Frankie

Jedno je jisté. Kdo shlédnul původní Jacksonovu tvorbu, predevším trilogii Meet the Feebles, Bad Taste a Braindead, tomu musí být jasné, že sázka New line Cinemy svěřit adaptaci Pána Prstenu do rukou tohoto zvráceného šílence bylo takřka sebezničující. Nic naplat, risk bezezbytku vyšel, Pan Prstenu se uz teď řadí mezi klasiky, Jackson si nyní prožívá svých 15 minut slávy a o to je zajímavější posunout se v Jacksonově tvorbě právě o pár let dozadu a z odstupu se podívat, co jeho nezávislé tvůrči já vytvořilo. Nadsázka, divácká přívětivost a potlačený filmový vkus. Pokud s tímto kapitálem přistupujeme k filmu Braindead bude nám odměnou absurdni, ničím nelimitovaná bizarní zabava, kde druhá polovina je natočena ve strhujícím adrenalinem napumpovaném tempu, které ke konci graduje v krvavá jatka obludných rozměrů chvílemi připominající ztřeštěnou grotesku ze staré školy. Motiv pomsty syna na matce dávající filmu alespoň jakousi hloubku (je-li to vůbec zde možné:) je v kontextu celkového vyznění filmu zbytečný, ale naštěstí nepůsobí nijak rušivě - kečupový kolotoč zabíjení to nikterak nezpomalý:) .... Jackson si v počátcích režijní kariéry vypracoval svébytný rukopis sázející především na nenáročnou, ale přesto zábavnou podívanou za minimálni prostředky. Možná bláznivý, bizarní či totálně šílený, ale rozhodně ne genialní... ()

!Borec!

Kdyby to natočil někdo jiný dnes, věřím, že by to byl odpad. Plno trapných scén a vše dokola. uříznutá hlava, noha, ruce atd atd.! ()

Cruise

"Čekal jsem hodně,ale tohle vážně ne", jsou slova z jedné české písně a přesně se na to hodí. Krev stříká všude, kde si jen vzpomenete.Vzduchem létají nohy, ruce a sem tam se mihne nějaká hlava. Dozvíme se k čemu se požívá mixér, lustr...nu, co pro mne byl největší přínos - sekačka na trávu je opravdu multifunkční zařízení:))) ()

NICOX

Když vidim, že je film zařazen do žánru: Horor / Komedie většinou je to velký zklamání, protože to ve skutečnosti není pořádnej horor a komedie je to proto, že je tam pár nepovedenejch vtípků. Jenže Braindead je opravdu zaslouženě Horor / Komedie (a k tomu ještě Romantický). Prostě když to někdo umí, tak to může fungovat, že Petere? Posledních 30 min. je ultra mega super hustý maso. 85 % ()

chmíří

Neskutečně nechutné a odporné, ale na druhou stranu i velice legrační. Sice jsem tam neviděl moc náznaků Jacksonova rukopisu asi se teprve vyvýjel. Stejně nechápu jak mohl někdo natočit tohle a ta scéna se sekačkou to už je doslova hardcore... ()

Tjaden

Hlava v mixéru, zombie soulož, krysí opice, oživlá střeva.... to vše a mnoho dalšího vám nabízí Braindead. Celý film jsem buď nevěřícně kroutil hlavou, nebo se křečovitě svíjel smíchy. A smál jsem se opravdu hodně, možná jsem si i o deset let prodloužil život :-D. "Tvá matka sežrala mého psa!" Vážně to točil stejnej ržisér jako Pána Prstenů ? Ani se tomu nechce věřit! ()

Pavlík

25. 11. 2009 (328.); tenhle obraz mě vůbec nenadchnul, režisér čím je starší, tím jeho filmy jsou pohlednějš, příjemnější a kvalitnější ()

martinez.

Asi to nejvtipnější, co jsem kdy viděl. Rozpočet se oproti Bad Taste navýšil, a proto si Jackson mohl dovolit více efektů, masek a šťávičky a taky si mohl více lámat hlavu s obsahem a to vše má za následek jen to, že se jedná o naprosto skvělý film. Tolik perverzních nápadů, že to divák musí vstřebávat aspoň napětkrát a do toho existenciální problémy a roztomilý milostný románek... Psychiatra nepotřebuje Peter Jackson, ale spíš ten, koho toto absurdní, s nadsázkou míněné násilí dokáže pohoršit. ()

