Jarek Ostravski je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a rázem se mu jeho život obrátí naruby. Vedením firmy je povýšen z dolu do kanceláře, aby se staral o horníky, dostane se do zorného úhlu médií, rodiny, přátel, ale především se znásobí jeho kredit u žen. Kdo by ale mohl tušit, jak to celé je vlastně doopravdy... Nová česká filmová komedie, navazují na nejlepší tituly z této oblasti naší filmové tvorby „Ostravak Ostravski", byla volně vytvořena dle námětu legendárního blogera a jeho sedmi knižních bestsellerů s názvem Deniky Ostravaka. (Bohemia MP)

eraserhead666

Kdybych to chtěl říct stejně stereotypně jako ten film, tož asik tak - faral muj děda, faral muj fotr, faral muj bracha, já se na šachtě učil na učňaku ale farat jsem nikdy nechtěl a tak jsem se raději z tego kraju zpakoval. No i že tak v Ostravě nedřistaju? Chuj s tym. Ale občas pobavilo, to jo. A autobusové scény, olalá... ()

becki_tu

Scénáristé si asi mysleli, že pokud se bude v komedii mluvit ostravsky, bude to minimálně dvakrát taková sranda. A ono ne. Pražákům to prostě nejde z pusy a v celém filmu to působí dost rušivě. Vzhledem k ne uplně marnému námětu by filmu paradoxně více slušela pouze dramatická linka, ve které jsem viděl větší potenciál než ve zesměšňování kulturních a sociálních rozdílů v moravskoslezkém regionu. Nemám nic proti jakkoliv nekorektním komediím, ale tahle mi zkrátka vtipná nepřišla. ()

Kamca_

V Ostravě jsem byla, dokonce znám i pár Ostraváků. No ale že by se tam mluvilo řečí, jaká se objevuje v tomhle filmu ... to fakt ne. Jinak dějově ten film nebyl úplně nejhorší, ale jednou mi to vidět stačilo. 35%. ()

malylada

Jelikož pocházím ze Severomoravska, tak objektivně musím říci, že tohle byla velká přeháňka. Ostraváci jsou bráni jako burani, kteří divně mluví asi jako před 40 lety a s realitou to moc nekoresponduje. Přes to se dokážu přenést, ale hlášky se opakují dokola a opravdu by to stačilo na padesáti minutovou inscenaci v televizi. Film má banální zápletku, jestli se to dá říci a je to spíše snůška scének, které jsou ve většině případu trapné. Celé mi to přišlo jako amatéřina......2/10 ()

GeusX

Nuda tak velká, že by se dala krájet. Taková nuda, že u filmu mí spoludiváci opravdu usnuli. A to fakt nekecám! Neuplynulo ani patnáct minut a musel jsem se hodně přemlouvat abych to vydržel dál. Využít ostravský dialekt jako zdroj humoru možná nevypadalo jako špatný nápad, vždyť takový Ruda z Ostravy měl v rádiu po určitý čas slušný úspěch, ale to byly jen krátké plky, ve filmu to jaksi tahá za uši to až přehnané nářečí. Neznám žádného ostraváka s takovym kvákavym zobakem. ()

gogos

Nevtipna komedie s dejem o nicem, ktera az na prijemne cesty autobusem nenabizi snad nic. Ani divna ostravstina nedokaze s timto srancem zazraky. Jedna hvezda za nekolik malo zablesku ve tme (ala rybiz), ktere se alespon trochu snazili vyvolat usmev na tvari. ()

slunicko2

Troškoidní komedie jak cyp. 1) Pěkné téma a sympatičtí herci bohužel nestačí zakrýt slabé dialogy a celkovou nedomrlost snímku. 2) 45letý Igor Chmela (horník Jarek Ostravski) odvádí svůj standardní (tedy dobrý) výkon. Zaujal mě dále Ondřej Maňák (Jarkův synovec Pepan). 3) Milé jízdy autobusem do práce ve vystajlované Ostravě doprovází pěkné songy s lokální tématikou. Vizuál jako od Trošky. Pro dobrý film je to však málo. ()

Dr. Hawkeye

Blog (knihy) jsem nikdy nečetl, takže mi možná něco klíčového unikalo. Spíš mám alr obavu, že nikoliv a tento slepenec méně a ještě méně vtipných scének, byl myšlen vážně. Tedy jako komedie. Zasmál jsem se asi jednou a po zbytek filmu se divil jeho nekonzistentnosti. A nejde jen o kvalitu hereckého ansámblu, ale i o motivace postav. Titulní hrdina se chvílemi chová jako cyp, který chlastá s kamarády, ale když na to dojde, umí balit obsluhu vlaku s nonšalantností protřelého barda. Unikla mi jakákoliv pointa jeho spolucestující v autobuse, kterou pravidelně potkává, aby ji mlčky hladil zadek. Stejně tak málo smyslu dávala scéna s prázdnou rakví. Nebo nebyla jakkoliv vysvětlena. Naopak mě relativně potěšila hudba (pochopitelně nesměly chybět kapely Buty, Kryštof a za něžné pohlaví Marie Rottrová a Věra Špinarová, která si zde vystřihla malé útrpné cameo) a špatná nebyla - občas - ani kamera. Ale když se u komedie zasměje jednou dvakrát, je prostě někde chyba... ()

radomiil

Nechápu, co tu většina respodentů kafrá-na českou,neslavně splácanou tvorbu posledních let jest tohle naprosto zajímavý úlet jedné pošahané rodinky a okolí,jenž mě zaručeně pobavila/bez nějakého hlubšího zkoumání. ()

kajas

Zpětně lituji každého diváka, který si zaplatil vstupenku do kina na tuhle hrůzu. A obdivuji tvůrce filmu, že dokázali přemluvit slušné herce v čele s Igorem, aby v téhle hrůze účinkovali. Horší než některé Kameňáky. ()

ilemas odpad!

Tak to byla chujovina jak cyp. Vůbec mě to nepřišlo vtipné, ani jednou jedinkrát jsem se nezasmál. A asi nejvíc mě vadila ta řeč, Tak přehnaně ostravsky žádný ostravák nemluví ani žádný cyp. Zlatej českej Kameňák. ()

M.i.k.e odpad!

tohle je prostě jen blbý,nudný a hloupý...víc k tomu není potřeba nic říkat.Ať se v ostravě mluví nebo nemluví tak jako ve filmu,nezmění to nic na tom,že větší pitomost,která se navíc tváří jako komedie sem dlouho neviděl...0% ()

Hennes

Jako chlapec ze severu Čech do toho moc kecat nemůžu, ale zajímalo by mne kolik Ostraváků se na tom podílelo. Pražáci tomu nasadili korunu a vypadá to jakoby se Sparta chtěla pomstít Baníku. Nevtipně trapné. ()

William_

Nudný film o nudném městě a jeho lidech, ale horníky cením, to sou frajeři. Být ostravákem tak se na tento film už nikdy nepodívám. ()

zette

Velka cyparna, hlavne ta prazska ostravstina nebo co to ma byt je strasna. Pravda, toci se u nas jeste vetsi sracky a za uprk ze sousedcina bytu a nakonec i za tu Ostravu druhou hvezdicku pridam. Celkem pekne pisnicky. ()