Odříznutí

• Česko Odříznuto (festivalový název) (více)

Dr. Herzfeld najde při pitvě v mozku mrtvoly kapsli se jménem a telefonním číslem své dcery Hany. Hana byla unesena a její otec se musí spojit s “Erikem,” který mu má poskytnout další instrukce. Erikův telefon však zvedne umělkyně jménem Linda. Ta právě našla mrtvého Erika na pláži ostrova Helgoland, který je kvůli zuřící bouři odříznut od okolního světa. Linda sama je ve velkém nebezpečí, neboť má v patách násilnického bývalého přítele. Herzfeldovi rychle dochází, že další pokyny najde uvnitř Erikova mrtvého těla. Aby Haně zachránil život, musí Lindu přimět k provedení pitvy. Linda je tak nucena učinit nemyslitelné, aby Hanu zachránila ze spárů psychopata, zatímco je sama sužována děsivou bouří i vlastními hrozbami. (Cinemax)

Necrotongue

Když se sám nad sebou občas zamyslím, musím si vždy přiznat, že chybělo už jen velmi málo k tomu, abych byl plnohodnotným psychopatem. Takhle naštěstí necítím neodbytné nutkání k porcování ještě se mrskajících lidských nebo i zvířecích obětí, morbidní zvídavost nad otevřenou anatomií ještě nedávno žijících tvorů už ve mně ale pevně zakotvila. Když mi FeriusParfax tento německý thriller doporučila, příliš jistoty ve mně nevzbudila, protože klíčové slovo "německý" pro mě není ve filmové oblasti zrovna tím pravým lákadlem. No, ukázalo se, že mě výše zmíněná uživatelka buď hodně dobře odhadla, nebo má v genech podobný defekt jako já, ale touto záležitostí se u mě fakt trefila. Teutoni se tentokrát vybičovali k maximálnímu úsilí a spáchali snímek, u něhož mi ty dvě hodiny+ utekly jako tělesné tekutiny z pitevního stolu, příběh měl smysl, děj měl ten správný tah na branku, sedělo mi i obsazení, brutálně jsem se bavil nad přerodem vegetariánky Lindy a pochopitelně jsem si morbidně užíval všechny detaily z pitevny. Bavil jsem se na německý thriller nebývale, a kdyby Helmutům občas nehrklo v kukačkách (například: nefunkční pevné linky až na tu na pitevně nebo otravně klišoidní finále), odhodlal bych se zřejmě i k páté pěticípé, ale i tak je to za pevné čtyři kousky. / Poučení: Se správnou motivací dokáže člověk téměř cokoliv. ()

BoPo

Nemci sa pokúsili urobiť škandinávsku detektívku. Herci sú kvality B, ale to by zasa až tak nevadilo. Problémom je skôr skutočnosť, že príbeh lieta z B do C (postavám zbytočne klesá IQ až do kategórie hororová teen vyvraždovačka), a takto poletuje celý film. Bohužiaľ vo finále pristane či teda skôr vzlietne k C. Zápletka je super. Patalóg nájde v mozgu mŕtvoly kapsulu v ktorej je lístok s menom a tel. číslom jeho dcéry. Následne sa rozbehne séria udalostí plných stôp a ďalších mŕtvol. No a keďže stopy treba hľadať v telách, tak sa reže, reže, a reže. Purpurové řeky do ktorých spadol SAW? Asi tak nejako. Ak by mal film 90 minút, tak by som mohol dať 3*, ale tá prešpekulovanosť, ktorá sa v konečnom dôsledku minula účinkom, to celé rozťahala o 40 minút nad povolený minutážny rozpočet. ()

prkalil

Co mě to proboha napadlo koukat na horor?! Horory přece nemám ráda a naprosto důsledně se jim vyhejbám... tentokrát se ale stala chyba, že jde o horor jsem si zjistila až v půlce filmu (když jsem ho před půlnocí vypla, že se na zbytek dodívám až ve dne (věděla jsem, že má být slunečno))... No, fuj, ale stálo to za to! A skvělá hudba navrch. Avšak i tak - již nikdy více!!! ()

radomiil

"Odhadujeme,že již umřelo na 100miliard homo sapiens"+"jsem vegetariánka,vždyť nerozříznu ani steak)nebojte,nebudete ho muset sníst/hahaha/"...Vskutku nečekaně precizně natočená,napínavá špica žánru! ()

sofiapetra

Čtyři hvězdy nedám, na to mě tam štvalo příliš (nelogických) věcí. A nejvíc to pitvání, třetinu filmu jsem se musela dívat jinam. ()

