Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poté co doktor Bishop ve vojenské základně na tichomořském ostrově delfíny se žraloky, odvážil se také pohrát si s lidskými geny, jež přimíchal do žraločích embryí. Výsledkem byla katastrofa. Bishop se stal první obětí monstra, které stvořil a kterému se podařilo z ostrova uprchnout. Celou věc se však podařilo ututlat, a tak o pětadvacet let později získal základnu za místo svého pobytu mořský biolog Simon Chase, který netuší, co se zde odehrálo... (ScreamJay)

(více)

Recenze (34)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Ze začátku mě film moc nezaujal, protože se hlavně mluvilo, než aby se něco dělo. Teprve s příjezdem Kim Cattrall a jejího synka začal být film zajímavý. Nejenom že to herečce docela slušelo, ale především začal řádit i náš žraločí kříženec. Čekal jsem od toho všeho docela velký průser, protože mě zarážela už i samotná délka filmu, ale nakonec jsem se u toho docela bavil i přes několik nudných a nelogických pasáží. Samotná nestvůra sice nepatří mezi to nejlepší co kdy Stan Winston Studios vyrobilo, ale v určitých scénách skutečně nahání trochu i strach. Dle mého názoru to je klasický průměrný animal/monster horor, který určitě neuškodí vidět. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Tak som sa na Netvora pozrel po rokoch znova (naposledy som ho videl asi tak 20 rokov dozadu) a musím povedať, že je to celkom dobrý TV film, ktorý ma znova bavil a ktorý si vôbec nezaslúži takéto hodnotenie, takže sa nenechajte odradiť hodnotením. Craig T. Nelson a Kim Cattrall nie sú žiadne veľké mená a už vôbec nie herecké esa, ale v pohode film utiahnu a ako hlavný hrdinovia sú celkom sympaticky. Najväčším plusom je zaujímavý príbeh o záhadnom zabijakovi s pera Petra Benchleyho, ktorý napísal napríklad Spielbergove Čeľuste. Skombinovať žraloka a človeka je podla mňa perfektný nápad! Navyše oživiť tohoto netvora dostal za úloha známy výtvarný génius Stan Winston (Votrelci, Terminátor, Predator, Jurský park), čo je ďalšie veľké plus a nemusíme sa tak pozerať na nechutné a lacné digitálne efekty. Kedže dobrých hercov, fajn príbeh a ešte lepšiu potvoru máme chcelo by to už iba fajn réžiu, ktorú bohužiaľ nemáme. Práve preto ma viac bavil prvý, záhadnejší diel, ako ten druhý, akčný, ktorý tak úplne neponúkol dobrú, strhujúcu alebo napínavú akciu. Tak či tak nenudil som sa ani pri jednom. 65% - 3* ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo vydarený atmosférický horor z pera Petra Benchleyho (Čeľuste, Krakatica). Príbeh 180-minútovej televíznej mini-série sa odohráva v atmosférickom Karibiku, kde tajné vedecko-armádne experimenty splodia strašného netvora . Určite to nie je najlepšia práca Stana Winstona (Terminátor, Predátor, Votrelci), ale ani najhoršia (jeho digitálny Satan v Konci dní bol stokrát horší). Solídne herecké obsadenie (Craig T. Nelson z Poltergeista, Kim Catrall zo Zlomku sekundy a najmä strapatý Giancarlo Esposito ako „bláznivý vlkolak“). Fajn scenár dáva a namakaný tuleň. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Na jedno podívání se to dá...pokud zrovna v TV nedávají nic lepšího a DVD nebo video máte rozbité...a nemáte počítač...a nemáte nic ke čtění...a přítel(kyně) je pryč...a nemůžete jít kalit...pak by se to dalo vzít za dobrou výplň večera. Ale vážně - ať jsou nedostatky jakékoliv, atmosféru a sem tam záblesk dobré filmovosti Netvor obsahuje. Rozhodně lepší než vyvražďovačky s telecími ksichtíky jako jsou Paříž Hiltonová a Eliška Kuřbertová. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Netvora od Krakatice dělí pouhé dva roky, ale jako by ty dva film dělilo delší období. Ve stejném formátu, při stejné stopáži má Netvor hodně z toho, co krakatici chybělo - akčnost, exotičnost, dobrodružnost. Jestliže je Čelisti možné považovat za čistě realistický film (ehm...), Krakatici za již něco lehce nereálného, Netvor už do bedny fantastického sci-fi horroru kopl s hodně velkým rozběhem. Jasně, určitě se v tom dá najít (jako v každém podobně laděném filmu) něco z Vetřelce a Věci (proměňující se netvor, vojenská jednotka pobíhající v potemnělých tunelech), ale to je prostě koncept subžánru. Jak je u příběhů od Benchleyho zvykem, sympatické postavy (byť se C. T. Nelson snaží o pravý opak), prolnutí s prostředím (Karibik) a slušná akce. Tohle je prostě žánrové béčko, jako když žraločím ocasem švihne. ()

Galerie (45)

Reklama

Reklama