Torgal

Hrejivý film plný správnych chalanov, dievčat, mužov aj žien. Zďaleka to nie je len o chlapcovi so znetvorenou tvárou, ktorý si hľadá priateľov v novej škole, ale sledujeme aj jeho staršiu sestru, ktorá svojmu bratovi podriadila život a aj okruh ich najbližších známych. Funguje to skvele a pokiaľ nemáte v hrudi kus kameňa namiesto srdca budete všetkým úprimne fandiť a na konci budete dojatý. Pri tom všetkom asi ale budete uvedomovať, že skoro nikto sa vo filme nechová ako človek z mäsa a kostí, ktorý je častokrát impulzívny, sebecký, ľahostajný a iracionálny. Nie, tu každý ako by mal DNA Mirka Dušína a hlavne u detí pôsobí dosť zvláštne, keď sú také chápavé a súcitné. Ako vravím, toto všetko si budete uvedomovať, ale vadiť vám to aj tak veľmi nebude. 8/10 ()

dalziel

Milý film,ale nie je to moja krvná skupina.Extra dávka melodrámy, ktorú moj difúzny symbiont v hlave len ťažko znáša. ()

balcazar

Dojáčik, ktorý funguje na 200% a nepokazí ho ani Owen Wilson. ( :D ) Jacob Tremblay ma dostal už vo filme Izba a v Obyčajnej tvári to znova dokázal. Megasilný námet a príbeh chlapca, ktorý sa snaží zaradiť do spoločnosti a často "padne na hubu", dopĺňa detská úprimnosť, čo spôsobí, že si proste film užívate a fandíte hlavnému hrdinovi najviac, ako sa dá. ()

zapalik

Tlačí to na city? Strašně. Je to vykalkulovaný? Samozřejmě. Ale kálím na to a dávám plný počet hvězd. Každý prostě někdy takový příběhy potřebujeme vidět. Dřív frčely eposy o válečných hrdinech, dnes nás nadchnou nejvíc tyhle o hrdinech všedního dne. A definitivně se přestávám kasat tím, že jsem ukrutnej cynik, kterýho se nic nedotkne. Houby, po čtvrthodině jsem měl třikrát něco v obou očích a pak ještě párkrát. Postavy všechny skvělé zahraný, samozřejmě nejlíp Auggie. A překvapil taťk Owen. Po Stopařově průvodci po galaxii teprve druhý film, kde se mi fakt líbil. ()

bearmeedek

Kdo říká, že se jedná o cíleně vytvořený doják a nic jiného, je moc na omylu. Hlavně ve svých pocitech. Wonder je nádherný film a je natočený hlavně citlivě. Nic nepřehání a nic nevnucuje. I když toto téma určitě svádí k tomu, aby se především ždímaly slzy, tak tady se podařilo jiné podání. Všechny zápletky plynou tak nějak přirozeně. A nejsou to ani zápletky. Jen pohled na jeden běžný školní rok a s jedním ne běžným klukem uprostřed. Filmu pomáhá i pohled různých osob na stejnou věc ze svých úhlů. Myslím, že Julia Roberts, a v podstatě i Owen Wilson, neměla dlouho takovou roli. Velice příjemný prožitek. ()

Neutralité

Patos se často objevuje tehdy, snaží-li se autor ve čtenáři (divákovi) vyvolat city jako lásku, nadšení, nenávist, odpor, strach aj. a ačkoliv je občas nevyhnutelný, obvykle ukazuje na omezené vyjadřovací schopnosti autora. ()

mira.l

Proč mě to třeskutě nebavilo od začátku až do konce? Owen Wilson tomu rozhodně nepřidal, ale čistě kvůli němu to tentokrát není, i když ho fakt nemůžu ani vidět. Takže vlastně ani nevím, jestli je větší prasečí ksicht chlapeček bez mimiky nebo tatínek. Jedna hvězdička snad jen za Julii Roberts a taky proto, že samozřejmě jsou i větší blbosti. Těm zdejším 83 % procentům za tuhle víceméně pohádku teda moc nerozumím. ()

Likan7

Sympatický doják. Všechno je vlastně perfektní, od scénáře, herců až po finále, kde leckomu ukápne slza. Tak nějak jsem si říkal, že 2 hodiny je na takový film moc, jenže ve chvíli, kdy se už trochu nudíte, film přepne a v jednotlivých epizodách dokáže režisér Chbosky chytře uhnout a ukázat, že i "obyčejný" lidi mají problémy a životy, který nejsou ani zdaleka tak dokonalý, jak si malej August myslí. Jasně, nikdo se nemusí vyrovnávat se životem jako on, ale problémy má každý a každý se s tím snaží bojovat se svým. Trefnej rodinnej a sympatickej film, který vyloženě pohladí. ()

Ondounek

Příběh chlapce, se kterým se osud hned od jeho narození moc nemazlil. I přes všechny klacky, které mu v průběhu života všichni hází pod nohy, je schopen se díky silné opoře své rodiny a blízkých se vším vypořádat a fungovat jako plnohodnotný člověk, kterým je samozřejmě od začátku, jen ostatním chvilku trvá, než to pochopí. Oceňuji, jak plynule byl do filmu zasazen pohled několika postav na dané situace. Kdo během filmu alespoň třikrát neuroní slzu, nemá srdce. ()

pushover

Ok, hraje to sice po hollywoodsku na city, ale kurevsky to funguje. Chvílema to trochu připomíná Masku s happy endem. ()

Shanen29

Výborný film v každém ohledu,ale narodit se s takovou tváří a touha včlenit se do komunity lidí a žáků je opravdu velká odvaha a nejenom to. ()

dogma97

Pozitivní příběh o síle přátelství - potud vše v pořádku. Střídání úhlu pohledu podle jednotlivých aktérů je sice nedotažené a nepřináší žádné posuny v chápání děje, přesto je v jinak konvenčním zpracování, po okraj naplněném obvyklými klišé, určitým osvěžením. Moc mi nesedlo obsazení obou rodičů hlavní postavy (na široká ústa kdysi okouzlující pretty woman se teď téměř nedokážu podívat bez zachvění, ale to je můj problém), a také z Izabely Vidovic vydoloval režisér jen přemoudřelou obstarožní atrapu středoškolačky. Kosmonautská helma je geniální rekvizitou. ()

Linzi

Neobyčejný film o (ne)obyčejném klukovi! Krásné, dojemné, smutné i veselé. Moc se mi líbilo, že ve filmu byl nastíněn „úhel pohledu“ většiny hlavních postav (či jinak řečeno psychologie). Nebylo to poprvé, co jsem to viděl, a to se mi ve filmech líbí. Herecké výkony všech byly super. Ať už dětských představitelů či dospělých. Na film jsem se chtěl podívat především proto, že v něm hraje má oblíbená Julia Roberts. Filmy s ní zbožňuju! Ona dokáže zahrát všechno - přes mrchu macechu v pohádce Mirror, Mirror, svůdnou krasavici, váženou lékařku, až po milující a obětavou maminku zde. No, vím, proč jí mám rád! A ona fakt nestárne. Opravdu nemám nic zásadního, co bych tomuto filmu vytknul. Navíc pracuji ve školství a filmy ze školního prostředí mám vesměs v oblibě. Prostě se povedl, dávám 5*. ()

LdaVinci

Já ani nechápu, jak to může být tak dokonale natočený a udělaný... To je prostě užasný. Nevím, jak k tomu něco smysluplně napsat, ale já jsem si tento film užil naplno! Za mě bez váhání za plnej počet. :) ()

XXXXXXXX

To se takhle Štefan Chobot, jednou u nedělního dílu Dallasu zamyslel, jak že by mohl zaútočit na mladistvé diváky. A tak tedy nastavil jedno, obzvláště pokřivené a zjizvené zrcadlo. V hlavních rolích máma, která už nemá čas číst s náctiletou dcerou po nocích slabikář; mladičký Freddy Krueger, který místo snů požírá všechen čas svých rodičů; starší potěr, který je věčně až rozmazaný z toho, jak je všem u rektu; potěrova bestí, která tak nějak objevuje vzdorové období; zástupce afroameričana, aby to bylo politicky korektní; zástupce afroameričana 2, abychom naplnilo džendrovou poptávku; mladý Džony Travolta, který hraje za temnou stranu; a odněkud se nám tu vyrašil I Soul Berentsen, který si patrně odskočil rovnou z natáčení Ve jménu vlasti! A taky se dočkáte jednoho dvoumetrového chlupatce! ()