Město se připravuje na Halloween, v arkádové herně skóruje hodně silný soupeř a skeptický Hopper jde na kontrolu pole plného shnilých dýní. (Netflix)

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vzhľadom na fakt, že som prvý diel druhej série pozeral tesne po opätovnom vzhliadnutí finále série prvej, bola pre mňa menším sklamaním. Ale pričítam to faktu, že sa na trochu, ale iba trochu odlišný štýl a atmosféru, kedy je jasné, že to bude celé akosi väčšie, treba adaptovať. Rovnako zaberie nejaký čas, kedy si divák obľúbi aj nové postavy. ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dobrý začiatok. Po roku (ktorý ubehol nielen v našej realite od premiéry jednotky, ale aj vo svete postáv) sa vracajú všetky staré známe postavy + pár nových. Medzi nimi síce nájdete aj nových tínedžerov a Paula Reisera, ktorý po Votrelcoch Jima Camerona už ťažko môže čakať kladné úlohy, ale najviac pozornosti vzbudí sympaťák Sean Astin. Sú naznačené nové hrozby, ktoré ma síce príliš nezaujímajú, ale jednotlivé postavy sú sympatické, čiže s nimi rád strávim ešte 8 epizód. Najviac som sa tešil na Jedenástku, tušil som, že sa mihne len na konci a tak ma to neprekvapilo - a bol som rád aspoň za to. Hoci ten nový účes... no neviem. Poteší tiež retro osemdesiatková atmosféra (filmy práve bežiace v kinách, soundtrack). ()

Marceloo

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Blíži sa prvé výročie toho, keď sa v malom americkom mestečku Hawkins stratil Will Byers. Mike, Dustin, Lucas a Will však na tieto udalosti rýchlo zabudnú, pretože v Hawkinse sa objavil neznámy hráč, ktorý ich porazil v ich oblúbenej hre a získal nemožné skóre. Kto je tajomný Mad Max? - Trochu som sa obával toho, aký bude prechod z vynikajúcej prvej série do tej druhej, ale toto je absolútna dokonalosť. Zábavné, plné napätia, prekvapení, nepredvídatelné, jednoducho najlepší hororový seriál vôbec. Vyzerá to, že v tomto roku budú v Hawkinse problémy ešte ovela väčšie. And don't worry. She is back. :) + herec z Better Watch Out + herec z Cabin Fever: Patient Zero a Range 15 + herec z It + herec z Life After Beth a The Darkness + herec z The Ring a Cold Moon ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Here I am, rock you like a hurricane!" --- Ano ano, seriálové megamostrum je zpět... Tak začátek série o trochu pomalejší, na rozdíl od 1. série, ale pořád nesporně kvalitní - rozjezd jak má být, nechápu zdejší hodnocení, ale já na hodnocení seru, vůbec mě hodnocení ostatních nezajímá (jen abych měl přehled) ... Na 2. řadu ST jsem se neskutečně těšil, byl jsem po všech ukázkách strašně nadrženej (hlavně po Thriller traileru), a zatím to vypadá (možná) na ještě větší kvalitu, než byla první série - no a 1. série, ta byla kvalitní až za hranice upside down. Osmdesátková atmoška zde lépe a více dýchá (soundtrack, reference, arkádovky), epizoda se spíše zabývá postavami, prohlubuje jejich charakter, a rozebírá předchozí události a uvádí příchod událostí nových, to ale nevadí. První epizoda je prostě stejně jako jiná epizoda ST = luxusní paráda. btw. poslední scéna mě véééééééélmi potěšila, a doufám že se vyjasní - She Is Back! ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První epizoda druhé řady navázala svou atmosférou na předchozí sérii, přičemž se opět vrátilo osmdesátkové retro. Hned po prvních záběrech jsem si znovu vzpomněl na film E. T. Mimozemšťan, určitě k tomu přispěla stará parta koloidů. Tento díl beru jen jako startovní, od dalších očekávám víc akce a chystám si pátou hvězdičku. ()

• V městečku Hawkins láká poutač před kinem na film Terminátor (1984). Časově by to odpovídalo, protože Cameronův film měl v USA premiéru 26. října 1984. (Rominator)
  • Na začátku epizody slyšíme písničky v tomto pořadí: „Whip It“ (Devo); „Just Another Day“ (Oingo Boingo); „Rock You Like A Hurricane“ (Scorpinos); „Spooky Movies“ (Gary Paxton) a „Every Other Girl“ (Prehistoric Wolves). (Duoscop)