Charlie Partana, kmotřenec mafiánského vůdce, je nájemný vrah, který je zvyklý "odstraňovat všechny potíže rodiny Prizziů". Na rodinné svatbě se zamiluje do krásné Irene. Krátce poté dostane Charlie za úkol zlikvidovat pokladníka Maxe Hellera, který zpronevěřil mafiánské rodině Prizziů více než 700 000 dolarů. Zastřelí ho v garáži jeho domu a pak čeká na paní Hellerovou. Překvapeně zjistí, že je to Irene, která ho přesvědčí, aby ji nezabíjel. Charlie však musí najít chybějící peníze. Idylka zamilovaného muže skončí ve chvíli, když zjistí, že Irene, se kterou se oženil, je jeho kolegyní z branže. A když mají později zabít jeden druhého, je to už hotová manželská krize... (TV Nova)

Necrotongue

No nevím, ať jsem se snažil, jak jsem se snažil, komedii jsem v tomto filmu nenašel, spíš ho beru jako další ze snímků o organizovaném zločinu. Problémem je to, že na opravdovou gangsterku film nemá a nikdy jsem si nedokázal oblíbit Kathleen Turner, takže na ní pohořely i jakékoliv pokusy o romantiku. Zbývá tedy drama, ale je to stejné jako v případě žánru krimi (gangsterka), opět mi to připadá jaksi nedotažené a se stopáží 130 minut je film poněkud zdlouhavý. ()

Tommassi3

"Kdybys byla kdokoli jinej, ustřelil bych ti hlavu.." ;) Tomu já říkám vyznání lásky !! ;) Ani zdaleka ne nejlepší, zato s přehledem můj nejoblíbenější John Huston.. Takové Hustonovo velké přátelské filmové sbohem se skvostnou oscarovou dcerou Anjelicou a neméně skvostným Jackiem Nicholsonem, který je tu s tím nehybným horním rtem až ďábelsky bogartovský, na čele.. Velmi bizarní komedie s gangsterskou pachutí.. Za Hustonovu rodinou čest velmi symbolicky bojují jeho nejbližší, dcera Anjelica, její milenec Nicholson či režisérův blízký přítel Richard Condon.. ()

Dale

Pri sledovaní tohto filmu som mal akýsi zvláštny pocit. Filmov z mafiánskeho prostredia mám napozerané veľa a tento film mi prišiel ako najmenej autentický z nich. Už len Nicholson ako mafián nie je asi práve šťastná voľba, aj ked je to fantastický herec, ktorý dokáže zahrať čokoľvek, do tejto role sa mi veľmi nehodil. Podobne to je aj s ďalším obsadením Rodiny (s výnimkou Roberta Loggiu, ktorý tu dostal príliš málo priestoru). William Hickey sa do úlohy bossa naozaj vžil, no stále som v ňom videl len toho dementného dedka z Christmas Vacation. Proste v obsadení figuruje na môj vkus príliš málo Talianov. Celkovo však ide o nadpiemerný film s kvalitnými hereckými výkonmi, no v rámci "mafia movies" ho asi nezaradím do mojej TOP10. ()

MrCreosote

Čest rodiny Prizziů, nejen skvělý mafiánský film s příměsí černého humoru, ale taktéž koncert jednoho herce. Nikoliv Nicholsona (překvapivě), ale Wiliiama Hickeyho. Tenhle chlápek ve svých necelých 60ti letech zahrál italského dona, který vypadá přinejmenším na 90, naposto skvěle, a svým projevem na sebe strhává všechnu pozornost. Jenom jsem zíral. Škoda, že jméno Hickey většině lidí nic neříká. ()

NinonL

Charley Partanna (Jack Nicholson) zabíjí pro velkého Kmotra bez zbytečných otázek a ten ho za to má raději než vlastní děti. Zvláště když jedna z jeho dcer, rebelka Maerose, se (v rozporu s Rodinnými tradicemi) neprovdala a pochybně podniká na vlastní pěst v bytové architektuře. Maerose měla vždycky pro urostlého Charleyho slabost, proto Rodina doufá, že to bude právě on, kdo ji přivede zpět ke Svým. Ten se však zahleděl do očí docela jiné rebelky. Okouzlila ho krásná Polka Irene, která nemá s Rodinou nic společného. Pracuje jako finanční poradkyně a podle vozu, kterým jezdí, se dá usuzovat, že jí práce velmi dobře vynáší. Proč byla Irene pozvána na mafiánskou svatbu? Na to se Charley neptá a zcela propadne její nespoutané vášni. Když nedá na Kmotrovy rady a vztah s Irene neukončí, Rodina se rázem cítí znepokojena a zakročí. ()

