Netvor (TV film)

Netvor

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 2x90 min

• curunir

Nechápem zámer vystavania akejsi epickej šírky v podobe troch hodín pri tomto filme. Skrátiť všetko na dĺžku jedného dielu, prípadne 120 minút by z môjho pohľadu tomuto kúsku len prospelo. Model ,,Netvora" je inak vzhľadom na televízne korene vcelku uspokojivý, šak aj za ním stojí jedna z najväčších trikárskych legiend, len ako je už zvykom žiadnu módnu prehliadku tohoto živočícha si neužijeme. Priznám sa, že film hodnotím i keď som ho nevidel celý, myslím si však, že môj názor by sa zmenil minimálne.(21.3.2009)

Pre mňa je to taký malí kult s detstva. Konečne som ho našiel a mohol znova pozrieť. Film som ako decko videl na maďarskej stanici pod názvom Cápa ember čo je v preklade žraločí človek či po anglicky Shark Man. Pod týmito názvami som film dlho a márne hľadal.. No na šťastie som ho o desať rokov neskôr náhodne objavil takže som si mohol vyhutnať môj strach s detstva. A j keď prekúsnem tú štipku nostalgie a pozriem sa na to ako by som to pred tým nevidel musím konštatovať že na lacný televízny film je to pomerne slušná hororová "podívaná" ktorá sa skoro všade vyhýba CGI efektom. Ide o poctivú ručnú prácu zo svojim spôsobom vynikajúce vyzerajúcim a rýchlo sa vyvýjajúcim monštrom, mutantom. Síce sa nevyhýba štandartným klišé avšak zarytých béčkárov určite neurazí. Jediné čo tu vyslovene prekáža je tá neúnosná dĺžka ktorej nepomohlo ani rozdelenie do dvoch častí. Chápem Hallmark že zabili dve večere miesto jedného ale je to príliš rozťahané.. Ani nostalgia mi nedovolí ohodnotiť vyššie ako ***(9.2.2014)

Ze začátku mě film moc nezaujal, protože se hlavně mluvilo, než aby se něco dělo. Teprve s příjezdem Kim Cattrall a jejího synka začal být film zajímavý. Nejenom že to herečce docela slušelo, ale především začal řádit i náš žraločí kříženec. Čekal jsem od toho všeho docela velký průser, protože mě zarážela už i samotná délka filmu, ale nakonec jsem se u toho docela bavil i přes několik nudných a nelogických pasáží. Samotná nestvůra sice nepatří mezi to nejlepší co kdy Stan Winston Studios vyrobilo, ale v určitých scénách skutečně nahání trochu i strach. Dle mého názoru to je klasický průměrný animal/monster horor, který určitě neuškodí vidět.(20.1.2011)

Plnokrvé hororové béčko, ktoré má síce dosť blbý scenár, premrštenú stopáž a obsadenie plné neznámych televíznych hercov, ale zároveň perfektnú atmosféru a hrôzostrašnú masku žraločieho muža od klasika Stana Winstona. A pre mňa má Netvor aj osobné, nostalgické čaro, pretože to bol prvý horor, ktorý som si sám doma v noci pustil, keď som mal asi 10 rokov. Jednak som bol vzrušený, že robím niečo zakázané a jednak som sa od strachu "málem posral". (5/10)(13.11.2011)

Dobře zvládnutá´hororová podívaná o žraločím mutantoj kterej se vyloup jak jinak než z tajného vojenského projektu. Televizní zábava na dlouhý den která rozhodně neurazí. Já mám podobné filmy rád takže jsem k tomu přistupoval jako k dalšímu přijemnému mutantnímu zážitku a rozhodně mě to nezklamalo. Mě osobně se to docela líbilo hlavně ten žraločí mutant vypadal dost dobře.(30.1.2011)