poster

Holky na tahu

 • USA

  Rough Night

 • USA

  Rock That Body

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Divoká babská jazda

 • Austrálie

  Rough Night

 • Kanada

  Rough Night

 • Nový Zéland

  Rough Night

 • Velká Británie

  Rough Night

Komedie

USA, 2017, 101 min

Komentáře uživatelů k filmu (146)

 • Matty
  ***

  Podobně málo vtipné jako Pobřežní hlídka (opakovaně baví jen australský akcent Kate McKinnon a Peterova anabáze), ale objektivně lépe zrežírované, což se projevuje plynulejším a sevřenějším vyprávěním, vyrovnaným tempem nebo významotvorným inscenováním postav v prostoru (někdo se zkrátka zamyslel nad tím, kde a proč bude která herečka sedět/stát). Holky na tahu skoro nemají hluchých míst, která by nějakým způsobem nesloužila vyprávění (nadbytečný je akorát sex před bezpečnostní kamerou i většina ostatních scén se sexuchtivými sousedy), jen jsou vtipné mnohem méně, než byste čekali od filmu, za nímž stojí tvůrci božího Broad City. Nejinspirativnější mi přijde sledovat je jako ženský remake morbidní komedie Petera Berga Šest pohřbů a jedna svatba, založené na stejné výchozí situaci (s tím, že se v ní fatálně zvrtne pánská, nikoliv dámská jízda). Hrdinům Bergova filmu se smějeme, protože jsou to hrozní imbecilové a je nám jedno, jak moc se jim situace vymkne z rukou. Ženské osazenstvo Holek na tahu se autoři naopak snaží různě zlidšťovat a jejich chování ospravedlňovat, což nejde moc dohromady s gagy jako z animovaných grotesek. Jak přitom ukazuje linie s Peterem, film je nejvtipnější, když hrdiny nijak nešetří a citlivé lidské bytosti se z nich dělat nesnaží (protože půjde vzhledem ke stopáži a povaze zápletky nutně o polovičatou snahu). Podobně bychom Holky na tahu mohli srovnávat třeba s Pařbou ve Vegas, vůči protagonistům rovněž mnohem nekompromisnější. Vypadá to, že hollywoodská filmová studia zatím nemají – oproti televizním stanicím – odvahu prezentovat ženské postavy, které budou překračovat sociální normy, ať už s kreativním (Broad City), nebo destruktivním (Sedmikrásky) výsledkem, aniž by se za to omlouvaly. (Příznačné také je, že pokud hrdinky mluví o penisech, menstruaci nebo HPV, činí tak mezi sebou či v soukromí, a nijak tím nepohoršují okolí, na čemž je naopak často zakládán humor v Broad City.) Právě v tom, že se ženy chovají v rozporu s očekáváním (patriarchální) společnosti a patřičně si to užívají, ale spočívá jedinečnost Broad City. 55%(22.6.2017)

 • Malarkey
  **

  Kupodivu docela dost černá komedie, které ale chybí dialogy, co v podobných situacích zvládnou jenom bratři Coenovi.(6.3.2018)

 • T2
  *

  Rozpočet $20miliónovTržby USA $22,105,643Tržby Celosvetovo $47,347,283Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Riadna ale riadna trapošina. Najhoršie je že sa v takomto čude zúčastnila moja obľúbená Scarlett Johansson. Film zlý ako päsť na oko. Som to vydržal pozerať len do polovice. Niečo tak nehorázne infatilné až hrôza. Tieto filmu typu Vo štvorici po opici dopadajú na jedno kopyto. Dejovo povrchné - ustrelené nikam o skutočne humornú scénu asi len ťažko narazíte. Trápnosť šedivá. /15%/(14.9.2017)

 • Radek99
  **

  Dámská jízda. Opravdu k popukání. Proč Scarlett takovéhle role vůbec bere?(8.7.2018)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Pobavilo :-)(1.10.2017)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Čekal jsem průser, nakonec jsem dostal vcelku vtipnou komedii o bláznivých ženských, kde Jillian Bell naprosto kraluje, Zoe Kravitz způsobuje erekci a silně krásou zastíňuje Scarlett, která působí lehce mdle. Je to sice naivní a příběhově to nenabídne vůbec nic,pár krát jsem se smál nahlas a některé hlášky si pamatuji ještě teď,za což dávám velké plus. 65%(30.8.2017)

 • castor
  ***

  Na vysoké škole byly nerozlučnými kamarádkami a spolubydlícími. Jenže roky plynou, směřování každé z nich se liší, času je málo, starostí dost. Nyní se blíží rozlučka se svobodou jedné z nich, která rozhodně nebude mít klidný průběh. První čtvrthodinka byla mírným utrpením, kdy jsem litoval, do čeho jsem sám sebe namočil. Hlavní pitvořící se hrdinky byly strnulé a vesměs trapné. Jenže pak se to zlomilo a až do konce to byla snesitelná, místy milá, místy vtipná záležitost. I když ona trapnost tam neustále vylézala na povrch. S příchodem a brzkým „odchodem“ striptéra to celé tak nějak získá na tempu a černém humoru, hluchá místa nejsou, klišé naopak ano. Takže nechybí provařené joky, zvracení, vtípky o menstruaci a penisech, otravná obézní trubka, která se nalepila na budoucí nevěstu a chybí jí vlastní život. Scarlett Johansson (potřebovala by pořádnou roli jako sůl) se do podobného kusu příliš nehodí, jakože Australanka Kate McKinnon opravdu není dobrá komička. Naopak snahy o uspokojení náruživé Demi Moore pobaví. A pobaví toho mnohem víc, což se třeba o Pobřežní hlídce říct nedalo. Ve finále opatrná spokojenost.(11.9.2017)

 • Spiker01
  ***

  Opět jsem se nepoučil a vyhlídl si film s mou oblíbenou Kate McKinnon, ale Zoë Kravitz to vždycky vyváží. Nuže, dle očekávání jsem dostal veleprůměrnou babskou komedii, která bohužel vyznívá stejně jako v traileru, kde vtipy nefungují a všemožné výjevy Kate a Jillian znervozňují už od prvního setkání s její postavu. U Scarlett se pořád nemůžu rozhodnout, jestli mě spíš v celém filmu otravovala nebo měla prostě hroznou roli, ale spíš šlo o jednotlivé situace, rozhodně ale film netáhne tak, jak se asi očekávalo. Otázkou tedy zůstává, proč jsem na to vlastně koukal, ale tak nějak toužebně jsem doufal, že se alespoň semtam zasměju (jeden cissexual je ale málo). PS : navzdory všemu mě potitulkovka vázně ohromila a docela jsem zíral.(4.9.2017)

 • LiVentura
  ***

  Krásné dobré herečky a Scarlett v komedii, to jí sedlo! Mně se líbilo.. :-)(10.10.2017)

 • IQ Tiqe
  **

  Dost velká kravina, která je v poslední třetině aspoň trochu koukatelná.(25.8.2017)

 • misterz
  **

  Aj takéto filmy treba, aby sme si tie dobré viac vážili... Nechutný, femino-gýčový experiment s akýmsi škaredým a mladším ekvivalentom Melissy McCarthy (Jillian Bell), ktorý má ambície sústavne si pohrávať s trpezlivosťou mužského diváka. A vôbec, pochybujem, že by tento škvár oslovil aj ženské publikum. Jediné pozitíva vidím v Scarlettke, ktorej pristanú aj kratšie vlasy a v peknej kamere so strihom. Hlboký podpriemer. 30/100(5.10.2017)

 • kingik
  ***

  Antierotická a neoriginální komedie na jedno použití. Béčková parta kolem áčkové Scarlett Johansson jede společně na Miami oslavit její rozlučku se svobodou. Okořenit si večer objednaným striptérem je nápad, který se počítá, kdyby se mu ovšem nepřihodil smrtelný úraz, který pětici žen přinutí rázem vystřízlivět a sjednotit se více než kdy jindy. Když účastnicím "zájezdu" na Floridu (ve skutečnosti se natáčelo v Kalifornii) schází šarm a vtipnost, scénáři originalita, čím jiným to v komedii dohánět, že?! Uječenými, uřvanými a nadrženými ženskými. A Kate McKinnon, vůbec nejhorší trapkou přes komiku, kdoví proč zde ze sebe dělá Australanku. A samozřejmě nevtipně hraje i hláškuje. Námět originalitou nehýří, existují desítky filmových zástupců, kde se řeší trable s mrtvolou, tenhle je natočen v obráceném gardu. To znamená, že do potíží se dostanou ženy. Film moc reálně nevyhlíží, zpočátku parta mluví o kokainu a šňupe jej i na veřejnosti jako by to byly ovesné vločky s čokoládou, pak se přesuneme do luxusní vily, v níž se odehrává tak 80% děje. Režisérka Lucia Aniello nemá s filmem a jeho vedením žádné zkušenosti, má za sebou jen seriály, podle toho to vypadá. Převládá situační komika, moc nepomáhají dvojsmyslné vtípky, nijak extra nezapůsobí zvrat ohledně identity zabitého striptéra. Do toho sledujeme pravidelné prostřihy na snoubence, který se vydává za partou v dětských plenkách(!!). Kvalita a invence ve scénáři prakticky nulová, což bylo na průběhu filmu citelně znát. Scarett Johansson se ve filmu plácá, krátký sestřih jí ubírá na sexappealu, ostatní herečky se pitvoří, parta to není k zahození, hlasitě se jí smát může pouze stejná kráva jako jsou ony. Předpokládám, že pánové hledali víc než vtip, pokud jde o přitažlivost hereček, vzala roha. Znatelný rozdíl oproti námětově spřízněným filmům je pouze v tom, že tenhle je profesionálně kvalitně odveden, tudíž je technická stránka na úrovni. To ho drží, aby neklesl ještě níž. Zápletka, její řešení, málo originální i invenční přístup, to všechno vystačí na přijatelný průměr. Nepřístupný rating se postaral o "senzaci", kromě dvou kaluží krve, je zde i outdoorová lesbická scéna zapomenuté Demi Moore s objevem sezony Zoe Kravitz. Moc se netěšte, ze vzájemného laskání obou aktérek není vůbec nic vidět. Scarlett Johansson dostala zřejmě lukrativní nabídku, jinak jí tenhle film nehynoucí slávu nepřinesl. 6/10(28.8.2017)

