poster

Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase

 • Česko

  Voskové muzeum 2: Ztraceno v čase

 • USA

  Waxwork II: Lost in Time

 • Slovensko

  Voskové múzeum 2 - Stratení v čase

Komedie / Horor

USA, 1992, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  **

  Musím přiznat, že ani nostalgie nezapracovala, jak bych čekal. Mizerná parodie na všechny možné filmy - Frankenstein, 2001: vesmírná odyssea, Vetřelec, Evil Dead, Romerovy zombie horrory, Kočičí lidé, Ivanhoe a řada dalších. Jejich spojením vznikla neuvěřitelná slátanina, i když o něco lepší než všechny Děsné bijáky dohromady. Vtipná byla ručička z Adamsovy rodiny, která se postupně měnila v Ruku zabijáka až k ruce z Evil Dead, vydařily se i některé gore efekty - zuby, jazyk, oči, mozek - VEN! Řada efektů byla však děsivých - gumovou Godzillou počínaje a plechovkou ze StarWars konče. Není to komediální ani strašidelné a s voskovým muzeem je spojitost tak malinká, jako by ani nebyla...(7.2.2012)

 • BoredSeal
  **

  Jednička byla levný, ale dobře vypadající způsob, jak uctít řadu starých hororových historek a vymyslet spojující prvek, atmosféra fungovala a efekty a masky byly výborné. Dvojka má zřejmě stejný rozpočet, možná i o něco štědřejší, ale je z toho spíš hororová komedie nestydatě vykrádající vtipnější momenty Evil Dead a děj slepující jednotlivá prostředí a pocty je natolik debilní, že chcete křičet (stejně jako herecký výkon ústřední dvojice). Efekty a výprava na levné béčko opět zdárně zvládnuté, nechápu, proč si nedal scénárista víc záležet. Závěrečné rapové video je symbolickou kulkou do hlavy diváka.(31.10.2016)

 • SOLOM.
  **

  Po čtyřech letech se fanoušci prvního dílu dočkali pokračování, které se nese poněkud odlišnějším duchu, než tomu bylo minule. I zde sledujeme jakousi variaci na hororovou komedii, plnou suchého černého humoru, ale tentokrát do toho všeho tvůrci přimíchali ještě pořádnou dávku fantasy, což ve finále filmu docela uškodilo. No vlastně jak se to vezme, protože ani jednička nebyla zrovna cool. Tedy alespoň pro mou osobu. I tentokrát jsem tak musel doslova přetrpět další dávku nudných a místy až trapných scén, při kterých jsem se ani moc nezasmál. Přesto musím uznat, že i zde se čas od času objevilo něco, co upoutalo mou pozornost. Na úkor smíchu však vzala za své kvalita speciálních efektů a nešlo si nevšimnout nepříliš vábivé gumovitosti masek. Někomu to možná nevadí, ale já bych přece jenom už v roce natočení očekával něco navíc. To samé se dá říci i o místy až teatrálních hereckých výkonech, které se alespoň místy pokusili trochu vylepšit známé tváře. Waxwork 2 by se měl brát s nutnou nadsázkou, ale z trochy srandy se bohužel nedají dělat zázraky. U někoho to možná zabere a určitě ne každý bude souhlasit s mým hodnocením, ale já jsem z toho moc odvařený nebyl. Popravdě jsem se většinu času nudil a víckrát si to už asi nepustím.(24.10.2011)

 • Stocki
  odpad!

  Můj ty Tondo kolenatej, jsem vůbec rád, že jsem to dokoukal. Už jednička mě nijak nenadchla, přesto jsem dal dvojce šanci a chtěl jsem ji vidět. Jenže pokračování už je vážně zoufalé, k zasmání už zde není nic. Jen jednou jsem se pousmál (sůl a ocet), jinač to bylo spíše k pláči. Z hororových prvků zde nic nehledejte, očekávejte jen pobíhání sem a tam a úžasné souboje na život a na smrt. Je mi líto, tohle je odpad!(8.11.2012)

 • Trevor
  ***

  Je pravdou, ako sa píše v niektorom z komentárov k tomuto filmu, že nebol vydarený už v dobe svojho vzniku. S odstupom času po opätovnom pozretí môžem ten názor iba potvrdiť. Pravdou však je, že existujú oveľa horšie filmy. Celý nápad má k názvu Voskové múzeum a pointe takéhoto príbehu ďaleko, ide skôr o tú druhú časť názvu, stratení v čase. Počas príbehu uvidíme hneď niekoľko odkazov na rôzne úspešné filmy, z nich najlepšie vyšli tvorcom "napodobneniny" filmov The Haunting (hlavne striedanie čiernobieleho spracovania s atrapou Votrelca bolo silnejšou stránkou filmu) či Nosferatu, niektoré prestrihy na Godzillu či Star Wars boli skôr trápne. Celkovo druhé pokračovanie za prvým zaostalo, pomerne výrazne.Udelených 50% od užívateľov čsfd je odrazom kvality filmu, ktorý je spolovice tak zlý ako dobrý...(21.12.2017)

 • - Režisér Anthony Hickox nabídl roli Frankensteina původně Dolphu Lundgrenovi. Ten ji ale odmítl. (Holina)