Robin Hood: Origins

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 117 min

• blackJag

Mně to divoké pojetí vůbec nevadí, proč je to ale tak blbě napsané? Jenom díky zásadní nemohoucnosti na pozici najaté psavé síly (evidentně bez patronace příslušné múzy) je celý ten guláš dost vyčichlý. Je to cool jak flitry posázená kunda, zve k pobavení, když se vám ale ten lesklý bordel dostane na jazyk, nezbývá než plivat. 40%(12.1.2019)

No ,na jednu stranu chápu že s tohohle filmu je propadák , příběh skoro žádný , humor taky moc nefunguje stejně tak vztah mezi Robinem a Marianou ( a taky dalších nesmyslů) . Na druhou stranu akce je povedená , film rychle odsejpá a Taron v roli Robina se mi líbil. Takže film nic moc ale koukat se na to dalo.(12.1.2019)

• filmfanouch

Nový Robin Hood- režíruje celovečerní debutant Otto Bathurst, debutují také scénáristé Ben Chandler a David James Kelly a z nějakého důvodu to produkuje Leonardo DiCaprio (vážně!) společně s Jennifer Davissonou, producentku ,,skvostů´´ jako Červená Karkulka, Pod rouškou noci nebo Delirium. I přes účast Dicapria tak účast této slečny a tří debutantů moc naděje nevzbuzovala, což ještě utvrdili nemastné neslané trailery, které lákali na podivnou béčkovou verzi něčeho z čeho se studio Lionsgate pokusí udělat novou dojnou náhradu na pár let za ukončené Hunger Games. A kdyby byla základní kostra použita a celé by se to nejmenovalo Robin Hood a logicky by tam tak nebyli postavy z Robina Hooda, celé by to ve finále nemuselo být vůbec špatné. Právě fakt, že je ale Robin Hood už téměř 2 století známá firma a především už vznikli filmová zpracování, které divák zbožňuje nebo si ho alespoň pustí radši než to co vzniklo z nejnovějšího Robina Hooda.... Na rovinu říkám, že z nového Robina Hooda nejsem ani unavenej ani nasranej, ale reálně prostě nedorazil dobrý film. Dokonce jsem si při něm několikrát vzpomněl na ty nejhorší filmy od Netflixu a říkal jsem si, proč to sakra někdo nezkusil zrovna tam. Horší film, který má nefungující příběh nezajímavý vizuál a dementně napsaný dialogy jsem za hodně dlouhou dobu v kině neviděl. Režie Otty Bathursta (jehož jméno jsem se marně pokusil přeložit) je totálně mimo. Celé to reálně působí tak jak to asi bylo: Robin Hood stál 70-85 milionů dolarů, což sice není moc ale pořád to je slušná částka, má to perfektní herce v podání Taronem Egertonem, Jamiem Foxxem a Bena Mendelsohna, produkuje to DiCaprio, který si umí i jako producent věci pohlídat..... a teď vám tam najednou dorazí člověk, který jako by držel filmovou kameru v ruce poprvé v životě a vůbec neví co co se děje a jak se to dělá. Bathurst jako by nevěděl co je význam záběru nebo výstavba scény. Až příliš na sílu se snaží kopírovat (nejen) akční scény z jiných filmů ať už Království nebeské od Ridleyho Scotta (jeho Robin Hood z roku 2010 je pořád nedoceněný a doufám, že po tomto u lidí stoupne) nebo 2 roky starého Krále Artuše: Legendy o meči. Historické nepřesnosti se dají přežit a ve finále je nejzajímavější sledovat právě je. Jakási očividná kritika církve, která církev představuje jako jasné zlo ve finále vůbec nefunguje. Akční scény se střelbou z luku jsou v pohodě. Co se týče herců, jenom tady je asi o co stát: Taron Egerton bude mít sice asi ještě hodně dlouho problém, že v něm pořád člověk vidí Eggsyho z Kingsmanů, jeho Robin Hood je ale ve finále fajn hrdina, který má problém v tom, že podání Kevina Costnera z filmu Robin Hood: Král Zbojníků z roku 1990 nebo podání Russela Crowea z filmu z roku 2010 jsou pořád zajímavější postavy. Pochválit se musí především ale Jamie Foxx, který pořád musel poslouchat, že přece jako maur nemůže hrát (Malého) Johna a přeci jen stvořil nejzajímavější postavu filmu. Ben Mendelsohn si klasicky zahrál hlavního záporáka a musí se nechat, že není špatný, ale má za sebou už zajímavější záporáky. Jamie Dorman je v pohodě a ze stínu Christana Greye pomalu mizí. F. Murray Abraham má zajímavé cameo a ve finále jediný problém s castingem mám s Evou Hewsenovou jakožto Robinovou láskou Marian. Je sice pořád pohledná, na roli se ale imho nehodí a především se i přes snahu vykreslit silnou ženskou postavu nic takového nepovedlo. Robin Hood není zábavný film ani po přirozené ani po té dementní je stránce, není vtipný, není napínavý, romantická linka nefunguje, hudba od Josepha Trapanese překvapivě taky není nic moc, střih bolestivý, akční scény nepřehledné.... Robin Hood se pokusil známého hodného zloděje ze Sherwoodského zloděje prodat pro mladou mládež a nějak zapomněl na to, že dnešní mládež už prostě Robin Hood nezajímá. Ve finále tak vznikl film, který nepotěší ani oblíbence Hoodova příběhu. Mohl bych tady začít tvrdit, že je to škoda, ale není.... jedná se pravděpodobně o jeden z nejzaslouženějších propadáků posledních let. Pusťte si radši znova Robina Hooda od Ridleyho Scotta a konečně ho doceňte! A nebo ještě líp, pusťte si znova Robina Hooda: Krále Zbojníků ve kterém by Robin Hood v podání Kevina Costnera tvůrce tohoto paskvilu střelil šípy rovnou do hrudníku.... PS: Když se film ještě ani nezačal natáčet, myslím, že konkrétně Bathurst mával slovy v tom smyslu, že by měla vzniknout rovnou celá trilogie, která by se měla inspirovat Trilogií o Temném rytíři. Tak určitě....(11.1.2019)

Už ze začátku je jasné, že Robin Hood cílí na mladistvé publikum, kteří v dnešní době vzhlížejí a fandí superhrdinům z komixu. Myslím si, že tvůrci chtěli právě takovým divákům nastínit i obyčejného zloděje, který byl ve své době „superhrdinou“ a nejdou na to vůbec špatně. Má to drive, akci, hezkou holku a sympatického herce v hlavní roli. Na film jsem šla s tím, že neuvidím nic úžasného, a nakonec jsem odcházela docela spokojená. Robina Hooda bych označila jako filmové „guilty pleasure“, u kterého vypenete mozek a užíváte si skvělý akční snímek, který ale není dokonalý.(12.1.2019)

Lidi co jako blbnete, tenhle film, musíte brát trochu s nadhledem, byť to zase nijak šíleně ulítlé sci-fi, jak někteří tvrdí. Ty lehké, ale opravdu lehké, náznaky steampunku, sou skoro nepatrné a nejsou ani moc vidět, takže tady nejsou žádné, moderní věci, které by neseděli, do té doby. Navíc film má áčkové herce, kteří hrají výborně a nijak nepřehrávají, či nepůsobí že by tu postavu hráli, že ji musí hrát, dávají do nich emoce a to je podle mně super. Navíc Taron Egerton, tady umí fakt skvělý nasraný ksicht, to sem mu to normálně i věřil. Ben Mendelsohn, je výborný záporák, který má fajn vzpomínky, na dětství a věrně slouží Impériu..........pardon církvi, chtěl sem napsat církvi........no opravdu. Akce je taky povedená a pěkně přehledná, sice nic u čeho skákal tři metry do vzduchu, ale je to solidně natočená akce, nejvíc se mi líbila honička v dolech, ta byla ve všech ohledech perfektní. A jo, je tady místy vidět, ten Batman styl, ale ano abych byl korektní, tak je to spíš ten Arrow styl, ale je to cool, né že ne. A jelikož neni ve filmu, ani jeden Asiat, tak bohužel nemohu dát plný počet, takže silné čtyři hvězdičky musí stačit.(16.1.2019)

• - Natáčení probíhalo od 20. února 2017 do 20. května 2017 v Dubrovníku (Chorvatsko), Ture a Budapěšti (Maďarsko). (Stoka)

• - Taron Egerton se učil efektní a rychlé střelbě z luku u dánského umělce a lukostřelce Larse Andersena, který drží světový rekord v rychlostní střelbě. Jeho rekord je vystřelených 10 šípů za 4,9 sekundy i 3 šípy za 0,6 sekund. (Prochy38)