Vítězství

• slovenský

Nerovný zápas

Drama / Akční / Válečný / Sportovní

USA, 1981, 110 min

Sly "Zlatá malina" Stallone působí ve filmu Johna Hustona na první pohled poněkud nepatřičně, ale pokud se vydržíte dívat dostatečně dlouho, zjistíte stejně, že tenhle Huston už tak jako tak není tím, čím býval, a že snímek nakonec ani tak nesráží módní ansámbl, jako spíš patetický příběh, který nestydatě kříží přinejmenším dvě nezapomenutelné ikony válečné kinematografie - VELKÝ ÚTĚK a MOST PŘES ŘEKU KWAI... V poměřování se svými staršími bratříčky ani zvítězit nemohl (střízlivě vzato), ale obávám se, že i beztoho se tomuhle slepenci podařilo uhrát ty průměrné tři bodíky jen stěží... A to bych vítězstvím rozhodně nenazýval...!(9.5.2007)

Amíci mají dost divnou představu o kopané. Ačkoli ve filmu hrálo plno skvělých borců, zápas na mě působil strašně neohrabaně a nerealisticky. Chápu, že pro Američany to určitě bylo věrohodné, ale u některých těch Slyových skluzů z pozice brankáře mi nabíhal úsměv. Jestli byl padesátiletý Caine vhodnou postavou zrovna pro roli kapitána si taky nejsem jistý, toho raději před kamerou nenechali se míče ani dotknout. Ale krom té fotbalové stránky, kterou mohli doladit, jsem se bavil obstojně. 70%(5.1.2013)

Pro každého kdo hrál fotbal ten film musí být kult. Touha zajatců nastoupit do druhé půle nerovného zápasu je stejně dojemná jako potlesk ve stoje von Steinera při Pelého gólu ( tenkrát byly nůžky úplnou novinkou ). Stallone by jako golman neměl moc šancí dostat se do prvoligových týmů, ale vzhledem k tomu, že je tam jako Američan, který má vazby na pařížský odboj a má dohodnout útěk, tak se dá jeho brankářské umění omluvit. Rád se na ten film vždy znova podívám.(19.1.2009)

• RomanHyde

Ve finále nepovedený snímek, který nezachrání ani vcelku hvězdné obsazení. Milovníci fotbalu budou možná nadšenější než-li já, pro kterého je sledování fotbalového "mače" tím největším utrpením. Z těchto důvodů proto Nerovný zápas byl opravdu nerovným. Tvůrci se mi snažili podat tuto hru jako velmi dramatickou, ovšem Stallone v brance to srážel přesně na tu úroveň, jakou mají české extraligové zápasy, tedy komedie s prvky tragédie, což se však neslučuje se škatulkou filmu "drama", kdy se někteří snaží až moc a druzí působí jako pěst na oko.(27.10.2009)

Dialogy Michaela Cainea a Maxe von Sydow jsou senzační (stejně jako Sydowova scéna v závěru). Celý film je pak sice takovou sportovní variací na legendární Velký útěk, Stalloneho útěkářská postava dokonce v lecčems připomíná postavu Steva McQueena, ale vůbec mi to nevadilo. Nejsem žádný velký fanda fotbalu (a možná proto se mi film tak líbil, pokud jsem si nevšímal čutálistských chyb), ale Vítězství patří k mým oblíbeným druhoválečným kouskům s útěkovou tématikou. Tři a půl zaokrouhluji nahoru za nejlepší soundtrack, jaký kdy Bill Conti složil.(12.4.2010)

• - Tento film vydělal 10 950 000 dolarů. (McLushi)

• - Stallone si při tréninku zlomil prst, když chtěl zabránit Pelému dát gól. (pan Hnědý)

• - Pelé je vo filme jediný černoch. (Shakers)