Snílci

• Velká Británie The Dreamers (více)

Autor završuje snímkem SNÍLCI pomyslnou trilogii pařížských filmů, kterou zahájil KONFORMISTOU a v níž pokračoval POSLEDNÍM TANGEM V PAŘÍŽI. Tři postavy příběhu se na pozadí studentských nepokojů kolem roku 1968 v Paříži oddávají podobným hrám jako kdysi Marlon Brando a Maria Schneiderová v nejproslulejším Bertolucciho díle. Mezi experimentováním, kam až lze dojít ve svobodném sexu, si dvojice sourozenců a její náhodný host z Ameriky libují v neustálých citacích z kultovních filmů. Ventilují svou zlobu vůči nepřítomným rodičům, jejichž peníze vesele projídají. Film je Berolucciho nostalgickým ohlédnutím za vlastní minulostí. Na rozdíl od svých tehdejších radikálních postojů, dokáže dnes vidět své hrdiny s ironickým odstupem a něhou. (oficiální text distributora)

Pedross800

"MOJI RODIČE ŠOUSTALI JEN JEDNOU V ŽIVOTĚ, PROTO JSME DVOJČATA....DVAKRÁT TO DĚLAT NECHTĚLI" Paříž konce let šedesátých plná vzdorovitého a bojovného mládí, "siamská" dvojčata ON a ONA s láskou k filmu a náklonností vůči sobě větší než bratrskou, prázdný byt a mladičký americký student sdílející jejich lásku k filmu a později......Poutavé vyprávění, z něhož je cítit láska k filmu....vzájemné "filmové" hrátky hlavních hrdinů dokonale propletené s prostřihy na velikány klasické éry jako Charlie Chaplin, Fred Astaire a další jsou brilantní....trojice se postupně zaplétá do bizarního mikrosvěta plného sexuálních i myšlenkových eskapád a záleží na každém z nás, zda to přijmeme nebo ne. Já tuhle hru přijímám... .. to vše je navíc podbarveno nádhernou hudbou let šedesátých....(rád jsem vás slyšel Janis, Jime, Bobe, Hendrixi) .....No a v neposlední řadě nahá "Venuše" Evička Green je fakt k pokoukání....na ni si ještě posvítím :-) ()

Nepi

Klasický film Bernarda Bertolucciho o zvláštních milostných vztazích mladých lidí, kteří prožívají své intimnosti v Paříži.Film se netají řadou erotických a sexuálníc scén a dokáže upoutat divákovu pozornost i mimo hlavní dějové linie.Jde o příběh tří lidí,kteří žijí trochu zvláštní styl života v jednom rozhledhlém domě.Celkovému vzhledu a působitosti filmu trochu kazí štít neúplný scénář. ()

milancecil

Diváky rozporuplně přijímaný dobový příběh dvacetiletého Američana Matthewa, studujícího v Paříži v roce 1968 francouzštinu, a dvou mladých Pařížanů, sourozenců, dvojčat Isabelle a Thea, v ději odehrávajícím se převážně v prostředí velkého, rozlehlého bytu jejich rodičů, tam zprvu fascinovaný Matthew prožívá společně se svými hostiteli postupně dny a týdny, téměř úplně bezstarostně, v naprosté volnosti, vytržený z okolních, obklopujících událostí, z rozrůstajícího se všeobecného společenského chaosu, stávek, protestů, pouličních nepokojů, zesilující rebelie, jen si tak přebývá v tom svém přechodném úkrytu, jen v pohlcující zábavě, která jakoby ve své stupňující se výstřednosti neměla vůbec žádné hranice, přistupuje na hry, které spíše v jeho chápání někdy už hrami ani nejsou, je mnohdy šokován, co vše lze, když padnou jakékoliv zábrany, ale je to opravdu to, o co by měl on usilovat? Další provokující dílo mistra Bertolucciho, s mnoha podněty k zamyšlení, nelze jej nedoporučit. ()

solskjaer

No abych se přiznal, tak mě docela překvapuje tak vysoké hodnocení. Začátek filmu jakž takž - francouzský film je a byl vždy v pohodě, ale co to mělo znamenat dál? Nevýrazní herci ať už Pitt či Green. Děj naprosto o hovně a navíc neskutečně táhlý . Opravdu jsem se moc moc nudil, a jediné co mě film dal, bylo poměrně značné zklamání. Nevím co tím chtěl mistr říci, ale přijde mi to, že je u konce z dechem a snaží se ukázat s něčím "novým" což se mu fakt nepovedlo. Takhle mi to bohužel přišlo jen jako příběh o třech studentech, kteří jen nesmyslně plkaj, souloží a dělají naprosté ......... . ()

Kejdlo

Eva Green se nám u filmu ani neohřála a už ukázala svoje tělo v celé své kráse. A že byla nasnímána opravdu precizně. Já být kameramanem tak s ní tři dny nespim. Jinak je film docela zajímavý. Na více zhlédnutí ale pravděpodobně jenom pasáže s Evou Green. Holt je to bohyně a vrhá na zbytek filmu svým poprsím veliký stín. Komu to ale vadí, že? 6/10 ()

McLovver

Překvapuje mě, že film má tak špatné hodnocení. Možná v něm nenajdeme tak výrazný děj, ale o to více je zajímavé pozorovat chování jednotlivých postav a odkazy na filmy. Jen sexuální nespoutanost filmu může někoho urážet . A velké plus dává filmu hudba. ()

Babous

Film, který nemá příliš mnoho děje, ale dostal mě tou mladistvostí, nevinností a kouzlem 60. let. K levicové mládeži bych se ale nepřidal, neboť - jak je vidět na konci - není o nic lepší než náckové/anarchisti/doplňte si dle libosti. ()

Maynard.

Páni, tak tohle jeopravdu hodně odvážnej film. Jo, takle to asi nejspíš točej talijáni :o). Nebudu zapírat, že jediný důvod, proč sem na tohle kouknul byl Eva Green. Tahle ženská je poslední dobou velikej filmovej tahák. Už se nemůžu dočkat, až bude Sin City 2. Od tohodle filmu sem čekal spíš nějaký filozofický žvástání atd, ale dost příjemně mě překvapil. Zasazen do roku 68 do Paříže, kde trojice mladých lidí rozehrává vášnivou a netradiční hru. Co je teda masakr, tak že Eva tam lítá nahatá a vůbec, ale vůbec se toho nebojí. Co se mi líbí, tak průstřihy starých filmů, kterými se to ve filmu hemží... Spusta moudra by se tam taky našlo. Prostě takový prokletý básnicí, který mají rádi sex a filmy. Hodně netradiční film, ale stojí za to. ()

herr_carter

Ač to bylo v určitých chvílích už prostě moc (tím myslím tu všudypřítomnou transparentní ukázku erotiky, hraničící se sodomií), ten film mě prostě zaujal. Citlivě vybraní herci, kteří přesně vystihovali obraz tehdejší revolty mládeže proti společnosti.....film, který objevil Evu Green - a když říkám objevil, tak tím myslím její herecký talent, nikoliv odhalenost..............film který divákovi krásně předkládá malebné francouzské uličky a zákoutí, vč. interiérů bytu ústřední herecké trojice - vysoké stropy, mohutné zárubně a vůbec všechno tu na nás dýchá patinou minulé doby.............film, který v mnoha záběrech připomíná legendární záběry filmů pro pamětníky, parádně přenášený do četných kratochvílí mladých rebelů...konec jaký byl, jsem přesně čekal, v nic jiného než v takový důsledek, to ani nemohlo vyústit. Můj závěr je tedy takový, že jsem byl po počátečních rozpacích vtažen do děje a dokážu ocenit režisérovo poselství a pravý význam filmu, který bohužel může být mnoha filmovým divákům skryt za rouškou erotického dusna, bohémství a anarchie.......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Benedygtus

Velice hezky natocena zvracenost, v krasnem prostredi Francie a v krasnem byte, kde se nachazime vetsinu filmu, ktera je naprosto o nicem, pro nekoho..Me ona filozoficka temata se velice libila, prave nejvic z celeho filmu. Film o lasce k filmu, o otevrenosti, o ruznych pohledech na jednu a tutez vec. Slabe, ale prece 4* ()

Mistickzz

Skôr by som to nazval hrou ako filmom, pretože je to hlavne o troch hlavných hrdinoch a ich vzťahoch, ktoré hrajú po väčšine zavretý v byte. Obscénne, bez okolkov a ilúzii natočené malé veľké dielko, ktoré mi ostane v hlave ešte na určite dlhšiu dobu. A o fantastickéj, charizmatickej, zvodnej a sexi Eve Green sa mi bude snívať ešte dva týždne. 81% ()

janik.sk

Kvalitne výtvarne spracovaný film. Dvojčatá - filmoví maniaci našli spriaznenú dušu aj telo a môžu sa oddávať vzrušujúcim hrám a bizarným trestom. ()

BlackTom

Pornografické a zároveň jemné, perverzné a zároveň citlivé. Zvláštna ústredná trojka dodáva tomuto jednoduchému scenáru ešte čosi naviac, samotný film je tak akoby potrebou, túžbou zhmotnenou na celuloide. Nejde len o povrchné obrazy a nádherné telo Evy Green, ide najmä o sugestívnosť celku ako takého, to všetko podtrhnuté všadeprítomnou tvárou Veľkého kormidelníka, vzburou jedného bytu a tiel, nádhernou a špinavou mademoiselle Paris a rozkošným cinefilstvom. Navrch k tomu nepochopený (alebo nechápajúci) rozprávač a v závere prechod od prázdnych slov k činom. A ak raz prídem nato, čo je na tomto filme tak očarujúce, smelo pridám ďalšiu *. ()

hEmy_

Tři wannabe intelektuálové se sejdou v pařížském bytě. Proběhne mezi nimi několik souloží (asi "jen" hetero, možná i incest), vykoupou se v menstruační krvi a na závěr vyjdou protestovat do ulic (popravdě netuším vůči čemu, ale myslím, že je to jedno). Konec. ()

cab

Sourozenecka symbioza narusena novym kamaradem, ktery ma stejny zajem o filmy, ale odlisne nazory na deni mimo zdi pokoje, kde tato trojice stravi cely film. Film plny otevrenych sexualnich scen, intelektualniho tlachani, filmoveho umeni a mladych nadejnych hercu, kteri nemaji moc prostoru se rozvijet. Za nejvetsi gol povazuji fakt, ze za snimkem stoji (Bernardo Bertolucci), jakozto tvurce pro me znamych megalomanskych kostymovych snimku. 55% ()

eagle-eye

Tak jak mám tento film hodnotit? Bertolucci už asi nikoho nešokuje, jeho poslední filmy postrádají už i to co kdysi uměl výborně a to vyprávění obrazem. Nyní nám zde předkládá hodnotu téměř po celý film, tak jako nahotu to budu hodnotit. Klucííí mají neostříhané chloupky a nikterak velké víte co? Eva ta se přece jen povedla trošku lépe, křivky jak šestnáctiletá dívčina v rozpuku, trošku placatější sedačku, ale jinak OK, za Evu dávám dvě hvězdy...;-) ()

MareT.

Fandové francouzkého filmu a incestního sexu si najdou k sobě třetího, neviného "přítelé", který ochutná život o kterém se mu ani nesnilo. Nevím, jestli to byl účel, ale já byl u filmu místama napjatý i šokovaný a tom mám rád. A to erotické dusno...Jedna báseň. Přece jsem jen měl pocit, že je zde hodně hluchých míst. Ale přesto je to mírný nadprůměr. ()

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky