Nebojácnou malou rybku Nemo uloví potápěč a odveze daleko od domova do svého akvária. Jeho velmi starostlivý otec Marlin se ihned vydá za svým synkem na dalekou pouť. K němu se připojí Dory, milá rybka, která ovšem trpí poruchou krátkodobé paměti. Na cestě spolu potkají vegetariánské žraloky, frajerské želví surfaře, fascinující medúzy a stále hladové racky! (Warner Home Video CZ)

marhoul

Já jsem nekomentovala náš milovaný animák, který si dětičky pouštějí celé roky? Tak to se musí napravit. O tom, že se jedná o nadstandardní záležitost, nemusí být po těch letech ani řeči, co bych ráda vyzdvihla je nádherný dabing Ivana Trojana, Báry Munzarové, Jirky Macháčka a dalších. Nemo je překrásná pohádka, poučná, dobrodružná, vtipná i dojemná. Myslím, že si právem zasluhuje přízeň miliónů dětí i rodičů. Zasloužený Oscar. ()

Zazie

Dokud se neobjevil zubař, úplně jsem zapomněla, že koukám na animovaný film. Ten mořský svět vypadal tak skutečný... Příběh neřeším, je to pohádka, takže hledat logiku je zbytečné. ()

heyda

V některých momentech velmi originální a vtipný animák. Celkově však na ty nejlepší kouká ještě kousek z dálky. Na 4 hvězdy to však stačí. Pro děti to bude pecka! :)) ()

Stanislaus

Vedle Shreka a Doby ledové je Hledá se Nemo jeden z animovaných celovečeráků, na kterých jsem vyrůstal, a proto na něj nedám dopustit. Stejně jako Shrek má oslíka a Doba ledová má Scrata, tak v Nemovi má největší zásluhu úžasná a věčně sklerotická rybka Dory, která by zasloužila "nějakého animovaného Oscara". Po technické (animace, hudba, zvuk) i scénáristické ("Měl bys plavat! ...") stránce jde o jednu z nejdelikátnějších lahůdek, kterou jsem kdy ochutnal. Zkrátka nádherný příběh z oceánu, plný barev a všemožných stvoření, kde jsou žraloci zatvrzelými vegetariány. ()

Flakotaso

Asi nikdy nepochopím, co lidé (a pohříchu nejenom děti!) na těchto "filmech" vidí. Každopádně jsem rád, že patřím k oné minoritě, která jimi téměř bezvýhradně opovrhuje. ()

Nancy

Po prvním zhlédnutí jsem byla na pochybách. Napodruhé už jsem ale neodolala. Všem rybičkám uděluju pět hvězdiček. ()

honajz

Nemám moc rád, když animáky řeší reálný svět reálnými problémy. Chápu snahu tvůrců vyjít vstříc dětem z rodin, kde chybí maminka, ale pro děti z úplných rodin, kde maminka nechybí, je začátek šok, ze kterého se moc nevzpamatují. V podstatě je to pak celém o tom, jak táta hledá synka a přes problémy ho najde. Nějaké ponaučení, poznání, sdělení? ()

Ivoshek

Tenhle film jsem neviděl dobrovolně, dávali ho někde v autobuse. Normálně nemám rád ani autobusy, ani rodinné fimy, ale tohle není až zas tak hrozný. Jednak to má hezkou animaci, jednak tam tvůrci dali i pár fórků pro dospělé, takže se člověk tu a tam zasměje. Hvězdičky dolů jdou hlavně za český dabing a absenci lepšího příběhu. ()

ARI50

Pěkný barevný svět se skvělým příběhem ale chyběla mi humorná část a trošku svižnější odpal filmu by neuškodil. ()

kajda.l

Moji favoriti rackové... maj maj...maj maj maj...maj maj. S těma bych pokecal :) Zapomětlivá Doris, želváci, žraloci vegouši, chobotnička. Jemný humor, krásná animace, nenáročné dobrodružství a geniální závěrečná scéna "A co teď?" :D Bezvadná oddychovka, která po deseti letech od kinoprojekce potěšila. ()

veru_needy

Nemo je rybka - klaun očkatý, který se narodil jako jedináček. Má jen otce, který má o něj neustále strach. Jednou se Nemo ze vzdoru vydá na širé moře, jenže tam ho odchytí potapěči a motorovým člunem odjedou. Zoufalý otec se vydává pomocí jediné stopy, a to brýlí, které potapěči ztratili, Nema hledat. Na cestě se seznámí se zapomnětlivou rybkou Dory a spolu prožijí spoustu dobrodružství. Nechybí porce napětí a vtipu. Jeden z nejlepších animáků a určitě jeden z nejhezčích. Počítačová animace studia Pixar je prostě lahůdková. Navíc příběh je chytrý a udrží pozornost i jiného než dětského diváka. Nádherný podmořský svět, do kterého se s radostí ponoříte znovu a znovu. A ty skvělé postavičky: želva bourák, kterému je 150 a říká samé dude, sweet, awesome, cool nebo vegetariánský žralok nebo rybička Dory trpící ztrátou krátkodobé paměti. - "P. Sherman, 42 Wallaby, Sydney." ()

Bauer

Tak tohle je další bombastický animovaný film.Naprosto originální a naprosto dokonale provedený film pro celou rodinu.Smekam klobouk.A co je ( a docela mně to překvapilo že nebyl zkaženej jako u většině filmů ) českej dabing, ten si taky zaslouží 5* jako celej samotnej film. ()

duklak2

Čekal jsem o něco více, ale i tak tento animák řadím hodně vysoko. "Herecké" výkony jsou zde prostě skvělé. Jen ten příběh lehce pokulhává. ()

luka4615

Jedna z mých nejoblíbenějších "pixarovek", ke které mě váže sentimentální vztah a k níž se vždy rád vracím. „Fish are friends, not food.“ ()

Sawy

Tímhle filmem si u mě Pixar definitivně potvrdil pozici nejlepších tvůrců 3D animovaných filmů současnosti.Nic proti DreamWorks a jejich Shrekovi,ale Pixarovky mají prostě vždycky něco navíc.Ať už jsou to úžasné postavy(Dory je prostě...nezapomenutelná,Bruce nebo mořské želvy taky skvělé),skvělý příběh nebo děj nabitý skutečně dojemnými emocemi.Animace je skvostná.Pamatuju si,že když jsem na Nema šel do kina,stála před kinem obrovská fronta až ven.A ten film si to zaslouží.Přesto je pro mě mezi všemi pixarovkami až třetí,za filmy Toy Story a Úžasňákovi.95 % ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (více)