Knížka byla super, seriál není o nic horší. V kostce se dá takhle popsat nová HBO minisérie natočena dle předlohy od Gillian Flynn (Gone Girl). Sharp objects je skvěle napsaná látka z pohledu hlavní hrdinky, která se vydá do svého rodného městečka někde v americkém buranově (kdyby nedaleko od toho běhal Leatherface s motorovou pilou, nedivil bych se, zatímco o pár kilometrů jinde by klidně svoje pátrání vedli Marty a Rust z True detective). Camille v podání Amy Adams je dokonalá jako médium, přes které se na diváka přenášejí emoce. Pomalé vyprávění může odradit klidně polovinu diváků, a v knize se s látkou pracuje úplně stejně. Vyšetřování brutálních vražd dospívajících dívek se krátce po začátku hodí jakoby na druhou kolej a divák vidí, jak se Camille postupně noří do minulosti a zároveň skrze ní poznáváme ostatní postavy. Postavy mají dokonalý casting, zejména vztah Camille s Adorou (její matkou) je opravdové herecké pošušňáníčko. Minisérie končí přesně tak jak jsme si přál, určitě doporučuju i několikavteřinové dovysvětlení v posledních titulkách, kde do sebe vše dokonale zapadne.Lepší než Sedmilhářky.(28.8.2018)

• Caminzind

Nechápu jedinou věc. Jak jsem dokázal tuhletu stupiditu vůbec dokoukat. Nudou jsem si div nevyřezal do zápěstí Ty kokote, jen proto, že píšou thriller, neznamená to, že to bude hustej thriller! Je to jen klišoidní, dívčí (a tudíž povrchní) drama plné všelijakých trapných hoven, lolitek na kolečkových bruslích, promiskuitní borderline alkoholičky, která si ani ve čtyřiceti neumí srovnat odpadky v hlavě a kde polovina dialogů je tak vágních, že nemá smysl k nim ani dělat titulky. Fízlové jsou tam doslova dva, z nichž jeden chodí a mrká a je tam vlastně jen proto, aby opíchal hlavní postavu, no a ten druhý se tam mihne asi ve třech dílech, aby si koupil na benzínce cigára a občas někoho slušně pozdravil. Tak tak takovej je to thriller! (Dal bych celkově jen jednu ⭐️ , ale průběžně jsem tomu sypal většinou dvě v naději, že se seriál někam posune, tak teď mám průměr dvě. Pokud vás ale po 1-2 dílech bude seriál nudit, doporučuji v něm nepokračovat!)(27.8.2018)

Flashbacky, mžitky před očima, úmorné léto na maloměstě, rozverné holčiny na bruslích, fleky od potu na šatech, mnohoznačné zneklidňující pohledy.Vtahující postavy. Režie a střih. Předloha je velice slabá, ale režisér kouzí, s čím to jde. Seriál zajímavý do té míry, do jaké se ponoříte do jeho nedějové atmosféry.(29.8.2018)

Na seriál jsem se dívala hlavně kvůli Amy Adams, je to trošku těžší žánr, dost hraje na psychiku a po skoro každém díle jsem měla pocit, že upadnu do depresí, ale přesně takový pocit by to mělo v divákovi probudit. Amy Adams byla úžasná, svojí roli Camille ztvárnila dokonale, až mě samotnou překvapila. Konec pro mě takovým překvapením nebyl, protože jsem to čekala, ale ta finální scéna mě docela šokovala, možná by nebylo úplně špatné nějaké pokračování, ale to se uvidí.(9.9.2018)

Miniseriálová adaptace literárního debutu Gillian Flynn je pro mě osobně snesitelnější než román sám. Díky zákonitostem filmové narace totiž ubylo hodně kruté doslovnosti (v románu deklamované vágně a nudně) a přibylo prostoru pro zajímavé charaktery (Vickery, Curry a Jackie O'Neill). Minisérie by dle mého snesla o jeden-dva díly méně, byla by dynamičtější, takto je to hodně pomalá atmosférická pocitovka, která hodně sází na rozporuplnou hlavní hrdinku (balancující na hraně diváckých nesympatií), její neutěšené rodinné vztahy a na repetitivní zobrazení buranského venkova. Velmi zajímavá je opět práce se soundtrackem, který organicky doplňuje vnitřní svět postav, který záměrně ostře kontrastuje s ruchovou bezhudbovou složkou. Vlastně jsem si tuhle one woman show Amy Adams vcelku depresivně užila a díky jejímu hereckému pojetí Camille dávám o hvězdičku více, než si seriál zaslouží!(3.9.2018)

• - Názvy všech epizod jsou slova, která má Camille (Amy Adams) vyrytá do kůže. (hansel97)

• - Po závěrečných titulcích a logu HBO (produkční stanice seriálu) se objeví anglický text, v němž je vyzýván každý, kdo má (nebo zná někoho, kdo má) problémy se sebepoškozováním či zneužíváním návykových látek, aby se pro pomoc obrátil na linku podpory zřízenou Úřadem pro léčbu duševních poruch a závislostí. (oli009)

• - Seriál nemá žádný oficiální soundtrack. Během úvodních i závěrečných titulků hraje vždy jiná písnička. (oli009)