Aby zlá čarodějnice zabránila dávnému proroctví, které říká, že dívka narozená se zvláštním znaménkem na ruce způsobí její zkázu, uvězní na svém hradě všechny těhotné ženy, které žijí v její říši. Jedné z žen se záhy narodí holčička. Její matka poprosí porodní bábu, aby ji propašovala z hradu do bezpečí. Ač nerada, bába novorozeně odnese, ale v lese ji napadnou divocí psi, které za ní poslala čarodějnice. Žena dá dívenku do košíku z větví a nechá ho odplout po řece. Proud odnese dítě do blízkosti trpasličí vesnice, kde je najde Willlow. Ten je ostatními trpaslíky vybrán, aby miminko odnesl zpátky k lidem. Tím začíná jeho neuvěřitelná cesta plná nebezpečí, na které se setká s žoldnéřem Madmartiganem i s lesními mužíky, kteří holčičku unesou. Před nimi je zachrání lesní víla a řekne mu, že dívenka je budoucí vládkyně. Willow od ní dostane kouzelnou hůlku a víla ho požádá, aby holčičku ochránil, a naplnil tak dávné proroctví. (Nova Cinema)

Xmilden

Triky tomu filmu bohužel trošku ubližují, ale na druhou stranu kam se hrabe Sněhurka a Lovec. Val Kilmer je učiněný sympaťák, který spolehlivě utáhnul tuhle fantasy pohádku. Gradace příběhu je přímo ukázková, takže vše vrcholí samozřejmě epickou bitvou. ()

darkrobyk

Jeden z mých, dnes už postarších, oblíbených fantasy. Nádherná příroda i rozličné fantaskní krajiny, sympatický V.Kilmer, kouzla - zejména souboj Elory a Bavmordy mne tehdy velmi nadchl - a samozřejmě drak! I když trochu jiný, než bývá zvykem, zato dvouhlavý. Nejen zdařilé trikové efekty( aby ne - ILM), ale samotný napínavý příběh mne okouzlily. A puntíčkářský G.Lucas, v jehož produkci film vznikal ( Lucasfilm), se osobně účastnil natáčení. Výsledek nemohl dopadnout špatně. ( některé krajiny mi evokují LOTRa, především krátký, leč úchvatný, záběr na hvozd s mohutnými duby, kudy naši hrdinové procházejí) ()

Shakers

Willow je jeden s tých fantasy filmov, ktorý mi v mládí ušiel, ale ešte som tých trpaslíkov stihol dobehnúť. Pri tomto filme je veľký rozpočet a zvučné mená (George Lucas) nie len cítiť , ale aj vidieť, pretože sa podpísali pod kvalitu filmu. Klasický, dobrodružný a rodinný príbeh, nič nekazí, tak isto aj skvelý herci, vynikajúce kostýmy, nádherná vypráva, hudba, kamera, či efekty, ktoré dodnes vyzerajú k svetu, viac mi tu nesedela réžia. Nič proti Howardovi, ten chlapík to proste vie, ale vyznenie a spojenie akčných, dobrodružných a fantasy scén mi trošku nesedel. V jednu chvíľu mi to prišlo ako hodne fajn fantasy, ale v vzápätí mi to pokazili scény, ktoré mi prišli viac pre deti a tým pádom, tak trochu mi nesedela ta kostrbatá atmosféra filmu. Inak určite jeden s tých lepších fantasy filmov. Obľúbený soundtrack: Main Theme. 80% - 4* ()

lamps

Moc příjemné. Fantasy ze staré školy z ranku Princezny Nevěsty s nosným světem a tradičním Lucasovským námětem o nepravděpodobném hrdinovi - spasiteli. Scenérie jsou místy nádherné a nezdá se mi, že by Howard za kamerou jen dohlížel na správný úhel kamery, aby záběr pojal všechny sebestředné triky. Často praktické efekty naopak i díky zručné režii nikdy nezpomalují vyprávění a výstupy všech nadpřirozených tvorů, které postavy předesílají v dialogu na začátku výpravy, mají vždy specifické kouzlo. Herecky to táhne nejen sympatický Warwick Davis, ale hlavně Val Kilmer s jeho břitkým jazykem a ultraromantickými frázemi - je to sice blbec, ale charisma měl na rozhazování. Nebýt statičtějšího finále, které se zdaleka nevyrovná groteskní a přitom i strašidelné pasáži s drakem a trolly, dával bych plný počet. Tou žánrovou hravostí a poctivostí si mě to podmanilo. ()

Jacinda

Co se to kutálí dolů?- Madmartigan...pamatuji se, jak mi při té scéně strašně bolelo v krku a já se nemohla smát...A ještě jedna hláška...Trolové...nesnáším troly... ()

Ruut

Update 2018: Tempo kolísá a určitě by to šlo lépe. i tak je znát skvělá práce se skutečnými rekvizitami a lidmi a jako pohádka Willow bez problému obstojí i teď -------- Když jsem byl malý tak jsem na to koukal s otevřenou pusou. Ted jsem Willow viděl znova a místo nějakého nostalgického hodnocení dávám 5 hvězdiček za nesporné kvality. Hodně se tu v komentářích máchá tím že triky tohoto filmu dnes už ničím neochromí. No a co! Vždyt vznikl zhruba před dvaceti lety. Žádný trikový film osmdesátých let už dnes triky neochromí. Přesto Willow v klidu strčí do kapsy většinu dnešních trikových filmů. A myslím že daleko důležitější je snad příběh. Willow rozhodně není film přímo pro děti. Už jen ten úvod. Po tom co nějaká služebná zachrání mimino a tak tak jej stihne poslat po vodě vstříc osudu, tak je nemilosrdně roztrhána v záběru vlky. V celém filmu je strašně moc hororových rekvizit, např. rozkládající se mrtvoly odsouzenců v klecích zavěšených na stromech podél cest. Příběh je prostinký ale zato nabízí téměř nepřetržitou akci. Další kladné hodnocení přidává fakt že trpaslíky tu hrají skuteční lidští trpaslíci, kteří sice nevypadají tak hezky jako Frodo a různí digitální pidižvíci, ale je to zase mnohem osobnější a příběh se stává více uvěřitelnějším. Val Kilmer si vychutnává postavu nezodpovědného zlodějíčka, jenž se časem promění v sympatického a zodpovědného ochránce. Celkově hodnotím Willow jako velice podařený a jako jeden ze základních stavebních kamenů fantasy. ()

Allien.9

Můj dětský předchůdce "Pána prstenů".:-) Překvapuje mě, jak složité je najít mezi mými vrstevníky někoho, kdo by "Willowa" viděl, a přitom se jedná o typickou osmdesátkovou fantasy. Svižnou, vtipnou, občas trochu trhlou, ale hezkou a milou (částečně i kvůli Davisovi a Kilmerovi). O to víc mě mrzí to přehnaně nízké hodnocení balancující mezi červenou a modrou. :-( ()

HoneyBunny

Jediný klad filmu, z kterého vychází spousta dobrých hodnocení tady kolem, je ten, že Willow byl určitě natočený podle nějaké knížky, tudíž ZAKLADNÍ NÁPAD je dobrý. Jinak jsem se dvě hodiny poměrně nudila, i když jinak pohádky žeru. Herci jsou toporní (ta stařenka, co hraje čarodějku, je k smíchu, královny by se neleklo ani pětileté dítě a liliputáni přehrávají víc než hoši od Cimrmánů, kteří to ovšem dělají záměrně), triky od ILM dneska už nevypadají zrovna cool a totálně zklamává Ron "And The Oscar Goes To" Howard jako režisér. Nečekejte, že se vytáhne jako v Čisté duši. Žádné roztomilůstky, žádná laskavost, nic, co by film nějak přiblížilo dětem. Vlastně jedna věcička tu je - ta šišlající myš. ()

Anderton

Willow ani nie je fantasy, pretože nemá nejaký extra premyslený fantasy svet so svojimi pevne danými zákonitosťami. Je to rozprávková jednohubka, kde sa čaruje hala-bala, zvieratá sa premieňajú pomocou náhodných kúziel na iné zvieratá a naspäť. Námet sa zrodil v hlave Georga Lucasa a je to vidieť. Atmosférické momenty striedajú tie husto infantilné a to často v nasledovných záberoch. Dôraz sa kladie na zbesilú akciu, čaká nás dvojité finále a možno aj zabudnete, že zápletka je jednoduchá a prevarená až to bolí. Na druhej strane je to natočené so zápalom, nie je to vôbec patetické, ako fantasy zvyknú byť a tempo je občas dosť zbesilé. V 80. rokoch na videoazetách to musela byť kultová záležitosť. ()