Vojcl

Filmy s gangsterskou tématikou patří k mým nejoblíbenějším. Čest rodiny Prizziů bych, ale bohužel zařadil k těm slabším kouskům. Je to vlastně taková mafiánská love story a ačkoli to má všechny atributy podobně laděných snímků, Nicholson je jako vždy skvělý a místy jsem se dobře pobavil, úrovně klasik jako Kmotr či Mafiáni to ovšem nedosahuje. Rozvleklost děje by mi ani tolik nevadila, spíše fakt, že tvůrce nedokázal několik zajímavých motivů přetavit v jedinou nezapomenutelnou scénu. Ohromná škoda, protože s trochu nápaditějším scénářem mohli Prizziové aspirovat na zařazení mezi nejlepší díla žánru. ()

kaylin

Po oslavných recenzích jsem přece jen čekal něco trochu silnějšího, intenzívnějšího. Jenže to se mi nedostalo. Ten film je dobrý, má skvělé herecké výkony, ale tak nějak funguje jen jako slabá satira, nikoli jako skvělá, sžíravá komedie. Jack Nicholson výborný jako vždy, ale tady není sám, kdo exceluje. ()

blackrain

Coppola má Komtra a Huston svou Čest. Moc hezky promíchané napětí s romantikou v mafiánském filmu. Herecké obsazení je výborné. Nevěřila jsem Kathleen Turnerové, že je najímáný zabiják. To byl ale asi účel, vypadala jako nevinnost sama. Příběh je slušně zamotaný. Škoda, že se to místy vleče. Ale jinak je to filmová lahůdka, kterou jsem si užívala a nemohla se odtrhnout od obrazovky. ()

Maq

Velmi jemná a duchaplná parodie, ozdobená brilantní zápletkou. Opravdový klenot! Jenže kupodivu dost zapomenutý. Kdejaká gangsterská žabařina se omílá stále dokola, ale zkuste sehnat tohle. ()

YURAyura

10/10 Jako nactilety jsem z toho byl odvareny, jako catelity rovnez - nektere scenky jsou nezapomenutelne = cest rodiny Hustonu! Respekt! ()

togaf

Jack Nicholson se na mafiána hodí skvěle, stejně tak Kathleen Turner na ženu mnoha tváří. Ale těch odhalení, úskoků a léček bylo přece jen příliš mnoho. Navíc šlo vždycky jen o variaci na podraz, který se už odehrál před deseti minutama. Když mafiánská rodina, tak jedině Corleonovi. ()

Dexter1

Medzi charizmatickým Nicholsonom a ešte vtedy nádhernou Turner, to neuveriteľne iskrí. Aj keď brutálna posadnutosť a bleskurýchla zamilovanosť na mňa pôsobila prehnane, nič to nemení na fakte, že sa jedná o vydarený mafiánsky kúsok. Citovanie replík z Krstného otca v žiadnom prípade nepôsobí ako plagiátorstvo, ale ako pocta žánru s pridaním hustých čierno-humorných prvkov a vášnivej, romantickej dejovej línie. ()

Dont

Mám pochybnosti o žánrovém zařazení tohoto snímku. Komedie, no nevím nevím, já se moc nenasmál. Jako gangsterka to nebylo vůbec špatné a sedí to k filmu rozhodně nejvíc. Jenže v tomto žánru bylo natočeno dost lepších filmů. Začátek byl trochu moc utahaný, seznámení hlavního dua nepřirozené, i některé jejich dialogy z počátku filmu byly příliš vyumělkované. Celkově byl příběh až moc postaven na náhodě (mělo to asi působit komicky, ale spíše mi to kazilo dojem), a bylo tam několik nelogických zvratů v chování postav. Jack Nicholson nepochybně předvedl lepší výkony, na Kathleen Turner se docela hezky kouká, ale její herectví mě zatím nikde úplně nepřesvedčilo, Anjelica Huston oceněná Oscarem hrála asi skutečně dobře, ale byla mi naprosto nesympatická (zjevem i chováním). Nejvíc mi tak seděl starý Don Corrado Prizzi (William, Hickey), pasáže s ním patřily k těm nejlepším ve filmu. Tři a půl hvězdy, ale na čtyři mi tam vadilo až moc věcí. ()

Anglie

Nicholson je patřičně démonický a když k tomu přičtu věrné vystižení mafiánského prostředí, tak musím hodnotit vysoko. ()

Fanucci

Debilita s nepřesvědčivým Nicholsonem v roli mafiánského zabijáka. Jako velký fanoušek mafiánských filmů jsem očekával rozhodně víc. Nebyla to totiž komedie (vůbec to totiž neni vtipnej film a to je u komedie dost problém) a určitě to nebyl klasickej mafiánskej film. Prostě blbost kterou jsem ani nedokoukal. ()

Chrysopras

Divnej film. Zajímavý záblesky zápletky zvláštně zadušeny. Od Jacka jsem viděl rozhodně lepší výkony. Hickey mi nesedl ( oboje lze ale přičíst i dabingu ). Na druhou stranu komicko cynický ladění, dobrá K.Turner. Tolik Oscar nominací ale fakt nechápu. ()