Poté, co vydá úspěšný bestseller inspirovaný úmrtím jednoho z jeho spolužáků ze střední školy, je kontroverzní spisovatel Sidney Hall (Logan Lerman) nečekaně katapultován ke slávě a věhlasu. Vztah s jeho přítelkyní (Elle Fanningová) se začne rozpadat, neboť temné důsledky vydání této knihy naruší jejich společný život a Sidney náhle beze stopy zmizí. Bezmála o deset let později začne tajemný detektiv (Kyle Chandler) pátrat po zmizelém spisovateli, jehož knihy jsou propojeny s řadou záhadných případů žhářství. (Cinemax)

Arsenal83

Hodnotenia sú na tento film veľmi rozdielne, ja sa pripájam k tomu lepšiemu. Film je veľmi ľudský, možno smutný, ale ako by zobrazoval život každého z nás. Či ste hore alebo dolu, problémy vás obchádzať nebudú, vždy bude treba niečo riešiť. A presne tak, film je o hľadaní samého seba a málokto túto otázku vôbec niekedy vyrieši, trvá to aj celý život. Toto je typ filmu vhodného na Oscara, minimálne spôsobom natočenia a svojím posolstvom. Tento film má čo povedať. Je len škoda, že dnes nominácie na ceny berú plytké filmy. ()

Chrustyn

Film má celou řadu úžasně natočených a ozvučených scén i zajímavé herce. Bohužel chaotické vyprávění a celková nesoudržnost, mi nedovolila si film naplno užít a častokrát jsem se přistihl, že se nudím. ()

MontyBrogan

Neveril som, že Wolverine Lerman počas filmu dospel, darmo vyzeral ako zanedbaný Jared Leto. Tvorcovia sa snažili využiť kontrast mladíckeho vzhľadu s jeho reálnym vekom na to, aby mohol hrať postavu v puberte aj v dospelosti, no vyzretý prejav mu ešte moc nešiel. Napriek tomu som scenáru zožral všetky návnady a tešil som sa na odhalenie tajomstiev jednotlivých dejových línií. Vo filme zhorelo dosť príbehov. Jeho scenár by som k nim však nepridal. ()

poz3n

Jak já mám tenhle specifický mystery coming of age žánr rád. Sidney Hall není dokonalý film, má viditelné mouchy, často bojuje se střihovou skladbou a cpe tam záběry, které jsou zcela evidentně pouhou výplní, než aby jejich umístění mělo logický důvod. Navdory tomu je to ale film, který mě silně emočně přitáhl a na 2 hodiny upoutal. Svá tajemství odhaluje s patřičným vyčkáváním a ač se dá namítnout, že to celé dělá vlastně jen tak na efekt, nijak mi ten lehce okázalý tón nevadil. A ač se vlastně asi jedná o poměrně typické americké indiečko, takhle nějak si představuju skvělý mainstreamový film. 8/10 ()

claudel

Sidney Hall je přesně zářným příkladem toho, proč mám rád filmy s příběhem. Nádherně poskládaná mozaika, která do sebe zapadne až v posledních minutách celé stopáže, proto je nezbytná divákova pozornost od první do poslední minuty. Silný zásah do srdce, několikrát jsem se otřásl, protože ten film je o lidech žijících sinusoidně čili aktuálně pro mě jak stvořený. Logan Lerman fantastický, Elle Fanning roztomilá a rozkošná, Michelle Monaghan k nakousnutí. Zážitek par excellence. ()

kajda.l

Sidney Hall... posera a lůzr. Tak velký, že děvče jako Elle Fanning musí obléci kalhoty. Tři linie příběhu, z nichž za snesitelnou a jakž takž funkční se dá považovat jen ta adolescentní a to především díky spontánnosti Melody. Zbylé dvě, založené na osobních tragédiích (hlavních postav) se díky nedostatečné propracovanosti zcela minou s divákem a ona tragédie působí jen uměle vykonstruovaným dojmem a díky tomu je posledních 15-20 minut nesnesitelných a snad i na kýbl. Banálnost dialogů (monologů) je v některých momentech až vražedná - "Připadalo mi, když jsem se díval na všechna ta světla velkoměsta, že jsem jedno z těch milionů světel, jen malinkatý pixel, pohřbený v bílém šumu života, co bliká jen malou chviličku." - ovšem toto je zřejmě moderní umění :) Dvě smířlivé hvězdy, jinak odpadovému filmu, uděluji za přirozenou Elle a vcelku příjemnou hudbu. ()

ARI50

Spisovatelský zázrak, film začal dost dobře a nenudil ani moc, celý film sice skáče z bodu A do bodu B a naopak a příběh je celkem super tak tahle kniha zůstane dočtena a zapomenuta. Logan je prostě zvláštně nadaný a zajímavý kluk a nakonec muž. Skvěly hudební doprovod a hlavně trochu stopu zkrátit. ()

Morholt

Depresivní melodramatická nádhera. Nikdy by mě nenapadlo, že by mohl Logan Lerman táhnout podobný film, ale s nezanedbatelným přispěním Elle Fanning se mu to povedlo. 90% ()

Tryskomyš

Dlouhou dobu je film nezajímavý, unylý, neatraktivní. Teprve posledních snad 20 minut filmu stojí za to vidět a dodá mu teprve nějaký smysl. ()

Paxxx.cz

Netradičně pojatý film, který se nese spíše v depresivním duchu. Obvykle si mě snímky podané podobným způsobem zcela nezískají, ovšem tenhle má prostě něco do sebe - je zde dost silných momentů, líbila se mi hudba, jsou zde nečekané zvraty a lavina věci, které nutí člověka k zamyšlení - to vždycky vítám, Za mě Spokojenost a 5 s odřenýma ušima :). ()

Alqarin

Na původní scénář fajn, příběh sám o sobě je solidní, a místy se za mě dokonce nabíhá na silný momenty, ale z většiny je to pořád jenom okecávačka. Postavy fiktivních geniálních umělců se nedají prodat jen tím, že se jejich úspěch a kvality budou diváku donekonečna opakovat. ()

kaylin

Trochu zdlouhavý příběh o tom, jak se Sidney Hall ztratil a jak se hledal. Mladý, nadějný a velmi talentovaný autor, do toho nějaké osobní problémy, ten příběh se skoro píše sám, a popravdě to není tak skvělé, jak by to skvělé chtělo být. Po nějaké době už mě trochu unavovalo některé postavy sledovat. ()

slunicko2

Příběh s velkým P. 1) Škoda, že tvůrci se rozhodli podat story souběžně hned ve čtyřech časových rovinách (dítě, střední škola, spisovatel, útěkář). Vyznat se v tom sice dalo, ale přesto dávám přednost lineárnímu plynutí času. Ubírám proto jednu hvězdičku. 2) 25letý Logan Lerman (spisovatel Sidney) je herecky rok od roku stále lepší a lepší. Rovněž 25letý Blake Jenner (šikanista Brett) je pěknej kluk. ()

Lucjen

Ďalšie melancholické hľadanie seba samého. Takýchto stratených postáv je vo filmovom svete neúrekom, hlavne v poslednej dobe; to však Sidneymu nezabránilo v tom, aby ma vtiahol do seba a donútil stratiť sa s ním. Ako je tu už viackrát spomenuté, je to niečo medzi Charliem a jeho tajomstvami, 13 Reasons Why a (veľmi) vzdialene na mňa dýchla aj atmosféra môjho milovaného Úteku do divočiny... Ale aby ste ma nepochopili zle, toto nie je žiadna kópia vyššie uvedených. Shawn Christensen iba veľmi efektívne využíva ich najlepšie prvky a pridáva aj niečo svoje; vzniká tak niečo temnejšie než Charlie, depresívnejšie než 13 Reasons Why, no zároveň je to prostý a trpký príbeh o láske. Na Zmiznutie Sidneyho Halla musíte mať náladu, nepomýlte si ho s feel-good filmami. Ja som sa s ňou o malý kúsok sekla a tak dávam "iba" 4* a netrpezlivo čakám na ďalšie Lermanove úlohy, pretože ten chalan nemá chybu. ()

dee-key

Na rozdíl od Manchester by the Sea, což byla jen nudná depka, je Hall mnohem divácky zajímavější a pro mě tragičtější. Logan si v podstatě zopakoval postavu Charlieho s tajemstvím, který byl ale komornější. Nevím jestli je to na pět. Nevím proč vůbec na ty depky koukám. Radši si půjdu číst... ()

Huntelaar

Vždycky mě mile potěší, když tady na čsfd narazím na film, který mě nějakým způsobem zaujme (popisem nebo trailerem), a já nakonec zjistím, že se za tou svrchní informační fasádou skrývá ještě mnohem zajímavější myšlenka/vyznění. Stejně jako tady u „vytracení Sidneyho Halla“ podle mě nejde primárně o tajuplné zmizení talentovaného spisovatele, jako o pokus o náhled do hlavy zadumaného teenagera, kterému se nějakým způsobem podařilo vytvořit něco, kvůli čemuž si o něm okolí myslí, že má skutečný dar. Tento stavební kámen příběhu se tvůrcům podařilo postavit typologicky přesným výběrem Logana Lermana, kterému však jeho chlapecký vzhled docela brání prodat druhou polovinu filmu, která je o jistém „konfliktu“, kterým si projde v následujících letech své kariéry. Tady bych viděl problém, proč má půlka uživatelů problém to ohodnotit na stěží průměr. Pokud se však divákovi podaří vyladit na tu správnou tvůrčí notu, dostane se mu nevšedního zážitku s velmi silným emocionálním přesahem „o životě Sidneyho Halla“. ()

Caminzind

Nevím, kde začít. Ačkoliv mne napadá spousta vtipnejch hlášek, vezmu to asi spíš stroze, teda aspoň myslím. Já nevěděl, do čeho jdu (zaujal mě jen název a plakát, no bóže, stane se), takže už bylo asi pozdě couvnout, když jsem viděl tu pohromu... METACRITIC: 18%, ROTTENTOMATOES: 9%. What? To v tom filmu mučí koťata, nebo co komu provedl? Nakonec jsem byl vlastně i docela zvědavej, i negativní reklama je přece reklama. A jak to tedy dopadlo? Po shlédnutí musím říct, že je to fakt zvláštní úkaz tenhleten snímek. Víte, on dokonce ani svým způsobem špatnej není (což je legrační paradox), dokonce se dá v klidu dokoukat, přičemž je třeba uznat, že Shawn Christensen režii zvládá, ale... když on ten film je tak kurevsky hloupý! Myslím jako fakt hloupý, asi jako cikán z ulice, co se chlubí výučním listem, aby zastřel svou duchovní bídu, přičemž vy tušíte, že má sotva pomocnou školu. Faktem je, že takováhle nedramata nevysílali svého času ani ve všední den dopoledne na Hallmarku. Nemá to scénář, nemá to opravdové postavy, nemá to ani pachuť autentičnosti, a i to jakoby rozuzlení je vykonstruováno příliš uměle. Má to však precizní do sebe zahleděnou pózu, která se chtěla stát děsně kultovní. Tím si však Christensen (držitel Oscara!) nadlouho a hodně hlasitě zabouchl v Hollywoodu všechna vrata. Zvěsti nelhaly. Tohle byl objektivní odpad, jen s tou podmanivou hudbou. 27% ()

M.i.k.e

dobře zahrané drama postavené primárně na dialozích a hledání sebe sama.Bohužel pro Sidneyho je filmů o tomhle tématu (navíc s hodně podobnými hrdiny) poslední dobou celkem dost a pokud bych si mohl vybrat pro další projekci bych sáhnul jinam.Moc tady ke čtyřem hvězdám nechybí,ale právě ve srovnání např. s Perks Of BEing Wallflower,nebo 13 reasons why (což byly první dvě věci které mě při sledování okamžitě napadly) to prostě není úplně ono...60% ()