fridge

Tohle je věc, která se vymyká všemu, co jsem dosud viděl. Lidé, kteří říkají, že se u toho nudili, se na to nejspíš koukali jako na odpolední popkornovku. Tohle není o popkornu, i když atomový hřib se tomu může podobat. Threads jsou jasnou, nekonečně silnou a nekonečně destruktivní obžalobou totální války. Říká se, že šest mrtvých je tragédie, šest milionů statistika. Tento film je šest milionů tragédií. ()

haffen

Film o apokalypse, ktorá sa mohla stať, alebo sa môže stať. Tvorcovia nič neprikrášľujú, nezľahčujú a stavajú nás pred problematiku nukleárnej vojny ako by to vyzeralo, keby k niečomu takému raz došlo. Film natvrdo ukazuje dôsledky vojny medzi Amerikou a Sovietskym zväzom a nešetrí vo filme nikoho a ani diváka, ktorému servíruje jeden desivejší záber za druhým. Každé ráno keď vstaneme by sme sa mali poďakovať Bohu za to, že sa môžeme pozerať na modrú oblohu, že máme čo jesť, nerodia sa nám zdeformované deti a neumierame na dôsledky radiácie. Pri filme až behá mráz po chrbte pri predstave, že svet bol na sklonku studenej vojny na pokraji tejto katastrofy a snáď len zázrakom dnes neprežívame to, čo prežívali hrdinovia - bežní ľudia v tomto snímku. Na záver len dodám, že po skončení nukleárnej vojny môže byť hociktorá krajina na tom akokoľvek dobre, nebude ušetrená ničomu a vráti sa späť do stredoveku, kedy ľudia bojovali o jedlo, zabíjali ich bežné choroby a vzduchom sa šírila beznádej. Ako povedali mnohí predo mnou, film je tak dokonalý a realistický, že nemám žalúdok si ho pozrieť ešte raz. 90% ()

Holly_Wood

skvěle realistické a hodně beznadějné. vlastně nejpozitivnější momenty v tomhle filmu byly ty, jak se na začátku dali dohromady, začli čekat dítě, budovat hnízdečko.... :) BBC je na tyhle rekostrukce bezkonkurenční. kdyby tu nebylo napsáno (TV film), ani by mě nenapadlo, že to nešlo do kin. ()

Petike

A very British apocalypse. Rozhodne asi najrealistickejší film - či už dokumentárny alebo hraný - o hrozbe jadrovej vojny a živote... nie... prežívaní po nej... Rozhodne si ho pozrite, aj keď je pochmúrny a smutný. Toto by som každému hajzlovi, ktorý by na podobné veci pomýšľal aj v súčasnosti, púšťal v jednom kuse, kým by mu z toho nepreskočilo a nezosypal by sa... :-) Dokonale odstrašujúca a nádherne realistická dokudráma. V rámci tejto témy nemá konkurenciu (a to som už videl more podobných filmov). Oproti tomuto je Deň po iba mierne zachmúrená telenovela. Najcennejšia časť je epilóg odohrávajúci sa dlhých 13 rokov po Vojne. Nič sa nezmenilo, ľudstvo sa zázračne nevylízalo z rán. Má čo robiť, aby vôbec prežilo a popritom neustále upadá. Posolstvo filmu zhrniem do prostého zacitovania sloganu tematicky príbuznej satirickej hry DEFCON : "V otvorenej nukleárnej vojne prehrá každý - vyhrať nemôžete, iba stratiť menej." A zaklincujem túto až hanebne ultrakrátku recenziu už zľudovelým výrokom z War Games : "Zvláštna hra. Jediný spôsob, ako v nej vyhrať, je vôbec ju nehrať." ;-) ()

john.h

Film jsem viděl před nějakou dobou. Při sledování má člověk pocit, že kouká na nějaký starý dokument a nějak nic extra nepociťuje. Ale ještě teď, po delší době od projekce, je ve mě ten film a scény z něj nějak zakořeněný. ()

hero_bk odpad!

90%??? Ne, už je 89%, díky Bohu, díky mně. Vydržel jsem přesně 57 minut. Z celého filmu čiší neskonalý amatérismus režijních postupů, celý příběh je břitký, s postavami, o které tu vůbec nejde se neseznámíte tak, jak potřebujete k tomu, abyste je měli aspoň trochu rádi, ale přitom je tam materiálu o nich zbytečně moc. Nejsem hotovej z výbuchu atomovky nad Sheffieldem (mimochodem, takhle hnusný počasí v květnu??), iritovalo mi autoritářské hraní si na bohy. A ten válečný konflikt? Sovětský svaz přesunuje vojska do Iránu, USA na ně hodí atomovku. Proč proboha? Proč mám pocit, že to má svědčit o agresi Sovětů, ale přitom jsou ti špatní zase Američani? A proč někdo házel atomovku na VB, když ta s tím neměla nic společného? Ultimátní sračka. ()

Caa

Celkem povedená postapokalyptická vize, která by si zasloužila 4 hvězdičky nebýt toho, že se vší silou snaží diváka šokovat. Ta prvoplánová nálož drastických záběrů mrtvých těl, zničených měst atd. byla fakt zbytečná. ()

Doomer

Hodně drsné, od pádu bomb prostě jen deprese a boj o holý život, který není akční ale vleče se a je to takové pomalé čekání na smrt. Naturalistické filmy jsou prostě daleko lepší než nějaké Hollywoodské kýče. ()

dkas

Znepokojivé až děsivé. Zub času je bohužel vidět, některé scény se moc nepovedly, ale ta odosobněná atmosféra to zachraňuje. Stylem mi to připomnělo Cestu, ale ta na tohle spíš navazuje a rozvádí to trochu jiným směrem. Každopádně zvláště v dnešní době, kdy mocnosti chrastí jadernými zbraněmi, velice znepokojující... ()

Ayssan

Film, který vás zasáhne jako střela přímo do srdce a po kterém budete mít sto chutí ihned vyrazit na protijadernou demonstraci. Bez bombastických efektů ukazuje postapokalyptický svět, ve kterém lidé nežijí, spíš už jen přežívají. Svět po jaderném výbuchu není návratem do středověku, neboť i ve středověku byla určitá kontinuita vývoje civilizace. Po jaderné válce by začala zcela nová etapa lidského druhu. Z filmu krásně vystupuje směšnost jakýchkoliv plánů, komisí, které by měli řídit svět v průběhu konfilktu a následně po něm. Na síle filmu přidávají i krátké statistické informace o vývoji společnosti v průběhu let po jaderném konfliktu. "Peníze ztrácejí smysl, jedinou platnou jednotkou je jídlo". ()

Arccos

Rozhodl jsem se film nehodnotit, protože mi připadá nepatřičné přidělit mu hodnocení. Jde o jeden z nejhrůznějších filmů, jaké jsem kdy viděl. Děsivější o to, že může jít o realitu. Pokud bych měl film doporučit, pak zcela určitě. Každý by ho měl vidět. ()

PjotrN

Po shlédnutí tohoto snímku můžu jenom doufat, že se nic podobného nikdy nestane. Hrůzostrašný pohled na období jaderné války a léta následující. Řekl bych, že štěstí měli ti, kteří zemřeli ihned po útoku, protože lidé zasažení jaderným prachem zvraceli vnitřnosti a museli se smířit s tím, že ztratili všechny blízké, a že svět, který znali už nikdy takový nebude. ()

Boulderman

film pro duševní masochisty... docela věrně povedená šílenost, která se dostane pod kůži. taky lze říct: food not bombs... aneb měli bychom si uvědomit, co je důležité a né se zabývat žabomyšími válkami a blbnutím. rád bych si přečetl učebnici dějepisu za 500 let. naše spory budou vypadat asi jako dnes vypadají ty středověké. většině lidí jsou šumafuk. válčení je prostě naprosto zbytečná činnost lidstva... ()

Adámo

Opravdu děsivější než Day after... a o hodně... ještě že se nic takového nestalo, je to nechutné... a pořádně... | 01/2009 ()

Dinsberg

Naprosto beznadějna a lidstvo na kolena srážející podívaná, popisující hrozbu, která nás pořad ještě neminula. nejen že bychom neměli držet prst na spoušti, ale celou "pistoli" rozebrat a pak roztavit. ()

matusb

Keby sa takéto filmy premietali s povinnou účasťou pre každého politika, generála a každého človeka, ktorý atómové zbrane nazýva "riešením", možno by sme si už nemuseli povedať, že takéto niečo sa aj v dnešnej dobe stále môže stať... ()

metuj

Katastrofické filmy mám rád. Tenhle film rád nemám. Nelze ho mít rád. Ovšem je to zatraceně dobrý film. ()