Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Seriálů o antihrdinech je jako hub po dešti, těch o antihrdinkách už ovšem nikoli. Jsem proto rád, že kanadská televize Global skrovné řady antihrdinek rozšířila svým přírůstkem o doktorce Mary Harris, která přes den zachraňuje životy a pokouší se vychovávat svoje zvídavé dcery, a k tomu po nocích melouchaří jako anděl smrti. Do MKP jsem se pustil díky svojí náklonnosti ke Caroline Dhavernas, kterou jsem si zamiloval ve Wonderfalls (a později v Hannibalovi + videohře Child of Light), jinak jsem ovšem přílišná očekávání neměl. O to příjemněji mě ale Mary nakonec překvapila. V duchu výstižného názvu jde seriál rovnou na věc, nejenom, že od první chvíle řeší kontroverzní téma asistované sebevraždy, začíná navíc už ve chvíli, kdy dvojí život hrdinky překračuje zvladatelnou hranici a pomyslná smyčka se utahuje. Pod uhlazeným vizuálem pobublává všudypřítomný černohumorný podtón, který MKP zachraňuje i v těch klišovitějších či ne zcela logických momentech (které nastanou, ne že ne), přímočarý příběh ukrývá pár zábavných twistů a několik skutečně výborných dialogů, a vedle vynikajících hereckých výkonů v hlavních rolích (Mary, Des) navrch potěší dobré výkony postav vedlejších (především z řad klientů, Morgan). Nečekaně chytlavá záležitost, která na ploše pouhých šesti dílů dává s úsměvem vzpomenout na Dextera či již jmenované a rovněž kolem smrti se motající Fullerovky. 85%(6.10.2017)

Příběh o doktorce, která si se svým společníkem přivydělává tím, že umírajícím lidem nabízí možnost asistovaných sebevražd. Dokážu si představit, že tenhle seriál by na nějaké stanici ve Spojených státech roztáhli na 24 epizod s formátem "případ týdne" a o to víc si cením, že kanadští autoři jednali úplně naopak. Myslím, že šest epizod v sérii bylo docela adekvátní množství. Hlavní linka měla docela spád, netočila se v kruhu a k tomu nás autoři nepřesytili takovým množstvím asistovaných sebevražd, že by to člověka začalo nudit. Problém jsem měl spíš s tím, že postavy šli totálně mimo mě a v důsledku mi byl jejich osud tak nějak ukradený. To se týče i titulní postavy Mary. Ale z těchto tuctově vypadajících seriálů se to právě díky krátké délce série dalo vydržet .(23.2.2017)