Kathy Nicol (Jennifer Connelly) je mladá žena, která se zoufale pokouší nalézt nový smysl života poté, co se vymanila ze závislosti na alkoholu. Vinou úředního omylu a lhostejnosti je vystěhována z malého bungalovu v Severní Kalifornii, který pro ni představoval poslední životní jistotu - bezpečný domov. Kathy se ocitá bez střechy nad hlavou a bez pomoci: dům má být hluboko pod cenou prodán v aukci. Mladá žena hledá způsoby, jak tomu zabránit. Jejím protivníkem se stává muž, který má stejně jako ona silné důvody pro to, aby dům získal: íránský imigrant Behrani (Ben Kingsley), bývalý plukovník íránského letectva, který po útěku z vlasti marní své schopnosti ponižující prací, aby manželce Nadi (Shohreh Aghdashloo) a synkovi Esmailovi (Jonathan Ahdout) zajistil alespoň odlesk dávné prosperity. Dům je pro Behraniho zhmotněním amerického snu, o jehož naplnění nepřestával snít. Kathy se však odmítá vzdát bez boje...
Podle románového bestselleru Andre Dubuse III "House of Sand and Fog", který se dostal mezi finalisty prestižní National Book Award, natočil debutující režisér Vadim Perelman strhující psychologické drama. Jeho námětem je soupeření dvou zcela rozdílných lidí, které rozděluje rasa, pohlaví, názory i kultura, v níž byli vychováni. Kathy a Behraniho (v podání oscarových laureátů Bena Kingsleyho a Jennifer Connelly) však spojuje pocit, že jsou vyděděnci a touha svou zoufalou situaci změnit. Soupeření o dům se rychle mění v otevřenou válku plnou dramatických zvratů, ve které nikdo nemůže tak docela zvítězit. (oficiální text distributora)

Mikino00

Střet dvou zájmů který dopadne naprosto opačně než bych si přál, i když má zajímavý průběh. Connelly si celou dobu lezla silně na nervy. ()

yehudit

Za mě lepší 3. Závěr mohl přijít mnohem dřív, přestože druhá polovina filmu (narozdíl od té první) je celkem svižná a bohatá na události. Postavě policisty jsem nevěřila. Lehčí spoiler - že by byl člověk po pár dnech zamilovanosti ochoten podělat si celý život a proměnit se z empatického dobráka na vyděrače se zbraní, no budiž. Herecké výkony Connelly a Kingsleyho výtečné. ()

hacho

Motivy ani jednoho z hrdinů jsem nechápala, nepřiblížili se mi. Zbytečně moc věcí se muselo stát, aby bylo dosaženo u diváka silnějších emocí. ()

TonyM

Pomaly sa rozbiehajúca, ku koncu veľmi silná a smutná dráma s krásnou hudobnou kulisou. Ben Kingsley má titul Sir právom a myslím, že sa týmto radí do mojej top 10. Nečakaný zážitok. ()

METHOD_

Zo zaciatku ma to nejako nebavilo, ale postupne ma to vtiahlo do deja, perfektny vykon (velmi pritazlivej ;-) Jennifer Connelly a Bena Kingsleya posuvaju tento film u mna na vysoku uroven, 5* to vsak nieje, ale nadpriemer. ()

Hepy13

Tyy jo, zas úplně něco jiného než stovky ostatních filmů. Fantastické psychologické drama s tím přesným výběrem stavební parcely, a herců. Ben Kingsley (Lepšího herce v roli Iránského imigranta si jen těžko představit), a mé překrásné chráněnky Jeniffer Connelly. Hudba Jamese Hornera, tak jako už nespočetněkrát (Bojovala po boku Williama Wallace, obeplouvala Titanic, přistála na Pandoře, dobila Troju, nebo pomáhala řešit matematické teorie), tak i tady lemuje dokonale pozemek tohoto filmu. ()

VictorMartel

„Americans, they do not deserve what they have. They have the eyes of children, who are forever looking... for the next source of distraction, entertainment, sweet taste in the mouth. We are not like them. We know rich opportunities when we see it and don't throw away God's blessing.“ Íránoameričan pohrdá rozmazleností Američana a na rozdíl od něj vycítí příležitost – stát se Američanem. ()

