Nastávající šestnáctiletá dívka Samantha Baker (Molly Ringwald) na jejíž narozeniny zapomněla většina příbuzných z prostředí americké školy, touží, jako mnoho dalších po chlapci jménem Jake Ryan. Na školním večírku se snaží upoutat jeho pozornost, ale místo toho se spíše stane obětí sázky. A navíc zjistí, že Jake má jinou dívku, která se na něj lepí jako klíště. Aby toho nebylo málo, tak domů na návštěvu jí přijeli prarodiče a na výměnný pobyt Číňan Long Duk Dong. (Lenarek)

veru_needy

Příběh o dívčím dospívání s mnoha vtipnými situacemi a hudbou z různých filmů, která výborně doplňuje zajímavý děj. V podstatě stejný rámec jako dnešní teen komedie, až na to, že je to sympatické a postavy si jde oblíbit. Nejsympatičtější duo byli rozhodne Molly Ringwald a Anthony Michael Hall. ()

Mikah

Není na škodu čas od času vidět nějaký hodně špatný film. O to víc ocením ty dobré. Vzhledem ke zdejšímu poměrně vysokému hodnocení a příznivým komentářům mě dost překvapilo, když se z toho vyklubala ta nejméně vtipná komedie, co jsem v poslední době viděla. Nejodpudivěji na mě působily rasistické vtipy na účet čínského studenta, zesměšňování dívky se zdravotním omezením, vtipy o znásilnění nebo pronásledování vyhlédnutých romantických a sexuálních objektů. Je-li Sixteen Candles opravdu typickou ukázkou komedií z 80. let, alespoň vím, že se jim mám vyhýbat. ()

ScarPoul

Ťažko povedať. Je to neuveriteľne cheesy. Má to v sebe tú neprekonateľnú atmosféru 80 rokov. Skvelú hudbu a pekne vytvorené charaktery. Ringwaldová je krásna a Anthony Michael Hall pohoďák. Tiež poteší štek Johna a Joan Cusackovcvov. Ale línia so svadbou celému filmu uberá na atraktívnosti, pútavosti a tempe. V konečnom dôsledku je strašne rušivá a pre mňa osobne narúšala hlavnú líniu. Pravdou ale je, že aj tak sa nejedná o žiadny veľký zázrak. Hughes teenagerom rozumie a má cit pre akúsi emocionálnu vypointovanosť. Nikto nie je úplne nagatívny, každý viac menej hľadá a túži. A v tomto to funguje. Suma sumarum je to príjemný a oddychový film. Keby som ho videl ako mladý tak by som ho zbožňoval, takto ma trocha hodnotovo obišiel. ()

Lacike

Hughesov debut je mixom mnohých jeho budúcich hitov. Skoro to vyzerá, že všetky línie, ktoré tu naznačil, neskôr len rozvinul do samostatných filmov. Základom je romantika, aj keď vzťah medzi kráskou Molly Ringwaldovou a nudnou kópiou Matta Dillona, je tu len platonický a až na konci si prvýkrát niekam spolu výjdu. Línia so zabudnutými narodeninami pripomenie zabudnutého Kevina. Divoká párty pripomenie šialenosť Weird Science, ale tu mi to pripadalo vtipné. Sú tu aj nejaké vážnejšie chvíľky v ktorých sa trochu viac dostaneme pod kožu tím teenagerom, ale nie je tu toho toľko ako v Breakfast Club. Okrem sympatickej Molly tu zažiari hlavne Hughesov obľúbenec Anthony Michael Hall ako dosť sebavedomý a otravný geek. Tie jeho kúsky skoro pripomenú Ferrisové eskapády. Scéna s Mollynymi nohavičkami, ktoré uctievajú prváci je fantastická. Komediálna stránka sa fakt vydarila. Mihne sa tu kopa budúcich hviezd. Bavila ma hlavne zadrátovaná Joan Cusacková. Zato jej brat John tu dokazuje, že na toho búrliváka v Breakfast Club, ktorého si zahral Nelson, herecky fakt nemal, aj keď vekom by zodpovedal viac. Celkovo to je zábavný, trošku nesúrodý mix viacerých žánrov. Predsalen mám radšej tie vážnejšie Hughesove kúsky, ale rozhodne to je film, ktorý pobaví aj v dnešnej dobe. 7/10. ()

Folpa

Od tohoto filmu jsem čekal víc. Občas jsem se zasmál ale i nudil. Hlavní hrdinka se mi jako holka moc nelíbila a nechápu, proč se kvůli ní jeden kluk rozešel s největší kočkou na škole... ()

JohnCZ

80's, našlapaný soundtrack a pár dobrých vtípků, ale jinak je to spíš takový průměr, který má blíž k praštěným komediím než sympatickým romanťákům. ()

Defaultovna

Prvá hodina ma neskutočne bavila, bohužiaľ, ako sa dej presunul do kostola, už som len trpela. Totálne pochované. Hodnotenie preto zrážam na polovicu. ()

Alqarin

Hodně ztřeštěná wtf jízda plná divných odboček, ještě divnějších zvuků a suverénně nejpodivnějšího asiata. A samozřejmě ultranaivní romance. Co chtít víc... ()

GodComplex

Vlastne klasicka teen komedie, az na jeden maly detail - je to 80's, takze lepsi hudba, silnejsi atmosfera, sympatictejsi charaktery, vkusnejsi humor atd. atd. Hodne presvedcivy Hughesuv debut. 7/10 ()

ABLABLABLA

Řekla bych vcelku opomíjený snímek podle zdejšího hodnocení, za to opravdový skvost. Takhle si představuju, že by měla vypadat romantická komedie, ne ty sračky, co se dneska v USA točí. Má to hlavu a patu - prostě děj běží, nějaká zápletka, rozuzlení blablabla...jo normální...ale je to tu doplněné naprosto vynikajícím humorem, takovým nenásilným ale přitom vkusným a k tomu tu jsou výborní a příjemní herci. Velmi pohledná a napohled zajímavá Molly Ringwald, jejíž postava je ještě zajímavá i svým charakterem aneb mírně sarkastická (takové postavy mám vždycky ráda), troufalá, ale přitom trošku v pozadí. A.M.Hall tak ten neměl chybu, většího outsidera byste těžko pohledali, ale přitom se choval jako kdyby byl naprostý borec, to na něm bylo to skvělé. Ale co se týče M.Schoefflinga, který měl být asi 3. nejdůležitější, tak ten tam byl spíše jen pro okrasu. Každopádně charakterové typy na střední jsme tu měli úplně všechny, střelenou rodinu k tomu aneb ten její brácha, Mike myslím, byl naprosto boží....ty jeho kdyby kdyby lezla z mých úst ve vhodné chvíli, tak to by bylo super......prostě whole package. Tomuto filmu nic nechybí, nic nepřebývá.... Dodatek 3.3.2013 V 17. episodě Go on, se na film několikrát naráží. A to mě přimělo přemýšlet o tom, že v podstatě pořád se mi poslední dobou stává, že se podívám na snímek, o kterém jsem nikdy předtím neslyšela a najednou se všude začne objevovat? Buď v narážkách, scénkách nebo o něm někdo píše či mluví. Tak jen takový malý poznatek jsem tu chtěla dopsat. ()

harfuska

Tak z tohto som zostala úplne namäkko.. skvelá jazda so super deckami a fajnovou muzičkou, pri ktorej padali prvé bozky, nastávali trapné chvilky, ale hlavne z toho všetkého bola cítiť krásna romantika. Kéž bych mohla mať znovu 16 a mohla si užívať toto mládežnícke vzrušenie. ()

kajas

Režijní debut Johna Hughese, jehož teenagerovské komedie mají hlavně ve Státech kultovní status, na mě zapůsobil více než volný den jednoho týpka, pořád bych ale měla výhrady. Sice jsem sympatizovala s hlavní hrdinkou Sam, ale docela mi vadily vedlejší postavy v čele se Samanthinou sestrou, kvůli jejíž svatbě celá rodina zapomněla na Saminy šestnáctiny. Odstranit ze scénáře celou tu podivnou svatbu by vlastně dost pomohlo. ()

Martin741

Reziser John Hughes /Letadla, Vlaky, Automobily/ natocil slusnu americku teen komediu. Slusne dialogy, prostredie a Anthony Michael Hall /Blazniva Dovolena 1983/ este v 80s mal nieco do seba, no ale dnes uz komplet vyhasol : 60 % ()

Elyssea

Zoufale nevtipná až místy trapná rádoby komedie. Jakmile příjemně normální Molly Ringwald zmizí z plátna a otevře se prostor dalším postavám (z nichž Samina rodina a Long Duk Dong jsou ti absolutně nejotravnější) jde to do kopru. Upřímně nechápu z čeho jsou tady všichni tak odvaření. ()

C0r0ner

Klasická Hughesova pohodová komedie, kde se děj nacpe do jediného dne a osudy hrdinů se vzájemně míchají v bezvadných situacích, kde humor většinou nechybí. Že by to bylo něco přelomového, se říct nedá, ale na jedno podívání suprová záležitost. 75% ()

carly

na ten film sa tak príjemne pozeralo. bol milý a zábavný a so skvelými hercami. na jednej strane to bola tak trochu rozprávka a na druhej to bolo tak skutočné. ()

sulimo

pobaví, neurazí, nenadchne....jenom mladičkej John Cusack překvapí. Asi v dnešní době nedokážu ocenit tuhle, pro mě téměř pravěkou záležitost, ale na druhou stranu se mi líbilo podobné Řekni cokoli..., takže jsem trošičku na pochybách, jestli je ta chyba ve mě....prostě a jednoduše....viděla jsem lepší. ()