Reklama

Reklama

Robin Hood

  • USA Robin Hood (více)
Trailer 3

VOD (1)

Obsahy(1)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Ent.)

Videa (9)

Trailer 3

Recenze (384)

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Robin Hood, v ktorom nič nevyzerá ako stredovek. Je to až masakrálne trápne, ale ulice, oblečenie, papier, nábytok, všetko vyzerá tak súčasne, hoci sa snaží vyzerať akože staro. Nič proti Egertonovi, ale Kingsman je komediálny žáner a on ho svojím herectvom preniesol aj do tejto pomerne vážnej historickej povesti. Šípmi sa tu vyslovene strieľa ako z kaťuše. Ako kto sa chce zasmiať, plne odporúčam, to amatérstvo bije do očí. ()

gegina31 

všechny recenze uživatele

Přesně jak jsem si myslela. Nové zpracování Robina Hooda není zdaleka tak špatné, jako je jeho hodnocení na čsfd. Ano, bylo to malinko sci-fi....koně prorážející dřevěná vrata nejsou moc reální. Ale je to prostě zase něco trochu jiného. Pro mě je to lepší zpracování než s Russllem Crowem, ale samozřejmě není lepší a ani v budoucnu nenatočí dokonalejší zpracování, než legendárního Robina Hooda s Kevinem. Myslím si, že právě proto tolik uživatelů dalo tak nízké hodnocení. I já jsem se neubránila očekávání, že velká část děje se bude odehrávat v lese a že Mariana bude urozená lady...ale tak jako přežila jsem to i bez toho :)) Popravdě v tomhle zpracování je kvalitní herecké obsazení, skvělá hudba i děj a v neposlední řadě záběr na dokonale vypracované tělo Tarona (chlapeček zamakal :D). Jediná věc, která mi na tom filmu vadila, a právě proto jsem snížila o jednu hvězdu, byl částečně otevřený konec, nebo-li náběh na pokračování, ke kterému samozřejmě nikdy nedojde, protože tenhle film se zapsal jako všeobecný propadák. Doufám, že můj milovaný Taron za tenhle film nedostane malinu. ()

Reklama

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Novýmu Hoodovi jsem se vyhýbal i přes Egertona s Foxxem v hlavní roli. Věděl jsem proč. Robin Hood je anglická klasika, troufám si říct, že po Jirkovi Drakobijci je to ten největší anglický historický hrdina a legenda. A proto mě prostě bolí vidět to všudypřítomné multikulti v historickém žánru. Když si tedy v nějakém 12.? století vykračuje černoch po ulicích Nottinghamu, a nikomu, vůbec nikomu to nepřijde.. eh.. zvláštní, naskočí mi tik v levém oku. Pravda, chyběli Asiati a zastoupení LGBT komunity, což je v dnešní době dost vzácnost (nechal bych je zažalovat). Už z traileru je vidět, že to bude hlavně akčňák jak od Baye, o výbuchy a oheň nebude nouze. Prvotní scéna, která přesně napodobuje situaci "Carentan 1944", včetně strategie postupu a všudy přítomných kulometů, začne tikat i pravé oko. Naštěstí se to brzy srovná, uvědomím si, že tohle je paralelní vesmír, vypnu mozek a s občasným "glo glo" z flašky se nechávám unášet směsicí né až tak špatného, ale ničím originálního akčňáku. Egertona mám vážně rád, ale filmy jako Eddie nebo Kingsman mu sedí mnohem víc. Je prostě pořád jen mladý ucho a tady to chtělo spíš někoho na styl Hardyho. Hodně mi to připomnělo nového Artuše, ten byl ale na spoustě frontách prostě lepší. Otevřený konec nabízí spoustu prostoru pro volné pokračování, ale řekl bych, že vzhledem k nesplněným očekáváním se ho nedočkáme. ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Tohle pojetí Robina Hooda je trošku odlišné než u předchozích filmů. A není to úplně šťastné řešení. Film je sice nabitý akcí, rychle odsejpá a člověk u toho vydrží až do konce, ale příběh mohl být lépe zpracován. Já jsem většinou rád za inovativní přístup, ale v tomto případě se tvůrci mohli držet spíše tradice o této legendě. ()

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je prvotřídní prů*er. Tenhle film se prostě snaží být tak zatraceně cool, moderní a zároveň tak trochu temný a relevantní až se mu v rámci dvou hodin povede diváka nas*at a dopálit doběla. Hovadiny které tůvrci odkoukali od jiných moderních filmů (nepřemýšlejíc přitom o tom, že točí film z pseudohistorie a tak to co funguje pro filmy ala Černý jestřáb sestřelen tady bude samo o sobě vypadat prostě debilně. Jenže on ani ten příběh nestojí za starou belu (byť stokrát omýlaná legenda, nějak se scenáristům povedlo z tohoto udělat nudnou slátaninu). A to ani nezačínám s tím nechutně laciným soundtrackem a digitálními triky za které by se nemusel v některých momentech stydět ani film Lovci dinosaurů. Nový Robin Hood je prostě kolosální průšvih, který snad nenabízí jedinou pozitivní věc, díky které by se daly ty dvě hodiny ve společnosti filmu alespoň nějak obhájit. A když si vzpomenu jak původně velkolepé plány s touhle značkou producenti měli... ()

Galerie (84)

Zajímavosti (9)

  • John (Jamie Foxx) bol vo filme označený ako Maur. Mauri však žili ďaleko od Svätej Zeme, kde prebiehali križiacke výpravy, pretože ich pôvod a korene sú zo západnej Sahary. (MikaelSVK)
  • Veľká časť zbraní, oblečenia a techniky, ktorú je možné vidieť vo filme, nebola v stredovekom Anglicku ešte dlhšiu dobu dostupná. (MikaelSVK)
  • Téměř 95 % kostýmů bylo vyrobeno ručně Julianem Dayem a jeho týmem. (ČSFD)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (více)

Raubíř Ralf zdolal kina

Raubíř Ralf zdolal kina

26.11.2018

Pokračování Raubíře Ralfa Ralph Breaks the Internet vstoupí do tuzemských kin bohužel až v lednu, v zámoří ale mezitím sympatická disneyovka otevřela za úctyhodných 84,6 milionů dolarů v rámci pěti… (více)

Reklama

Reklama