Saur.us

Jak málo stačí a jak silné drama může vzniknout. Ben Kingsley si svoji nominaci opravdu zasloužil. O mnoho horší nebyla ale ani Jennifer Connelly. ()

edie sedgwic

Po dlhej dobe ma naozaj zaujal nejaky film. Kamenom urazu je zdanlivo dom, ktory patri vsetkym a nikomu. Ale prave na pozadi uradnych dotahovaciek sledujeme nelahke osudy dvoch hlavnych hrdinov. Dej plynie pomaly a zarezava sa do koze ako noz, az svojim zaverom narazi na kostnu dren. Pre mna jednoznacne uzasny filmovy zazitok a prijemnym prekvapenim vo forme Bena Kingsleyho. O kvalitach Jennifer Connellyovej som pochybnosti nikdy nemala. ()

Vrata88

Komorní drama s šesti herci a jedním domem, tak by se to dalo popsat. Obsazení herců je perfektní. Ačkoliv Ben Kingsley zrovna nepatří mezi moje oblíbené herce, tak právě k jeho postavě íránského plukovníka jsem měl v tomhle filmu největší sympatie. To se však nedá říci o Ronu Eldardovi, jeho role se mi moc nelíbila (takovej klasickej blbeček). No a Jennifer hrála jako vždy skvěle, vnímal jsem ji jako takovýho „ptáčka “, který mezi těmi výše zmíněnými herci poletoval a který to všechno zavinil. Na to, že je to debut to je hodně luxusní, jsou režiséři, kteří se ani svým nejlepším filmem tomuhle ani nepřiblíží. ()

hakon

Herecký koncert Connelly s Kingsleyem, kde si můžete vybrat na jaké straně budete stát. Já měl jasno během půl hodiny, ale taky jsem tedy dostal trošku něco jiného než jsem čekal. Souboj hlavních hrdinů není vůbec tak vyrovnaný, jak jsem očekával a je naprosto bez rukavic. Výborý scénář a herecké duo bohužel zakopová o nedomrlou režii, kdy je sice tíšnová atmosféra pomalu a jistě gradována do finálního konce, ale bohužel jen o kapku v menší formě, než by bylo potřeba. Ovšem bavíme se tu o režisérovi, pro kterého je to prvotina a leccos se mu tím dá prominout. Protože jinak jde o velmi vyjmečný film, který svým banalním přiběhem upoutá na celé dvě hodiny bez mrknutí oka. 7/10 ()

Puol

Vykreslenie postáv na výbornú, v podstate nikto nechce nikomu nič zle. Jennifer je krásna aj ako žena, ktorej to skrátka v živote nejde. I keď niekedy používa nečestné zbrane. Na môj vkus to bolo ale moc naťahované. Tak 70%. ()

strikeman

Čisté drama založené na silných hereckých výkonech Bena Kingsleyho a Jennifer Connellyové. Nesnáším byrokracii, a proto mne zápletka filmu o to více provokovala. Děj nepostrádá dobře vybudovanou gradaci napětí a závěr byl strhující. 90% ()

Amplifier

Dobrý film, ale hrozně moc mě mrzí, že se k vyvrcholení dostáváme velmi velmi postupně a začíná vás mrzet, že jste si ho vůbec pustili, to je tak jediná chyba, ale pro mě hodně podstatná. Pak najednou bác rána z čistého nebe a vše se změní. A začíná neuvěřitelních 15minut plných citů,emocí a dojemných scén a vtom nevíte kdo je zlý a kdo ten dobrý. Je až neuvěřitelné co se může stát, když zapomenete zaplatit daně. 65% ()

Marsello

Čo všetko dokáže osud ľudom dopriať. Čo všetko dokáže jeden dom. Čoho všetkého je človek schopný a čoho všetkého je ochotný sa vzdať. ()

agassi68

Takto má vyzerať dobrá dráma. Výborne napísaný scenár, citlivá réžia a kamera, dokonale stvárnené hlavné postavy, postupné budovanie deja vrcholiace tragédiou. Ben Kingsley naprosto bezchybný. Jennifer s tými svojimi očami tiež nemá problém presvedčiť úbohých chlapov, že potrebuje ochrancu.. Skrátka to nemá chybu. ()