Z onoho světa

(seriál)
  • USA Beyond
Trailer

Série(2) / Epizody(20)

Mladík Holden Matthews, který se po dvanácti letech probudí z kómatu, objeví nové astrofyzikální schopnosti, díky nimž se ocitne ve víru nebezpečného spiknutí. Nyní se Holden musí pokusit přijít na to, co se s ním během uplynulých dvanácti let stalo, a jak žít ve světě, který se v době jeho nepřítomnosti tak výrazně změnil. Největší otázkou ovšem zůstává, proč se to stalo zrovna jemu? Zatímco si Holden snaží zvyknout na to, že je dospělý, tajemná žena jménem Willa ho varuje, aby nevěřil lidem kolem sebe. (HBO Europe)

Trailer

Davies182

Seriál, co začne tak bombasticky, že si už po prvních dvaceti minutách říkám, jak se na tuhle mysteriózní guilty-pleasure budu týden co týden s chutí dívat... Jenže! Pak přijde druhá půle pilotu, a mně dochází, že bych si v tom nenašel vůbec nic novýho, takže i když by mě tenhle teenage x-files mustr nejspíš bavil i napodvacátý, nehodlám mu letos v tý zaplavě tabooů, homelandů a vikingů nakonec věnovat pozornost. Už ne. ()

slunicko2

Scifi pro mladší teenagery (only). 1) Autoři se nesnaží ani zbla, aby svůj výtvor učinili atraktivnějším i pro další věkové skupiny. Převažuje zmatený děj, nevěrohodné postavy i chování. Nejhorší je do sebe zahleděný egocentrický hlavní "hrdina" Holden bez zájmu o cokoli, co přesahuje jeho kolo, hamburgery a vášeň pro "normální" život. 2) Ale pár pěkných kluků se tu najde: 25letý přesvalený Kanaďan Burkely Duffield (Holden Matthews), 26letý Kanaďan Jonathan Whitesell (Holdenův bratr Luke), 30letý Tom Stevens (Holdenův kolega z práce Steven), 39letý Jay Paulson (chovanec Edgar, který umí vyvolat požár). 3) Psáno po druhé řadě. ()

Dan9K

V dnešní seriálové době, kdy se vytváří jeden skvělý za druhým jsem se po opravdu dlouhé době setkal s něčím, u čeho nemíním ztrácet čas, a to mám opravdu výdrž. Tady ale tak nějak po čtyřech dílech cítím, že to opravdu nemá co nabídnout a není tam naděje na zlepšení. Je to moc pro malý děti, je to hloupé, nijak napínavé, není tam jediný zajímavý charakter a vede v tom hlavní postava. Ano, prvních dvacet minut je celkem fajn a pak už je to spíš odpad. ()

sedlo03

Fanouškům podobného žánru se to jistě bude líbit. Dost mi to připomíná nedávné The OA. Herecky to sice často pokulhává, ale příběh je dostatečně zajímavý, aby vás udržel celou sérii. Asi vás to úplně nenadchne v žádném aspektu, ale jako nenáročná žánrová oddychovka ideální. Jedno velké minus však přece jen zmínit musím, a to, že The Realm jako "druhý" svět není příliš zajímavý a rozvedený jen minimálně. To mě vadí a mrzí, jelikož minimálně za začátku to potenciál mělo. Takže se drtivá většina příběhu odehrává v 'našem' světě, což je škoda, i když právě kvůli nepropracovanosti toho druhého možná spíš dobře. Pusťte si to bez přílišných očekávání a budete se bavit. ()

Standic1

Ze začátku vás to určitě nadchne, čemuž pomáhá několik komických scén na odlehčení, které hlavní protagonista prezentuje jako by se nechumelilo (hláška s Narnií mě vážně pobavila). Zdá se, že se rozjíždí super seriál, ale pak se to někde zlomí. Po pravdě už si ani nejsem jistý, kdy jsem si uvědomil, že se v seriálu skoro nic neděje, ale co mě o pocitu přesvědčilo byl závěr, který děj posouvá zrychleným tempem a vše "podstatné" se odehraje během poslední epizody, a to je bohužel škoda. Uvidíme, co ukáže druhá série, šancí ji rozhodně dám, protože seriál v sobě potenciál určitě má. ()