Charlie Hinton pracuje s kamarádem Philem v prestižní reklamní agentuře a oba jsou natolik zaměstnaní, že jim na rodinný život nezbývá čas. Phil zanedbává synka Maxe a Charlie na tom není o moc lépe. Ben má zanedlouho začít chodit do školky a rodiče mu vyberou luxusní a drahou Chapmanovu akademii, kterou vede přísná ředitelka Gwyneth Harridanová. Protože se Charliemu a Philovi nepovedla kampaň na dětskou zeleninovou snídani, přijdou o práci. Charlie věří, že novou brzy sežene, o šest týdnů později je situace stejná. Jeho žena Kim začne pracovat, ale z jednoho platu si nemohou dovolit platit drahou školku, a tak Ben zůstává s otcem doma. Kamarádka Peggy je přivede na nápad otevřít si školku. Měli by práci i peníze. Nejprve však musí překonat nedůvěru maminek a pak přijít na to, jak tu podivnou bandu zkrotit. První den jsou úplně vyřízení. Protože ředitelce Harridanové začínají ubývat žáci, poštve na nečekanou konkurenci pracovníka sociálky, který Charlieho a Phila donutí splnit různé náročné požadavky. Mimo jiné musí přijmout dalšího vychovatele. Mladý Marvin je pro školku požehnáním, protože si s dětmi opravdu rozumí. Dětí přibývá a školka prosperuje. Jenže pak jim pracovník sociálky řekne, že kvůli množství dětí musí přesunout provoz do opravdové školky. Marvin sice ví o místě, kde by ji mohli otevřít, vinou Harridanové však nezískají na otevření potřebné finance. Navíc dostane Charlie nabídku vrátit se do agentury. Neodolá, ale záhy pochopí, že udělal chybu. (TV Nova)

route60 odpad!

Je smutné sledovat údajnou komédii s Eddiem Murphym a Angelicou Huston kde se děcka chovají tak že bych jim při nejmenším dal pár přes držku, amíci a někteří zdejší uživatelé to považují za vtipné? je to jen další dúkaz úpadku žánru komédie a Murphyho nemluvě. ()

keyzar

Ach jo, štve mě, že Eddie Murphy se celý život věnuje podobným nudným a nezábavným komediím, a když jednou natočí něco jako drama, všichni jsou z toho hned na větvi. No nic, teď k filmu: nápad by to mohl být docela dobrý, ale chtělo by to lepší podání. Pár vtipných okamžiků se najde, ale na komedii je to zoufale málo. Zoufalé jsou většinou i herecké výkony, hlavně se mi zdá, že veškeré Murphyho komediální nadání spočívá v různých šklebech, no a tady to opět dokazuje. ()

ZHODNOTITEL

Béčková komedie, která stojí především na Eddiem Maurphyovi. Několik super scén a fórů, které se člověku vryjí do paměti ale že bych tento film musel vyhledávat, to už moc ne. ()

blazma

Super nápad, neviděl jsem podobný film s takovým příběhem :) děcka jsou zábavně roztomilá a různorodá. ''Taťkové'' jsou taky v dobrém obsazení. Mě to fungovalo suprovně. ()

jukyn

Ale jo, vysmátej jak lečo, dabing se mi líbil a myslím, že to byla moc svěží komedie...Eddie je prostě sičák:) ()

unclejack

Po prvé, asi netreba vysvetliť prečo je slovenský názov zavádzajúci. Po druhé, asi netreba vysvetliť, kde sa stala chyba a prečo film vyznieva skôr rozpačito ako vtipne. Herecké výkony Eddie Murphyho a Jeffa Garlina sú síce miestami vtipné, ale väčšinou sklznu do tej povrchnejšej roviny. Problém je, že tvorcovia na nich vsadili prakticky všetko - podriadili vykreslenie postáv a ich rodinného života času, ktorý uvedený páni už trávia v škôlke. Vzťah otec-syn je síce zaujímavo načrtnutý, ale vinou nedostatku priestoru je aj nedotiahnutý. Jediným jednoznačným plusom komédie je teda odmeraná Anjelica Houston. Aj vdaka nej, ale aj vdaka tým zopár skutočne vtipným momentom sa môžeme ešte baviť o priemernom hodntení. ()

SuzieS

trapny humor, hloupe dialogy, fekalni vtipy. Dala bych i odpad, ale Murphy tam hraje obstojne, tak jednu * za nej. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Kojak

Film jsem shlédl před pár, kdy moje nálada potřebovala komediální vzpruhu. Jelikož film dostal na filmových serverech nevelké hodnocení, rozhodl jsem se na to zajít. Než jsem na ten film zašel tak jsem se i celkem přemlouval jestli to opravdu nebude nějaká blbost. A ještě, že jsem zašel :-). Film mě mile překvapil, jelikož mám děti rád a i já se občas chovám jako dítě tak jsem vskutku dost bavil. Jakožto i dítko hovořící výhradně klingonsky (díky přemíře sledování Star Treku), či jiné, které zklidní své chování na únosnou mez pouze tehdy, když inkasuje dolar. Docela se mi libíl i český dabing, kterémuš dodal švih Maritn Dejdar dabující E.Murphyho. Nebyla to nejlepší komedie, ale i tak zůstávám se svým hodnocením vysoko nad filmovými servery. ()

Sublog

Tak tohle mi teda nepřišlo ani zdaleka tak špatné, jak všichni říkají. Podle mě se dokonce jedná o jeden z nejlepších filmů Eddieho Murphyo. Na konci to sice bylo jako u ostatních amerických filmů trochu trapné, ale jinak jsem se dost pobavil. ()

Fill16

Jako oddychovka to vůbec nebylo špatné. Skvěle jsem se bavil a o tom to přeci je! Murphy mi nějak nevadil, viděl jsem ho v horších shitech. Tohle je koukatelné.. ()

miko105

Eddieho mám rád od dôb Policajta v Beverly Hills. A v tomto filme síce neohúril, ale aspoň nesklamal. Celkom slušná oddychovka. ()

ELDoctorow

Vzhľadom na tie zločiny proti ľudskosti, čo Eddie Murphy točí, s pár výnimkami, posledných asi dvadsať rokov a kvôli ktorým by mal stáť po boku Karadžiča pred Haagskym tribunálom, je toto nakoniec vcelku slušné a pozerateľné. Toho milujúceho otca rodinu mu bez všetkého verím a ako rodinný film je to taký neurážajúci priemer, po ktorom som sa dokonca ani necítil špinavý a zneužitý, čo je pri Murphyho filmoch v ostatných rokoch nemenným pravidlom. ()

Indické plány M. Douglase

Indické plány M. Douglase

25.01.2005

Michael Douglas se dal slyšet, že se hodlá podílet na produkci filmu RACING THE MONSOON, natočeném výhradně v prostředí Indie. Sám si chce v dobrodružném snímku samozřejmě také zahrát. Douglas… (více)