poster

S láskou Vincent

 • Velká Británie

  Loving Vincent

 • Polsko

  Twój Vincent

 • USA

  Loving Vincent

 • Slovensko

  S láskou Vincent

 • Kanada

  Loving Vincent

Animovaný / Životopisný / Krimi / Drama

Velká Británie / Polsko / USA, 2017, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RonaMidu
  *****

  když jsem se o filmu dočetla,hned jsem věděla,že ho chci vidět,a byl to úžasný zážitek.... nejen proto,že malování mám moc ráda....několik úseků života van Gogha,doslova a do písmene vymalovaných,nápaditě odlišenou přítomnost od minulosti,van Goghovy motivy a otazník smrti namíchali filmaři na své paletě k výtvoru opravdu nevšední podívané(23.2.2018)

 • MurielRezek
  *****

  Pohádkově zázračný hold umělci, který nebyl oceněn ani pochopen dokud žil. Okouzlující a láskyplná pocta tvůrců filmu Vincentu van Goghovi. Namalovat ručně celý film olejovými barvami na plátno? Užasná práce, před kterou jen s obdivem hluboce smekám. Vincentův život plný tajemství, bolesti, smutku i radostí k nám promluvá jen tahy jeho štětce s paletou jeho nádherně zářivých barev. I když si odmyslím jedinečný vizuální dojem, nezbyde pro mne jen pouhý detektivní příběh. Pátrání po tajemné smrti VvG postupně odhaluje nejen složitost lidské duše, ale i její sny, touhy a krásu světa ... a hvězdy nade všemi.(3.2.2018)

 • Hwaelos
  ****

  Po Temném obrazu a Béowulfovi mám pocit, že "hraná animace" je prostě slepá ulička, která moc nefunguje. Loving Vincent dokázalo tohle omezení alespoň částečně překonat. V mnoha scénách byl rozdíl krajinných záběrů nakreslených animátory a těch "pouze zkompírovaných" od Van Gogha znát minimálně. O to víc bohužel animace selhává na lidských figurách, zejm. tvářích, kde bylo vidět, že tvůrci vyšli vstříc podivné představě, že co je detailní a uhlazené, je pro diváka stravitelnější (když to člověk srovná s deformovaností malířových portrétů, je to k zaplakání). Příjemně ale potěší příběh, od něhož jsem v zásadě nic nečekal. Namísto toho je divákovi servírováno vyprávění jako vystřižené z Čapkovy noetické trilogie, v níž pokusy dobrat se objektivní pravdy narážejí na nepoznatelnost reality.(18.2.2018)

 • sskrblik
  ***

  Já ač mám touhu velikou dáti lepší hodnocení díky uměleckému zpracování, tak nemohu, neboť jako hymnus či poctu pro umělce Vincenta Van Chocha si osobně představují jinak. V podstatě se celý film řeší kdy, proč a jak se zabil. Umělec ve filmu je pouze retrospektivní a tak není ani možnost, aby svůj životní příběh vyprávěl sám.(3.2.2018)

 • Anderton
  ***

  Tvorcovia prichádzajú s "Kaneovským" prerozprávaním života Vincenta Van Ggogha. Presnejšie napísané prichádzajú s príbehom o smrti Vincenta Van Gogha. A ten nám ponúkajú v štýle retrospektív, ktoré sú, aby sme sa v tom, my blbci, vyznali, čiernobiele. Je to trochu divné, keďže sa tu kopírujú majstrove obrazy, ale tak chápem, že sa asi dvojica režisérov bála, že ľudia chodia do kina spať a hrať sa s mobilom, tak musia byť vodení za ručičku. Loving Vincent je skôr zaujímavý ako skutočne kvalitný a ťažko aj hovoriť o originalite, keď podobné animačné postupy nie sú novinkou a vlastne svoj film koncipoval do expresionistických tónov aj Minnelli. Chvályhodný počin, ale skôr po výtvarnej, ako naratívnej stránke.(24.1.2018)

 • - Existuje 992 dochovaných dopisů, které Vincent van Gogh napsal. Většinu z nich adresoval svému bratrovi. (Macik1982)

 • - Vincenta van Gogh nedaroval své ucho prostitutce, jak bylo dříve uváděno, ale uklízečce, která v noci pracovala v nevěstinci a přes den v obchodech. Její skutečné jméno bylo Gabrielle. (Macik1982)

 • - Producent, spoluscenárista a spolu režisér Hugh Welchman se nechal slyšet, že by rád ve filmech tvořených olejomalbou pokračoval. Dále řekl, že by rád natočil horor podle Goyových obrazů. Nakonec dodal, že další životopis by už tímto způsobem nedělal. (Terminer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace