Robin Hood: Origins

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 117 min

Už ze začátku je jasné, že Robin Hood cílí na mladistvé publikum, kteří v dnešní době vzhlížejí a fandí superhrdinům z komixu. Myslím si, že tvůrci chtěli právě takovým divákům nastínit i obyčejného zloděje, který byl ve své době „superhrdinou“ a nejdou na to vůbec špatně. Má to drive, akci, hezkou holku a sympatického herce v hlavní roli. Na film jsem šla s tím, že neuvidím nic úžasného, a nakonec jsem odcházela docela spokojená. Robina Hooda bych označila jako filmové „guilty pleasure“, u kterého vypenete mozek a užíváte si skvělý akční snímek, který ale není dokonalý.(12.1.2019)

• mchnk

Opravdu jsem bloumal na druhou hvězdou, ale nic...možná, kdyby to byl nebyl film o Robinu z Loxly s kapucou, ale úplně o nikom jiném, neznámý hrdina své doby, bojující proti útisku poddaných a nespravedlnosti v zajímavém prostředí, jenž trefně popsal uživatel Cervenak a nějaký jeho životní příběh. Možná bych překousl i klasickou naivní romanci a absurdní bojové scény, u kterých skutečně chyběla už jen rada našeho známého majora: "Dajtě mu do ruky, aspoň ľahký gulomet!". V tomto případě jde o jen o další pokryteckou prvoplánovost s využitím známého jména a příběhu k nějakému rychlému finančnímu obratu, který by mohl mít dokonce i pokračování, jak film ukázal a dorazil tím vše. [Kino Citadela - Litvínov](12.1.2019)

• MikyAff

Důkaz, že dobrá akce nestačí. Robin Hood nabízí dobrý akční scény, měla jsem jednu chvíli i husinu. A dokonce jsem se dvakrát za film i zasmála (jednou spíš ze zoufalství). Jinak je to celkem patos. Původní příběh tu prakticky není, jsou zde jen známá jména a ořezaná kostra myšlenky. S radostí bych snesla kratší stopáž, třeba by se mi nechtělo tolik spát a závěr mi tolik nenaštval. Jenže v tu chvíli to bylo fuk, hlavně že se jde domů.(15.1.2019)

No ,na jednu stranu chápu že s tohohle filmu je propadák , příběh skoro žádný , humor taky moc nefunguje stejně tak vztah mezi Robinem a Marianou ( a taky dalších nesmyslů) . Na druhou stranu akce je povedená , film rychle odsejpá a Taron v roli Robina se mi líbil. Takže film nic moc ale koukat se na to dalo.(12.1.2019)

• radaza

Jedna hvězda za výstřih Eve Hewson. A to je v podstatě vše kladné, co se dá o filmu říct, ale i o ní. Teda pokud nepokládáte dlouhé hypnotické pohledy za vrchol hereckého umění. Pro Foxxe pod úroveň a Egerton to hraje jako Kingsmana, takže to vypadá, že nic jiného neumí (na Orla Ediieho si ani nevzpomenete). Connery, Crowe, Costner nebo Fairbanks to opravdu není.(15.1.2019)

• - Natáčení probíhalo od 20. února 2017 do 20. května 2017 v Dubrovníku (Chorvatsko), Ture a Budapěšti (Maďarsko). (Stoka)

• - Taron Egerton se učil efektní a rychlé střelbě z luku u dánského umělce a lukostřelce Larse Andersena, který drží světový rekord v rychlostní střelbě. Jeho rekord je vystřelených 10 šípů za 4,9 sekundy i 3 šípy za 0,6 sekund. (Prochy38)