Vítězství

• slovenský

Nerovný zápas

Drama / Akční / Válečný / Sportovní

USA, 1981, 110 min

Amíci mají dost divnou představu o kopané. Ačkoli ve filmu hrálo plno skvělých borců, zápas na mě působil strašně neohrabaně a nerealisticky. Chápu, že pro Američany to určitě bylo věrohodné, ale u některých těch Slyových skluzů z pozice brankáře mi nabíhal úsměv. Jestli byl padesátiletý Caine vhodnou postavou zrovna pro roli kapitána si taky nejsem jistý, toho raději před kamerou nenechali se míče ani dotknout. Ale krom té fotbalové stránky, kterou mohli doladit, jsem se bavil obstojně. 70%(5.1.2013)

všechny fanoušky fotbalu musí tenhle film těšit. Pokud tedy nemají sportovního ducha jako jistý pan Horník a jemu podobní, kteří jdou tomu štěstíčku trochu naproti. Je to taková pohádka pro dospělé, protože takřka všechno, Stallonem v brance a závěrem filmu konče, je celkem neuvěřitelné...jediné, co je skutečné a pravé, je umění Edsona Arantese Do Nascimenta. Nicméně vědomí poslední scény, ve které se objeví Max von Sydow, mě pokaždé donutí dívat se na Vítězství znovu.(18.2.2006)

Slavný válečný snímek, který těží z netradičního tématu fotbalového utkání vězňů proti nacistickému týmu. Pelé, Michael Caine, Sly, Max von Sydow... Každé jméno je svým způsobem pojem a tento snímek si to dostatečně uvědomuje a tak každý získává kus svého místa na výsluní. Ve výsledku je to snad jediný válečně-sportovní snímek, který stojí za shlédnutí. Škoda jinak nízkého hodnocení, možná někteří příliš řeší "nereálnost" samotného příběhu, ale to je přeci zbytečné...(25.10.2009)

Príjemný film reznutý pomerne citlivou drámou, kde prekvapí hlavne Stallone (mňa vlastne neprekvapil, ja ho ako herca rešpektujem už pekne dlho). Čo sa týka samotného námetu, pôsobí trochu naivne, aj keď nie všetci nacisti mueli byť sadisti, nepôsobia tu práve vierohodne. Ak by som veľmo chcel mohol by som tu nájsť symboliku boja proti nacismu, kde je futbal pre zajatcov jediná možnosť ako sa vzoprieť tyranii a ukázať tak ostatným ľuďom, že treba bojovať a poraziť diktátora. A mne sa vlastne aj chcelo...(23.5.2007)

Vynikajúca dráma, pri ktorej sa čudujem, aký relatívne zlý a slabý ohlas tu má. Skvelý Sly Stallone, Michael Cane, Max von Sydow a navyše bývalé futbalové hviezdy ako Pelé, či Bobby Moore. Napínavé, dobre sledovateľné a dlho vyhýbajúce sa klišé ... až na poslednú štvrť/pol hodinku ... ale povedzme si, chceli by sme to inak?(9.5.2007)

• - Tento film vydělal 10 950 000 dolarů. (McLushi)

• - Stallone si při tréninku zlomil prst, když chtěl zabránit Pelému dát gól. (pan Hnědý)

• - Tento snímek mohl mít klidně v záhlaví uvedeno "Natočen podle skutečné události". Scénáristé vycházeli z tzv. Zápasu smrti, který sehráli ruští vězni proti vybranému mužstvu luftwaffe v koncentračním táboře. Rusové, bývalí hráči moskevských klubů, porazili letce 5:1 a několik z nich, mimo jiné výborný brankář Trusevič, skutečně byli popraveni. (Robbi)