poster

Poslední rodina

 • Polsko

  Ostatnia rodzina

 • anglický

  The Last Family

 • Slovensko

  Posledná rodina

Životopisný / Drama

Polsko, 2016, 124 min

Externí recenze k filmu (6)

 • ČeskáTelevize.cz (Michal Šobr)

  "Ujeté postavy v ujeté době tápavě hledají záchytné body v silném a čistě odvyprávěném příběhu, který se nějak takhle skutečně stal. O to je Poslední rodina, oscilující mezi životopisným a rodinným dramatem, výmluvnější. Je to extrakt depresivních třiceti let, které se na všech nějak podepsaly,…" (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Vďaka kamere Kacpera Fertacza, ktorá sa suverénne pohybuje v stiesnených priestoroch tmavého panelákového bytu a nenápadne pripomína neustálu prítomnosť Beksińského obrazov bez toho, aby sa na ne detailne zameriavala, kamera pôsobivo využívajúca refrénovite sa opakujúce návštevy u Tomka, obavami…" (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová) ****

  "Nicméně celek drží pohromadě a s děsivou pointou divák zapomene, že po maskérské stránce nebyl běh času příliš znát. Navíc zjistí, že u filmu natolik působivého je úplně jedno, zda jde o rekonstrukci, nebo o smyšlenku." (více)

 • Lidovky.cz (Marcel Kabát)

  "Role Zdzisława Beksińského se skvěle zhostil Andrzej Seweryn, který dodává hlavní postavě snímku uvěřitelnost a lidskost a ústrojně propojuje jednotlivé vrstvy Beksińského osobnosti. Surrealistovo počínání v mnohdy doslova šílené rodinné situaci je směsicí sebemrskačství, pobaveného podivu,…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ****

  "Jan P. Matuszynski má na kontě úctyhodný debut. Poslední rodina oslňuje řemeslem, je precizní a až dokumentárně uctivá ke své látce. Místy by se chtělo říct chladná, to je ale daň za vytříbenou režii. Matuszynského hra má jasně vytyčená pravidla a hranice, za které zkrátka ani on ani divák v…" (více)

 • 25fps.cz (Vít Poláček)

  "Poslední rodina se odehrává povětšinou v malém, precizně vytvořeném prostoru panelákového bytu, ale přesvědčivá zůstává, i když se vydává z tohoto intimního prostoru ven. Rytmus i hudba jsou podřízeny výslednému dojmu a film tak vtahuje diváka do zdánlivě neproniknutelného světa podivně uvažujících…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace