Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

Hakha

Velice zábavný horůrek s mnoha vybuchujícími jebáky a povedenými maskami. Škoda, že jsem neviděl zamlada, mé hodnocení 4 hvězdičky... ()

kitano

Ktomuto filmu ma viazu naozaj nostalgicke spomienky. Ako krpec som pocuval nadsene debaty mojich starsich surodencov o horore, v ktorom demonicka maska sposobi zmenu ludi na demonov. A potom som si ho samozrejme aj pozrel (jedna z mojich sestier mala pre mna pochopenie a vzdy mi dovolila sa pozriet na filmy, ktore mi vsetci zakazovali). Teraz som si to po rokoch zopakol a som navysost spokojny. Demons je horor velmi napadity. Skvele prostredie kina, zaciatok ktory sa paralelne rozvija s filmom beziacim v kinosale, jazda na motorke s katanou v pravej ruke, ci slepy dedo, ktory si nechava dej prave premietaneho filmu rozpravat od svojej omnoho mladsej manzelky, ktora sa popritom objima s muzom, ktory si nenapadne prisadol :). A dejove vakuum vyplnaju pocetne gore efekty. Tak to ma byt. Zlate osemdesiate roky... (8/10) ()

MM_Ramone

Toto je jeden z tých filmov, vďaka ktorým som prepadol kúzlu horrorového žánru. Desiví "Démoni" vyčíňajúci v priestoroch kina. Dario Argento napísal skvelý, jednoduchý scenár, ktorý bol pod vedením talianskeho režiséra Lamberto Bava výborne spracovaný. Hustá atmosféra, podarené ľakačky, hrozne hnusné masky, nechutné gore, komponovaná hudba Claudio Simonettiho a energický rockový soundtrack. Nikdy nezabudnem ako mi z toho behali zimomriavky po chrbáte. Výborný horror. ***** ()

Tom_Lachtan

Totální horrové béčko, kde je sice minimum děsu a hruzy, za to je tam několik hektolitrů zábavně falešné krve, hnisu a podobných tekutitn - je to přesně ten druh filmu, který inspiroval vzniku Od soumraku do úsvitu a poctu jim skládal grindouse projekt Rodrigeze a Tarantina. Nemá moc smysl se tu snažit popsat, co je tu zábavné a co ne, ale místo toho TEĎ BUDU PÁCHAT SPOILER, opakuji SPOILER, kdy vykecám základní děj filmu: parta lidí jde do divného kina na film, v tom filmu se kdosi škrábne o cosi a mění se v démona a všichni, které zabije/škrábne taky. Totéž se děje v kinosále u diváků. Postupně se někam běhá a z většiny hrdinů jsou démoni, co se chovají jako dnešní zombie (rychlý druh). To je cca 75% filmu, to zábavné se začne dít až po té, jeden z přeživších jezdí po kinu na motorce (!), mává u toho katanou (!!), hraje u toho metal (!!!) a spása v podobě deus ex machina je vrtulník propadlý stropem.... Jo, je to tak blbé, až je to zábavné. ()

Xmilden

Italské horory zřejmě nebudou pro mě. Když jsem nedávno četl článek na mém oblíbeném Moviezone na téma 10 skvělých filmů, které se odehrávají v kině. Jeden z těch, které jsem neviděl byli Démoni. Musím ovšem konstatovat, že se o skvělý film v žádném případě nejedná. Je to krvavé, je to zvrácené, je to prostě Italské. Taková ta evropská úchylácká přidaná hodnota, která mě nikdy moc nelákala. Démoni never more. 40% ()

darkrobyk

Taková hezká italská osmdesátková řezničina... Byť režisérem je Bava, spoluscénárista D.Argento se na filmu výrazně podepsal. Ladění do oblíbené modré a červené, často zborcená kompozice obrazu a smysl pro detail. Gore efekty jsou typickou ukázkou italské školy - nelze si občas nevzpomenout na mistra Fulciho. Démoni se šíří jako virus a postupně pohlcují každého, kdo nemá dostatečně rychlé nohy, což je většina postav. Kromě rozličných likvidací, při kterých nejen krev teče proudem, potěší efektní zrod démona z infikované dívky. Hudba prostě italská - Claudio Simonetti - doplněná rockovými a metalovými kapelami té doby - Accept, Mötley Crüe, Saxon či Billy Idol. A dobové účesy, kostýmy, líčení...vrátí pamětníky do 80.let se vším všudy. Milý film, byť strašidelný jen trochu. ()

Ampi

Tento italský film odehravající se v Západním Berlíně a určený pro americký trh jsem viděl na doporučení slovenského kolegy na uzemí bývalé Jugoslávie v maďarštině. Upozorňuji, že maďarský neumím a je to přece jen slabší 4. Ale kdyby to byla 3 byla by to hodně silná 3. ()

juta

Silný zážitek to rozhodně nebyl. Ze začátku to bylo vtipné, ale postupem času ten český dabing tenhle film prostě zabíjel. Ono poslouchat jednoho chlapa, jak dabuje všechny dožene k bolesti hlavy velmi snadno. :D Ještě že dneska je ten dabing aspoň takový jaký je... Na svou dobu docela dobré masky, které mohou někoho vystrašit. Taky mě moc nebavilo, jak tu neustále ženský vřískaly. Nebýt toho všeho co jsem vyjmenoval, tak by to nemuselo být tak strašné. :-) ()

