Zpívající detektiv

• Česko Detektiv (více)

Spisovatel Dan Dark je nemocný a musí nějaký čas strávit v nemocnici. Na lůžku se mu však v horečkách začne odvíjet děj jeho první knihy. V halucinacích vidí muzikálová čísla jako skutečná. Sám se stává hlavním hrdinou - detektivem - a se zaujetím vyšetřuje záhadnou vraždu prostitutky v Los Angeles 50.let. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

venison

Tak tohle jsem hodně nedala.. Mám ráda noir a kdyby u něj příběh zůstal, tak si chrochtám.. Téma s lupénkou je neotřelé a sem tam vtipné, ale většinou chaotické, přisprostlé a mělké vyznívající do prázdna.. Mela Gibsona navlékli do naprosto šílené masky.. Ačkoliv Robert Downey Jr. obstojně zpívá, tak nechápu, proč pouští jako playback oldies v původním znění a herci jen otevírají pusu (při každé písni mají logicky jinej hlas).. Zavání to dadaismem.. ()

Roseinka

Normálně jsem chápavý člověk, ale tady jsem spoustu věcí nepobrala. A asi jsem se o to ani nesnažila, protože mě to dost často nudilo. 2 body dávám za místy dobrý humor. Robertovi víc sluší jiný role, stejně tak Gibsonovi. ()

jenik71

Nemám rád filmy, které se snaží cosi říct a nakonec neřeknou vůbec nic. A to je právě tento případ. Robert Downey Jr. tady ukazuje, že i nesmysl jde zahrát dobře a právě jen jemu patří dvě hvězdičky. Vše ostatní totiž nestojí za nic. ()

LadyVader

To byl úlet teda.. Vlastně nevím jestli se mi to líbilo nebo ne. Olezlej cynickej spisovatel braků, co vypadá jako odmaskovanej Deadpool mě teda z prvu poněkud šokoval, vyděsil... no zvykla jsem si. Fakt teda takovej bordel jako měl v hlavě on, bych nechtěla mít. Hezký písničky a ačkoliv nemám moc v lásce Katie Holmes (diky Dawsonovi) tak ta její scéna na začátku byla fakt dobrá. Best shocked face ever :D. A fanservis pro mě.. Downeyho sólo v závěrečných titulcích :). ()

Billie777

Docela ujetý film ale v dobrém slova smyslu. Takový mile ujetý. Nenápadný film a možná právě proto, tak okouzlující. Ani nevím, kam přesně ho zařadit, je to takový mix různých žánrů. Přišlo mi to jako taková trochu střelená, černá komedie s kapkou film noir a psychologického dramatu a nakonec celé obalené v muzikálu. Těžko tento film definovat. Ale bavilo mě to. Bavily mě hlavně herci. Skvělý Downey, Mel Gibson málem k nepoznání ale je tu opravdu rozkošný a nakonec Adrien Brody, ten mě tu fakt bavil. Malá role se tu našla i pro tehdy mladé kuře Katie Holmes, která byla opravdu půvab sám. Je to rozhodně zajímavý film, originální, vtipný, svižný a hudební čísla byla také super. Nic jsem od tohoto filmu nečekala. Nakonec mě i příjemně překvapil. Bavila jsem se. ()

cab

Spisovatel Dark (skvostny Robert Downey Jr.) je upoutan na luzko na dlouhou dobu a z toho plynou jeho nervove vybuchy. Nabeh k depresim a halucinacim slouzi ve filmu jako hnaci stroj, protoze tvori druhou zajimavejsi cast film, kde sam Dark objevuje jako zpivajici detekiv pri vysetrovani vrazdy. Netypicka kombinace dvou zanru se povedla napul. 50% ()

ti88na

Vypnuté do desiatich minút. Pohľad na zamaskovaného Roberta Downeyho Jr. bol pre mňa neznesiteľný a pri prvej muzikálovej scéne som si uvedomila, že toto nebude moja šálka kávy :) ()

