Robin Hood: Origins

• Kanada

Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 117 min

• Merenre

Za moudřejších časů končily tyto filmy hned po natočení v nejspodnějších patrech nejzapadlejších regálů ve špatných videopůjčovnách. Dnes jsou v kině coby dlouho očekávané trháky...toliko komentář ke stavu současné společnosti a obrazné shrnutí mojí teorie o exponenciálně postupující debilizaci lidstva.(9.12.2018)

mne sa to nezdalo vôbec také zle ako to vyzerá podľa recenzií. žiadne veľdielo to ale rozhodne nie je. A v porovnaní zo všetkými hoodami ktorých mám v pamäti je to asi najmenej logický príbeh, ale úrovňou zapadá do dnešnej komerčnej produkcie. Nečudoval by som s ani keby tam zakomponovali aj stredoveké sociálne siete a selfie malby a podobne prvky, pretože ich vykresľenie fungovania dobovej spoločnosti bolo pomerne komické. Film má napriek tomu celkom dobrý spád a je vhodný skôr pre toho kto nikdy iného robina Hooda nevidel. pretože ak ste iného videli tak toto spracovanie bude iba neškodnou akčnou komédiou, ktorá priam hrozí pokračovaním ale osobne verím že žiadne nebude.(10.12.2018)

• drake31

Po neprajných recenziách a nulovom nadšení od divákov, som šiel do kina s veľmi malou nádejou, že nový Robin Hood bude filmom ktorý je tak zlý až je dobrý, a keď už nič iné aspoň sa pobavím. Lenže tento Robin Hood je neskutočnou urážkou i tej najmenšej inteligencie, je tak neuveriteľne, ba až ofenzívne hlúpym filmom v ktorom nič a niekto nedáva absolútne žiaden zmysel. Robin Hood je fatálnym zlyhaním vo všetkých oblastiach filmovej tvorby, kde zhnitou čerešničkou na tejto torte z hovien je uvedomenie ako veľmi tento film vykráda Nolanovskú Batman trilógiu. Jednoznačne najhorší film roku 2018, a bez preháňania, pravdepodobne najhorší film za posledných 5-6 rokov, ktorý bol uvedený v kinách.(1.12.2018)

• silentname

Všetkým, čo boli dnes so mnou v kine na tomto filme sa ospravedlňujem. Normálne nebývam takto nedisciplinovaný, no tu sa to skutočne nedalo. "Robin Hood" je pre mňa ukážkou toho, ako sa filmy nerobia. No musím povedať, že ma tvorcovia skutočne v druhej polke filmu maximálne pobavili. Tak dlho som sa už nerehotal už dlho. Záverečná akčná scénka je ukážkou absolútnej stupidity, kde nikto nevedel ako sa má robiť stredoveký film. A miesto toho z toho urobili moderný film zasadený do stredoveku, kde sa všetci správajú ako v súčasnosti. Dialógmi, akciami a dokonca by som dovolil povedať aj kostýmami. Šerif z Nottinghamu tu má kožený kabát ako keby to bolo z Matrixu. Záverečná akčná scénka je ako keby sme pozerali v televízii boj ťažkoodencov proti vzbúrencom v modernej dobe. Chýbajú iba obušky. Úvodné časti sú celkom okey, no postupne sa film absolútne rozsypáva a vyzerá to ako keby ho režíroval veľký Paul W. S. Anderson. Nedá sa to brať ani v najmenšom seriózne. Čím to ide ďalej, tým je film stupídnejší a ku koncu už absolútne nevie čo robiť a tak len strieľa hrach na stenu. A okrem toho tu máme Jamieho Dornana, ktorý chce urobiť v stredovekú obrovskú politickú kariéru. Neviem čo viac k tomu dodať. Efekty sú otrasné, kostýmy sú otrasné, príbeh je mizerne napísaný a ku koncu si robia už asi srandu aj tvorcovia sami zo seba. Je to čistá tragédia. A ja za týmto filmom v žiadnom prípade stáť nebudem. Nemôžem mu dať pozitívny rating len z dôvodu, že som sa na ňom rehotal. To nie je kvalitou filmu. Je to bez debaty špatný film. Ale miestami má svoje humorné nekvality, ktoré ma pobavili. Hodnotenie: D(7.12.2018)

• pepo

Robin Hood je titulom aké sa v súčasnej dobe v panike predávajú na Netflix. Je obsahovo nezvládnutý, vizuálne nudný a smiešne ambiciózny. Myslím, že tvorcov bude rozhodnutie ponechať film v kinách komerčne veľmi bolieť a ešte si navyše aj vystrúhajú poriadnu hanbu. Kvôli necitlivej réžii sa forma bije s obsahom ešte viac než obyčajne. Občas som mal pocit, že sa k veľkému rozpočtu a profesionálnemu štábu dostal nejaký nadšený ochotník, snažiaci sa kopírovať svoje vzory bez toho aby chápal, čo znamená vnútorný význam záberu a výstavba scény. 2/10(8.12.2018)

• - Natáčení probíhalo od 20. února 2017 do 20. května 2017 v Dubrovníku (Chorvatsko), Ture a Budapěšti (Maďarsko). (Stoka)

• - Taron Egerton se učil efektní a rychlé střelbě z luku u dánského umělce a lukostřelce Larse Andersena, který drží světový rekord v rychlostní střelbě. Jeho rekord je vystřelených 10 šípů za 4,9 sekundy i 3 šípy za 0,6 sekund. (Prochy38)