Nastala chyba při přehrávání videa.
 • d_stirling
  ***

  Nevím, zda jsem viděl ten samý seriál jako ostatní, protože k dnešnímu dni je první série hodnocena 64%, druhá 84%. Z mého pohledu výsměch. Soumrak templářů není žádné zásadní dílo, ale první série byla velmi příjemně koukatelná, plná intrik a zvratů, konec jednoho dílu člověka nutil pustit další. Druhá série není víc než utahaný lineární příběh bez jediného překvapení. Tedy vyjma ****SPOILER ALERT*** poslední scény, kde s králem Filipem dostane na frak hlavně historie.(16.7.2019)

 • vyfuk
  ****

  Druhá série byla trochu v začátku bolest. Už jenom kvůli tomu, že první série byla logické a tak nějak i herecké utrpení. History si však potřebuje vyšlapat nějakou tvůrčí cestičku, která by je dokázala poslat někam dál, než udělali Vikings. Tenhle start se jim ale podařil. Proto první série Knightfall byl v celku šok, protože to oproti tomu byla dětská plácanice z modelíny a holuby z nosu. O to větší je překvapení, že druhá série se zbavila neduhů minulé sezóny a stala se alespoň technicky plnohodnotnějším kusem. Co se týče příběhu samotného, jde už spíše o subjektivní záležitost. Seriál vás vlastně motivuje k tomu, aby jste se zajímali o skutečnou historii, protože tu zde budete hledat jenom těžko. Ale co si budeme, Vikings jsou v tomto stejní. Seriál vás může překvapit svým zlepšením a pozornost si zaslouží. Drží se však v nějakém určitém středu, který není ani vyloženě špatný, ani uchvacující. Zapsat si další díly do kalendáře se sluší. Ale jestli půjde o kvalitu a dobrou zábavu je otázkou.(23.5.2019)

 • PeterJon
  **

  Fakt zlé.. podpriemerní herci, stres, neustále napätie, násilie, utrpenie na mňa nepôsobí dobre - dokonca horšie než prvá séria. Mark Hamill je trápny. Je to krutejšie než prvá séria, tvorcovia chcú ísť v štýle GOT. Temnejšia, industriápna hudba. Zaujalo ma odhalenie De Nogaretovho motívu - už nie je len taká čiernobiela intrigánska postava, jeho správanie dáva zmysel. Chcel som to zabaliť už v 5. časti a potom 7. keď ich mučili rôznymi spôsobmi, bola ťažko pozerateľná. Nie je to zaujímavé ani ako inšpirácia pre kultiváciu charakteru, kresťansky založení templári sa obviňujú "To je kvôli tebe Landry, že si spal s kráľovnou Joan, celý rád templárov zničili kvôli tomu. A Landry povie - nie, to je kvôli tebe Gawain, že si sa postavil proti nám bratrom". 2*(20.9.2019)

 • - Druhá řada historického seriálu o templářích pro televizní kanál History Channel se znovu natáčela v České republice. Filmový štáb točil více jak 100 dnů v českých lokacích, ke kterým patřil například hrad Točník, zřícenina Valečov a hrad Lipnice. Natáčelo se také ve studiích na Barrandově a kulisy opět vyrostly i na pozemku za ateliéry. (Yardak)