Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Entertainment)

zdeny99

Zprzněná legenda o Robinovi Hoodovi, která je cílená na mladistvé publikum, jenž vzhlíží k postavám z Marvela a podobně. Mladičký Robin Hood tu totiž není králem zbojníkům, ale dalším superhrdinou. Trénuje jako by byl nějaký bojovník v kleci či Rambo a bojuje jako by stál proti nějakým zlounům z komixů. I proto samotné pojetí připomíná spíš současnost než konec 12. století. To se odráží v mluvě, chování, stylu boje, ale i ve zbraních (kulomet na střelbu šípů či oštěpů), výbuších, rozbitých nemovitostech, ale i v obleční a stylu líčení (moderní Robinův kožený kabát s kapucí či oblečení a make-up Marianny). Sice tohle podání je oku líbezné, triky a prostředí je pomocí digitálních technologií překrásné, ale nereálné. Stejné je to u zvuku, se kterým si také velice pohráli, ovšem především souboje jsou až moc přezvučené. Jenže ať to stálo tolik peněz, kolik to stálo a výroba byla precizní, tak samotný výsledek podání tohoto moderního Robina Hooda je jen výsměch samotné legendě. Stejné je to i samotného představitele hlavní postavy, Tarona Egertona, který je spíše playboyem a v porovnání s Kevinem Costnerem či Russlem Crowem vypadá jako mladý ucho z katalogu moderního oblečení. [4898. hodnocení, 335. komentář, 46%] ()

CaptainCzech

Na tento film se snesla až zbytečně velká vlna kritiky a vůbec nechápu proč. Jasný, není to žádná ultra kvalita, ale po celou dobu jsem se dobře bavil a ty necelé dvě hodiny uběhli hodně rychle. Kostýmy vypadali zajímavě (moderní pojetí v historických filmech mi nedělá problém), muzika skvělá, akční scény super (celková choreografie s luky) a dost nápaditý (samostříly palec hore a celý děj v Arábii vypadal luxusně). Taron Egerton sympaťák jako v každé roli a skvěle se ukázal i Bill Mendelshon. Škoda, že to tak vyhořelo a pokračování se nikdy nedočkáme. Pro milovníky akčního/historickýho žánru a sympatických herců tento film rozhodně stojí za podporu v kině a nebo případné zhlédnutí doma. Za mě jednoznačných 73% ..... Are you sure? Jo to jsem. ()

zelda82

Hrozna blbovina, bohuzel ne v dobrem slova smyslu. Aspon, ze ty akcni sceny nejsou uplne na pikacu. Kazdopadne velka slabota. ()

SpeedyCZ

Otto Bathurst opravdu není Guy Ritchie. Není to vyloženě nuda, ale je to prostě hloupé a zdlouhavé. Romantika moc nefunguje, souboje skoro taky ne, i když jsou na efekt natočené. Kapitola sama o sobě je oblečení. Někdo tu psal, že to vypadá jako z obchoďáku Zara, a skutečně to nebylo úplně daleko od pravdy. Mendelsohn je jako záporák fajn, ale přehrává (asi vina scénáře). Taron a a hlavně (skvělý) Jamie Foxx jsou na filmu to nejlepší. Dornana nemám rád a ani tady se nepředvedl. Pusťte si raději znova nového Krále Artuše. ()

anatheman

Robin Hood... mýtický příběh, který byl už několikrát zpracován. Nejdříve v klasickém podání, dále také v seriálovém provedení... vznikly rovněž variace v podobě komedií i pohádek. Jak nově občerstvit tuto látku? Třeba, že se inspirujeme posledním Artušem od Richieho, který se dle mého názoru velice povedl. V tomto filmu se také rezignovalo na nějakou snahu zasadit děj do nějakého autentického historického rámce. Zkrátka vzniklo čisté fantasy. Nutno podotknout, že Artušovu dobu je relativně obtížné určit, ačkoli se dnes udává horizont krátce poté, co Římané opustili Británii. Celkově je ale možno látku, jež se s ním spojuje, pojmout přece jen volně, i když si realitu můžeme představovat jako raně středověkou. Na druhou stranu i tak vzniklo hodně variací tohoto příběhu, které takřka vždy představovaly žánr fantasy. U Robina tu už ale máme přelom 12. a 13. století, několik slavných jmen a reálií... ale vesměs nemám nic proti tomu, kdyby se příběh pojal také volně. Zvláště pokud vznikne něco ve stylu výše zmíněného Artuše. Nutno podotknout, že tento pokus vyšel jen z poloviny. Se současným Robinem Hoodem mám docela dost problémů. Proto jsem se rozhodl, že analýzu pojmu poněkud podvojným způsobem, a to v bodech. 1) Film od počátku upozorňuje na to, ať zapomeneme na vše, co víme o Robinu Hoodovi, že dostaneme něco úplně nového. X No, jisté je, že forma je nová. Několik drobností je rovněž pozměněných, nicméně základní schéma příběhu, kde máme křížovou výpravu - Marianu - šerifa - konfiskaci majetku - zbojnictví - satisfakci, je zkrátka dodrženo. 2) Architektura vůbec neodpovídá realitě. Mám pocit, že se jedna scéna odehrává v nějaké továrně. K tomu je zde možné spatřit železobetonovou konstrukci. X Na druhou stranu se na všechno vesměs dobře kouká. Stavby představují jakýsi mix gotiky a japonské nebo čínské architektury. Vesnice působí jako osady z Pirátů z Karibiku. Ačkoli to zní podivně, funguje to docela dobře. A k tomu zde máme opevnění Dubrovniku. Sounds good, yeah? 3) Je jasné, že bojové techniky budou silně over the top. V úvodní bitvě na Blízkém východě se angličtí lučištníci pohybují jako moderní mariňáci. O způsobech alá Assassins Creed ani mluvit nemusím. Dále zde máme "kušomety", které působí jako středověké MG-42. Automatické kuše také vlastní angličtí vojáci jako primární zbraň. A dokonce jsou chráněni obřími protiúderovými štíty... s průzorem. (WTF?!?!?!?) X Ale ačkoli tento přístup působí v podstatě debilně, tak je akce docela dobře zvládnutá. Kupodivu lukostřelecké techniky jsou v mnohém docela dosti realistické. Beze srandy. Toulec umístěný po pasu místo na zádech (velký palec nahoru), dále střílení po pravé straně luku s tím, že střelec současně drží v ruce další šípy. To skutečně není jen jakýsi "arkádový" výmysl, ale tento způsob střelby má oporu v historii. Podobně jako automatické kuše (ačkoli asi ne na přelomu 12. a 13. století a v takové podobě). I zbroj anglických vojáků, byť nesmyslná, vypadá celkem fajn. 4) Móda, účesy.... co to do prdele je?! X Ale opět, dobře se na to kouká. :D 5) Střih je mnohdy násilný. Dochází k mnohým zkratkám v jednání postav. I chování charakterů není vždy zcela logické. X Příběh je na druhou stranu jednoduchý, přímočarý a vůbec nenudí. Akce je kupodivu naděleno také dost. Film uteče jakoby nic. 6) Podoba herců nepůsobí moc středověkým dojmem, čemuž rozhodně nepomáhají kostýmy. X Taron se ale na podobné postavy od dob Kingsmana docela hodí. Jamie Foxx zklamat nemůže. Ben Mendelsohn vypadá jakoby nevyměnil oděv z Rogue One, proti čemuž prakticky nic nemám. A Eve Hewson jakožto Mariana... je prostě cute. Pak zde máme i F. Murraye Abrahama jako zkorumpovaného kardinála... OK. Tady bych asi komentář ukončil. Nový Robin Hood je zkrátka film, který na jednu straně působí opravdu debilně, ale svým způsobem je to dobrá zábava, na kterou se celkem slušně kouká. Takže i ve střetu těchto polarit filmu nakonec uděluji neškodné 3 hvězdy. () (méně) (více)

Rathalos

Robin Hood roku 2018 v hlavnej ulohe s Taronom Egertonom nie je sice mega-pecka,to priznavam,no v celku ma to bavilo,bojove sceny sa mi pacili,hlavne,ked leteli spomalene sipy,herci boli fajn a lubila sa mi Eve Hewson ako Marian,sympaticka herecka,suma sumarov stale ostava pre mna top verzia s Kevinom Costnerom,ta je neprekonatelna...:-) ()

Hapretor

Totální demence a úplně historicky vedle ... ovšem velmi "osobitý" a "originální" look filmu, akce svižná a nenudící a super sympatické postavy (i ty záporné) ... Jamie Foxx mi vadí, nemám ho rád - ale tady byl fakt ... cool ? - to slovo nenávidím, ale nevím, jak to jinak popsat ... Taron stejně-tak, Eve Hewson velmi pohledná ... královsky zabitý čas u tv ... děkuji ... ()

BOURQUE

Filmová verzia pre dnešný „teenage“ a to bez náznaky vytvoriť niečo náročnejšie. Vlastne prečo nie? Máme mladého herca so šarmom a skvelý IT background. K tomu ešte príbeh bez akýchkoľvek prekvapení a zopár poloprofesionálne natočených bohových scén. V tomto predvedení tento film mi príde mrhaním času (hlavne časom diváka). P.S.: Z mojej strany trošku „sklamanie“, že na to hlavou kývol T. Egerton. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

