Trpaslík

• angličtina Gnome (festivalový název)

Epizody(6)

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí. (Česká televize)

Marcey199

Tolik trapných a ohraných klišé na jednom místě aby člověk pohledal. Advokát - bezcitná bestie, koncipient - neschopné pako, tělocvikářka - chlupatá lesba, matka - mařena toužící po romantice, syn - rapující rebel, dcera - uvědomělá intelektuálka, otec - ignorantský cvok... Takto bych mohla pokračovat. Ani jeden díl jsem nezvládla celý, je mi z té trapnosti až ouzko. ()

Yony

Je to asi sranec, ale mně to přijde vtipný. Nebo teda dost tomu pomáhá postava toho parchanta co měl na konci dílu penis na obličeji :D Ten je dobrej :D "Ty seš tu od toho abys byla hezká...a starala se o děti... děti nemám, tak máš volno :D " kdybych blbě neodbočil, doteď paseš ovce....jako dobrý. Viděla jsem jen dva díly, takže zbytek možná bude hrůza, ale některý hlody se jim nedají upřít :D ()

HanaZ

"Stáňo. Povol." Uvěomuju si, že nadhodnocuji, ale takhle mě už dlouho nic nerozbilo a společný řev v obýváku s týnejždry v obýváku při zombie scéně znamená, že hvězda letí nahoru: Neopakovatelné :DDD ()

tehol

K tomuto se nedá napsat komentář. Mohlo to být mnohem lepší, na Čtvrtou hvězdu to nemá ani omylem. Strašně nahoru dolů, ten konec mě doslova naštval, z fleku bych imo vymyslel lepší... Subjektivně spíš 3*, ale za suchanka, v ceskem dile ojedinelou hudbu, originalitu a ty, kteri na to podavali stiznost(1000 facepalmu) hodnoceni zvedam...(ale stejne jsem zklamany, proc to vsechno vratili do normalu................................................nepochopim) ()

DDCC

Má guilty pleasure. Klasický hospodský český humor zakomponovaný do velmi chytrých anekdot (v porovnání s takovým Kameňákem) bez zbytečných sitcomovských hloupých vtipů, velmi dobrý casting (a to nesnáším české "pseudo" herce), skvěle vybraná lokace, žádné kulisy, každá epizoda měla vlastní zápletku. Naprosté bláznovství, od ultra černého humoru, po dobře namaskovaného zombíka jako z TWD. Dle mého nejlepší český komediální seriál a to mohu porovnat s hromadou vysoce kvalitní zahraniční, hlavně zámořské, tvorby. *Bude kaše?* ()

behunka

Když manžel koukal na první díl, tak jsem si četla. Občas se u něčeho zasmál a já jen kroutila hlavou. U druhého jsem čtení předstírala a od třetího koukala. Poslední díl byl prostě pecka. Nasmála jsem se tak, že jsem si život prodloužila o roky. Teta Stáňa neměla chybu. Musím si to pustit ještě jednou celé. ()

tepok

Po pomalém rozjezdu jsem si říkala, že to vzdám. Ale nelituji, že jsem dokoukala celý seriál. Velmi dobré obsazení. Martin Hofmann naprosto uvěřitelný. Seriál je takový závan čerstvého vzduchu do společnosti, kde se nesmí nic říkat tak, jak to je. ()

DonChobotsky

No, abych řekl pravdu, šel jsem do toho s tím, že je to zase nějaká Suchánkova telepičovina, ale po zhlédnutí prvního dílu jsem se nestačil divit, kolik parády jde udělat se zahradním trpaslíkem z OBI za 3 kilča. Všechna čest Prušinovskýmu, hodně se mi líbí jeho práce v posledních letech...Například Čtvrtá hvězda byla mrda jak hlavou o zeď. Ale abych jen nechválil , tak sem viděl i pár slepých míst a věci, kterým jsem úplně nerozuměl a to si myslím, že kdo jinej by to měl chápat než moje věková kategorie... Namátkově třeba, jak si týpek může přát být hloupým a ošklivým negrem, když by si každej normální přál nějaký peníze nebo proč si ta hloupá blondýna přeje, aby měl pán spravedlnosti péro místo nosu. Jediný, co mě napadá, že snad jen proto, aby si mohla nechat lízat mušličku a zároveň mít toho zlobivýho minipárečka někde v zadní komůrce. 75% ()

Kinepa

První díl jsem byl plný očekávání. Bohužel se nenaplnilo ani v dalších dílech a bylo to docela trapný seriál, až na pár vtipných kousků ... Nápad to byl dobrý, ale nějak se to celé vůbec nepovedlo. ()

ivttw

Po Kosmu další velmi příjemné překvapení z dílny ČT. Vynikající humor po celou dobu a dokonce seriál příjemně gradoval, takže jsem se nenudil ani u jednoho dílu. Jenom mě překvapil závěr, protože si Trpaslík celou dobu hrál na čistě komický dílo a závěr byl tak trochu fylozofickej a s přípravou na další sérii. Nicméně scéna s Elizavetou Maximovou, jak si jde pro svoje "maso z palubovky", byla tak dobře natočená a tak sexy, že bych seriálu odpustil snad cokoliv (kam se v tomhle hrabe Americká krása). Taky mě velmi příjemně překvapil Suchánkův herecký výkon, protože nepřehrával a zahrál celou roli s citem sobě nevlastním :D ()

And09

Dvojka Prušinovský a Kolečko opět nezklamala. Čtvrtá hvězda je bezpochyby geniální a myslela jsem, že ji ani nic nemůže překonat, ale Trpaslík mě potěšil ještě víc a tak z mého pohledu ještě o stupínek předčil Čtvrtou hvězdu. Trpaslík je možná trochu více pubertálním podáním s takovými fantaskními prvky, které já normálně nepreferuji, ale v tomto ztvárnění (ač moc dobře vím, jak je to děsně nereálné) mi to koneckonců přišlo vlastně uvěřitelné (viz. všechny ty sugestivní proměny a perfektní herecké výkony). A tak mně tento nápad přijde velmi milý, tedy takové ztvárnění které sice bylo podobným způsobem použito už v několika komediích (resp. jak nějaká kouzelná věc plní lidem přání), ale ta originalita vyniká hlavně tím, jak je děj zasazen do českého prostředí s archetypálními obrazci, tedy poukazuje na stereotypnost Čechů, což přesně to dokáže českého diváka pobavit. Zbožňuji tenhle styl humoru a seriál můžu vidět 100x a smát se tomu budu pořád stejně. Velmi oceňuji kreativitu obou scénáristů, protože ani mě samotné by nenapadlo, co vše se dá vůbec vymyslet a naprosto nepředvídatelně to celé zamotat. U posledního dílu jsem se vůbec bavila nejvíc, jenom mě překvapil tak otevřený konec, takže jen doufám, že se dočkáme nějakého pokračování! ()

SaintMichael

I když to nebylo 100% dokonalé, dávám 5*. Komedie to mají vždycky těší zalíbit se většině publika a tohle se českým tvůrcům povedlo, tak si to zaslouží. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám