kukkik

Dlouho jsem se rozhodoval, jak tento film ohodnotím. Viděl jsem ho sám a už vím, že správný rozměr by to asi mělo ve větší skupině lidí. Vtipné mi to moc nepříjde, jen jen asi dvakrát jsem se doopravdy zasmál. Každopádně je to asi ten nejkrvavější film co jsem kdy viděl. Ikdyž je to řazeno mezi horory, já bych to asi dal ještě do akce protože téměř nic typycky hororového jsem tam asi neviděl. Krev, krev, krev a to je asi tak vše a to je opravdu málo. Na druhou stranu má co nabídnout z hlediska zábavy a ikdyž pochybuji že by se u něj někdo mohl bát, myslím, že se u toho slabší povahy téměř určitě pozvrací. Spočtu-li všechny klady a mínusy tohoto díla, vychází mi, že ikdyž to pro mě rozhodně není nejlepší film, tak vystupuje nad normál, a minimálně za ten zážitek kdy vám žaludek skáče přemety když se všechno koupe ve vnitřostech si tenhle film zaslouží ++++ ()

Alexandre

Co na to říct?! Absolutní šílenost, naprostý úlet a maximum zábavy - nějak takhle Braindead vidím. Nasmál jsem se víc než dost (scéna s knězem na hřbitově či s miminem na dětském hřišti u mě vedou) a co se týče porce krve a hnusu, tak ta nasadila opravdu vysokou laťku. Tohle se Jacksonovi povedlo - skvělá podívaná, u které se divák nemá šanci nudit. ()

Kingjiri

První polovinu stopáže jsem čuměl jak prdel z roztrhanejch tepláků a moc nechápal, co je na filmu hororovýho nebo kultovního. Ale klidnou brakovou rádoby romanci v první půli najednou vystřídala šílená, uchylná a značně krvavá část. Efekty byly převážně povedený (až na "opici" v ZOO - WTF?) a v určitejch scénách jsem nevěděl, jestli se mám spíš smát, nebo být znechucenej - nakonec jsem ale volil první variantu. Nějaký momenty snímku balancovaly na hranici jedný hvězdy až odpadu ("romantickej" úvod), některý by si zase zasloužily snad i pět hvězd (sekačka, zombie baby apod.). Takže bude nejspíš nejlepší, když dám tři silnější hvězdy. PS: Viděna 97 minut dlouhá a nezkrácená verze "Živí mrtví". ()

danny_21

Hloupá splácanina plná slizu, kečupu a humusu tekoucí a lezoucí ze všech možných i nemožných otvorů. Dokážu pochopit, že se chtěl Jackson vyřádit a zablbnout si, ale že ten stejný člověk dokázal vytvořit kouzelnou Středozem, to mi hlava nebere - najsem asi dostatečně ujetej, abych to mohl vstřebat - Sorry Pete, beru to jako úlet, a dávám ti za tu sekačku 10 % ()

Argondia odpad!

Mám ráda horory i komedie a v pár vzácných případech se to povede spojit dohromady tak, že z toho nevznikne takovýhle průjem. Naprosto souhlasím s Tomem Riddlem, napsal to přesně tak, jak tuhle blbost vidím já. I mistr tesař se utne a já se za tuhle slátaninu Jacksonovi klanět taky nebudu. ()

Mastersn

Tak to byl snad největší humáč co jsem viděl,finále nemá opravdu konkurence,jen těžko uvěřit že to natočil režisér Hobbita a Pána prstenů.Maximálně nechutné.Maximálně zábavné. ()

Durgas

Viac krvi, slizu a zhnitých častí tiel sa na obrazovku už naozaj zmestiť nemohlo! A verte mi, že nemohlo. Táto bezkonkurenčná zombie jazda z jedného zapadnutého ostrova na druhej strane zemegule je skutočne výnimočným počinom, ktorý je len ťažko opísateľný slovami. To proste treba zažiť na vlastnej koži. Neuveríte... ()

degster

Vrchol Jacksonovho legendárneho obdobia 1987-92. Ak bol Bad Taste o amatérskom nadšení a Meet the Feebles o srande, toto je čistý hnus, v ktorom je každá scéna ako hnisavý vred plný nových nápadov. Škoda, že po Braindead už nič nebolo ako predtým... "I kick ass for the Lord!" ()

Armin82

No, jak bych začal. V první řadě bych chtěl napsat, že ač pátram v paměti jak se dá, nepamatuju si, že bych kdy viděl, tak nadhodnocenej film, jako v tomhle případě. Asi nemám smysl pro tenhle žánr nebo si jen neprotahuju rypák moučkou, aby mi tohle přišlo vtipný nebo nedej bože strašidelný, ale větší p*čovinu s horrorovou tématikou jsem teda neviděl! Po pravdě je to i jedna z největších p*čovin, kterou jsem vůbec kdy viděl. Takhle primitivní záležitost průměrných 80%?To je opravdu přestřel a nějak to nepobíram. Koukal jsem na celosvětovou imdb, tam je sice hodnocení cca o 10% nižší, ale i tak mi to přijde moc. Já zde dozajista poplavu proti proudu. Cílem Jacksona evidentně bylo, aby to bylo řádně nechutný, možná i strašidelný a vtipný. Nechutný to opravdu chvílema bylo, strašidelný vůbec, ale vtipný? Na celým filmu bylo vtipný maximálně zombie mimino s tim šibalským smíchem, hlavně jeho dobrodružství na dětským hřišti a ty tragický výkony herců, který nejspíš studio vytáhlo někde z okresního divadla. Co hodnotit pozitivně? Herci trága, scénář trága, natočeno tragicky, vtipný jen chvílema a nádech horroru to mělo asi jen prvních 20 minut, kdy člověk netušil co přijde...každej nějak začínal a Peter Jackson má dnes renomé šikovnýho režiséra, ale tohle je teda bída, kterou by s pár litrama červený barvy a trochou prostředků, dokázala natočit i parta vysokoškoláků. V dobách vzniku filmu, bych dozajista hodnotil jinak, ale vzhledem k tomu, že jsem to viděl až v roce 2013, nemůžu jinak--->20% za masky, mimino a docela pohlednou španělku ()

Ryšty

Stará klasika ke který jsem se dostal bohužel až teď. Hektolitry krve, vtipné scénky a občas nějaká ta nechutnost. Přesně podle gusta, jak má vypadat komediální horor. Scénka v parku je fantastická. ()

Veronica27

" Tvá máma mi sežrala psa " Tak tohle byla pěkná chuťovka. V druhé polovině filmu se to perfektně rozjelo a smála jsem se až do konce. Scéna na hřišti s dítětemm, neměla chybu.Taková menší " kečupová párty " na samotný konec.A k samotnému závěru si myslím, že puding už si nedám. ()

sup

Několik skvělých a zábavných scén (zejména ty s krvelačným kojencem) bohužel na celý film nevystačí a v poslední třetině už jsem jenom toužebně očekával konec. ()

Nejkrvavější, nejbečkovitější film co znám. Naprosto mě odrovnal. Braindead je něco mezi černou komedii, horrorem a hlavní výrobní halou Heinz. Geninální, kultovní záležitost ()

/:-D

Jednym slovom "MNAM" Ak vas pri otazke naco sa pouziva kosacka na travu prve napadne odpoved na kosenie travy tak to je prvy predpoklad ze si musite tento film pozriet :))) ()

D.I.G

Tomuto sa hovorí čierna komédia. Dobre skombinovať romantiku so zombie žánrom chcelo experta. Jackson nám naservíroval pekne hnusno-milú "grcanicu" prekypujúci ostrými frkmi. Získal som averziu ku kečupovým hotdogom. Neni čo riešiť. ()

BigFishPop

Zistil som, že ak pozerám nejakú komédiu a som iba sám, tak sa väčšinou nesmejem. Preto vysoko pozitívne hodnotím komédie, ktoré ma "donútia" smiať sa nahlas. Nebýva ich veľa. No absolútne som nečakal, ako kráľovsky sa budem zabávať pri nechutne krvavej hororovej komédii. Záverečná scéna s kosačkou na trávu bola vrcholom filmu a ja rozmýšľam, či som uchýlny, alebo či to bolo zámerom režísera - premeniť počas sledovania filmu divákov na sadistických úchylov a dopriať im tak rýdze potešenie z veľkého, nechutného masakru, ktorým tento film je. Tak či onak - hodnotím podľa toho, ako som sa počas filmu zabával, takže zaslúžených 5*. ()

Quikeyed

Úžasná brutální a zároveň komediální podívaná ve které protečou hektolitry filmové krve,ale zároveň má film i hrozně vtipné chvilky(např.: s tím dítětem), Peter Jackon prostě umí úžasnou podívanou ať se to vezme z jakéhokoliv hlediska... ()

Chuppa

Super hororová komedie s hodně dobrými hláškami, kung-fu knězem a hromadou zombií. Prostě parádní relax. Ani se nechce věřit, že to natočil Peter Jackson, inu nějak se začít musí :-) ()