Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po děsivé návštěvě ve voskovém muzeu se Mark a Sarah musí zachraňovat zběsilým útěkem. Zanechávají za sebou hořící voskové figury, které náhle ožily a způsobily hrozivou zkázu... A přece jeden voskový svědek unikl ničivým plamenům. Vzápětí je usmrcen nevlastní otec Sarah. Samozřejmě nikdo nevěří příběhu o prožitých ďábelských událostech ve Flaming Behemouth. Sarah je obviněna z vraždy svého otčima. Důkaz o její nevině může poskytnout pouze Mark. Ten vyhledá sira Wilfreda, jediného člověka, který má zkušenosti s pekelnými silami, vládnoucími ve voskovém muzeu... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (60)

PKD 

všechny recenze uživatele

Ale fuj! Takové nízké až odpadové hodnocení. Vlezte mi na záda, různí pseudohororoví experti a milovníci např. neumětela Flanagana a spol. Silné 3.5 a basta. Přítomnost Davida Carradinea, překvápko a parádně milá a přesto s úchylnou úctou provedená pocta takových žánrovým fláků, jako: The Haunting, která je stejně jako orig. monochromatická (zde v přítomnosti Ashe z Evil Dead či poradkyně Troi z STTNG, kterou by jste v takovémto filmu, rozhodně nečekali) či Alien, kterážto příběhová část začíná jistou úvodní melodií z 2001 (zde jsou tak neskutečně rádoby kůůl drsňácké řeči, že je to u mě spolehlivě na prskání kolem sebe, smíchy), Nosferatu z 1922 (ta je v tomto filmu zvláště boží! a stejně jako orig., němá), Dawn of the Dead (též k počurání smíchy), Jack the Ripper, Invasion of the Body Snatchers, Godzilla, Dr.Jekyll, nebo Frankenstein + special quest star jen pro zasvěcené...robot dr.Satana, který hostoval i v ST Voyager;) Mám raději mnohé pestré cestování různými místy a časy, proto nepovažuji právě za šťastné rozhodnutí, umístiti většinu děje do hradu, tj. do jedné lokace, i když si zde zahraje i samotný tvůrce.;-) P.s. škoda, že postavu Sarah již nehrála ta roztomile a sexy pěkná, Deborah Foreman. Zde ji nahradila o dost koňovitější co se týče obličeje Monika Schnarre, která ovšem zaujala v 2 dílech tv s. Friday the 13th. 3 by nebyla marná. Ostatně, tato duologie mi vždy připadala, že má potenciál a záměr...trilogie. Pro mě jsou už dávno oba díly, jednou z 90tkových klasik. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Priame pokračovanie začína presne tam kde jednotka končí. Kreatúry spolu s voskovým múzeom sú v plameňoch a preživší pár odchádza po zaujímavo strávenej noci domov. No z plameňov sa dostáva von aj odseknutá zombieho rúka ktorá kladivkom zabije otca hlavnej predstaviteľky. Ruka nakoniec skončí v drtičke a na súde žiadnu báchorku neuznajú kým neuvidia poriadny dôkaz. A tak sa dvojica opäť vydáva do inej dimenzie ... Opäť nazrieme do svetov obývaných ľuďmi paktujúcimi s čiernou mágiou, navštívime Dr. Frankensteina, posádku lode pripomínajúcej Nostromo, tentokrát v tomto prostredí ostávame až do konca filmu, film si zachoval poctivú zábavnú béčkovú atmosféru jednotky, ku koncu sa brázdi dimenziami ostošesť, proste nenáročná zábava opäť odkazujúca na kultové filmy ako Romerov Dawn of the Dead, Scottov Alien ale i Kubrickovu Odyseu. ()

Reklama

cariada 

všechny recenze uživatele

Tohle už je spíš pouhá parodie na věechno možný,po němého Dráculu až po Vetřelce , někdy jsem nestačil kroutit hlavou kam se zase dostali. Třeba v tom strašidelném domě ,kdy tomu chlápkovi koukají žebra a Mark mu tam omylem nasype sůl a pak ocet a pod jsem se smíchy válel a to bych asi u hororu neměl ,ale tohle je komedie s prvky hororu.. V tom středověku to byla taky síla. Někdy se nestíhím divit co ty tvůrci všechno nevymyslí. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Kvalitativní sešup nejméně o dvě třídy. Hickox překvapivě ustoupil od hororu a přednost dává hlavně humoru. A i ten po většinu času smrdí sterilitou. Přeskakování v časových rovinách je tentokrát nudné a v druhé půli dokonce otravné a bez nápadu, protože tu velkou část filmu zabírá trapné šermování. Nejlepším okamžikem budiž účast Bruce Campbella, který exceluje v pěkně ztvárněné parodii na klasickou duchařinu The Haunting. Ve zdejší mučednické roličce tu božský Ash s rozdrásaným hrudníkem snáší jednu bolest za druhou v podobě soli, octa a dřevěné podlahy. Jeho odpověď však pobaví: "Vždyť je to jen maso!" ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

V roku 1992, štyri roky po premiere pôvodného filmu, natočil anglický režisér a scénarista Anthony Hickox pokračovanie. Vznikol film "Voskové múzeum 2 - Stratení v čase". V podstate plynule nadväzuje na prvú časť, ale už ani zďaleka sa neberie tak vážne. Stala sa z toho plnokrvná čierna, horrorová komédia. Mark chce dokázať nevinu svojej kamarátky Sarah, ktorá je neprávom obvinená z vraždy. Vydajú sa na šialenú horrorovú cestu časopriestorom. *** ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Režisér Anthony Hickox nabídl roli Frankensteina původně Dolphu Lundgrenovi. Ten ji ale odmítl. (Holina)

Reklama

Reklama