Jarek Ostravski je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a rázem se mu jeho život obrátí naruby. Vedením firmy je povýšen z dolu do kanceláře, aby se staral o horníky, dostane se do zorného úhlu médií, rodiny, přátel, ale především se znásobí jeho kredit u žen. Kdo by ale mohl tušit, jak to celé je vlastně doopravdy... Nová česká filmová komedie, navazují na nejlepší tituly z této oblasti naší filmové tvorby „Ostravak Ostravski", byla volně vytvořena dle námětu legendárního blogera a jeho sedmi knižních bestsellerů s názvem Deniky Ostravaka. (Bohemia MP)

Deleatur

Plusy: Hantec. Ve výsledku pohodový film. Mínusy: Spíš jen slepenec anekdot. A i ty někdy křečovité. Hodnocení: 40% ()

Faila

Denik ostravaka jsem milovala a smála jsem se u něj dost často a dost nahlas. Bohužel mi tenhle film nepřišel ani z 30 % tak vtipný. Pro mě je však velké plus a velké překvapení právě to, jak dobře z úst herců "ostravština" zní - u některých zněla lépe, u některých hůře, ale pro mé uši u nikoho vyloženě blbě. Jelikož jsem z Ostravy a znám část tamní kulturní scény, nejvíc mě na tomhle filmu asi bavilo poznávat ostravské prostředí a hlavně pak ostravské divadelníky. Ale jinak se tenhle humor asi do filmu moc nehodí. ()

Rockerman

Nejdříve klady: Důl Václava Havla, několik pěkných skladeb, všechny scény z autobusu z krásnou neznámou a Věra Špinarová, včetně její nejslavnější písně (film jsem viděl jen pár dní po jejím pohřbu). Jinak je to tragický film, jako je tragický celý osud OKD! ()

Olík

Ať si je legendární "Denik Ostravaka" sám o sobě kultem jakým chce, celovečerní debut doposavadního pomocného režiséra Davida Kočára je jedním velkým skokem vedle. Nečetl jsem rázovitý blog (slyšel jsem nějaké audio záznamy), ale hádám že svůj věhlas nezískal podobným projevem. Všechno vylejt, od Chmely (snad ještě méně uvěřitelný Ostravák, než nebohý "Ruda" Kavalčík) po všechno. Nevím co na to doly odkojení domorodci, ale za mne tahle Ostrava určitě ne! ()

ivamka

Ja tež brečim jak stara krava. Smíchy a i dojetím, když vzpomenu na ty havíře na demonstraci v roce asi 2012. Není to film, který byste chtěli vidět zas a znova, ale prostě sedí tam všichni herci, hlášky, hudba a i pointa se povedla. Prostě Blankooooo. Ostravština povedená a záběry Ostravy nemají slabé místo. Děkuji tvůrcům. ()

Stíba

Nevím jestli je to tím, že ostravského prostředí, zvyklostí a mluvy nejsem až tak znalý, ale spíš bych řekl, že je to prostě zcela trapný a nízkopudový otravný film, který na mě působil odpudivě i při sledování jedním okem. ()

DAPDO

Hrozný, hrozný, hrozný. Viděno pět minut po Instalatérovi z Tuchlovic a můžu řict, že jsem z nově natočenejch českejch "komedií" na dlouho vyléčenej. Škoda času, aspoň že ta minutová stopáž není tak hrozná. Do ukázek to sestříhat tak, ať to vypadá jako nej komedie za poslední desetiletí a že to stojí celkově za vyliž prdel, to už je jedno. By mě zajímalo, co na to říkaj rodilý ostraváci...Tam už jenom chybělo obsadit to hovado, co si říká Ruda z Ostravy. ()

Ozzy2 odpad!

Strašný, myslel jsem, že nic horšího, než Kameńák neexistuje.Nevtipné, odporná mluva, dementní dialogy.To nešlo dokoukat.Livingdead, asi synek z prominentní rodinky...nelži tady, zmrde.A vy, polopolský i čistě polský zmrdi, co si berete do svých smradlavých tlam pražáky, nezáviďte.Vy za to nemůžete, že jste jen burani, co neumí pořádně mluvit a vaše město je hnus, který dělá naši vlasti jen ostudu. ()

anitae

Tak musím říct, že jsem čekala větší katastrofu. Neunudilo mě to k smrti, ale znova to opravdu vidět nemusím. Možná je to tím, že nežeru maso, nerozumím vtipu a nejsem z Ostravy:)) ()

geek.ondra

Kočár je fakt idiot. Natočit film o Ostravských buranech a dostat do hlavní role Igora Chmelu? To přece nemůže nikdo posrat a nebo jo? Ostravak Ostravski je hnusně natočená, smysl nedávající hovadina která není ani na chvilku trefná nebo dokonce vtipná. Chmela pokoušející se o situační komedii to občas zachraňuje ale ze dna to nevytáhne ()

radeckator

Zase tak mizerný, jak lze usuzovat z hodnocení a komentářů to nebylo. Normální česká průměrná komedie. Momentálně lepší než Baník :-). ()

LordMysti

Moc jsem nepochopil pointu a směřování filmu, tak nějak se děj plácal sem a tam a vyloženě úsměvných situací tam také moc nebylo. za mě vcelku velké zklamání. ()

Lasombra

Člověk kor Ostravák to musí brát s velkou nadsázkou :-D Ale o to jde, nic jiného od filmu nikdo nemůže čekat, než satyru.Velké plus za ostravský (i divadelní) herecký ansámbl. ()

rublik05

Ostravak dokáže nalákat snad jen prostředím a sympatickým Igorem Chmelou, jinak ovšem nenabízí nic, co by dokázalo alespoň trochu zaujmout, nemá dokonce ani žádnou zapamatovatelnou scénu, co by divákovi po skončení utkvěla v hlavě. Humor je těžce jednoduchý, vlastně až primitivní, příběh nemá hlavu ani patu, na druhou stranu snímek docela rychle uteče. Herci vesměs hrají tak, jak jim scénář dovoluje, ve svých rolích jsou vcelku uvěřitelní, nikdo mi vyloženě nevadil. Nejsem ze snímku kdovíjak nadšený, podruhé se mu už raději vyhnu, každopádně jsem zas až tak moc netrpěl, přežít se to v pohodě dá. Čeští filmaři podle mě vyplodí každým rokem mnohem horší počiny, než je tato nepříliš povedená komedie. 3/10. ()

RedRose

Celý život žiju v Havířově, 25 let pracuju na Dole ČSM ve Stovavě a větší pičovinu jsem v životě neviděl... Pokud si tvůrci z nějakého důvodu mysleli, že tady na ostravsku všichni mluví jako "Ruda z Ostravy", tak se šeredně spletli... Cele to vyznělo, že moravskoslezský kraj je kraj plný dementů, což není pravda... Jednu hvězdu tomu dám za Chmelu a ne úplně debilní příběh... ()

ANTYCHRYST

Nepovedené představení Ostravy a toho Všeho kolem. Špatná kamera, herci - nevyrazni.. včetně Igora..Vtipných okamžiků..jako šafránu.. sahani na zadek v busu...a druhé co mě zaujalo byla ta dievčica v oblečku sestřičky..Šikovná dcerka.. Hvězdy jsou hlavně za scenku s paní Špinarovou... zajímavé že si to pustím pár dnů po tom co zemřela... :( Velká paní zpěvačka... ()