BoredSeal

Cut Off je ponurá zimní kriminálka o dalším nadaném plánovači, který do svého plánu s řadou krvavých zastávek zatáhne přes vydírání špičkového berlínského patologa. Od průměrného překombinovaného krimi se Cut Off liší právě postavou pana doktora v podání Moritze Bleibtreue a jeho tak trochu nedobrovolné parťačky Lindy. Jejich telefonní rozhovory a instruktáže k pitvě produkují (možná neplánovaně) skvělý černý humor, díky čemuž jsem se bavil o něco víc a v kombinaci s řadou správně absurdních postav a zvratů dávám 4 hvězdičky. ()

ilemas

Hned po dočtení výborné knihy jsem shlédl film a možná proto nemohu dát větší hodnocení, jelikož to bylo až na závěr ve vrtulníku naprosto stejné. Kniha jako vždy lepší. ()

Martin741

Konecne nieco na urovni Symptom Pandorum od Alverta ako rezisera. Uz som si fakt myslel, ze bude tocit priemerne veci ako 8 Uhr 28 : 82 % ()

bourec

Alvart se tady znovu po dlouhý době vytáhnul,a já si při filmu vzpoměl na jeho Antikorper.Tohle samozřejmě fungovalo jako thriller víc než krimi,a i přes určitý vykrádání různejch filmů je to hnusný,napínavý,perfektně hudebně podkreslený.A tak na lepší hodnocení se to nedostane kvůli absenci silnějšího zápornýho obsazení,a to,že se na obrazovku nedostal Danny.Protože to rejža mohl ještě víc vyšroubovat.Ale jinak silný tři.60%. ()

C0r0ner

Malinko výhrad by tam bylo..., ale jinak je to brutální jízda s ratingem 18+, kde o rozkuchané mrtvoly, bodání nožem a všemožné masakrování kdekoho rozhodně není nouze. Do toho atmosféra jako svině a chytrý příběh. Skopčáci se pro jednou překonali a natočili solidní psychologickou a fyziologickou řežbu. 90% ()

Juto

Koniec filmu mi celý pokazili. Mal som zmiešané pocity ako tak môžu bezcitne prekombinovať koniec, som nechápal. 6/10 ()

angel74

Prvotním důvodem, proč jsem si film pustila, byl představitel hlavní role Moritz Bleibtreu. Jen mi v souvislosti s jeho jménem moc nesedělo žánrové zařazení, ale světe div se, ono to zafungovalo. Nikdy bych nevěřila, že se budu bát a napětím si kousat nehty zrovna u německého hororu. Christian Alvart do závěrečných minut sice nahňácal až moc zvratů, což působilo poněkud zbrkle, ovšem finální scénu se mu nakonec podařilo ukočírovat víceméně se ctí. (75%) ()

chelseaman22

Odříznutí je skvělým německým thrillerem, který vsází na to, že scény z márnice osloví minimálně nekrofilní jedince a případy, které jsou znechuceni současnou US produkcí. Současně je nutné podotknout, že pro jedince fascinované uměním patologie je tento film jako dělaný. Příjemné zábava pro propršené odpoledne. 74 % ()

UhLee

(8,5/10). Mrazivý thriller, který není ze Skandinávie.. Může to vyjít? Bože, vyšlo to DOKONALE! Jsem naprosto unešen tímto německým thrillerem, kdy jsem si skoro zakryl oči při pitevní scéně.. To se mi už dlouho u filmu nestalo, takže za to paří tvůrcům obdiv.. Za odvahu to tam opravdu dát.. Všechno! Co se příběhu týče, tak já jsem absolutně nevěděl o čem tento film je a to je asi to nejlepší co můžete udělat.. Nic si o tom nezjišťovat, a pak se do toho ponořit. Ono vás to za ty dvě hodiny vůbec nenechá vydechnout a vy jenom zíráte a občas skřivíte pusu kvůli fakt nechutným scénám..Ale svým způsobem jsem za ně rád.. Víc ten film pak prožíváte.. Celkově jsem fakt nadšeně překvapen a až na dost překombinovaný závěr to byla neskutečná podívaná a je soudruhům z NDR tleskám! ()

Tosi

Už je to dvacet let co Moritz Bleibtreu běhával s Lolou o život a ten kluk vypadá čím dál líp. Filmy s ním mám rád, ani tento solidní a nadupanej thriller není výjimkou, jen chtěl bejt až tak chytrej a překombinovanej, že jsem ke konci ztrácel pointu. ()

Johnny.ARN

Solídnu prasárničku si nemčúri nachystali. Človek by povedal, že tá pitva v úvode bude to najhoršie, ale kde. Ďalej sú lepšie šmakocinky. Perfektne zamotané, núti to rozmýšľať, až do samotného záveru je to dosť otvorené a stať sa môže hocičo. A hocikto môže byť hocikým. Vyžaduje plné sústredenie a aj keď je na nemecké pomery dlhý, ubehne veľmi rýchlo. Neodporúčam pri ňom jesť. 4 z 5 ()