Ilhan

Těžko uchopitelný film, ve kterém se prolíná několik dějových linií, které spojuje jediná věc a to hlavní postava, spisovatel Dan Dark. Ze začátku se ztrácíte a nerozumíte tomu, pak tomu začnete přicházet na kloub a pak už Vás zajímá, co Vám každý z dějů dalšího prozradí o hlavní postavě, abyste pochopili její postoj a chování. Přestože to nevypadalo, tak mě film svojí strukturou nakonec velmi zaujal, a proto dávám celé 4 hvězdy, jinak však 70 %. ()

cherita

Až jsem si občas říkala, jestli se pořád ještě dívám na film o nemocném spisovateli a jeho knize, nebo už spím a zdá se mi něco hodně divného s podobnou tématikou.Ve stínu téhle úchylnosti zůstavají i výtvory Charlieho Kaufmana. John Malkovich ani Jim Carrey totiž neměli ve své hlavě ani z poloviny takový bordel jako Dan Dark. Ta jeho je plná nenávisti, sexu, násilí, traumatických vzpomínek a úryvků z jeho knihy. A brodit se v tom humusu není žádná legrace (no dobře, tak je, ale jenom občas). Celou dobu jsem měla pocit, že jsem oproti tvůrcům o několik délek pozadu. Asi jako když koukáte na film v jazyce, kterému nerozumíte, taky máte pocit, že vám uniká něco podstatného. Ale nějaký zážitek mi z toho zůstal a díky bohu za Roberta Downeyho. Nevím sice, co to hrál, ale hrál to skvěle. ()

modista

Vůbec ne špatnej film ! Opravu sice trochu pošahanej, trochu mi to připomínalo Lynche, ale famosní Robert Downey a když jsem váhal mezi třemi a čtyřmi stars, tak díky skvělejm písničkám - čtyři. ()

Jelly

dekadentní chaos. nevěděl jsem, která bije - zvuk jsem vypl, pustil si CD Atrox, lehl si a teprv pak zjistil, že je to dabované. jenže už jsem byl zdechlý vstát. tak jsem jen sledoval obraz, aniž bych čemukoliv rozuměl. a jak Atrox dohrál, všechno jsem vypnul a šel spát. nevím, jestli dialogy dělaly z tohoto filmu koukatelnou záležitost, ale celkem o tom pochybuji. pro mě dosti nezáživné. ()

Heroine

Tenhle film je poněkud perverzní, což je jeho plus i minus. Má tu nevýhodu, že bych ho nikdy nezvolila pro promítání do společnosti, ani bych ho nedoporučila rodičům. Ale docela jsem se u něj i zasmála, protože jsou tam některé hlášky neuvěřitelně drzé. Vynikající jsou i herci, snad kromě Robin Wright, která se mi mírně hnusí. Ale Carla Gugino, Gibson, Northam, Brody, Holmesová, a samozřejmě Downey, jsou fakt super. ()

Olík

„Mám pravdu, nebo mám pravdu“ Bizardnost, sexualita, teatrálnost, frustrace, vizualita, surrealismus, trudnomyslnost, sarkasmus, egoismus……na roli Dana Darka si myslel i samotný Dustin Hoffman, ale uznejte, mohl být tento bizarre part obsazen někým jiným než Robertem Downeym Jr. Muzikálové hymny pějící noirový detektiv je přesně ten druh snímku, po jehož zhlédnutí si nejste zcela jisti, zda jste fascinování, znuděni nebo zmateni……což je kromě hereckých výkonů a halucinogenního propletence příběhu jeho největší devízou. ()

Miki68

Dost šílený film. Horečnaté scény, muzikálová hudba, film noir, explicitní slovník, taneční čísla... Výtečně zahrané i zrežírované. Ovšem - kdo neviděl, neuvěří. ()

asentra

Vlastně to byla těžká psychologie. Hlavní hrdina bojující sám se sebou i se všemi v okolí a to sarkasmem, ironií a agresivitou. Dobrá hudba se zajímavým výběrem a načasováním. A samozřejmě hlášky: Kdybysme byli ve filmu, tak by vás vystřihli.....Možná sme měli přinýst kytky nebo pomeranče. A na co? Abysme byli nenápadní!.....Vodserem to a nikdo nám tu nic nevysvětlí. Jedna sračka za druhou. A ty seš ten blb, co to napsal. ()

dokktor

film, který má velké předpoklady a ambice, který však má také velké nedostatky ve zpracování i hereckém obsazení ()

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)