Je tam dost akce a příběh taky není nějak špatný. Ale střílení šípů atd. to je hodně přitažené za vlasy, dále je tam pár trapně romantických chvilek a přední problém vidím v obsazení - myslím že z předchozích filmů o Robinu Hoodovi je jasné, že do těchto rolí se hodí typ herců jako je Kevin Costner nebo Russell Crowe, ale rozhodně ne našámpónovaný chlapeček Taron Egerton, nic proti němu ale tyto role rozhodně nejsou pro něho. Myslím že jádro problémů je v tom, že režisér má úplně zvrácenou představu o postavě Robina Hooda - třeba během toho filmu má Taron Egerton 2x slzy na krajíčku, no takto jestli si někdo přestavuje hrdinu Robina Hooda to jsem blázen.(20.5.2019)

• SaNcHeZ_cz

Tak tohle je prvotřídní prů*er. Tenhle film se prostě snaží být tak zatraceně cool, moderní a zároveň tak trochu temný a relevantní až se mu v rámci dvou hodin povede diváka nas*at a dopálit doběla. Hovadiny které tůvrci odkoukali od jiných moderních filmů (nepřemýšlejíc přitom o tom, že točí film z pseudohistorie a tak to co funguje pro filmy ala Černý jestřáb sestřelen tady bude samo o sobě vypadat prostě debilně. Jenže on ani ten příběh nestojí za starou belu (byť stokrát omýlaná legenda, nějak se scenáristům povedlo z tohoto udělat nudnou slátaninu). A to ani nezačínám s tím nechutně laciným soundtrackem a digitálními triky za které by se nemusel v některých momentech stydět ani film Lovci dinosaurů. Nový Robin Hood je prostě kolosální průšvih, který snad nenabízí jedinou pozitivní věc, díky které by se daly ty dvě hodiny ve společnosti filmu alespoň nějak obhájit. A když si vzpomenu jak původně velkolepé plány s touhle značkou producenti měli...(6.2.2019)

• tron

Niektorí to (kvôli agresívným štýlom prerozprávanej starej legende) prirovnávajú ku Kráľovi Artušovi od Guya Ritchieho, ale to je jeden veľký omyl. Artuš bol pecka s bravúrnymi scénami, perfektnou akciou, výnimočnou atmosférou, skvelou výpravou a parááádnym kastingom. Toto tu je nedokončené čudno s príšerne predvídateľným scenárom, ktorý ma neskutočným spôsobom demotivoval v ďalšom pozeraní. Foxx, Mendelsohn a Egerton nie sú úplne zlí, ale idú na pol plynu a ostatní sú na tom ešte horšie. Trocha pobavila naháňačka konských záprahov alebo akčný úvod poňatý ako vojnový film zo súčasnosti. Určite je to lepšie, ako ten strašný prequel s Russellom Croweom, ale nie o veľa. Toto si veru producent Leonardo DiCaprio do vitrínky nedá; naopak, bude sa tváriť, že to neexistuje a nepatrí to do jeho portfólia. Nejde o to, že je to blbosť. Ide o to, že je to NUDNÁ blbosť.(13.4.2019)

Už ze začátku je jasné, že Robin Hood cílí na mladistvé publikum, kteří v dnešní době vzhlížejí a fandí superhrdinům z komixu. Myslím si, že tvůrci chtěli právě takovým divákům nastínit i obyčejného zloděje, který byl ve své době „superhrdinou“ a nejdou na to vůbec špatně. Má to drive, akci, hezkou holku a sympatického herce v hlavní roli. Na film jsem šla s tím, že neuvidím nic úžasného, a nakonec jsem odcházela docela spokojená. Robina Hooda bych označila jako filmové „guilty pleasure“, u kterého vypenete mozek a užíváte si skvělý akční snímek, který ale není dokonalý.(12.1.2019)

Obvykle kritizuji nedodržování historických reálií v dobové výpravě filmů. Zde je to ovšem natolik přiznané, že nejde zdaleka o sofistikované dějepisné drama, ale o videoklipový námrd, kde si udělali všichni tvůrci a producenti (Leonardo DiCaprio!) filmařské cvičení, co vše a jak mohou narvat do filmu. Jen zvolili chudáka Robina Hooda. (Podobně se obávám dopadne i Jáklův Žižka). A tak tu máme "přestřelku v Mogadišu" jak z Black Hawk Down akorát že s lukostřelci. Notoricky známé postavy jsou úplně jinak upgradované: Robin Hood je zamerikanizován na Roba a má softshellovou mikinu. Malý John prodělal rekvalifikaci na Afroameričana (!) a přitom mohl být jen maurský mouřenín Azim. Bratr Tuck shodil dobrých 50kg a nosí stylové imidžovky od Ray-Ban. Kamera, střih, akce, barvy, světla to vše je absolutně vymazlený, ale povětšinou kopírující práce slavnějších. A samozřejmě nesmí chybět tepající hanszimmerovské tóny á la Temný rytíř. Líbil se vám King Arthur: Legend of the Sword? Pak je tohle stejná blbina stylizovaná do moderní adaptace s bonusem o nadčasových problémech světa.(25.2.2019)

• - Taron Egerton se učil efektní a rychlé střelbě z luku u dánského umělce a lukostřelce Larse Andersena, který drží světový rekord v rychlostní střelbě. Jeho rekord je vystřelených 10 šípů za 4,9 sekundy i 3 šípy za 0,6 sekund. (Prochy38)

• - Neúspešnými uchádzačmi o hlavnú úlohu boli aj herci Jack Huston, Jack Reynor, Dylan O'Brien či Nicholas Hoult. (MikaelSVK)

• - John (Jamie Foxx) bol vo filme označený ako Maur. Mauri však žili ďaleko od Svätej Zeme, kde prebiehali križiacke výpravy, pretože ich pôvod a korene sú zo západnej Sahary. (MikaelSVK)