PetrPan

Nostalgická pecka, samosebou. Ale nejen to, Willow oplývá jedinečným kouzlem pohádky vyprávěné s nefalšovaným zaujetím. Příběh se dá oddrmolit a zavřít knížku nebo se do něj ponořit s vervou, která dětské posluchače přibije do postýlek. A přesně to jsem tady cítil. Pochválil bych i podařené poctivé triky, které celou pohádku citlivě doprovází, přeplácáno tu rozhodně není. Zklamali mě jen "opičí trollové", nikdy jsem si je jako gorily prostě nepředstavoval. Pár much by se našlo i co do bitevního řevnění, ale to jsou prkotiny. Vzpomínková pětka. Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov ()

klerik

Tolkienovský rodinný typ fantasy. Použitie kvanta "ozajstných" trpaslíkov je obdivuhodné, ale je jasné, prečo Jackson neskôr použil radšej ozajstných hercov. Na to, že okolo pobehoval Lucas to mohlo mať lepšie triky (dvaja pidiľudkovia). Val Kilmer je však vo forme a príbeh je solídne epický... ()

Jinny

Ne. Conan je maso, Legenda krásná pohádka, Exculibur atmosférický, LOTR epos plný skvělých obrazů... ale co je Willow? Pár dobrých vtipů, pár dobrých nápadů a pak moře a moře klišé. Já miluju fantasy a pohádky, jasné? A už Tolkien tvrdil, že pohádky nutně nemusí být hloupé, schématické a rozhodně nemusí být jenom pro děti. Takže ve srovnání s Willow - ještě nějaké stížnosti ohledně klišé Harryho Pottera? ()

honajz

Chladné jak psí čumák. Kamera a výprava jsou úžasné - ty staré hrady, novozélandská krajina, středověké vesničky. Ale co je to platné, když je to za prvé hodně předvídatelné (včetně toho, kdo zemře, jaký fór se použije, dokonce kdo co řekne) i nad rámec předvídatelného fantasy příběhu, za druhé je to subjektivně dvakrát tak delší, než je (fakt by to šlo prostříhat na hodinu a půl a nic by se nestalo), chemie mezi postavami vůbec nefunguje (a Joan neumí ani držet pořádně meč a všeho se leká - viz její bitka na konci u matky čarodějky, takže ta její drsňačka sem fakt nesedí), a hlavně tu chybí nějaké větší zvraty. Inu a to závěrečné vyvrcholení? Dvě staré baby v mokrém noční košili si dávají přes držku? Jako fakt? A úplný konec - rodinná idylka a vydírání la Spielberg. Vlastně už jen to, že hlavními hrdiny jsou trpasličí lidé, kteří se projeví jako ti nejstatečnější, je trochu kalkul, ale sám o sobě mi nijak nevadil. Pravda, a abych nezapomněl - ty trapné pokusy o humor, to mě taky bolelo, zvlášť ti dva skřítci. ()

eraserhead666

Hodně slušné pohádkově laděné fantasy ještě z dob, kdy se tomu ještě jakž takž věnovala veškerá potřebná energie točily se zajímavé a poutavé fantasy a ne ty srágory co dneska. Tohle má sice ultraklaisickou fantasy zápletku (jen se tu místo prstenu putuje s malým dítětem), ale snad právě proto mě to bavilo. Nezaplavuje nás to okázalými exteriéry a high-tech triky, jen to prostě vypráví příběh.... ()

Sawy

Krásný fantasy příběh,abych řekl pravdu,tak nechápu zdejší nízké hodnocení.Val Kilmer je skvělý,triky na svou dobu taky a ač na pár vyjímek nemám rád filmy Rona Howarda,právě tohle je ta vyjímka mezi nimi.Pro mě hodně slušný film.80 % ()

Lacike

Príjemná fantasy rozprávka u ktorej mi je ľúto, že som ju nevidel v detstve. Určite by som mal na ňu pekné spomienky a dal aj štvrtú hviezdičku. Dnes už ale fantasy nemusím, takže viac ako 3 zo seba nevymačkám. Ale technická stránka je stále celkom pôsobivá. Hlavne tí dvaja malí škriatkovia sú pekne zakomponovaní do normálnych scén. Prekvapilo ma, že to vymyslel a produkoval Lucas. Asi preto to má technickú stránku na takej úrovni. Z hercov jednoznačne dominuje mladý krpec Warwick Davis a zábavný podvodník Kilmer. Lokácie tiež vyzerajú dobre. Myslím, že aj dnes to fanúšikov žánru dostatočne uspokojí. Pokiaľ teda nevyžadujú nonstop digibordel. 6/10. ()

Lucasfilm kašle na originální náměty

Lucasfilm kašle na originální náměty

25.01.2022

Následující zpráva nejspíš neudělá radost nikomu, kdo se těšil, že mu studio Lucasfilm, domov značek jako Indiana Jones, Star Wars nebo Willow, ještě někdy nadělí nějaký svěží nový svět. Podle… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)