poster

Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase

 • český

  Voskové muzeum 2: Ztraceno v čase

 • anglický

  Waxwork II: Lost in Time

 • slovenský

  Voskové múzeum 2 - Stratení v čase

Komedie / Horor

USA, 1992, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • topi
  *****

  Druhé dobrodružství začíná přesně tam, kde první díl končí, tedy těsně po zničení voskového muzea se Mark a Sára vracejí každý do svých domovů a nová cesta po hororových končinách může začít. Béčkovost z filmu přímo vyzařuje a oproti jedničce se přidal plyn na humornějších situacích a vtipech. Dvojka se skoro celá odehrává v jiných světech, nejdéle se však drží v jakémsi pseudostředověku - to je fakt úlet a neméně ulítlá je i hudba v této části. O veškeré masky se opět postaral mistr ve svém oboru Bob Keen. Výborná je i rolička "Ashe" v černobílé duchařské části. Anthony Hickox opět boduje (nejen jako režisér, ale i zde si střihl menší roli, pobočníka krále Anglie) a oba díly Waxworku spolu s Hellraiserem III patří k jeho nejlepším režisérským zářezům.(13.11.2016)

 • BoredSeal
  **

  Jednička byla levný, ale dobře vypadající způsob, jak uctít řadu starých hororových historek a vymyslet spojující prvek, atmosféra fungovala a efekty a masky byly výborné. Dvojka má zřejmě stejný rozpočet, možná i o něco štědřejší, ale je z toho spíš hororová komedie nestydatě vykrádající vtipnější momenty Evil Dead a děj slepující jednotlivá prostředí a pocty je natolik debilní, že chcete křičet (stejně jako herecký výkon ústřední dvojice). Efekty a výprava na levné béčko opět zdárně zvládnuté, nechápu, proč si nedal scénárista víc záležet. Závěrečné rapové video je symbolickou kulkou do hlavy diváka.(31.10.2016)

 • Bloody13
  **

  Kvalitativní sešup nejméně o dvě třídy. Hickox překvapivě ustoupil od hororu a přednost dává hlavně humoru. A i ten po většinu času smrdí sterilitou. Přeskakování v časových rovinách je tentokrát nudné a v druhé půli dokonce otravné a bez nápadu, protože tu velkou část filmu zabírá trapné šermování. Nejlepším okamžikem budiž účast Bruce Campbella, který exceluje v pěkně ztvárněné parodii na klasickou duchařinu The Haunting. Ve zdejší mučednické roličce tu božský Ash s rozdrásaným hrudníkem snáší jednu bolest za druhou v podobě soli, octa a dřevěné podlahy. Jeho odpověď však pobaví: "Vždyť je to jen maso!"(24.4.2017)

 • darkrobyk
  **

  Musím přiznat, že ani nostalgie nezapracovala, jak bych čekal. Mizerná parodie na všechny možné filmy - Frankenstein, 2001: vesmírná odyssea, Vetřelec, Evil Dead, Romerovy zombie horrory, Kočičí lidé, Ivanhoe a řada dalších. Jejich spojením vznikla neuvěřitelná slátanina, i když o něco lepší než všechny Děsné bijáky dohromady. Vtipná byla ručička z Adamsovy rodiny, která se postupně měnila v Ruku zabijáka až k ruce z Evil Dead, vydařily se i některé gore efekty - zuby, jazyk, oči, mozek - VEN! Řada efektů byla však děsivých - gumovou Godzillou počínaje a plechovkou ze StarWars konče. Není to komediální ani strašidelné a s voskovým muzeem je spojitost tak malinká, jako by ani nebyla...(7.2.2012)

 • MM_Ramone
  ***

  V roku 1992, štyri roky po premiere pôvodného filmu, natočil anglický režisér a scénarista Anthony Hickox pokračovanie. Vznikol film "Voskové múzeum 2 - Stratení v čase". V podstate plynule nadväzuje na prvú časť, ale už ani zďaleka sa neberie tak vážne. Stala sa z toho plnokrvná čierna, horrorová komédia. Mark chce dokázať nevinu svojej kamarátky Sarah, ktorá je neprávom obvinená z vraždy. Vydajú sa na šialenú horrorovú cestu časopriestorom. ***(24.3.2017)

 • - Režisér Anthony Hickox nabídl roli Frankensteina původně Dolphu Lundgrenovi. Ten ji ale odmítl. (Holina)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace