Vítězství

• slovenský

Nerovný zápas

Drama / Akční / Válečný / Sportovní

USA, 1981, 110 min

Mezi filmy o druhé světové určitě zajímavý a originální téma, ale bohužel už hůř spracovaný. v podstatě od začátku je jasný jako to dopadne, takže žádnej nepříznivej vývoj utkání nedodá na napětí, ale fotbal se na tu dobu hraje slušnej a ještě když vezmu, že tam jsou většinou herci, tak jim to docela šlo, teda až na Slye, to byla bída. Samozřejmě, že mezi hráči byl nejlepší Pelé a aby ještě víc vynik, tak se snažil co nejvíc machrovat, ale jelikož je černej, tak se tam moc nehodil. Ten by se zrejmě zápasu ani nedožil. Celkově se na to koukat dá a zápas je zajímavej, ale víc toho film už nenabídne(17.9.2006)

Koukat na Stallona v bráně je teda docela úlet. Skoro bych tipnul že viděl fotbalový míč poprvé až při natáčení. Příběh bych označil slovem milý a závěrečný happy end mění dějiny války stejným stylem jako Hanebný pancharti. Pro mě jediný kdo snesl měřítko byl Max von Sydow. Přemýšlím jestli mám prozradit závěrečný výsledek, ale raději ne. 55%(23.3.2014)

Docela zábavný válečný film, který zejména svou poslední čtvrtinou - fotbalový zápas - vysloveně perlí. Michael Caine s bříškem na stoperu, Sly v bráně a s nimi v mančaftu fotbalové legendy - Paul Van Himst, Bobby Moore a další. Navíc takový průběh zápasu - naprosto mimo hranice reality. No sranda.(17.9.2007)

Futbalových filmov je málo, ale ešte menej je tých dobrých...a tento je vynikajúci už len kvôli obsadeniu - Stallone, Caine, Pele...a svojim skvelým námetom a úžasným prevedením futbalových zápasov, ktorý treba proste vidieť...(15.9.2008)

rozpočet : ? tržby americke : $10,853,418(13.11.2006)

• - Pelé je vo filme jediný černoch. (Shakers)

• - Tento snímek mohl mít klidně v záhlaví uvedeno "Natočen podle skutečné události". Scénáristé vycházeli z tzv. Zápasu smrti, který sehráli ruští vězni proti vybranému mužstvu luftwaffe v koncentračním táboře. Rusové, bývalí hráči moskevských klubů, porazili letce 5:1 a několik z nich, mimo jiné výborný brankář Trusevič, skutečně byli popraveni. (Robbi)

• - Stallone si při tréninku zlomil prst, když chtěl zabránit Pelému dát gól. (pan Hnědý)