Schizeus

Hned po tom, co jsem si vyslechl kladné reference na snímek Braindead, utíkal jsem domů a stahoval s velikým očekáváním. Béčkový, možná céčkový horor z 92. roku si získal spoustu kladů, předpokládám především humorem, béčkovou kamerou a naprosto směšným soundtrackem, který byl určitě úmyslem... Filmy se zombies mám hodně v oblibě a musím říct, že i tento snímek mě dostal. Naprostá klasika... Nečekejte tvrdé efekty, i když masky se hodně povedly, žádné složité dějové smyčky, kdo by je v tomto žánru chtěl luštit, že? Peter Jackson naprosto překvapil. Nevím, co se tedy stalo, že posléze přesedlal na poněkud jiný druh filmu. Herecké, naprosto šílené výkony nepotřebují žádný komentář, myslím, že už při prvních scénách vám bude jasné, o co jde. Nemám, co bych dodal. Pokud máte rádi suchý humor, za který bych rád udělil hvězdičku, přijdete si na své. Druhou za perfektní masky, které mě opravdu nadchly. No a tu třetí za nadupaný obal, kdo chce, tak plakát :-) ()

Madluska

Zombie poetika mi bohužel nic neříká. Ačkoliv mám ráda ztřeštěnosti a úlety třeba ve stylu Pythonů, tahle snůška absurdit mi nesedla. Jasně, občas jsem se zasmála (třeba když je převážena proradná krysí opice, když kněz hrdinně čelí nepříliš bystré chásce ála Pomáda, když Lionel absolvuje procházku s mrnětem v kočárku vybaveném ostnatým drátem...) a taky jsem se dočkala šťastného konce, ale bohužel jsem se nedokázala povznést nad detaily (například mi odpovězte na otázku: Jak je možné, že někdy jsou vnitřnosti a končetiny krvelačné a jindy si jen tak bezvládně leží na podlaze?) a taky si myslím, že je tenhle film dost nadhodnocen prostě jen proto, že to točil "ten Jackson". Proto osobně dávám jen 2*, i když za pár dobrých nápadů (sekačka na trávu, geniální hudba u závěrečné bitky) a za to, že ten film ze sebe nedělá něco, co není (což dokazují i jakoby ochotnické herecké výkony i očividná nízkorozpočtovost), bych dala snad i 3*. :-) P.S.: Zajímalo by mě, co by řekli psychologové na závěr filmu, kde se vyhrocuje zvrácený vztah mezi matkou a synem. :-) ()

Lexion69

NESKUTEČNÉ!!!!!!!!!!!! Pokaždé když si myslím že něco brutálnější, nechutnějšího, dekadentnějšího, atd... nejde vymyslet, Jackson nakopne mou fantazii do koulí a nechá mě jen konsternovaně sedět. Pánové Aja, Fulci a spol. mohou jít ve vší počestnosti do prdele! Něco takového už nikdo, nikdy a nikde nenatočí a ani natočit nemůže. ()

Michelle75

Půjčeno kdysi ve videopůjčovně v Polsku pod názvem Martwica mózgu a sledováno v polském dabingu, což asi každý ví, co znamená. A nevím, jestli za to mohl právě ten dabing, ale mě se chtělo strašně smát.Celý film, jsem se smála a nevěřila tomu co vidím. Horor? S odstupem času když srovnám např., Evil Dead a tohle, tak prostě nemůžu hodnotit více body. ()

ElizabethBay

Nejšílenější hororová komedie všech dob! Absolutní šílenství s dokonale propracovanými detailními a krajně nechutnými triky. Jedním slovem - báječné! ()

Mistickzz

Buď si budete myslieť, že je to úplná blbosť, alebo skvelá zombie paródia. Ja som si stále myslel oboje, no bavil som sa a od dnes budem kosenie brať úplne inak. Úplná nechutná šialenosť!!!! ()

bruceman7

Nejvíc ultrabrutálně krvavá jízda, co jsem kdy viděl. Šílené, humusácké,precizní - za tohle by se nestyděl ani Tarantino s Rodriguezem. Jen by mě zajímalo, jakým způsobem Jackson spadl na hlavu, že o dekádu později vyšvihl LOTRy. A nebo se mu prostě chtělo. 6,5/10 ()

korndaddy

Je znát, když ve filmu tolik nejde o prachy, ale o tu poctivou filmařinu, kdy v tom je prostě zábava. Ačkoli tomuto žánru nefandim, v rámci splatter filmů je radost na to koukat a svým způsobem i vrchol tohoto žánru. Takže tři hvězdy je vlastně pěkný hodnocení. ()

Zagros

Blbost je to neskutečná, ale tvůrcům se nedají upřít dobré nápady a schopnost diváka pobavit. Sám s tímto žánrem nemám téměř žádné zkušenosti a nebyl jsem připraven na to, co mě čeká. Po filmu se raději přenesu přes množství racionálních výhrad a potenciálních intelektuálních keců a jen řeknu, že jsem se královsky pobavil. K filmu pro jistotu přidejte partu přátel a nějaký ten alkohol, jinak by mohlo být hodnocení nižší. ()