 • predators
  *

  Opět další z vrcholů trapnosti! Do půlky jsem byl rozhodnutý udělit odpad, pak se kvalita filmu neuvěřitelně zvedla a hodnocení je takové, jaké vidíte. Holky si jely "odpočinout" a místo radovánek se předhání v tom, která z nich bude větší kráva. PS jestli to dodívéte do konce, vydržte ještě u titulků...to už vás nezabije.(20.8.2017)

 • Lenny.M
  ****

  Mám ráda podobné komedie pro ženské, takže hodnotím jako čistě komedii a neřeším ostatní filmy. Nicméně pro srovnání s Pobřežní hlídkou, která momentálně taky vyšla, se jedná o vtipnější, dospělejší a celkově záživnější film, na který se klidně ráda podívám znovu.(21.8.2017)

 • penylane
  ****

  Příjemné překvapení. Ačkoli nemám ráda pubertální komedie, bavila jsem se od začátku do konce. Ulítlý fajn film pro holky. A po filmu hlavně vydržte až do úplného konce titulků ;-)(22.6.2017)

 • Flego
  *

  Keď niekto charakterizuje svoj film ako komédia, nemusí to byť vždy pravdou. Táto "zábavná" dámska jazda je skôr hlúpa, naivná, infantilná. Ženské osadenstvo je konfrontované s minimom vtipných scén, ale zato maximom ničnehovoriacich dialógov. Je mi záhadou, prečo vstúpila do tohto projektu Scarlett Johansson... Ale každý má právo na omyl.(4.10.2017)

 • Dzeyna
  ***

  Hysterky na kokainu, které pořád někoho zabíjí nebo mrzačí.(2.7.2017)

 • Stoka
  ***

  Tak a máme tu čtyři čůzy na tahu (Miami) a pátá se připojí. Film především pobavý ženské publikum (myslím si teda) - já vím, myslet někdy znamená hovno vědět. Tady tvůrcům především záleželo na aktivitě ženských postav a méně na těch mužských, což samozřejmě napovídá i název filmu. Film je taková jednohubka na kterou se dá podívat, ale fakt jen jednou, po druhé by to už asi nešlo, už bych ten babinec asi nevystál. Někdy zbytečné hysterčení, překřikování, vtípky o menstruacích, tamponech a někdy ulítlé a nehodící se dialogy. Film z části vtipný je, ale nedaří se mu to po celou dobu asi tak jak by chtěl nebo dokonce zamýšlel. Slabší tři hvězdičky!(7.1.2018)

 • MontyBrogan
  **

  Šesť pohrebov a jedna svadba pre ženy. Im sa to snáď páči viac.(10.10.2017)

 • BoPo
  *

  Holky na tahu sa snažia vzbudiť dojem, že sa v rámci tých 96 minút udeje strašne veľa šialených, nečakaných a vtipných momentov. Hovno. Nesympatické jebliny sa len snažia 96 minut zbaviť jedného čuráka a na miesto toho im v baráku pribúda jeden čurák za druhým. Šest pohřbů a jedna svatba určených pre práve krvácajúcich požieračov popcornu. Na záver už len dodám, že radšej nechcem vedieť ako hlboko by ste museli mať zarazený tampón, aby Vám vychrtlá Scarlett Johansson začala pripadať na stupni rajcovnosti ako jasná 20-tka.(11.11.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace