Noc hrůzy

• Československo Hrůzná noc (více)

Charley Brewster (William Ragsdale) je naprosto obyčejný americký teenager, jehož matka je přesvědčena, že to se sledováním hororů v noci trochu přehání. Charleyho život je nazáživný - dokud nezačne mít pocit, že jeho milý ale podivný soused Jerry Dandridge (Chris Sarandon) je ve skutečnosti upír. Nikdo, a nejméně ze všech pak policie není ochotna uvěřit, že je Dandridge zvrhlým vrahem, který má na svědomí pěknou řádku nezvyklých vražd. Při pátrání po důkazech, které by šaramantního milovníka lidské krve usvědčily, Charley najde spojence v Peteru Vincentovi (Roddy McDowall), bývalé hvězdě hororových filmů a moderátora televizního pořadu Hrůzná noc. Pak teprve ale začne ta pravá noční můra... (Bonton Home Video)

Madison

Nežila som v 80-tych rokoch, v dobe krvavých, no predsa svojských hororov, ale i tak sa na ne dívam s akousi nostalgiou a dokážu ma vtiahnuť do idylického prostredia s americkými domčekmi a jedným krásnym morbídnym zámkom niekedy viac ako súčasné horory. Skvelá komicky-krvavo-napínavá snímka s grotesknými prvkami, špecifickou atmosférou typickou pre 80-te roky a s úžasne démonickým Chrisom Sarandonom čoby upírom. Príjemný únik do starých hororových vekov :) ()

Hakha

Film, který jsem viděl asi 15x a stále mě neomrzel... výborná atmosféra, skvělé masky a vynikající herecké výkony. U mě zatím nejlepší film o upírech, který jsem kdy viděl... „Zadrž. ... ty stvoření noci“ ()

kitano

Jedine co mozem vytknut, je uvod, ktory sa hra na nejaku rodinnu komediu - je naozaj slaby a vobec nekoresponduje s celkovou atmosferov filmu. To je vsak len uvodnych 10-15 minut a potom to uz je stylova jazda s prijemne nadnesenou, avsak miestami skutocne mrazivou atmosferou. FIlm taha hlavne velmi charizmaticka postava upira a trochu cudny zabijac upirov Peter Vincent. Je jasne, ze film je poctou hororovym klasikam, no skvele je to, ze film v sebe nema ten pocit, ze one filmy len vykrada, ci kopiruje, ale mal som pocit, ze sa na taku klasiku naozaj pozeram. To bolo strasne fajn. A uplne najviac si film vychutnate, ak mate radi pracu trikarov vo filmoch ako Evil dead, ci Braindead. Ak ste pozitivny, budete sa bavit urcite minimalne tak skvelo, ako ja. (8.9/10) ()

*CARNIFEX*

Charlie býva so svojou matkou na tichej ulici. Jeho život plynie ako kľudná rieka. Má priateľku a keby mu nehrozilo prepadnutie z Geometrie, všetko by bolo ideálne. Jedného dňa sa všetko zmení. Do susedského domu sa prisťahuje muž v stredných rokoch so zvláštnym spolubývajúcim. Od ich príchodu začnú miznúť osoby. Všetky obete boli zohavené a ich hlava bola oddelená od tela. Má príchod nových susedou s brutálnymi vraždami niečo spoločné? Charlie napriek nepriazne okoliu verí, že nový obyvateľ ulice nie je tým za koho sa vydáva. Napriek celkom zaujímavému a slušnému záveru (ako som sa už niekoľko krát vyjadril), klasika nie je pre mňa. Stáva sa mi síce, že výnimka potvrdzuje pravidlo, ale tento snímok nie je tým príkladom. Zhrnul by som to asi tak, že tento horor síce je pozerateľný, ale "chutiť" bude prevažne fanúšikom "old school" - 50%. ()

MM_Ramone

"Fright Night" (Hrôzostrašná noc) patrí medzi klasické, kultové horrorové snímky, ktoré sa točili v osemdesiatych rokoch minulého storočia v USA. Radím ho medzi moje najobľúbenejšie vamp-horrory. Príjemne mrazivá atmosféra, popri ktorej sa nájde miesto aj na akurátnu dávku zábavy. O tú sa stará najmä falošný lovec upírov a béčkový televízny showman Peter Vincent. Veľmi výraznou postavou tohto filmu je aj charizmatický upír Jerry Dandrige. Ale najlepšie je, že to celé priamo sála americkým horrorovým feelingom zlatých osemdesiatych rokov. **** ()

