Reklama

Reklama

VOD (1)

Studená válka má svá pravidla. Možná ne tak zjevná jako válka, v níž se bojuje s otevřeným hledím, ale o nic méně nebezpečná. Ba právě naopak. Neboť tady mnohdy k odepsání člověka stačí, aby na něm ulpěl nepatrný stín podezření. A není-li schopen je jednoznačně vyvrátit – a že to leckdy bývá přetěžké – pak je jeho budoucí osud často zpečetěn. Samuel Fennan (Robert Flemyng), úředník britského ministerstva zahraničí, vyřešil své obvinění z náklonnosti ke komunistickému hnutí jednou provždy: sebevraždou. Ale byla to skutečně sebevražda? Charles Dobbs (James Mason), pověřený vyšetřováním jeho případu, o tom není přesvědčen. Jenomže tušení souvislostí je jedna věc, jejich prokázání věc druhá… (Česká televize)

(více)

Recenze (17)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Ucourané, po dobrém začátku se všechno utopí v hromadě keců. Studená válka je zbytečně moc na okraji námětu.Těžká angličtina, přiznávám, že jsem tentokrát málo rozuměl. Mason s knírkem mi přišel málo zajímavý, Simone Signoret už přestárlá a celá tak nějak uhrovatá a oteklá, a opravdu "cool" byl jedině Mendel Harry Andrewse, ale ten zase skončil jak pes. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Adaptovat le Carrého lze nejrůzněji, ale v žádném případě ne teatrálně, div ne až melodramaticky ve vztahové rovině a ukecaně. Což je cesta, kterou se jako na potvoru Lumet vydal. Prostý fakt, že knižní předloha je le Carrého prvotinou (a první knihou v sérii o Smileym), která má ve své podstatě totožnou dějovou linku (akorát méně rafinovanou a ve všech ohledech podstatně horší) jako jeho pozdější nejproslulejší masjtrštyk, tak to výslednému dojmu také dvakrát nepřidá; stejně jako nepochopitelné rozhodnutí nepoužít jména z předlohy. ()

Reklama

raduna01 

všechny recenze uživatele

V době studené války britského diplomata Samuela Fenana a jeho manželku anonym obviní z kontaktu s východoněmeckou rozvědkou. Agent tajné služby Dobbs, který Fenana vyslýchal, podle názoru představených zavinil jeho sebevraždu. Dobbs však trvá na svém podezření, že kompromitovaného Fenana někdo umlčel vraždou. Dobbs sice dává výpověď, ale přesto s pomocí někdejšího inspektora kriminálky a s nasazením života umíněně pokračuje v dramatickém pátrání po objasnění Fenanovy smrti. ()

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Prima spionazni thriller/drama Sidneyho Lumeta. V urcitych momentech mi prisel mozna nepatrne predvidatelny, konecne taky muzu jednou rict, ze jsem "padoucha" podezrival uz od zacatku. Mozna az presprilis dramaticky herecky projev meho oblibence a nejlepsiho filmoveho spiona vsech dob Jamese Masona mi tentokrat prisel lehce usmevny. Stacilo trosku ubrat. Pridat o spetku vice paranoidniho psycha, uzil bych si film jeste vic, neco mi tam nepatrne chybelo. Na wiki pisou, ze US verze ma 107 minut, UK verze 115, ta co jsem videl, mela jen 102 minut, snad jsem o neco neprisel. Kazdopadne fajn film pro pratele spy zanru. ()

Blofeld 

všechny recenze uživatele

"Přišel mi trochu ukecaný, ale přičítal jsem to pochopitelné nervozitě," říká o jedné postavě na začátku filmu Charles Dobbs (James Mason). Totéž by se dalo říci i o scénáři tohoto filmu, který je sice ukecaný, ale rozhodně ne nudný. Zásluhu na tom má jak tradičně výtečný James Mason v hlavní roli, tak Simone Signoretová ve vedlejší roli nešťastné ženské (takové role hrávala dost často a vždy úžasně) a pochopitelně i Lumetova režie. Jen člověk nesmí čekat žádnou bondovku: Smrtelný případ je sice film o špionech, ale většina z nich vypadá jako vaši sousedi. Má jediná výtka směřuje k divné, nevhodné a rušící hudbě, která se naštěstí neobjevuje příliš často. ()

Galerie (5)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)

Reklama

Reklama