Vítězství

Victory

Escape to Victory

Drama / Akční / Válečný / Sportovní

USA, 1981, 112 min

Náhodne som tento kúsok objavil na tv Dajto a musím priznať že napriek vrcholne otravnej hodine reklám (6x10min!) ma chytil, a nepustil až do konca. Aj keď je príbeh tak naivný že je miestami až nenormálny a tiež nejaké detaily sa fakt dali spraviť lepšie, celok pôsobý na človeka kúzelne.Futbalový zápas je aj podľa mňa natočený tak akosi nemotorne, zápasy sa iste takto netočia, ale tu sa musím trochu opraviť, lebo toto nieje žiadny futbalový zápas, toto je F i L M .(9.5.2017)

• jakeer

Jedným slovom tragédia. Po sérií Rockyho ďalší Stallonov film, ktorý je paródiou na šport (po boxe sa dostala rada na futbal). Rocky mal aspoň slušný sprievodný dej, ale Nerovnému zápasu nepomohol ani ten. Samotnú futbalové scény ma neskutočne rozosmiali, pritom to určite nebol zámer scenáristov - oni to totiž mysleli vážne! A človek sa ani nechce smiať - samotná tematika filmu (2. sv. vojna) je veľmi vážna, ale nedalo mi to. Plejáda skvelých hercov a športových osobností drzí tento film nad hranicou odpadu.(20.5.2011)

Vynikajúca dráma, pri ktorej sa čudujem, aký relatívne zlý a slabý ohlas tu má. Skvelý Sly Stallone, Michael Cane, Max von Sydow a navyše bývalé futbalové hviezdy ako Pelé, či Bobby Moore. Napínavé, dobre sledovateľné a dlho vyhýbajúce sa klišé ... až na poslednú štvrť/pol hodinku ... ale povedzme si, chceli by sme to inak?(9.5.2007)

• Tuniak DF

Zhliadnuté na artfilme v dúfaní, že šak tam nepustia hocakú hovadinu... ale občas pustia... zisťoval som si ešte pred filmov skutočnú históriu tohto zápasu, a tento film už s ňou má spoločné veľmi málo. Inak je to typický príbeh o hrdinstve (dosť iracionálnom: keď už konečne môžu utiecť, oni nakoniec idú zápas s hrdosťou dohrať), prehliadka futbalových momentov (radšej si kuknem premier ligu) a krutosti nemcov (tu mohli podľa skutočnej udalosti oveľa viac pritvrdiť). Dúfam, že Maďarská staršia verzia tohto príbehu bude o poznanie lepšia.(24.9.2010)

Hemží se to tady známými fotbalovými jmény. Mezi nimi se objevuje i legendární Pelé, který ukazuje, že mu herectví nedělá žádný problém. Brankáře si zahrál akční hrdina Sylvester Stallone. Musím podotknout, že měl osobitý styl na chytání míčů. Film je inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály za německé okupace Ukrajiny.(9.2.2011)

• - Tento film vydělal 10 950 000 dolarů. (McLushi)

• - Tento snímek mohl mít klidně v záhlaví uvedeno "Natočen podle skutečné události". Scénáristé vycházeli z tzv. Zápasu smrti, který sehráli ruští vězni proti vybranému mužstvu luftwaffe v koncentračním táboře. Rusové, bývalí hráči moskevských klubů, porazili letce 5:1 a několik z nich, mimo jiné výborný brankář Trusevič, skutečně byli popraveni. (Robbi)

• - Pelé, Robert Moore, Osvaldo Ardiles. Ale na trávníku byli i jiní skvělí borci: Paul van Himst, Kazimierz Deyna či Hallvar Thoresen. (Robbi)