Faustka

Perfektní upířina jen tak lehce okořeněná dávkou humoru. Dokonalé masky, skvělý herci, to všechno zaručuje super horor 80.tých let. Koho fascinují neodolatelní upíři, tak jděte bez obav do toho. Noc totiž právě začíná. ()

petero

Môže sa smelo zaradiť k najlepším hororom 80tich rokov. Škoda že som to v tých satelitných časoch nejako prepásol. Dej sa síce rozbieha veľmi pozvoľna, no o to lepšie postupne vťahuje do deja až do sympatického finále. ()

pepo

Veľmi pekná a štýlová pripomienka 80.rokov. Posledný akt je už možno trochu zdĺhavý, ale inak dosť cool. A Roddy McDowall je skvelý. 8/10 ()

Xmilden

V roce 2015 slabota. Je s podivem jak Holland natahuje takhle prostý příběh seč mu síly stačí. Výsledek ovšem není nic moc. Dokonce i remake s Farrellem považuji za lepší, hbitější a dějově bohatší. Herecky ani nemluvě. Noc hrůzy prostě nepotřebujeme, protože máme Drákulu, který dává Jerrymu hodně na prdel. 45% ()

darkrobyk

Vzpomínková záležitost. Upírský film, na kterém mírně zahlodal zub času, především na rozvleklejší první polovině. Co potěší? Dům jako vystřižený z ponurých gotických horrorů - topící se v šeru a závojích mlhy. Skvělé masky a speciální efekty - například likvidace upíra-vlka je stále působivá ( po letech jsem s hrůzou zjistil, jak tehdejší německá cenzura film zmrzačila - a to jsem si ho užíval...). Soft erotika jen jiskří, řada záběrů připomíná videoklipy 80.let. Vůbec celá vizuální stránka je velmi příjemná. Humoru je tak akorát, aby se film nepřeklopil v řachtavou taškařici ( chvílemi si jeden vzpomene na Polanského úžasný Ples upírů). Jen hudba trochu zklamala - v polovině 80.let se už pěkně rozjela gothická scéna - Siouxsie, Bauhaus, Cure, Christian Death, Clan Of Xymox a řada dalších - , která by filmu velmi dobře sedla, o klubové diskotéce nemluvě. Na druhou stranu je pochopitelné užití tehdejší středoproudé hudby vzhledem k očekávanému publiku. ()

Jacinda

"You dont believe me, do you?" .."I love you Charlie"...První horor který jsem viděla. Pamatuji se, jak jsem se jako malá schovávala za lednicí a čekala až ty "nechutné" záběry zmizí. Od té doby si ho pravidelně pouštím (byly časy kdy jsem uměla celou českou verzi úplně nazpamět) Na svou dobu převratné a výborné efekty. Herci jsou vybráni skvěle, Charlie působí mile a hlavní upír je prostě k sežrání :-) (vysátí). Nejzajímavější asi je, že má tenhle horor hodně vtipných chvilek, někdy až sarkastických. Celý film ještě doprovází skvělá hudba. Pro mě jednoznačně nejlepší a nejoblíbenější upírský film, i přes ten nepříliš povedený český dabing. ()

JohnnyD

Žiaľbohu, nie všetko je dokonalé. Po skvelom úvode sa tajomná malomestská atmosféra s číhajúcim zlom za oknom až príliš rýchlo vyparí. Kameňom úrazu je najmä postava Petera Vincenta, ktorý vnáša do príbehu iritujúci popkultúrny nadhľad, nie jemný a štýlový ako pri televíznej scéne v úvode. Napriek tomu má film stále skvelé masky, úžasné upírie tlamy, hmlu, iskriace paprsky svetla, kolíky, krucifixy a v neposlednom rade osemdesiate roky so všetkým, čo k tomu patrí. Nadpriemerná zábava s potenciálom na viac. ()

Kusko.t2

Aby som sa zbytočne neopakoval, uvediem iba jeden dojem – inšpiračnú paralelu k filmu TERMINATOR Jamesa Camerona, ktorá nie je uvedená doteraz (18.11.2009) ani na IMDb v “movie connections“ či zaujímavostiach – “trivia“. Mám na mysli scénku, v ktorej sa pred upírom prchajúca dvojica (Charley a Amy) dostáva cez kuchyňu až do akéhosi discobaru. Provizórna skrýš plná tancujúcich ľudí, hlasnej hudby a zastrčeného núdzového telefónu, im má dočasne poslúžiť ako útočisko, odkiaľ by sa mohli dovolať policajnej záchrany. Upír Jerry skenuje svojim netopierím pohľadom chladne a systematicky areál podniku podobne ako Arnold Schwarzenegger bar TECHNOIR hľadajúci Sarah Connor čakajúcu na pomoc polície. Mimochodom o originálnu hudbu upírskej paródie “Fright Night” sa podobne ako tomu bolo u TERMINATORa, postaral Brad Fiedel. Tak snáď v tomto odkazovom dojme nie som sám :) ()

misterz

Táto pôvodná verzia sa mi páčila o trocha viac ako jej remake z roku 2011. Zábavné, ale pritom humor neuberal vážnosti jednotlivých hororových upírskych scén, takže krvi si tu divák užije celkom dosť. To najlepšie na filme sú však masky starej dobrej hororovej školy, ktoré patria aj v rámci jej rozkvetu v 80. rokoch do absolútnej špičky. Naozaj krása, geniálna prácička maskérov. Nemôžem zabudnúť ani na sympatické herecké výkony a výbornú atmosféru. 80/100 ()

Vančura

Míšením hororového a komediálního žánru podle mě už tak nějak z principu nemůže vzniknout skutečně dobrý film, nanejvýš tak více či méně podařená odpočinková podívaná. To se v tomto filmu snad i povedlo, i když strašidelný není vůbec a vtipný spíše jen tak decentně. Co je na filmu asi nejsympatičtější, je příjemná atmosféra osmdesátek se vším, co k tomu náleží (hudba, kostýmy, účesy, interiéry...) - v dnešní době, kdy jsou osmdesátky zase cool a filmaři na ně s oblibou odkazují a kdy frčí retro elektronické soundtracky v duchu této éry, jsem skoro v pokušení napsat, že je fajn zase po čase vidět "autentický" film z osmdesátek, nikoli hipsterskou filmařinu à la osmdesátky. Nejzábavnější jsou na filmu rozhodně vizuální efekty, které jsou zde dělány ještě postaru - masky upírů a jejich nejrůznější přeměny jsou strašně cool, a člověk si u toho uvědomí, jak jsou současné dokonalé digitální triky v porovnání s nimi tak nějak sterilní a nudné - z tohoto důvodu očekávám, že horory z této doby budou časem jen nabírat na pozici kultu, zatímco současnou hororovou produkci smete čas do zapomnění. Ostatně přímo se nabízí srovnání s remakem z roku 2011 - ačkoli se novější verzi nedá upřít rychlejší spád děje, lepší triky nebo větší zábavnost, srdcem mě to spíše táhne k originálu. V jistém smyslu jsou oba filmy neskutečně ptákoviny, ale ten starší je tak nějak víc upřímnější a autentičtější - nastavovaná kaše může být prostě jen těžko lepší než originál, i kdyby sebevíc zatopila pod kotlem se speciálními efekty a trikovými záběry. Každopádně, ačkoli jsou oba filmy úplně jiné, oba hodnotím stejně třemi hvězdami - nižší hodnocení mi přijde nefér, a vyšší by pro změnu mělo být vyčleněno filmům, které přece jenom aspirují na vyšší ambice, než jen pobavit. ()

pornogrind

Nechápu jak tenhle film mohl získat nějaké ocenění. Taky nechápu zdejší hodnocení,který je v červených číslech. Díval jsem se snad na jinej film ? Nebo už nepoznám špatnej film od dobrýho ? Tohle totiž podle mě nemělo s dobrým filmem nic společnýho. Musel jsem se hodně přemáhat abych u tohohle " skvostu " nevytuhl. Posledně jsem kritizoval snímek " House " z roku 1986, kterej byl podle mýho názoru nepovedenej jak po stránce hororové tak i komediální. Ale ve srovnání s tímhle shit(em) je " House " hororovou komedií roku. " Fright Night " si ode mě vysloužil jednu hvězdu. A mám li být upřímnej tak popravdě ani nevím za co. ()

Goldbeater

Velmi povedený horor s trochu pomalejším rozjezdem, ale o to víc strhujícím finálem. Chris Sarandon je v roli upíra velmi přesvědčivý a po efektním namaskování vypadá opravdu děsivě. Komediální lajnu tohoto béčka zde zastupuje Roddy McDowall jako televizní lovec upírů Peter Vincent, jehož přítomnost ve filmu se mi dost líbila. Celkově vynikající hororová komedie. Upíří podžánr hororu se mi nikdy extra nezamlouval, ale série Fright Night je skvělou výjimkou (oba dva díly). ()

Webb

Poctivá a dobře natočená upířina z osmdesátých let s poněkud překvapivým zakončením. Scéna na diskotéce mi až moc nápadně připomínala o rok staršího Terminátora :-) ()

HoneyBunny

Jako pro dítě osmdesátých let je tohle pro mě lahoda. Oldschoolové hnusné masky příšer, skvělá elektronická hudba (hlavní theme je boží), občas je to děsivé, občas vtipné - a občas i sexy. Jojo, dvacet let před Twilight a deset před Lestatem (z Inteview s upírem) Sarandon světu ukázal, jak vypadá skvělý filmový upír. Umí být lacině padoušský, vypočítavý, šaramantní, sexy i odporný. Zbytek ansámblu už (kromě ujetého Evil Eda) už hraje druhé housle, ale na naivní osmdesátkové hrdiny to stačí bohatě. Tohle je hrdé zábavné béčko, které můžu určitě doporučit. Novějšímu remaku se vyhněte. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020