JohnnyD

Dokonalý príklad kladov i záporov talianskych hororov zlatého obdobia 70tych a 80tych rokov: na jednej strane precízny vizuál s dôrazom na masky a gore, podmanivá hudba (metal sa tu výnimočne hodil) a atmosféra, na strane druhej hrozní herci s ešte horšími postsynchronami a neskutočne otrasný scenár plný debilných expozičných dialógov a s naivným príbehom. Bohužiaľ v Demoni prevažuje to druhé. Najlepšia scéna je aj tak nádherne dekadentná scéna, kedy pankáč zbiera pankáčke žiletkou kokaín z prsu, čo ju strašne rajcuje. Rocknroll! ()

Pilda17

Nic extra, podle hodnocení jsem čekal daleko větší hororovou lahůdku. Dříve možná děsivé, teď jen průměrné s pár slušnými scény. Tento horor se mi do hlavy navždy nevžije, ale na tu dobu ve které byl natočen, hodně slušné.. 5/10 = 55% ()

S.Quentin QUALE

Osmdesátková interiérní creepshow bez pořádného děje, která je sice stravitelná, ale inklinující k až dokonalé schopnosti diváka byť krátkodobě neposkvrnit. Nic pro mě. 60% ()

Ruut

No někdy je lepší se ke dvacet let starým láskám nevracet. Gorefest plastelíny... Ovšem tempo to má stále skvělé. ()

sullafelix

........Coming from behind...... Now its your time....... A loser will die........to hovori za všetko ...........z toho najkvalitnejsieho co kedy na filmovom platne uzrelo svetlo sveta ..... ()

Vančura

Strašidelné to sice není ani trochu (je samozřejmě otázkou, jestli mělo být a jestli to filmu vůbec vytýkat), děj je plný nelogičností a postavy se někdy chovají dementně až hrůza, a samotný závěr je megatrapný, ale je to prostě výborná sranda, která mi hodně sedla - soundtrack nemá chybu, stejně tak všechny ty masky dělané pěkně po staru, a celkově to je hodně zábavná jízda, která uteče jako nic. Dodávat k tomu cokoli dalšího netřeba, nota bene když už vše bylo řečeno v dokonalém textu z Festivalu otrlého diváka, který ČSFD ochotně vykradla, jak má ve zvyku. ()

pornogrind

Demons jsou nejlepším filmem co má Lamberto Bava na svým kontě a taky asi jedinej film za kterej by jeho tatík(můj oblíbenej režisér) Mario Bava by na něho mohl být po právu hrdej. Nejspíš je to i tím, že v tom měl prsty mimo jiné i Dario Argento. Zjistil jsem, že tento pro většinu hororových fandů dnes již kultovní snímek zde nemám ohodnocen a tak jsem si dal po x letech s chutí repete. A musím říct, že se mi po těch x letech líbil asi ještě víc než kdysi. Víc k tomu asi nemá cenu dodávat vše už tady jistě bylo vyřčeno a napsáno v těch mnoha komentářích který zde film má. Jen dodám, že při téhle "návštěvě kina" jsem se rozhodně nenudil. Silný 4hvězdy. ()

Goldbeater

Námět by to byl velmi zajímavý, ale realizace místy dost pokulhává. Šlo samozřejmě jen o spršku kvalitního gore a hudby, ale pár logických (možná až wtf) nedostatků nemůžu omluvit. Při vypnutí mozku se ale na Démony dá s klidem dívat a musim říct, že jsem se docela dobře bavil. Na některé scény budu ještě dlouho pomatovat (např. jak se démoni vynořují ze schodů, což je ostatně vyobrazeno i na plakátě k filmu), ale nějaké větší kvality tomuto italskému snímku přiznat opravdu nemohu. ()

LION-MR.T

Spojení producenta Dario Argenta a režiséra Lamberta Bva nemůže vzniknout nic jiného. Nezapomenutelné masky,celé je to zasazné do kina,kde horory mají největší účinost a tohle musela být hrůza,už jen to točit. Skvělá hudba,skvělé gore scény. Pokud jste zvyklí na nějaké nehcutnosti a brutalosti jako já,tak vám to nepříjde zas tak extrémní,ale zase si může přiznat. Tohle je přece jenom klasika. ()

Anderton

Už dávno namlsaným fanúšikom zombie hororov Demons zalahodia predovšetkým dobovým rockovým soundtrackom. Alebo pôjde po rokoch o úžasnú sentimentálnu spomienku na VHS éru. Nezainteresovaný divák bude z filmu znudený ako diváci sledujúci film v našom filme, čo sa skrátka nevyplatí. V porovnaní s Angustiou ide ale predsa len o triedu nižšie kvalitný brakový horor, nie je totiž až tak "meta". Neodporúčam vidieť film s anglickým dabingom, tam sa to meta síce znásobuje, čo ale nebolo úmyslom tvorcov a Démonov môžete vďaka tomu vnímať ako slabší film, akým v skutočnosti je. ()

Campbell

Pecka film. Bál jsem se že budu z filmu zklamán když jsem slyšel akovou chválu. Ale ono ne. Bezva hnis a celkové nechutnosti. A naprosto senzační hudba. A posledních 20 minut nemá chybu. ()

PetrPan

Italská gore klasika, hit pirátských videokazet konce 80. let minulého století. Diváci v kině na hororu zjišťují, že to co se děje na plátně se stává děsivou skutečností, na scénu vstupují krvelační démoni... silné scény plné ukrutného násilí, krve, odporných zombie alias démonů, jako hudební doprovod heavy metal v podání kapel jako jsou Accept, Saxon nebo Mötley Crue, finále s motorkou a samurajskou katanou... a tak bych mohl pokračovat do nekonečna, tohle se prostě musí vidět ()