poster

Holky na tahu

 • USA

  Rough Night

 • USA

  Rock That Body

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Divoká babská jazda

 • Austrálie

  Rough Night

 • Kanada

  Rough Night

 • Velká Británie

  Rough Night

Komedie / Drama

USA, 2017, 96 min

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • Matty
  ***

  Podobně málo vtipné jako Pobřežní hlídka (opakovaně baví jen australský akcent Kate McKinnon a Peterova anabáze), ale objektivně lépe zrežírované, což se projevuje plynulejším a sevřenějším vyprávěním, vyrovnaným tempem nebo významotvorným inscenováním postav v prostoru (někdo se zkrátka zamyslel nad tím, kde a proč bude která herečka sedět/stát). Holky na tahu skoro nemají hluchých míst, která by nějakým způsobem nesloužila vyprávění (nadbytečný je akorát sex před bezpečnostní kamerou i většina ostatních scén se sexuchtivými sousedy), jen jsou vtipné mnohem méně, než byste čekali od filmu, za nímž stojí tvůrci božího Broad City. Nejinspirativnější mi přijde sledovat je jako ženský remake morbidní komedie Petera Berga Šest pohřbů a jedna svatba, založené na stejné výchozí situaci (s tím, že se v ní fatálně zvrtne pánská, nikoliv dámská jízda). Hrdinům Bergova filmu se smějeme, protože jsou to hrozní imbecilové a je nám jedno, jak moc se jim situace vymkne z rukou. Ženské osazenstvo Holek na tahu se autoři naopak snaží různě zlidšťovat a jejich chování ospravedlňovat, což nejde moc dohromady s gagy jako z animovaných grotesek. Jak přitom ukazuje linie s Peterem, film je nejvtipnější, když hrdiny nijak nešetří a citlivé lidské bytosti se z nich dělat nesnaží (protože půjde vzhledem ke stopáži a povaze zápletky nutně o polovičatou snahu). Podobně bychom Holky na tahu mohli srovnávat třeba s Pařbou ve Vegas, vůči protagonistům rovněž mnohem nekompromisnější. Vypadá to, že hollywoodská filmová studia zatím nemají – oproti televizním stanicím – odvahu prezentovat ženské postavy, které budou překračovat sociální normy, ať už s kreativním (Broad City), nebo destruktivním (Sedmikrásky) výsledkem, aniž by se za to omlouvaly. (Příznačné také je, že pokud hrdinky mluví o penisech, menstruaci nebo HPV, činí tak mezi sebou či v soukromí, a nijak tím nepohoršují okolí, na čemž je naopak často zakládán humor v Broad City.) Právě v tom, že se ženy chovají v rozporu s očekáváním (patriarchální) společnosti a patřičně si to užívají, ale spočívá jedinečnost Broad City. 55%(22.6.2017)

 • penylane
  ****

  Příjemné překvapení. Ačkoli nemám ráda pubertální komedie, bavila jsem se od začátku do konce. Ulítlý fajn film pro holky. A po filmu hlavně vydržte až do úplného konce titulků ;-)(22.6.2017)

 • Anderton
  *

  Predpremiéra v Boroch dopadla presne tak, ako som očakával. Čiže skutočne nie som cieľovka podobných typov komédií a to nemám na mysli fakt, že ide o komédiu pre tridsiatničky, ale že ide o mainstreamovú bláznivú komédiu, ktorá sa snaží osloviť čo najširšie publikum. Výsledkom je celá rada predvídateľných dejových klišé a neskromne priznávam, že všetky zvraty som odhadol absolútne presne. Niekoľko fórikov je fajn, lenže ak sú navešané na podobnom tvare, aký je terčom hollywoodskych paródií už pár desiatok rokov, je to vlastne iba mrhanie komediálnym potenciálom konkrétnych situácií. Podobne sklamaná z povrchnosti a prvoplánovosti filmu bola aj moja 33 ročná kamoška, s ktorou sme si to spoločne s veľkým popcornom v ruke pretrpeli.(24.6.2017)

 • Kolikokoli
  *****

  Boží. Konečně správná babská komedie. Když se můžou furt dokola točit rádoby vtipný kraviny o partě chlapů v shitu verze 50.1, tak se může jednou za čas natočit shit komedie o babách. Ten film se nesnaží o to být geniální, ale o to, aby pobavil. A to splnil skvěle.(22.6.2017)

 • monaMis
  odpad!

  Kdo tady z pritomnych dal tomuhle "omylu" plne hodnoceni, tak by se mel jit bud vysetrit a nebo spada do vekove kategorie pod 15 let...(26.6.2017)

 • waska
  ***

  Zase jeden film u kterého jsme se v kině se ženou řezali smíchy. Což o to, je to totální kravina, ale například Peterova linie je fakt dokonalá, přízvuk Kate McKinnon jakbysmet, Scarlett skvělá a nádherná jako vždy, krátké vlasy jí obzvlášť sluší. Demi Moore potěší. Prostě a jednoduše, jako jednoduchá zábava na nedělní večer dokonalé.(26.6.2017)

 • DarthFailord
  *

  Sakra jak se mohla Scarlet propůjčit k takovýmu braku. To bylo příšerný. Špatně úplně vše od A po Z. Od odpadu tuhle blbost zachránilo jen, že tam je Scarlet. A australský přízvuk té kočky z Austrálie. Oh my god...never more... 10%(24.6.2017)

 • De Large
  odpad!

  Úplný odpad, filmová stoka. Nevytiahla to žiadna herečka, scenár, ani trápne vtipy. Zbytočne vyhodené peniaze.(23.6.2017)

 • Mejkveli
  *

  Je škoda, že u všech komedií, které v této době vychází se snaží scénáristé měnit vtipné scény za stupidní, protože ono natočit v dnešní době vtipnou rozumnou komedii už asi nejde. Prostě čím stupidnější, tím "vtipnější". Jenže si pravděpodobně neuvědomují, že většina lidí má mozek a dokáže u filmu přemýšlet a jednoduše si říci, jak toto může vůbec někdo natočit. Film moc nefunguje a vše je natočené tak na půl plynu. Hlavní zápletka naprosto bez emocí a pocitů a hudba jak na vystoupení Martina Garrixe. Nerozumím, jak mohla Scarlett Johansson klesnout až sem a kývnout na tento film. Ve finále se nám Scarlett mění na svoji main roli Black Widow a jednoduše zpacifikuje dva záporáky. Škoda, že se zde také neobjevil např. Captain America či Iron Man. K Jillian Bell se už radši nevyjadřuji. Protože toto je a bude herecký hnus. Musím dodat, že slečny vedle nás, které jsi tam vzaly flašku červeného se náramně bavili. Pro příště si radši též vezmu na save nějakou vodku abych se popřípadě bavil jako ony. 96 minut utrpení je možná lepší název pro tento film.(23.6.2017)

 • lindanovak
  **

  Zběsile nevtipné i nudně ubíjející. Holky na tahu jsou bez debat nejhorší letošní komedií, kterou jsem měla tu "čest" sledovat. Scarlet Johansson opět šlápla při výběru role vedle, i když při sledování jsem marně hledala v paměti, kdy naposled mi její výkon ve filmu nějakým způsobem učaroval. Naštěstí se tu netopí sama a zbytek osazenstva jí zdatně sekunduje. Film je svým pojetím značně neoriginálních, kde u většiny scén si budete jistě říkat, že tohle jste už někde viděli. Díky tomu je většina humorných scén jen opakování z podobně laděných snímků. Holky na tahu mě nepobavily, ale moji lítost si možná zaslouží.(23.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace