Sicario 2: Soldado

• USA Sicario: Day of the Soldado (více)

Sicario 2: Soldado otevírá novou kapitolu filmové série Sicario. V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes americké hranice, federální agent Matt Graver (Josh Brolin) vyzve tajemného Alejandra (Benicio Del Toro), kterému hlavoun kartelu vyvraždil rodinu, aby všemi prostředky, včetně těch nezákonných, válku eskaloval. Aby rozpoutal válku, unese Alejandro hlavounovu dceru – ale když se z dívky stane vedlejší oběť konfliktu, její osud tyto dva muže rozdělí, protože zpochybní vše, za co bojují. (Vertical Entertainment)

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Rozhodně lepší a "přehlednějsí" než jednička, která se mi nelíbila. Dobrá akce a "mrazivé" scény. Bohužel ale utahané, místy "prázdné" a bez konce. +++ SPOILER 20ti slovy: DEA unese dceru z kartelu a pak jakože osvobodí...ona uteče, Alejandro ji chytne, kartel ho skoro zabije a on se za rok vrátí........... ()

Najt

Na tohle filmu je úplně nehorázně luxusní hudba. Už jen z tý jde mráz po zádech. Skvěle se hodí k atmosféře filmu, nicméně opět jsme tam kde v jedničce. Strohý a plochý příběh, ktery se v první půlce luxusně utváří ale v druhé zamrzne. A jak jsme si od začátku mysleli, že to o něčem bude, tak to bylo zase úplně jinak. To je škoda. Konec jak když ustřihli kapitolu, to jsou takové ty malichernosti, díky kterým akorát přidzvednete obočí, jinak natočené to je opět skvěle. ()

fordhont

Temná atmosféra původního Sicaria je tentam. Z hudby zesnulého Jóhana Jóhanssona zbyl jen základ a geniální sklatba The Beast. ()

PAVLIS

70% Dvojka nám trochu vyměkla a chybí jí výraznější tah na branku, přesto stále stojí za vidění. Obvzlášť v dnešní komiksové době, kdy je drsných erkových thrillerů jako šafránu. ()

majky19

Velmi povedený snímek, který velmi autenticky zdůrazňuje globální problémy dnešního světa, tj. terorismus, pašeráctví, nelegální migrace, boj s Islámským státem atd. Chvílemi mi přišlo až neuvěřitelné, jakým způsobem ta atmosféra filmu na diváka dolehne a jak silné emoce ať již v pozitivním nebo negativním smyslu slova na něm dokáže zanechat. Divák se na celé dvě hodiny doslova stane součástí příběhu, je vtažen do míst, kterým by se každý nejradši vyhnul a při jednotlivých obrazech se doslova tají dech, jak to vlastně všechno dopadne. Snímek na mě udělal velmi silný dojem, zaujal mě především svou aktuálností a přesvědčivostí a v určitém smyslu mě i poučil. Hodnotím jej jednoznačně kladně, i když samozřejmě pro slabší povahy to rozhodně není ten nejvhodnější film. ()

MyrnaAlec

Soldato je třetinovým tempem i atmosférou svého prvního kousku.. Zápletka nic moc a logicky se další děj nevyvíjí. Potěšila dedikace JJ. Bez aktivní ženské hráčky to bylo další macho cvičení, i když uznávám, že ty helikoptéry jsou fakt boží. ()

Joedas

Ze Soldada je hrozně cítit, jak moc by chtěl být drsnější než starší bratříček, to by ovšem nesměl slevit snad ve všech filmařskejch aspektech, scénářem jakožto největším sešupem počínaje a kamerou, která je sice výborná (ale Deakins je Deakins) konče. Sem tam je cítit to pravý Sicario, ale místama mi připadalo, že si ze mě Sheridan dělá srandu. Jednička neokázale budovala určitej pocit, aby ho ve finále elegantně a přece s pořádnou perkusí podtrhla, dvojka sází na jednotlivý momenty, jako celek pak tím pádem skřípe. Těch rozporů je velká škoda, protože silný pasáže film má a tak mě ten průměr vážně mrzí, na pokračování se ale přesto těšim. Už jen pro toho Del Tora. ()

Emjecko

Z jedničky zůstala geniální hudba, částečně herci, drogy a nějaké zbraně. Nový je režisér přinášející jiný přístup k vyprávění. První Sicario exceloval budováním atmosféry díky vzbuzování očekávání, co se vlastně bude dít. Postavy navíc nebyly černobílé. Jestli jste si na začátku mysleli, že tihle jsou hodní a tamti zlí, mohli jste na konci začít přemýšlet znovu. Špatní byli všichni, jenom někteří z dobrých důvodů. Soldado je v tomhle přímočařejší. Vyjma zvláštního konce odhadnete děj dopředu, stačí prostě čekat a dvojaké přesvědčení postav nejde tolik znát. Zůstala hlavně zloba, dobré důvody vyčpěly. Odprostím-li se však od srovnávání, které v mých očích díky prezentaci příběhu jednoznačně vyhrává první díl, musím i před Soldadem smeknout. Nastavovaná kaše v podobě zbytečného sequelu se nekoná, tohle by uspělo i samostatně. ()

Olafsson

Ultra macho drsňáckej nelítostnej nářež. Nic pro slečinky ani kavárenský intelektuály. Perfektní BdT a JB, přesvědčivá IM. Jasných 5 hvězd. ()

XXXXXXXX

Sriller, na který se nedíváte ani tak proto, že chcete zjistit, jak to všechno vlastně dopadne, jako spíš kvůli tomu, že chcete otestovat, jak rychle vás Sheridan stihne nasrat. Nutno dodat, že k tomu všechno tak nějak směřovalo a v závěru se to mr. Krayčímu náležitě povedlo! ()

vipeerr

Benicio a Brolin se osvědčili v jedničce, a navázali ve stejné vražedné kombinaci. Sneslo by to více krve, více smrti a více sprosťáren. Působí to na mě že se tentokrát režie držela hodně zpátky. Příběhu to naštěstí nijak neublížilo a konec byl krásný cliffhanger které já miluju :) 75% ()

DarweyD

Naprostá paráda, skvělý pokračování, skvělý jedničky, měl jsem vysoké očekávání jelikož mi první díl až tolik nesednul, stefano ale vzdal poctu denisovi tímto nadupaným, krvelačným thrillerem který je od začátku do konce, jízda pekelná, 9/10 horký kandidát na film roku ()

Mkartaylas56

Nejspíš tady půjdu trochu proti proudu, ale druhý díl Sicaria mě vůbec nezklamal. Ano, je pravda že po stránce filmařské na tom je i nadále lépe jednička (absence lidí jako Denis Villeneuve nebo Roger Deakins byla celkem znát), ale to rozhodně neznamená, že se to zhoršilo nějak razantně. Tak třeba hudba byla prakticky totožná a tím pádem opět skvělá, kamera byla taky fajn a celková režie v podání Stefana Sollimy byla také solidní. Takže i přes obměnu filmařského týmu se mi dostavilo kvalitní podívané. Co se týče scénáře, tak ten sice má své mouchy, ale třeba v porovnání z prvním dílem mě upřímně bavil víc. Z hereckého ansámblu nám také zmizelo pár jmen, včetně Emily Blunt, což je sice škoda, ale zároveň je pravda, že i vzhledem k příběhu by zde neměli co dělat. Jinak ti, co zůstali, tak opět předvedli kvalitní výkon. Dokonce bych řekl, že takový Josh Brolin si od minula výrazně polepšil a hraje zde mnohem lépe. Sicario 2: Soldado mě tedy (jak jsem psal) nezklamalo a mírně z mého pohledu překonává první díl, v což jsem i doufal, že se stane, takže dávám 75%. ()

Pitryx

Tak to bylo něco dost jiného než první film. Sice taky hodně hlucho, ale už ne tolik. Ačkoli mi jednání některých postav sem tam uniklo, přesto jsem se bavil až do konce. ()

ACDCKL

První díl pro mě byl zjevením, aspekt Emily Blunt byl v té době naprosto rozhodující. Bohužel v tomto filmu mi chyběla nějaká takováto postava, která by tomu dodávala takovou tu naivitu z pohledu agenta FBI. Film to rozhodně není špatný, ale Josh a Benicio to sami neutáhli a ostatní postavy jsou jen vyložená výplň příběhu. Avšak akční scény jsou naprostá jednička, které se vyrovnají i prvnímu dílu. 4*. ()

oasismanik

Mňa to teda bavilo, mozno viac ako jednotka, dokonca som chcel dať 5 hviezdičiek, kým neprišlo tých posledných 20 wtf minút. ()

RafaKrakal

Oproti prvnímu dílu značný kvalitativní posun směrem dolů. Film sice stále poměrně dobře funguje, akční scény jsou velmi dobře natočeny, herecké obsazení je velmi solidní, nicméně oproti jedničce ubylo napětí a hlavně se v tomto pokračování objevuje řada velmi flagrantních nelogičností. Nejedná se však rozhodně o žádný provar a v tomto žánru se dle mého soudu jedná o lehký nadstandard, který však bohužel ve srovnání s brilantním prvním dílem nemůže obstát. ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)

O čem bude Call of Duty?

O čem bude Call of Duty?

17.06.2018

Režisér Stefano Sollima (Suburra) už brzy pošle do kin dvojku Sicaria, mezitím ale chystá i další projekty a jedním z nich je taky filmová adaptace populární herní série Call of Duty. V jednom z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?