Americko-irsko-britský film, který režisér Tommy O'Haver natočil podle stejnojmenné knihy, vypráví příběh dívenky Elly, která žije v magickém světě, kde jsou všechny děti při narození obdarovány pohádkovou Kmotřičkou. Ella jako dar a zároveň prokletí dostala poslušnost a proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Aby se osvobodila a získala vládu nad svým životem, musí přelstít království plné obrů, lidožroutů, zlých nevlastních sester, mluvících knih a zákeřných intrik. Pokud se jí to podaří, možná na své cestě potká lásku. (oficiální text distributora)

filipvrbik

Nápad sice dobrý, ale je to tak nechutně kýčovité, špatně natočené, příšerné masky zlobrů a elfů, chabá počítačová animace, jako z devadesátek... Navrch ožralé víly a podobně. No nic u mě špatný, i když příběh byl docela zajímavý...30% ()

dehlie

anne hathaway. to je jediné, čo si z tejto rozprávky budem pamätať. teda nepýtajte sa ma, o čom to bolo... ()

waits

Za čtyři, obzvlášt rád pozvednu zdejší nelichotivé hodnocení. Příběh moderní Popelky (Elle je aktivistkou za práva obrů, ale nepůsobi to pitomě, jak by se dalo očekávat) , která musela každého poslechnout (upozornuji, že jde o film pro děti!:)) věrně pohádková atmosféra a sympatičtí přihrávači (Palin, Elwes, Driver,Klum. Dancy). Anne Hathaway je velmi, velmi roztomilá a dívat se na ní je vysloveným potěšením, bonbonkem navíc, který mě úplně dostal, je parádní cover queenovské Somebody To Love, kde to Anna parádně rozjede! ()

Greg25

Jeden den před Štědrým dnem a v programu píšou, že dávají pohádku Zakletá Ella, tak trochu z nudy jsem se jukla co to asi bude. No upřímně jako pohádka mi to moc nepřišlo, je to takové po americku barvitě křečovitá freska, něco mezi pohádkou kýčem a parodií. A upřímně - normálně mi to dost vadí a podoné filmy vynechávám nebo nedokoukám dokonce. Zakletá Ella je tak trochu výjimka, je to hovadina a takový namíchaný guláš, který mi ale osobně vcelku sedl a i přes naprsoté pitominy, nelogičnosti i klišé se mi tahle "Popelka" líbila a dost mě pobavila, možná za to může fakt, že jsou ty Váncoe. 60% ()

ddf76

Pekna blbost. Scenar je hroznej a infantilni. Zadny povedeny vtip. Spis si radci puste oba dva Shreky. Tenhle film je oproti Shrekovi odpad. ()

pend

Tak trochu jiná variace Popelky s poněkud nešťastným darem. Protože film produkovala HBO, nečekejte velkou produkci, spíše něco jako Hallmark. Hlavní hrdinka je sympatická, ostatní si své role viditelně užívají včetně hlavního záporáka Cary Elwese. Pouze princ je neskutečně naivní hoch... ()

Siriuss

Na to, že jsem se na tohle šel dívat s tím že si spíš asi u toho zdřímnu tak sem byl mile překvapen co se z toho vyklubalo. Moc hezká pohádka! ()

TaanStari

Klasická ukázka toho, jak by moderní pohádka NEMĚLA vypadat. Levné digitální triky, trapný humor, špatní herci (na vyjímky - Hathaway, Elwes). ()

Narciska

Nápad nebyl zlý, i moderní provedení v tomto případě nebylo od věci. Jinak ale dílko jest poplatné době masové nadprodukce rychlokvašek a reklamních vycpávek, takže místo povznesení, které u fantasy čekáte, přináší spíše pocity nudy... ()

Bozvav

Dsná blbost, ale vtipná. Faktem je, že se z toho dalo vytřískat víc, než snůška srdceryvných blábolů, nicméně za to, že jsem se místy i zasmála, dávám dvě a půl hvězdy. ()

Chundys

Ona to fakt byla hovadina, ale Anne Hathaway si prostě nějak umí podmanit publikum, má své kouzlo :-) a já jí mám moc rád :-) ()

zdeny99

Splácaný fantazy pohádkový paskvil s obry, elfy a dalšími podivuhodnými tvory, který mne vůbec neoslovil. Není nad klasickou českou pohádku, kterým se tahle moderní blbost nevyrovná. [10676. hodnocení, 200. komentář, 60%] ()

Rami

Celkově to je vševykrádající brak, ve kterém vše skončí tak jak má. krásná Ella, krásný princ - vlastně vše co je dobré je krásné nebo vesele ulítlé. Vše, co je špatné je hnusné a infantilní. Šílený klišé. :-( Stejné jako všechny ty Deníky princezny a podobné bláboly, kde se vše točí okolo hlavní hrdinky. Přiznávám, občas jsem se i trochu pousmál a tak dávám 1 hvězdičku. ()

Hell_ena

Je to něco jiného.. místy hodně smutné, jindy jste na nervy z její poslušnosti, potom jste zase naštvaný na toho prince :D Celkem se mi to i líbilo, ale je to moc moc střeštěné! :) Klasický děj dobro vs zlo. ()