MickeyStuma

Robin Hood ve stylu snímku 'Assassin's Creed'? Nakonec, proč ne. Fantazii se přece meze nekladou. Pokud na toto téma již bylo vše vyslovené, neboť snímků o této postavě bylo natočeno už opravdu bezpočet, proč s námětem nezačít experimentovat. A tak, po temnějším pohledu od Ridleyho Scotta, tu máme další překvapivý, šokující a rozporuplný snímek, jakým byl naposled počin z roku 2011 'Tři mušketýři'. Když se řekne Robin Hood, každý si vybaví romanticko-dobrodružný legendární příběh o zbojníkovi, který je po desetiletí znám již jako leckterá známá legenda, pohádka či pověst. Nic z toho tu však tentokrát opět není. Snímek je pojat v zábavném akčně-dobrodružném fantasy podání, což je nápad samozřejmě svým způsobem troufalý, ale jak je vidět, ne neuskutečnitelný. Jedná se tvůrčně o fantazijní nálož, čímž se na to můžeme dívat všelijak. Zábavný potenciál však snímek má. ()

helloween93

U tohohle filmu se nelze pozastavit nad tím, jak je hrozně stupidní. Nechtěná naivita příběhu, jednání postav, scénář plný chyb. Celý film se Hood snaží odhalit spiknutí šerifa z Nottinghamu a kardinála, aby v závěru jmenovali nového šerifa a Hood někam odejde. Nedává to smysl? Nedává no. Film nápadně stylizací připomíná Ritchieho Krále Artuše, akorát tady jsou poloautomatické kuše, granáty z výbušnin, koně hlavou proráží brány a šerif z Nottinghamu nosí outfit jak velitel křižníku ve Star Wars (on ho hraje i stejný herec). Chudáci Egerton a Jamie Foxx, prvnímu jmenovanému by takovýhle ultrapropadák mohl přidusit kariéru. Režisér už asi bude točit jen pro Netflix (v lepším případě) a Lionsgate si připisuje jeden z největších propadáků roku 2018, ale díky přeprodeji práv je to bude pálit o něco méně. ()

JetDryerFan

Ano, má to své chyby, spoustu nesmyslů a zbytečných scén (SPOILER - snad nejhorší byla ta, když v tom nejnapětějším okamžiku všichni vojáci čekají, až si Robin a Mariana dostatečně vyznají svou nehynoucí lásku a až potom začnou střílet - proč?) Takže opět - ano, je tam spousta věcí zkrátka špatně. Ale pokud si jdete do kina prostě odpočinout, tak vás čekají skoro dvě hodiny lehce stravitelného dobrodružného filmu v docela pěkném prostředí s několika fakt skvěle natočenýma bojovýma scénama a osobně jsem dokonce skousla a chvílemi i vážně věřila a fandila Egertonovi, kterého jinak opravdu nikterak nemusím a jeho obsazení jsem se od počátku bála. ()

radaza

Jedna hvězda za výstřih Eve Hewson. A to je v podstatě vše kladné, co se dá o filmu říct, ale i o ní. Teda pokud nepokládáte dlouhé hypnotické pohledy za vrchol hereckého umění. Pro Foxxe pod úroveň a Egerton to hraje jako Kingsmana, takže to vypadá, že nic jiného neumí (na Orla Ediieho si ani nevzpomenete). Connery, Crowe, Costner nebo Fairbanks to opravdu není. ()

bararich8

Jede to na podobné vlně a stylizaci jako Král Artuš, takže čekejte čistou popcornovou jízdu. A k Artušovi tomu přece jenom něco chybí. Záporák je třeba nic moc, ale akce je docela hravá. Jinak od toho nic nečekejte, vypněte mozek a budete možná i celkem spokojeni, 3*. ()

Yancl

Pro oko koukatelné, jako celek neobstojné. Robin Hood je jakýsi zvláštní moderní mix plný akce, šípů a nesmyslů v historickém kabátku. Za mě to zas tak zlé nebylo, svižné to je, choreografie slušná a že ta pohádka okolo je opravdu mišmaš nepříliš povedeného, to už je věc druhá. Jako blockbuster určitě ne, jako akční béčko bez hlubšího námětu ano. [62%] ()

Kingjiri

Modernější pojetí středověku (křižáci v Arábii připomínající mariňáky, prostej lid při povstání chovající se jak na soudobý demonstraci nebo dobově neautentický kostýmy) bylo vizuálně zajímavý, ale po dramaturgický stránce mi mnohdy nesedělo. Jenže příběh je problém sám o sobě - je hrozně jednoduchej, dialogy šustěj papírem a vážnější scény se často vůbec nedaří prodat (romantická dějová linka je spíš směšná než zajímavá - taky díky "výkonu" Eve Hewson). Akce byla jedinou oblastí, ve který byl tučnej rozpočet (100 mega) vidět. Bylo jí dost, občas měla šmrnc a solidní vizuál. Nicméně jsem u ní postrádal Rkovej rating, protože středověkou krvavou řezničinou mohla biják dostat na trochu jinej level. Z castingu potěšili Taron Egerton, Jamie Foxx a Ben Mendelsohn v roli záporáka (ačkoliv nebylo příliš co hrát). Kdyby šlo o standardní akční béčkárnu bez ambicí a s rozumnějšim rozpočtem, byl bych bez větších výhrad spokojenej. Ale od blockbusteru zkrátka čekám lepší scénář a aspoň zdánlivý nutkání dát v budoucnu další projekci. To jsem však u týhle verze Robina Hooda postrádal, stejně jako Rkovej rating, dvě hodně silný hvězdy. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády