Reklama

Reklama

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)


Kapitola šestá: Do hloubky (S04E06)

(epizoda)
  • USA Chapter Six: The Dive
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2022, 1 h 15 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Za železnou oponou se rozbíhá nebezpečná záchranná mise. Kalifornská parta potřebuje pomoct od hackerky a Steve je ochotný obětovat se pro ostatní. (Netflix)

Recenze (43)

tomik99 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak mě přišla tato epizoda malinko navíc. Zápletka v Rusku mi zatím přijde jako druhořadá a spíše otravující. Výlet za Dustinovo přítelkyní je jen nutnou mezizastávkou, aby se v seriálu vůbec objevila, jinak to také nemělo nějaký dopad. Až závěr to vynahradil a láká na poměrně slibné pokračování. Tak uvidíme. ()

Tom10000 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

6.díl. Joyce a její společník přinutí muže Jurije, jenž je přesouval z Aljašky do Kamčatky (avšak též je podvedl), aby je dovedl na místo, kde je Hopper vězněn. Ten mezitím vymýšlí se svými spoluvězni a s Enzem důmyslný plán, jak zabít příšeru, která je ve skutečnosti Demogorgonem. Jonathan, Mike a Will s poťouchlým Jonathanovým kamarádem hledají Suzie. Jedině ona by se mohla napíchnout na Projekt Nina. Sama Jane mezitím odhaluje čím dál tím více ze své minulosti. Dustin, Nancy, Robin, Max a Lucas se Stevem najdou Eddieho. Jenže taktéž i Bránu. A velká většina z nich do ní vpluje, poté, co ji Steve naruší. 95 procent. ()

Reklama

Trešlson 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po vynikajících dílech 3 a 4 přichází zase o něco vlažnější 5 a 6. Musím říct, že čtyři hvězdičky v případě tohoto dílu jsou zase s odřenýma ušima a definitvně se ukazuje a potvrzuje, která dějová linka je ta nejzajímavější, nejlepší a zkoncentrovala si do sebe i všechny nejlepší postavy. Parta v Hawkins totiž válí a nechává za sebou i dějovou linku El, která jim sice svou zajímavostí šlape na paty, ale sama na to nestačí. Oproti tomu ruský výlet a kalifornské dobrodružství ukazuje pravý opak. Murray přesluhuje a prakticky jen irituje, Joyce se zvrtla v trapnou a směšnou postavu a nějak mi uniká, jak k téhle změně polohy mohlo vůbec dojít. Na road tripu zase Mike ani Will bez ostatních svoji dějovou linku netáhnou ani v nejmenším, Cheech a Chong mě štvou neskutečně a  na sílu protlačená Suzie je pak další hřebíček.. ALE i přes tyhle mé výtky je to pořád v těch ostatních částech hodně povedená řada a hororová/mysteriózní část je pravděpodobně nejpovedenější z celého seriálu. Stále se tak jedná o hodně povedenou podívanou, která by jen v některých ohledech mohla ubrat na stopáži, protože ne všem dějovým linkám je nutné dávat tolik prostoru. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už vieme, aký má účel ruská väznica, ale na vyvrcholenie tejto línie si ešte musíme počkať, respektíve najviac sa asi každý teší na jeden očakávaný súboj. Pri hľadaní Eddieho zisťujeme, tak trochu pritiahnuto za vlasy, že na opačnú stranu vedie ešte jedna cesta. Cesta k nej je ale jedna z najpríťažlivejších pasáží novej sezóny. I keď toľko rizika (možnosť utopenia), čo do nej dávajú postavy, je málo uveriteľná. Čaká nás aj zaujímavý cliffhanger, po ktorom asi ťažko nezapnete ihneď ďalšiu časť. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hopper linka, jako tradičně o ničem. Na klíčové události okolo “hlavního bubáka” to nemá naprosto žádný dopad (nemluvě o té debilitě v kostele… ta skýš už by byla dávno vybílená, po tom co tam vojáci naši minule Hoppera). Samotná linka “bubák” je do vyplutí na loďce prakticky nudná (tedy 80% času). Linka 11 se hodně pomalu sune k závěru “super-schopnosti jsou zpět” (jako to by nešlo rychleji?) a zbytek? Buď otravné nebo bizár. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (5)

  • V kóde, ktorý sa Suzie snaží na počítači rozlúštiť, môžeme zahliadnuť vymyslenú webovú adresu, ktorá v čase vydania epizódy nebola zaregistrovaná. Trvalo jeden deň od vydania epizódy, než si ju všimol a zaregistroval jeden z fanúšikov seriálu. (gfrusvk)
  • Stažení Steva (Joe Keery) pod vodu, jeho vynoření a následné stažení pod vodu je očividný odkaz na první napadení z filmu Čelisti (1975). (NiWi)
  • Ve scéně u lebky spolu Dustin (Gaten Matarazzo) a Eddie (Joseph Quinn) mluví o Mordoru a Kraji, což je očividná reference na trilogii Pána prstenů. Také zmiňují požár Kraje, což je reference na Frodovy vidiny, ve kterých neodnese prsten do hory Osudu a Kraj tím tak spálí, což odkazuje na děj seriálu. (Modular)

Reklama

Reklama