poster

S láskou Vincent

 • Velká Británie

  Loving Vincent

 • Polsko

  Twój Vincent

 • USA

  Loving Vincent

 • Slovensko

  S láskou Vincent

 • Kanada

  Loving Vincent

Animovaný / Životopisný / Krimi / Drama

Velká Británie / Polsko / USA, 2017, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • adam9
  ****

  Už jen za tu "olejovou" animaci si zaslouží tvůrci obrovskou poklonu a dost možná i Oscara. S příběhem už to je trochu horší, přišlo mi, že se mentalita Van Gogha probírá po celý film, ale nikdy to nezajde do hloubky. Navíc mě mrzí, že se jedná čistě o děj, kdy je Van Gogh už po smrti. Jeho nepřítomnost vidím jako nevyužitý potenciál v dokreslení jeho složité osobnosti.(14.1.2018)

 • Hwaelos
  ****

  Po Temném obrazu a Béowulfovi mám pocit, že "hraná animace" je prostě slepá ulička, která moc nefunguje. Loving Vincent dokázalo tohle omezení alespoň částečně překonat. V mnoha scénách byl rozdíl krajinných záběrů nakreslených animátory a těch "pouze zkompírovaných" od Van Gogha znát minimálně. O to víc bohužel animace selhává na lidských figurách, zejm. tvářích, kde bylo vidět, že tvůrci vyšli vstříc podivné představě, že co je detailní a uhlazené, je pro diváka stravitelnější (když to člověk srovná s deformovaností malířových portrétů, je to k zaplakání). Příjemně ale potěší příběh, od něhož jsem v zásadě nic nečekal. Namísto toho je divákovi servírováno vyprávění jako vystřižené z Čapkovy noetické trilogie, v níž pokusy dobrat se objektivní pravdy narážejí na nepoznatelnost reality.(18.2.2018)

 • poz3n
  ****

  Hodně místních komentářů vyzdvihuje formu nad obsahem. Já takový problém nemám. Příběh mě pohltil, ke zvolené formě mi skvěle seděl a něco v něm mi přišlo příznačné době, ve které se příběh odehrává (jako kdyby vycházel z literatury realismu tehdejší doby). Pro Mansella typický soundtrack výborně doplňuje naléhavost s jakou je příběh vyprávěn a zvolená obrazová forma celou atmosféru dokonale rámuje. Všechna čest tvůrcům, jejich trpělivosti a oddanosti cíli. 8,5/10(10.2.2018)

 • spageta
  ****

  Velmi originálně zpracovaný životopis Vincenta van Gogha. Ani na chviličku jsem nedokázala odtrhnout oči od plátna, vizuální zpracování mě úplně nadchlo. Příběh podle skutečnosti, popisuje poslední dny Vincentova života, a retrospektivně nás vrací k důležitým událostem. Hvězdičku strhávám za poněkud rozvleklé dialogy.(19.2.2018)

 • angloumene
  ****

  Na Vincentovi mě zaujalo hlavně to obrovské množství práce velké skupiny evropských umělců, kterým se skutečně podařilo něco jedinečného. Velkým překvapením je, že film funguje dobře také z obsahového hlediska. Pátrání po Vincentově smrti má spád a divákovi nabídne řadu nejrůznějších pohledů nejen na umělcům odchod, ale také na jeho osobnost. Celkově se jedná o citlivé uznání Van Goghova génia, které je zároveň divácky velice přívětivé. ..."Myslím, že kdyby Van Gogh žil, byl by za takový film rád"...(18.2.2018)

 • - Vincenta van Gogh nedaroval své ucho prostitutce, jak bylo dříve uváděno, ale uklízečce, která v noci pracovala v nevěstinci a přes den v obchodech. Její skutečné jméno bylo Gabrielle. (Macik1982)

 • - Práce na filme začali už v roku 2008 a pôvodne malo ísť o krátkometražný snímok. Po štyroch rokoch sa s ním jeho tvorcovia vydali na Kickstarter (Americká verejnoprospešná spoločnosť so sídlom v Brooklyne, finančne podporuje inovatívne nápady), kde úspešne vybrali potrebné prostriedky pre jeho realizáciu. I tak práce trvali ešte niekoľko rokov nakoľko sa tvorcovia rozhodli pre špecifickú metódu akým bol vytvorený. Drží status prvého celovečerného filmu namaľovaného olejomaľbou. (zdroj: fandimefilmu.cz) (Paldiny)

 • - Existuje 992 dochovaných dopisů, které Vincent van Gogh napsal. Většinu z nich adresoval svému bratrovi. (Macik1982)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace